HCL.HR

Fallout 4

  • 331 Odgovora
  • 106859 Hitova
*

cirano

  • n00b
  • 1
Fallout 4 [jezik]?
« Odgovori #300 : 21. Travanj, 2016., 15:45 »
pozdrav,

imam pitanje oko Fallout 4 Cd verziji !
oni koji imaju jel ima sve jezike,npr. njemacki itd. ili je isto kao hrvatska digitalna verzija samo na engleski?

hvala na odrovore... :kava:

Odg: Fallout 4
« Odgovori #301 : 06. Svibanj, 2016., 00:27 »
Ja imam cd verziju za xbox, koliko se sjecam ima nekoliko jezika. Kao sto su eng, njem, ruski.
Ako nekom treba dodatni igrac u mp nek se javi na disccordu Oly3K

Fallout 4 problem
« Odgovori #302 : 12. Lipanj, 2016., 23:53 »
Nisam znao gdje da stavim ovu temu pa prebacite negdje drugo ako vam smeta
Igram na xbox-u i dosao sam do misije kad trebam sagraditi teleportal ili kako se vec zove
I kad trebam spojiti uredjaje sa izvorom energije onda ne mogu
Pokusavao sam na sve nacine da experimentisem al nisam uspio
Jednostavno kad hocu spojiti sa akumulatorom (ili sta je vec) nema te opcije
Pokusavao sam restartovati igricu, vratiti se 2-3 sata unatrag sto se tice igranja
Kad kucam na yt samo mi izbacuje nacin sastavljanja portala i govore kako treba sve biti spojeno na isti izvor
Ali ja ne mogu nikako spojiti


Nadam se da neko zna kako mogu ovo da spojim, ali da ne ukljucuje "pocni ispocetka igrat"

EDIT by Moderator: Nema potrebe za ogromnim fontom
« Zadnja izmjena: 26. Lipanj, 2016., 19:58 weaponx »
Ako nekom treba dodatni igrac u mp nek se javi na disccordu Oly3K

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Fallout 4
« Odgovori #303 : 08. Rujan, 2016., 02:56 »

Evo jedan moding guide za dobit što imerzivnije i vizualno/zvučno bolje iskustvo. Modovi ne mejnaju srž igre i gameplay već se odnose na mnoga poboljšanja i unaprijeđenja vizualnih te audio segmenata igre uz ispravljanje bugova.

Za početak je u Fallout4Custom.ini datoteci, (koja se nalazi u My Documents/My Games/Fallout4 folder potrebno dodati sljedeće linije u [Archive] kolumnu:
bInvalidateOlderFiles=1
sResourceDataDirsFinal=


Tada skinuti NMM, (Nexus Mod Manager) te pomoću njega skinuti i instalirati sljedće modove:

Reverb and Ambiance Overhaul - odličan audio overhaul zvukova oružja koji ovisno o našoj poziciji reproduciraju jeku, jači zvuk i slično. Također muzika sa PipBoy radija ima više efekata ovisno o prostoru u kojem se nalazimno - video demonstracija moda
Quiet Dogmeat Paws - jako je iritantno stalno slušat tupkanje pseta kada šeta pored nas... Ovaj mod to ispravlja
Power Armor Voices - sa ovim modom puno bolje zvuči kada pričamo noseći power armor kacigu; preporuka, instalirati voice 1
Aggressive synth voice overhaul - sa ovim overhaulom synthovi sada zvuče mnogo opasnije
Deeper Voice For Super Mutants - asuper mutanti zvuče mnogo bolje; preporuka instalirati A1 verziju
T-51.C Advanced Computer System - fantatičan ženski glas koji na s obevještava o sstanju T-51 Power Armora; instaslirati i opcionalni dio -  Pipboy Light Switch Full Channel (Stereo)
P.A.M.S - Power Armor Movement Sounds - kada hodamo u power armoru to tako i zvuči pošto je u vanilla verziji i Dogmeat skoro glasniji nego mi u Power Armoru; instalirati PAMS light verziju

