HCL.HR

Metro: Last Light

  • 180 Odgovora
  • 48308 Hitova
*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #135 : 26. Svibanj, 2013., 16:28 »
Možda, ali ako pričaš o onome o čemu mislim da pričaš (integrirana laptop grafička) onda čisto sumnjam da će update drivera pomoći

Inače, evo jedan fini usporedni test kako igra izgleda sa/bez PhysX efekata... neusporedivo! Zbog ovakvih mi je stvari drago da imam Nvidijinu grafičku :ementaler:

Advanced PhysX in Metro: Last Light

(gledati u 720p)
Predobro :D jedva cekam da zaigram samo da dobijem novi comp  :)) :ementaler:

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #136 : 27. Svibanj, 2013., 15:28 »
Prošao igru. Bad ending. Pomalo razočaran s obzirom da mi je ekran zabljesnuo bijelo valjda milijun puta, a i stealth knock-outao sam 95% neprijatelja... WHERE DID I GO WRONG? :hiha2:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #137 : 28. Svibanj, 2013., 22:46 »
Upravo prešao igru i još sam pod dojmom. Za prelazak mi je trebalo 14 sati što je za ovaj žanr iznadprosječno dobro. Prvo da nahvalim 4A Games i izdavača Deep Silver koji je spasio nekako projekt koji je skoro i bio ugašen zbog propasti THQ-a. Sa skromnim budžetom u odnosu na konkurenciju napravili su remek dijelo, koje je posramilo i pomelo svu konkurenciju u većini segmenata koji čine cijelinu kvalitetnog FPS naslova. Kapa do poda ekipi zaduženoj za igru, zbog tehničkih dostignuća i za trud oko toliko detalja koji čine ovaj za mene najatmosferičniji šuter ikada.



Kada bih morao usporedit vizualnu prezentaciju sa Crysisom 3 (mnogi kažu da je to najljepša igra na planeti), rekao bih da je prezentacija Metro: Last Lighta za dva koplja bolja, a u nastavku ću objasniti i zašto. C3 je sve žive očarao sa svojom grafikom no ona je pored svih tih stvarno impresivnih detalja i kvalitete prikaza ništa drugo nego šminka, šminka i šminka. Sjećam se da sam kao i mnogi svršavao na neke scene kao i na izgled Psiha u toj igri (rekao bih da je on najkvalitetniji lik ikada napravljen u jednoj igri), no ta igra kroz vizualnu stranu nema šarma, atmosfere i nije toliko podkovana dobrim gameplayom. Ovdje briga za sitnice ima posebnu važnost. Brisanje zamazanog vizira gas maske, opcionalno - ubijanje ili onesvještivanje stealthom, razgovori između obitelji, likova, neprijatelja. Pred kraj igre sam shvatio da nisam niti jednog lika vidio dva put, kako u drugim igrama imamo generirane face likova pa ih ima više istih, odvje to nije slučaj, barem nisam sreo, a pazio na taj detalj. Sve to pridonosi nevjerovatnoj imerzivnosti ovog naslova. Metro: Last Light ima neviđenu atmosferu, audio vizualnu prezentaciju na najvišem nivou, odlično napucavanje i sjajne gameplay elemente koji ovu igru čine dostojnu GOTY-a.

Predhodnik je bio jako dobra igra koja je visoke ocjene zaslužila također odličnom atmosferom i settingom, ali je fejlala u mnogočemu, pa zato ju je rijetko ko svrstavao u 90+ kategoriju. Na sreću to sa Last Lightom nije slučaj i igra je dobila unaprijeđenje u svim poljima. Od atmosfere, napucavanja (koje je zaista kvalitetno napravljeno), pametnijeg korištenja gas maski i tajmera, boljih oružja i gotovo savršenog stealtha (noževi <3) do igrine priče. Baš puno bolja i kvalitetnija igra u globalu. Kako sa grafičke strane tako i sa strane gameplaya rekao bih da smo na PC-u dobili pravu next-gen igru u žanru (čak sam negdje pročitao da je to i službena izjava 4A Gamesa). Igra s obzirom kako izgleda nevjerovatna je činjenica, da igra gotovo leti na većini konfiguracija na pristojnim postavkama. Dovoljno govori koliko su dobro modificirali engine kada se vrti bolje nego original stariji 3 godine. S tehičke strane savršeno. Što se tiče prelaženja, gotovo 90% igre kada sam mogao, prelazio sam polako i šuljajući se, no isto tako kada bih mi malo dosadilo koristio bi rambo pristup i jednako je zabavan moram priznati. Bombe su jako korisne i u rijetko kojoj igri su dobro balansirane eksplozije kao u ovoj. Baš je sve što se tiče akcije i napucavanja zadovoljavajuće dobro.

