HCL.HR

Jesu li se igre promijenile, ili mi?

  • 65 Odgovora
  • 14595 Hitova
*

Ljenjak

  • **
  • 476
  • There's a tide in the affairs of men...
    • Hrvatska Cyber Liga(HCL jel)
Jesu li se igre promijenile, ili mi?
« : 26. Ožujak, 2008., 16:03 »
Neki dan sam odlučio skinuti emulator moje prve gaming konzole, Amige. Skinuo ga, odigrao pet igri, bio meizmjerno sretan koliko zbog utažavanja nostalgije, toliko zbog činjenica da su to sjajne igre. Nakon što sam ugasio emulator, pogledao sam na desno. Na podu leži moj PS2, kojeg više ne palim, jedino onda kada mi dođe frend pa odigramo par partija PES-a. Osim tih prilika, više ga ne igram.  Razlog je taj što, uostalom, i više ne izlaze igre za njega. No, činjenica je, da je posljednja igra koju sam odigrao za dvojku, koja me baš oduševila, God of War II. GoW je izašao u četvrtom mjesecu prošle godine, što znači gotovo godinu dana bez ijedne posebne igre za konzolu. Kad pogledam na dobrog starog sivonju,  čini mi se da sam i još u dubokoj starosti konzole nalazio igre koje su bile dobre, i koje su mi se svidjele. Ne znam je li stvar u tome da su igre bile bolje, ili sam ja bio drugačiji? Isto tako sam prije nekih par mjeseci odigrao Broken Sword ponovno. Igra s toliko šarma, duhovitosti i koja pruža toliko zabave, me držala priljepljenog za ekran puno dulje od nekakvih grafički izrazito jakih igara današnjice. E sad ja Vas pitam, je li stvar u nama, ili igrama? Mislim da je u ovom današnjem svijetu, u kojem je prezentacija znatno bitnija od sadržaja, potpuno izostavljena priča, koja bi trebala biti sama srž igre. Istina, lijepo sve to izgleda, ali između, ne znam, Crysisa i Mistery of Monkey Islanda, uvijek ću se opredijeliti za avanturu. Ne znam kako klinci koji su stari kao ja kad sam krenuo u svijet gejmanja to promatraju, to jest, pruža li im Crysis veću zabavu nego što je meni nekoć Ruff'n Tumble. Unatoč tome, moj odgovor na pitanje je ipak da je stvar u igrama, po meni su izgubile onu čaroliju kojom su me nekad zabavljale. Nadam se da će se pojaviti neka igra, neki proizvođač uskoro koji će me razuvjeriti...

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Re: Jesu li se igre promijenile, ili mi?
« Odgovori #1 : 26. Ožujak, 2008., 16:09 »
Ja mislim da su se i igre i mi promijenili. :kingmortal:

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Re: Jesu li se igre promijenile, ili mi?
« Odgovori #2 : 26. Ožujak, 2008., 16:16 »
Fora je u tome sta ste vidli vec puno toga, pa vam sve sto izađe izgleda "vec viđeno".
Što i jest, jer proizvođači se oslanjaju na nastavke ošto tu vide sigurnu zaradu. Malo njih ide
radit neske originalne stvari. U buducnosti kak mashine budu jace, igre ce dobit jos vise mogucnosti i dubine
i tako. A nekad, kad je na trzistu glavni bio PS, lako je bilo zajebavat se. Nije bilo konkurencije, sve igre izlazile su za ps2 pa nije bilo xbox ekskluziva i tako to. A sta se PC-a tice on postaje najjaci onda kad nadjaca konzole i osobno smatram da se tek tada isplati kupiti novi komp, a za to obicno treba cekat par godina od kak izadju te nove konzole.
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

DarX

  • *****
  • 1972
Re: Jesu li se igre promijenile, ili mi?
« Odgovori #3 : 26. Ožujak, 2008., 16:18 »
definitivno nisu igre ono što su bile. danas se pumpa grafika, a priča zaostaje. kao sto kaze lega blaster svi idu na nastavke, a meni se bljuje od toga.

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Re: Jesu li se igre promijenile, ili mi?
« Odgovori #4 : 26. Ožujak, 2008., 16:20 »
meni su nove igre recimo ok.
Neznam sta vi ocekujete, al i u proslosti je bilo hit igara i shit igara. Tak je i sad.
Mislim da su se gameri promjenili, normalno da ce neki retro manijak srat po novim stvarima jer je najbolje dane (a to su oni prvi dani koji ostaju u sjecanju) potrosilu upravo na njih. Ja ne volim gledati u proslost i volim napredak, nove stvari  i to. Osobno se nadam da cu dozivjeti neki Online MMOFPS gdje ce sve biti unistivo, od terena do vozila koja ce se lomit na komade  i to.  :ementaler:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

DarX

  • *****
  • 1972
Re: Jesu li se igre promijenile, ili mi?
« Odgovori #5 : 26. Ožujak, 2008., 16:29 »
Recimo Unreal Tournament u mmofsp stilu olol :ementaler: Ne, stvar je također i u doživljaju. ja sam kao klinac sve doživljavao sve puno dublje. Recimo sjećam se dok sam igrao Cool Boarders 4 na plejki, onak snowboard igra ja sam to dozivljavao kao film ili stvarni zivot sta ja znam kurac palac, a danas ga pokrenem uopce mi nije nesto igra. ili tekken 3, jest da mi je i danas super zabava i tako, ali dok sam imo 9-10 godina taj tekken je za mene bio film, maštao sam o njemu i tak.