Grab the Damn Mag - ispravlja reload animaciju
Gas Mask Hat Fix - mogučnost stavljanja raznih kaciga dok imamo gas masku
MicrofusionCell Fix - ispravak pozicija i tekstura kod municije za lasersku pušku
X-01 Armor Reposition Fix  - mali fix na armoru
LessWristsSeamsAndMoreRealisticSkinUniversalFix - poprvalja geometrijske probleme sa rukama
Unofficial Fallout 4 Patch - ispravlja mnoštvo bugova, geometrije i sličnih sitnih problema
Diamond City Auto Close Gate - jedan mali mod koji nakon našeg dolaska u Diamond City ponovno zatvara vrata; ono mi došli i od tada vrata širom otvorena - nikako lore friendly
Slower Ghouls - jednostavno, vanilla Ghoulovi su prebrzi te se u sekundi stvore pred nama! Ovaj mod to ispravlja...

Button Lowered Weapons - mod sa kojim pritiskom na tipku za uklanjanje oružja koje se nalazi ispred nas to oružje spuštamo uz tije; još jednan pritisak na tipku i potpuno je uklonjeno; dole na slici se vidi kako oružje stoji sa ovim modom, (naravno može se držat i po defaultu pritiskom na fire ili aim tipku:



Immersive Vendors - štandovi od trgovaca imaju vidljivu robu koju noću sklanjaju...
Transparent glass werks and bottles bugfix - transparentno staklo od boca i čaša...
Realistic Pre-War Money - preporuka instalirat Realistic Pre-War Money 20 (200 Years worm) verziju
Ephla's Unique - Retextured Chems - kvalitetniji prikaz medicinskih preparata
Realistic Death Physics - puno bolji ragdol efekti naspram vanilla verzije
More Realistic Pain Train Knockdown + Ragdoll Collision + Dead Body Collision - instalirati ovim redosljedom!
Live Dismemberment - neprijatelji ne umiru kada im otkinemo dio tjle poput ruke
Shell Rain - čahure od oružja ostaju 10 minuta; inače nestaju za pet sekundi
Visual Reload - prazni sanžeri također ostaju vidljivi
Needles hurt - kada si naš lilk da stimpax inekciju u prsa čuje se jedna od igrinih linija "boli" našeg lika; npr "aaaa", "ouch"....
Dynamic Muzzle Shadows - vatrena oružja također bacaju dinamičlke sjene objekata
Satellite World Map - kvalitetniji prikaz mape na PipBoyu
Pip-Boy Flashlight - odličan mod sa  mnogo opcija podešavanja svijetla koje dolazi iz našeg PipBoy... Mnogo naprednije od vanilla osvjetljenja jer ima dynamic shadows, volumetric lighting itd. Na ovoj slici dole se može vidjet kako ljevi oramrić, štok od vrata, spremnik za robota te pas reproduciraju dinamičke sjene kojih nema u vanilla verziji te prikaz čine mnogo ispunjenijim i detaljnijim:



Atomic Surgery - Companion Overhaul - glavni sporedni likovi, (companionsi su dobili kvalitetniji izgled); preporuka instalirat Enhanced Vanilla verzije

Sljdeća dva moda su od istog autora te zamjenjuju vanilla travu te stavljaju novu, mnogo kvalitetniju kao i mnogo veću količinu vidljive trave -- za zadržat originalni izgled igre preporuka je staviti Lush Landscape + Dead Edition mod. Detaljnije dole uz priložene slike:
Lush Landscapes - mod koji zamjenjuje vanilla travu sa mnogo kvalitetnijom te stavlja mnogo veću količinu iste pred nas; preporuka stavit Dead Edition
ili
Grasslands - mod mod koji zamjenjuje vanilla travu sa mnogo kvalitetnijom te stavlja mnogo veću količinu iste pred nas; preporuka stavit Unhealthy Edition

Usporedba:


*Lush Landscape + Dead Edition


*Grasslands + Unhealthy Edition

Radiant Clouds and Fogs - mod koji zamjenjuje plosnate oblake i maglu sa dubljim, detaljnijim efektima
True Storms - Wasteland Edition - odličan mod koji unaprijeđuje vrijeme u Commonwealthu; opasnije oluje, bolji efekti i zvukovi, radijacija od kiše... Sve se može podesit prilikom instalacije moda
P.S. kada se mod instalira potrebno ga je uključit u PipBoyu unutar igre. Jedna slika velikog pljuska:



Fr4nsson's Light Tweaks - odličan mod koji ispravlja dosta loše osvjetljenje u interijerima gdje pojedini objekti u vanilla verziji jednostavno "svijetle" iako bi trebali biti pod sjenom i slično.



Diamond City Small lighting edit - fix za osvjetljenje u gradu gdje je jako svijetlo bez izvora
Water Enhanced - kvalitetnije teksture vode; staviti 1k verziju da ne odskače od ostatka igre
Enhanced Blood Textures - mnogo kvalitetnije teksture krvi i efekata
Immersive Mouth and Teeth - više opcija za detaljnije zube u usne kod NPCa
Lore-Friendly Ghoul Eyes - "normalne" oči kog Ghoulova koji su još pri zdravoj pameti...
Power Armor Hud - No Transparency - odličan mod koji uklanja  prozirnost HUDa u Power Armor.. Izgleda odlično:



Ultra Quality God Rays Performance Fix - mod koji omogućuje Ultra postavke za God Rays sa performansama Low postavki
_________________________________

Naravno, ima još mnogo 2k, 4k, 8k tekstura razno raznih objekata, oružja, cesta itd, ali osim šta zahtjevaju mnogo VRAMA sa njihovom instalacijom prezentacija postaje neujednačena; svako piči svoje, gube se original teksture te to može izgledat loše. Uz to tada ostaje mnogo vanilla tekstura pomiješanih sa 2k / 4k i tada to nije to. Smatram da su teksture sasvim solidne i sa miksanjem razno raznih UHD tekstura bi se dobila mješana salata.
« Zadnja izmjena: 08. Rujan, 2016., 14:28 doktor1 »

Odg: Fallout 4
« Odgovori #304 : 08. Rujan, 2016., 14:17 »
Ne nabrijavaj me modovima opet ću ga instalirat  :hiha2:
Naročito sad kad je nuka world vani.
Weapon je već popustio i vratio se u Commonwealth :D

Iako sam uživao šmorio me dosta, možda ipak radije izmodam New Vegas.

Još uvijek imam onaj tvoj vodič za modanje NV na kompu hehe.
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Fallout 4
« Odgovori #305 : 08. Rujan, 2016., 14:24 »
Ja sam počeo igrat na novoj Survival težini i odličan je sa tim promjenama.
Samo sam stavio mod koji dodaje quicksave opciju u pipboy jer mi se dva puta dogodilo da mi je sat vremena otišlo u nepovrat kada sam nagazio na minu! Sada je quick save tu i to je to...

Inače, puno je bolji ovaj SUrvival od Hardcore moda iz New Vegasa...

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: Fallout 4
« Odgovori #306 : 09. Rujan, 2016., 08:04 »
Kaj nije poanta Survivala da ti sejva igru kad ideš spavat i da trebaš pronaći sigurno mjesto za leć i sejvat prije nego ideš nekud opasno? Ovak ni ne moraš survival igrati, smanji težinu :D

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Fallout 4
« Odgovori #307 : 10. Rujan, 2016., 12:04 »
Brutalno izgleda, skoro bih si išao odmah slagat novi komp.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Fallout 4
« Odgovori #308 : 10. Rujan, 2016., 12:59 »
Kaj nije poanta Survivala da ti sejva igru kad ideš spavat i da trebaš pronaći sigurno mjesto za leć i sejvat prije nego ideš nekud opasno? Ovak ni ne moraš survival igrati, smanji težinu :D