Da napokon prestanem toliko hvalit igru, da spomenem i negativnosti. AI neprijatelja dosta je bolji nego u predhodniku, odnosno originalu. Ali opet ima svoje glupave trenutke pa dolazi do izražaja koliko je loš. Na sreću ima dosta izazovnosti na većoj težini, pa se to dosta izgubi i ne smeta toliko. Druga stvar je Artyom. Taj lik je savršen, ali ne priča, tj. priča, ali ne tamo gdje bi mi htjeli. Dosta je zbunjujuće zašto su se u 4A Gamesu odlučili na potez gdje protagonist za vrijeme igranja je nijem, no svoje misli i iskustva dijeli s nama dok čekamo učitavanje sljedećeg levela, dosta čudna odluka moram priznati.

Nakon što sam nahvalio cijelokupnu prezentaciju, brigu za detalje, gameplay i atmosferu igre, moram spomenuti priču, koja je fantastična. U skaldu sa postapokaliptičnom Moskvom i njenim savršenim settingom, priča nas najviše tjera da igru privedemo kraju i saznamo kompletnu pozadinu. Sviđa mi se što su unjeli mogućnost odabira što ćemo napravit u pojedinim situacijima i koga ostaviti na životu, daje osjećaj nelinearnosti, koliko god to glupo i smješno zvučalo. Igra je linearna, ali svojim fantastičnim designom u mnogim situacijama daje nam mogućnost različitih pristupa akciji i riješavanju pojedinih segmenata, koridora i otvorenih prostranstava. Kraj igre mi je osobno jedan od najdražih/najboljih krajeva. Čak pomalo neočekivan, no epičan na kvadrat. Da su malo uanprijedili AI bilo bi nestvarno savršena igra, ali držim se one; da je bolje nebi valjalo.








9.6

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #138 : 29. Svibanj, 2013., 06:50 »
@Likovi nemaju iste face: Onda nisi skužio da dok se Artyom prisjeća da je bio s majkom u vlaku, svi muškarci imaju Pavelovo lice

Koji si kraj dobio?

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #139 : 29. Svibanj, 2013., 09:47 »
Umro sam, ali ostali su Anna i mali ja.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #140 : 29. Svibanj, 2013., 09:51 »
Da, bad ending ... jebiga ne znam, ne znam kako dobiti onaj dobar ending :wildboy:

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #141 : 29. Svibanj, 2013., 10:08 »
Ako ja padnem ispite zbog ovoga...

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #142 : 29. Svibanj, 2013., 10:16 »
A što ti je 10-13/14/max 15h u životu pred ispite :ementaler:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #143 : 29. Svibanj, 2013., 11:40 »
Ako ja padnem ispite zbog ovoga...

ne zavaravaj se, nisi u srednjoj školi više :(


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #144 : 29. Svibanj, 2013., 13:11 »
Predivni skrinovi Cole, naspram ovom na xboxu izleda prejadno.

Odigrao par random chaptera, po svemu viđenom u svim područjima superiornije od jedinice. Mislio sam da atmosfera nemože biti bolja ali eto, može. Napucavanje je odlično, mada sam više manje stealthovao. I taj aspekt mi se čini bolje odrađen. Nemogu izvuć neki dublji dojam od 3-4 sata igre, ali kad nabavim novu grafu ovo je sigurno prva stvar koju ću pokrenuti.

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #145 : 29. Svibanj, 2013., 15:03 »
Ako ja padnem ispite zbog ovoga...

Ja odustao od ideje da se ispiti mogu definirati preprekom za gejmanje.
Nažalost :wildboy:



OT, mogao bi dati šansu prvom Metrou...Cole je kriv budući da je unio previše emocija u taj svoj tekst.
The greatest teacher, failure is.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #146 : 29. Svibanj, 2013., 15:23 »
Ja sam zapravo ljubomoran na Coletov život jer bi htio uživat u svakoj igri koju pokrenem.

I imat grafičku od 4 gb naravno.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #147 : 29. Svibanj, 2013., 15:52 »
:ementaler: :mrs:

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #148 : 29. Svibanj, 2013., 19:12 »
Da, bad ending ... jebiga ne znam, ne znam kako dobiti onaj dobar ending :wildboy:
Nije stvar samo u ostavljanja  neprijatelja na zivotu  ja sam googlao i nasao kako dobiti dobar ending nasao sam na sluzbenoj stranici moran points tak nes ne sjecam se ali bilo kako bilo moras nes biti pristojan svirati neke gitare oslobadjati neke likove pricati s njima da nebi spoilao ko hoce dobar ending sve mu je objasnjeno na sluzbenoj stranici moral points tak nes ;D :clap:

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Metro: Last Light
« Odgovori #149 : 29. Svibanj, 2013., 20:52 »
Nemoj mi reći matori :tired: ti moran points,,,, svašta nešto

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9