HCL.HR

Mafia III

  • 254 Odgovora
  • 101206 Hitova
*

Kegdon

  • *
  • 121
Odg: Mafia III
« Odgovori #240 : 26. Ožujak, 2017., 12:04 »
Igra mi se nije svidjela ni najmanje,upalio sam je samo jednom odigrao pola sata i ugasio.Otada skuplja prasinu na polici zao mi je sto sam je kupio,sto se tice ocjenjivanja nekih 5/10 dosta za ovu igru.

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Mafia III
« Odgovori #241 : 26. Ožujak, 2017., 17:26 »
Ne mozes dati ocjenu igri nakon samo pola sata igranja, btw jel poravljena igra na PC-u? Imo sam uzasne frejmove sa rx 480 zadnji put kad sam igrao, a moram je preci jer mi je prva mafija najbolja igra ikad.

*

Kegdon

  • *
  • 121
Odg: Mafia III
« Odgovori #242 : 26. Ožujak, 2017., 19:09 »
Neznam jel popravljena na PC-u igrao sam na plejki,ne znam,meni se igra nije svidjela apsolutno nikako jednostavno nije sjela.

Odg: Mafia III
« Odgovori #243 : 26. Ožujak, 2017., 21:16 »
Da ali ne mozes davati ocenu igri na osnovu pola sata odigranog

Odg: Mafia III
« Odgovori #244 : 26. Ožujak, 2017., 21:20 »
Nedavno završio. Popravljeno sve, igra se ne skida ispod 60 FPS-a. Imam Tri-X R9 290 OC
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: Mafia III
« Odgovori #245 : 11. Srpanj, 2017., 15:54 »
Jel ovo popeglano patchevima,igra mi se neki open world,mad maxa ne mogu,AC nemam volje,mordor mi se ni sekunde ne igra...Ostalo je samo ovo,al kako je igra lose od vecine ljudi ocjenjena,sve mi se cini da je najbolje preskocit al ne znam zasto volio bih ovo prekucat a ni skupa nije 20 evrica...

Odg: Mafia III
« Odgovori #246 : 11. Srpanj, 2017., 20:32 »
Jel ovo popeglano patchevima,igra mi se neki open world,mad maxa ne mogu,AC nemam volje,mordor mi se ni sekunde ne igra...Ostalo je samo ovo,al kako je igra lose od vecine ljudi ocjenjena,sve mi se cini da je najbolje preskocit al ne znam zasto volio bih ovo prekucat a ni skupa nije 20 evrica...

Popeglana je, nema nekih većih bugova. Istina, nije nešto posebno ali toliko vrijedi jer je pruža dosta te je šteta jer je  dojam  da je mogla biti puno, puno bolja. Iako ja ovdje ne smijem pisati koliko nešto mojih novaca vrijedi, jer bi me Igor mogao i banirati  :loludara:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Mafia III
« Odgovori #247 : 16. Veljača, 2018., 12:51 »
Tvorci Mafije 3 podobivali otkaze | HCL.hr

Bez obzira što bude meni igra sigurno 80+ kategorija, ovo je zasluženo.
Sjećam se kada je ekipa MAFIE radila s ekipom GTA V na GTA V i kako je to bila uska i kvalitetna suradnja!

E sad gdje je ovdje jebeno zapelo i koja glava je gurala igru upitne kvalitete ja neznam...

Odg: Mafia III
« Odgovori #248 : 16. Veljača, 2018., 18:05 »
-
« Zadnja izmjena: 18. Rujan, 2020., 18:00 Bert_Raccoon »

Odg: Mafia III
« Odgovori #249 : 16. Veljača, 2018., 18:13 »
Odlična je igra, setting je fantastičan i mapa je dobro urađena, osetis kako je grad na neki nacin ziv i da se stvri desavaju pored tebe, lepo su replicirali new orleans, priča je jako dobra i soundtrack je neponovljiv, sistem upgradeanja i osvajanja districta je dobar ali je tu i glavni flaw igre, repetativnost, sve se misije svode na isto, smanji income osvoji rekete, ubij bossa i to je to, i naravno katastrofa s bagovitim izlaskom i tehnickim problemima, to je zakopalo ovu igru

Odg: Mafia III
« Odgovori #250 : 16. Veljača, 2018., 19:44 »
Repetativni smor,manje vise kao svaka open world igra

Odg: Mafia III
« Odgovori #251 : 17. Veljača, 2018., 02:23 »
Igra je nakon 10-15 sati dosada obična, mogla je biti super - ali nije!

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Mafia III
« Odgovori #252 : 23. Veljača, 2018., 10:40 »
Nije ni cudo sto su developeri otkaz dobili, pa igra i sad ima problema...