Re: Jesu li se igre promijenile, ili mi?
« Odgovori #6 : 26. Ožujak, 2008., 16:38 »
definitivno nisu igre ono što su bile. danas se pumpa grafika, a priča zaostaje. kao sto kaze lega blaster svi idu na nastavke, a meni se bljuje od toga.

A mislim ovo su mi najveće gluposti kad neko napiše.... Svi su na nastavke išli i prije nego što ste vi počeli bičat o tome, a grafika se pumpala uvjek ono, naravno da će netko pokušati što bolje napraviti igru prije nego je izbaci. Grafika je samo jedan dio.


Skinuo ga, odigrao pet igri, bio meizmjerno sretan koliko zbog utažavanja nostalgije, toliko zbog činjenica da su to sjajne igre.

Lažeš.

Citat:
Isto tako sam prije nekih par mjeseci odigrao Broken Sword ponovno. Igra s toliko šarma, duhovitosti i koja pruža toliko zabave, me držala priljepljenog za ekran puno dulje od nekakvih grafički izrazito jakih igara današnjice.

I danas ima avantura, ima ih prepunkurac al nisu tolko hajpane i nisu produkcijski jake. Sam ih treba nać.

Citat:
Nadam se da će se pojaviti neka igra, neki proizvođač uskoro koji će me razuvjeriti...

Odrasao si. Vjerovao ili ne, igre više nikada neće na tebe ostaviti toliki utjecaj kakve su ostavile kad si bio djete.
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

DarX

  • *****
  • 1972
Re: Jesu li se igre promijenile, ili mi?
« Odgovori #7 : 26. Ožujak, 2008., 16:44 »
gle grga, pumpali su grafiku, ali su se mnogo vise trudili oko price, humora, atmosfere. danas čim igra ima grafiku za većinu igrača je savršena iako po ostatku saka kurac. a o nastavcima necu pricat. svaki novi nastavak je redovno lošiji od prethodnog. rijetko da je bolji. a neki stvarno pretjeruju s njima.

Re: Jesu li se igre promijenile, ili mi?
« Odgovori #8 : 26. Ožujak, 2008., 16:45 »
gle grga, pumpali su grafiku, ali su se mnogo vise trudili oko price, humora, atmosfere.

ajde, nabroji mi par igara ovakvih. Al da nisu avanture.  :ementaler:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

Re: Jesu li se igre promijenile, ili mi?
« Odgovori #9 : 26. Ožujak, 2008., 16:45 »
grga je u pravu, za nevjerovat.  :ementaler:

...spoji crnu i bijelu nam boju
siva je slika svijeta, zar ne?

*

DarX

  • *****
  • 1972
Re: Jesu li se igre promijenile, ili mi?
« Odgovori #10 : 26. Ožujak, 2008., 16:47 »
gle grga, pumpali su grafiku, ali su se mnogo vise trudili oko price, humora, atmosfere.

ajde, nabroji mi par igara ovakvih. Al da nisu avanture.  :ementaler:
you win :wildboy:

*

Benko

  • *****
  • 2370
Re: Jesu li se igre promijenile, ili mi?
« Odgovori #11 : 26. Ožujak, 2008., 16:48 »
da se grafika ne pumpa, a samo ide gameplay naprijed.. što bismo danas imali? 2D igre sa super pričama.. šta bi onda bilo? svi bi se žalili, ono, pa jebote, očekivali smo igru koja ima grafiku ko film, a još uvijek smo na 2D.. glavno da je priča ko u knjizi.. pa bez grafike, što bi današnje igre bile? stvar je u tome da i ne možeš biti preoriginalan danas, sve je već ispucano, i fakat si mastermind ako izumiš nešto svježe.. npr. portal kad je izašao bio je iznenađenje za mene zbog koncepta, a grafika je bila na mjestu.. tako da, mi se mijenjamo jer su nam igre u početku izazivale divljenje i zamišljali smo kako će to bit u budućnosti.. sjećam se jednog segmenta života, iako nije vezan uz igre, ima veze s tehnologijom, kad mi je stari reko da kupuje CD uređaj još kad su oni počinjali.. to je bio vau, kao što su i 3D igre izprva.. danas ne možemo biti zadovoljni ni sa DVD-om već moramo kupovat dual-layere po 16kn/kom. i blu-rayeve..
« Zadnja izmjena: 26. Ožujak, 2008., 16:50 Benko »

Re: Jesu li se igre promijenile, ili mi?
« Odgovori #12 : 26. Ožujak, 2008., 16:53 »
signed.

Napravit nešto novo nikad nije lako, a pogotovo danas. Zato mislim da bi trebali prestat bičat, igrat šta se nudi i čekat da se tu i tamo pojavi nekakav dragulj. a ovi ostali si imaju svoje amige i takve pizdarije. svak zadovoljan.  :ementaler:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

DarX

  • *****
  • 1972
Re: Jesu li se igre promijenile, ili mi?
« Odgovori #13 : 26. Ožujak, 2008., 16:57 »
e i ovo je istina. ja se nadam nečem inovativnom u svakom slučaju koliko god sve ideje bile istrošene.

grgur je danas nešto inspiriran \:D/

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Re: Jesu li se igre promijenile, ili mi?
« Odgovori #14 : 26. Ožujak, 2008., 17:00 »
Naravno da je teško napraviti neku orginalnu igru, al današnji proizvođači pod svaku cijenu to rade pa ispadne najveće sranje... To je taj problem. Onda taj problem pokušaju da riješe grafikom, pa i to neće...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9