A istina, mako sam mod jer je bezveze...
Napetije jer kada treba oprezno igrat jer moguća greška znači smrt
___________________________

Evo video kako je odličan zvuk sa modom za oružje i jeku..
U Corvega tvornci se odlično čuje zvuk sačme i padanje prazne čahure i kada pas zalaje te pucanj iz snajper na otvorenom...

http://youtu.be/Ig6yeIeWf-k
« Zadnja izmjena: 10. Rujan, 2016., 13:02 doktor1 »

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Fallout 4
« Odgovori #309 : 11. Rujan, 2016., 02:25 »
Nije loše, ali jel ti to ne postane malo preintenzivno kad uletiš u neku borbu? Meni na vanilli borbe u zgradama znaju postati zaglušujuće kad deset ljudi puca uz mene raznim oružjima, mislim da bi me od ovoga bolila glava. :(

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Fallout 4
« Odgovori #310 : 06. Veljača, 2017., 21:29 »
DLC od 56GB Fallout 4 - High Resolution Texture Pack


http://store.steampowered.com/app/540810/




Odg: Fallout 4
« Odgovori #311 : 11. Veljača, 2017., 15:03 »
DLC od 56GB Fallout 4 - High Resolution Texture Pack


http://store.steampowered.com/app/540810/

(Klikni za pregled slike.)

(Klikni za pregled slike.)


Pozdrav kolega

Kako ti se čini taj paket tekstura visoke rezolucije ? Ima li kakvih znatnih promjena u vizualima  ? Kakve su performanse ?

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Fallout 4
« Odgovori #312 : 15. Srpanj, 2017., 03:10 »
Kupio na summer sale-u i krenuo igrati. Skontao vrlo brzo da se oružje ne može vidjeti na vašem liku kad ga ostavi i da samo magično nestane. To mi je toliki immersion break da preskačem video igre koje rade takva sranja. Probao modovati to i u tom procesu prešao 2 sata. Tražio refund i odbijen mi je. Tražio opet, i opet ga odbili. Instaliram F4 opet i spremam se da progutam money grabbing shitty bethesdin produkt. Počet ću tako što ću da čitam sve pozitivne i divne stvari koje ste pisali i da probam da zavolim igru bez da se sjetim ovog faila od strane Bethesde.

Hardcore mod iz NV mi je bolje sjeo. Stavljati opciju da se ne može koristiti fast travel, save game i konzola u Bethesdinoj igri koja je nekako uvijek pune crasheva, bugova i jako čudnog i retardiranog pristupa borbi.....yeah..not gonna work. Držat ću se hard difficultya. Ne znam koji genije se sjetio u Bethesdi da se ovako posere na igru.

I upravo sam također pokušavajući da nađem modove skontao da modovi ugase achievemente  :kava:
Baby steps u Bethesdinom pokušaju da preuzmu kontrolu nad modovima. Nek se gone u kurac. Izbjegavao sam dvije godine da kupim Fallout 4 dok se ne sredi. Naredni Elder Scrolls preskačem. Ubisoftization is going strong with Bethesda.
« Zadnja izmjena: 15. Srpanj, 2017., 04:42 iris94 »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Fallout 4
« Odgovori #313 : 15. Srpanj, 2017., 10:09 »
Tko još igra fallout iz trećeg lica  :wildboy:

Ali - da, tužno je što je najiskasapljeniji Fallout u serijalu najprodavanija igra u serijalu.
« Zadnja izmjena: 15. Srpanj, 2017., 10:12 wyzard »

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Fallout 4
« Odgovori #314 : 15. Srpanj, 2017., 10:21 »
Tko još igra fallout iz trećeg lica  :wildboy:

Ali - da, tužno je što je najiskasapljeniji Fallout u serijalu najprodavanija igra u serijalu.

Naštimam si odijelo i oću da gledam svog lika kako je cool :/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9