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Mafia III
« Odgovori #253 : 06. Studeni, 2019., 12:12 »
Igrin fokus i resursi developera kao da su išli samo u likove, priču i soundrack​​​​​​​



Prezentacijski i načinom pripovjedanja priča razvaljuje





Par godina, točnije od izlaska igre dugujem istoj prelazak iako sam ju prije nekih tjedan dana skoro poslao u vječita lovišta odustavši od tog dugovanja. Imam velikih problema s ovom igrom, gdje ni sada u trenutku pisanja neznam kako bih istu ocjenio kao cijelinu, pa ću to napraviti nakon završne riječi. Prve dvije igre su spektakularni dragulji te gaming hommage mafijaškom svijetu. U ono vrijeme Mafia je bila megahit, a da danas je slavimo kao jedna od najboljih igara te generacije, kao i igra godine za mnoge. Briga za neke gameplay detalje u jedinici je bila presedan u TPS žanru, ali onaj pozitivni. Dvojka kod nekih nije naišla na pozitivne kritike, dok su drugi poput mene MAFIU II voljeli još više od jedinice, ali obje igre su vrijedno nasljestvo za dalje. Promjenom vremenskog razdoblja i odlazak u virtualni New Orleans za mene je bio ok potez, lik i ostala bagra iz igre mi se činila kao dobar smjer u kojem je igra krenula, no igru radi Hangar 13, developer osnovan 2014, studo merđan od strane 2K Czecha. Mafia III je igra koja je imala užasno težak launch; tehnički problemi, slab sadržaj u igri što se tiče otvorenog svijeta, grafički bugovi i glitchevi. Srećom danas je igra u puno boljem stanju, nego li prije tri godine kada je izašla, no da li je uspijela izdić se iz svih svojih problema? Iz nekih dan, ali iz nekih nažalost ne.





Nakon 27 sati provedenih u igri, po završetku, ali i tokom cijelog igranja, bio sam tolko negativno razjaren, što ovo nije Rockstarova igra, da bih se najrađe rasplakao. Ova igra u engine-u GTA V-ice bila bi BOMBA. Mafia III je igra koja kada joj posvetite dovoljno vremena, poželite joj oprostiti mane. New Orleans, odnosno New Bordeaux, iako nerijetko ima lijepe i zanimljive lokacije, prezentacijski je mogao i morao više. Smatram da bi Rockstar tu napravio daleko daleko bolji posao i što se tiče lokacijskog dizajna, tako i atmosferičnog te živog. Upravo ta živost mi je u igri očajna. Nije me briga apsolutno ni za jednog pješaka, s kojima ne postoji nikakva interakcija. Nikakvi random eventi u stilu GTA ili Red Dead Redemptiona. Pješaci su samo i jedino - nakupina pixela. Igra nema ono nešto što me natjera da samo hodam i promatram prekrasan krajolik kao u konkurentim igrama (AC serijal itd.). Igrin fokus i resursi developera kao da su išli samo u likove, priču i soundrack, što se vidi od prve minute provedene u igri do ove posljednje. Ta tri elementa ownaju život. Likovi su fantastični, iako za moj ukus, malo previše ima sporednih likova koji su vizualno slabo odrađeni te karakterno i kojih nema u niti jednoj animaciji i cut-sceni. Takvih likova ima u igri čini mi se pet-šest i komotno su mogli i bez njih.





Lincoln Clay je odličan izbor za protagonista i sviđa mi se kako je priča oko njega fino zapetljana, no nimalo mi se nisu svidjele neke odluke scenarista oko koncepta priče, odnosno koncepta podjeli pa vladaj. Na oko zanimljiva ideja, gdje Lincolnovi suradnici se nalaze za stolom i raspodjeljuju gradom zapravo mi nije nikako pasala. Na fin način su osmislili besplatne nadogradnje, kako za Lincolna, tako i za prijevozna sredstva ili benificije u gameplayu, no onda se sav koncept sruši pod odlukom developera, da skill koji si dobio davanjem teritorija jednom suradniku, gubiš drugi skill koji si dobio prije kod drugog suradnika. Ta odluka je žešća debilana i stvarno neznam gdje im je pamet bila. Prezentacijski i načinom pripovjedanja priča razvaljuje. Još kada toj predobro osmišljenoj mafijaškoj sagi nadodamo vrhunski soundtrack, žal za time da je proizvod kao cijelina malo fejlao na kraju ogroman. Priča, likovi i glazbena podloga kao forte igre spašavaju je od fijaska te na kraju ipak mogu preporučiti ju svima, bez obzira da  li igrali prve dvije igre ili ne, jeste li ogromni fanovi serijala ili ne. Gameplayom igra isto varira i puše nekad na hladno.





