HCL.HR

Gwent: The Witcher Card Game

  • 24 Odgovora
  • 14311 Hitova
Gwent: The Witcher Card Game
« : 29. Listopad, 2016., 11:09 »
Od ekipe iz CD Projekta nam stiže još jedan Witcher naslov  :clap: Na zahtjeve velikog broja igrača, počeli su raditi na samostalnoj kartaškoj igri poznatoj kao Gwent koju smo imali priliku zaigrati u sklopu Witchera (i bila je zarazna kao kuga). Za one koji nikada nisu igrali Gwent bitno je da znaju da nije u pitanju nikakva kopija Hearthstona ili Magic: The Gathering, naprotiv Gwent je originalna igra i u potpunosti se razlikuje od prethodno navedenih naslova.

Pravila su jednostavna - igraju se 3 runde, a pobjednik je igrač koji ostvari pobjedu u 2 runde; svaki igrač ima svoju polovinu table koja je ponovo podjeljena na po 3 lanea: malee, ranged i siege; na početku svakog meča oba igrača vuku po 10 karti, i na početku nove runde još po 2 (za razliku od HS gdje vučete kartu na svakom turnu ili pomoću karti i hero powera); upravo u tome leži glavna taktika, pametno rapoređivanje karti tokom rundi i naravno blefiranje i zavaravanje protivnika; što se samih karti tiče svaka bačena karta ima poene, a igrač koji ostvari najviše poena na kraju runde dobija tu rundu; runda završava kada oba igrača passuju, tj. kada ne mogu ili ne žele da odigraju nešto; karte su kao i u HS klasifikovane, pa imamo podjelu na bronzane, srebrne i zlatne, te podjelu na common, rare, epic i legendary; imamo 4 frakcije s kojima možemo igrati - Monsters, Scoia'tael, Northern Realms i Skellige s tim da postoje i karte svojstvene svakoj od njih pored onih zajedničkih. Valjda sam to dobro objasnila.

Igra bi trebala stići iduće godine za PC, Xbox One i PlayStation 4 i trebala bi da bude f2p naslov, međutim za pravi novac će se moći kupovati packovi sa dodatnim kartama i sl. Igra je trenutno u fazi closed bete, a za testiranje se možete prijaviti na njihovoj stranici:
https://www.playgwent.com/en/

Evo i kako izgleda Gwent:



« Zadnja izmjena: 29. Listopad, 2016., 12:11 Mademoiselle »
Non temete l'oscurita - accettate il suo abbraccio (Fear not the darkness - but welcome its embrace).
 – Ezio Auditore da Firenze

*

Alnor

  • *
  • 77
Odg: Gwent: The Witcher Card Game
« Odgovori #1 : 31. Listopad, 2016., 17:39 »
Igram closed betu i svidja mi se za sad. Dosta je zarazno :)
PSN: Alnor_96

Odg: Gwent: The Witcher Card Game
« Odgovori #2 : 01. Studeni, 2016., 16:59 »
Nadam se da ću i ja dobiti invite uskoro. Gwent nisam nešto previše igrala u Wild Huntu, a sigurna sam da je samostalna verzija još daleko bolja i dorađenija.
Non temete l'oscurita - accettate il suo abbraccio (Fear not the darkness - but welcome its embrace).
 – Ezio Auditore da Firenze

Odg: Gwent: The Witcher Card Game
« Odgovori #3 : 02. Studeni, 2016., 16:52 »
@Madam gdje se može prijaviti za betu ?

Jedva čekam ovo a to što će biti f2p naslov je nešto najbolje ikad :)

Peglao sam ga u Wild Huntu i dan danas žalim kaj su mi falile 2-3 karte da imam cijelu kolekciju svih karata iz igre
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: Gwent: The Witcher Card Game
« Odgovori #4 : 02. Studeni, 2016., 19:54 »
Pa navela sam link u prvom postu  :mrgreen:
https://www.playgwent.com/en/
Onda trebaš čekati da ti oni iz CD Projekta pošalju invite. Ja još uvijek čekam.
Najčudnije od svega je to što na hcl-u nije bilo nijedne vijesti o ovoj igri.
Non temete l'oscurita - accettate il suo abbraccio (Fear not the darkness - but welcome its embrace).
 – Ezio Auditore da Firenze

Odg: Gwent: The Witcher Card Game
« Odgovori #5 : 02. Studeni, 2016., 20:47 »
Uopšte nisam skužio link lol
hvala

Prijavio se  :approve
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gwent: The Witcher Card Game
« Odgovori #6 : 09. Studeni, 2016., 16:33 »
Upao i dobio key :D