Napucavanje je prosječno i da budem iskren, mislim da je u prošle dvije igre čak bilo i bolje. Nekad su neprijatelji bullet sponge, a nekad hit detekcija zna biti čudna. Zvukovi nekih oružja su tragikomični i često su zapravo i najgori dio tog svog napucavanja. NPC-evi prilikom hita rade čudno retardirane kretnje i trebalo mi je dugo vremenea u igri da zažmirim na to. Stealth kao stealth također funkcionira prosječno i jedino što ga malo izdiže su zapravo takedowni, kao i brutal takedowni koji su stvarno brutalni. Misije iako ima vrhunskih često su toliko generične i toliko na isti kalup da mi je stvarno bilo često dosadno i igrao sam čisto zbog priče i likova te naravno soundtracka. Prilikom izrada misija, side aktivnosti kao da nisu imali nikakav pritisak da to mora biti dobro odrađeno. Mrak mi pada na oči kada se u igri susretnem s policijom, kojoj sam sumnjiv čim se pojavim iako ništa nisam napravio. Ubijala me igra što ima par rupa po pitanju što treba napraviti kada se nestane story misija. Na mapi nestane u dva tri trenutka u igri story ikonica na mapi, pa sam tek pred kraj igre saznao da sa kockom na kontroleru otvaramo podmeni gdje možemo vidjet aktivne i neaktivne misije, kao i taskove u tim misijama. Prije toga sam jedno desetak puta putovao preko cijele mape do nekog lika koji mi je trebao dati zadatak te kada sam došao do njega, nikakvu interakciju s njime nisam mogao imat, iako ma sustav navođenja baš njemu bacao.





Vožnju bih isto mogao navesti kao prosječnu, iako nemam puno zamjerke, no da je bolja od dvojke - nije. Bio sam siguran da će vožnja napredovati, no osim zabavnog driftanja i nekoliko vrhunski odrađenih automobila zbog voznih karakteristika i za isključivo te aute dobro odrađenog voznog modela, zapravo dosta vozila su kvalitetom korak u nazad. Sva vozila u nekoj većoj brzini postaju neupravljiva i kao da vozimo po ledu. Mafia II je tu imala puno veću težinu istih i malo zatvoreniju fiziku što uvijek pozdravljam kod ne-racing igara. Kočenje prilikom velikih brzina je kriminalno odrađeno i zbog toga najviše smatram da je vožnja prosječno iskustvo. Grafički igra nekad izgleda predivno, a nekad prosječno do loše. Kada padne kiša i mrak efekti su lijepi, no nekad kad je sumrak ili zora, nebo izgleda u najmanju ruku čudno. Sviđa mi se doduše transformacija vremena kada odlazimo na važne misije, pa se vrijeme netom prije dolaska u par sekundi transformira u ono kako je developer zamislio. Cut scene i animacije su mogle biti puno puno bolje. Ubijalo mi je imerziju kada bi Lincoln imao drugačiju odjeću u igri, no u animaciji je uvijek bila ona defaultna; takve stvari mrzim. I sada dolazim do kraja svih utisaka za ovu igru, pa je mogu preporučiti zbog igrinih jakih aduta, a da li će te zažmiriti na neke lošije strane igre to je isključivo na vama. Da nisu pozitivno izražene prednosti igre pokopao bih ju, no ovako čvrsta sedmica što je zaista visoka ocjena za igru sa ovoliko problema, praznine ili nedostataka. 



Odg: Mafia III
« Odgovori #254 : 11. Studeni, 2019., 14:07 »
Po meni je 7 prevelika ocjena za tu igru, prije neka 3-4mj sam ju presao a imam ju od samog izlaska. Prva dva dijela su mi u top 5 igara ikad tako da ne moram govorit s kolikom zeljom sam iscekivao i treci dio koji me totalno razocarao.
I nakon par godina puna je bugova, par puta mi se dogodilo da sam morao izlazit iz igre jer nisam mogao pokrenut misiju, stvari lebde u zraku, likovi u glavnoj misiji pricaju a meni su nevidljivi, teksture na nekim djelovima su tako lose da oci zabole, pad FPS-a je abnormalan na nekim lokacijama (konfa koju imam: 2700x, Vega64, 16Gb DDR4, M2 SSD 480Gb).

Graficki mi igra izgleda ocajno, pogotovo u zoru i sumrak. Voznja mi je jos gora, kao da su svi auti isti pa ne osjetim nikakvu ili jako malu razliku od najboljeg do najlosijeg a misije sve na isti kalup pa brzo sve dosadi.
Jedine dvije stvari koje su  mi uljepsale igru su soundtrack koji fenomenalan i po meni jedan od boljih a druga stvar je kraj igre koji sam odabrao, ni u ludilu nebi ocekivao tako nesto pa mi je to definitivno i najbolji dio cijele igre.

Ne znam, mozda ja na to tako gledam jer sam ocekivao previse ali jbg preko nekih stvari bas nisam mogao prijec.
AMD je kao i Alfa Romeo, sretan si kad kupiš a još sretniji kad prodaš...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9