*

Alnor

  • *
  • 77
Odg: Gwent: The Witcher Card Game
« Odgovori #7 : 10. Studeni, 2016., 02:29 »
imam oko 14 sati igre, nisam sad igrao par dana...bilo mi je nakon jednog vremena cudno kak vec hrpa ljudi ima toliko dobre karte, a ja ne mogu nista pametno dobiti u boosterima...onda sam skuzio da vecina ljudi unisti sve ostale deckove kako bi dobila bodove da crafta karte koje želi. ja sam isto to napravio iz znatizelje jer jednostavno vise nisam mogao dobiti rundu (ne mozes se mjeriti s ljudima kojima imaju po 4 golda, 6 silvera itd, a ti jednog golda...dobio bi svaku petu rundu,ako uopce i to). slozio sam si monster deck i dosta sam zadovoljan kako funkcionira za sad  :mrgreen:
PSN: Alnor_96

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gwent: The Witcher Card Game
« Odgovori #8 : 10. Studeni, 2016., 07:28 »
Uf, monster deck mi je najjači i najbolji....
Dobio sam i neke dobre karte za njega poput zlatnog zmaja koji ima jačinu 9 i poseban skill da nakon 3 turna ubije 2 najjače non-gold karte na igralištu. A da ne pričam o onoj fori s fogletima i maglom ili kada imaš puno malih monestera i monster breed karte... Samo na kraju pukneš commanders horn i nitko ti ništa ne može :D


*

Alnor

  • *
  • 77
Odg: Gwent: The Witcher Card Game
« Odgovori #9 : 11. Studeni, 2016., 00:19 »
svaka cast na zmaju, ja nista te vrijednosti nisam jos dobio:(
susreo sam se par put s tim zmajem u igri, zeznuta karta...
da, uglavnom se i igra na te vremenske uvjete s monster deckom - craftao sam si jednoga iz wild hunt (ne mogu se sjetiti imena pa necu bubnuti), gold karta je, i ima efekt da se pojavi kiša i mislim da dva ili tri wild psića, i jos sam craftao zlatnog forest spirita (mislim da je takav naziv) koji napravi maglu i stvori isto par monstera, pa se uz to jos svakakvi comboi mogu odigrati (recimo kad se pojavi onda s tom kartom magla, pojavi mi se direktno i par tih fogleta kojih imam 3), te imam i gianta koji kad je kiša dobi +7, a vec i sam ima 7...tako da, lijepo se nakupi :)
PSN: Alnor_96

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gwent: The Witcher Card Game
« Odgovori #10 : 11. Studeni, 2016., 10:23 »
Da, imam i ja te karte. Deck mi je prepun... Nemam mjesta i morao sam hrpu karata pobacati poput nekkera i drugih sitnih breedable monstera i breedable karte.
Samo mi je žao što mogu imati samo 6 srebrnih i 4 zlatne karte :(
Imam sad jako dobar deck i u većini slučajeva pobjeđujem.
Cijeli Skilega deck sam uništio i pretvorio u onaj crafting materijal za nove karte i craftao bitne karte za monster deck.
Ali planiram napraviti i preostala 2 decka jer imam dosta karti.


No, ulovio sam i veliki bug u igri. Kada pobjeđuješ i ideš na lvl up ili kada dođeš do onog upitnika - ne dobijem ništa... Prvih par puta dobijem nešto, ali kasnije ništa...

*

Alnor

  • *
  • 77
Odg: Gwent: The Witcher Card Game
« Odgovori #11 : 11. Studeni, 2016., 12:56 »
i ja sam to primijetio, ali mislim da kad restartaš igru da ti uračuna sve (bar je meni tako)
PSN: Alnor_96

*

theth1ef

  • **
  • 219
  • Učiš dok si živ.
Odg: Gwent: The Witcher Card Game
« Odgovori #12 : 24. Prosinac, 2016., 09:00 »
Koliko je najbolje imat karata u deku? Vidim da ovi starteri imaju po 25,
ali mislim da to nema smisla ako nemaš još boljih karata za dobro složen dek.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gwent: The Witcher Card Game
« Odgovori #13 : 24. Prosinac, 2016., 09:13 »
Ja imam max od 40 karata (ako se ne varam) Maksimalan broj zltnih i srebrnih karata koje zapravo i vode cijelu igru.
To su najbolje karte i bez njih igrati (pogotovo one koje imaju dodatne bonuse) je glupo i nemoguće.

*

theth1ef

  • **
  • 219
  • Učiš dok si živ.
Odg: Gwent: The Witcher Card Game
« Odgovori #14 : 24. Prosinac, 2016., 13:21 »
Morat ću malo odigrat da još koje keg-ove otvorim za srebrne i zlatne.
Zasad je fora, pogotovo kad te fogleti i fog pogode. Uglavno s monster deckom igram.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9