HCL.HR

Resident Evil: Revelations (PC, PS3, X360, Wii U)

  • 21 Odgovora
  • 6172 Hitova
*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Resident Evil: Revelations (PC, PS3, X360, Wii U)
« : 23. Siječanj, 2013., 00:11 »
Prijašnja 3DS ekskluziva dobiva HD reizdanje za PC, PS3, X360 i Wii U, Capcom objavio.

Citat:
Resident Evil Revelations returns redefined for release on Xbox 360, PlayStation 3, Wii U and Windows PC on May 21 in North America and May 24 in Europe.
http://www.youtube.com/watch?v=lYw9_naxzfY#ws

3DS verzija je jako dobro prihvaćena, ima 82 od kritičara na Metacriticu i 8.6 od publike.

Tko nabavlja ovo?
« Zadnja izmjena: 23. Siječanj, 2013., 08:57 Ementaler »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Resident Evil: Revelations (PC, PS3, X360, Wii U)
« Odgovori #1 : 23. Siječanj, 2013., 09:03 »
Evo prebacio post iz stare 3DS teme i napravio od njega novu temu za raspravu o ovoj HD verziji.

Prešao sam već ovo na 3DS-u i to još uzeo verziju igre sa Circle Padom Pro (koji sam na kraju koristio samo za tu igru, do sada barem), tako da ne planiram baš nabaviti ovo opet za PC ili Wii U.

Ali ako se pitate je li igra dobra - bome je. Mislim da možda i neće proći tako dobro na "velikim" platformama, jer je dio njene snage na 3DS-u bila grafika i činjenica da su takve akcijske avanture rijetkost na 3DS-u, ali ni priča nije loša, ni malo sporiji gameplay (podsjeća na starije Resident Evile)... bit će dobra i u HD-u uglavnom, samo da cijena bude okej.

Inače, na svim platformama biti će dostupna u kutiji u trgovinama 24. svibnja, ali samo na PC i PS3 će tada biti dostupna i u digitalnoj verziji također... dok će digitalna verzija za Wii U i Xbox doći kasnije (nema još datuma za to).


*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Resident Evil: Revelations (PC, PS3, X360, Wii U)
« Odgovori #2 : 23. Siječanj, 2013., 09:08 »
Fali ti u naslovu 3DS, ipak je to ''glavna'' verzija!
Ja cu nabavit PC verziju, bas me zanima grafika  :ementaler:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Resident Evil: Revelations (PC, PS3, X360, Wii U)
« Odgovori #3 : 23. Siječanj, 2013., 13:25 »
Ma imamo topic za 3DS verziju u 3DS podforumu, ovo je tema za ovu HD verziju.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Resident Evil: Revelations (PC, PS3, X360, Wii U)
« Odgovori #4 : 23. Siječanj, 2013., 15:58 »
Ma imamo topic za 3DS verziju u 3DS podforumu, ovo je tema za ovu HD verziju.

ups, my bad :fpalm:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Resident Evil: Revelations (PC, PS3, X360, Wii U)
« Odgovori #5 : 18. Srpanj, 2013., 20:22 »
Upravo je prešao i malo je reći da sam oduševljen. Predobra igra, još od Alana Wakea nisam ovoliko uživao u jednoj survival-horror igri. Šteta je što su ovakve igre, nažalost, postale rijetkost jer se većinom pretvaraju u TPS-ove. Uskoro planiram preći i Dead Space 1, očekujem da će mi pružiti slično iskustvo.

Odg: Resident Evil: Revelations (PC, PS3, X360, Wii U)
« Odgovori #6 : 19. Prosinac, 2013., 07:50 »
Jučer sam zaigrao ovo. Riješio sam svega 3 chaptera i malo sam probao Raid mode. Naravno da to nije dovoljno da se igri da ocjena, ali neki početni dojmovi se mogu napisati.

Sviđa mi se! :thumbs:

Realno gledajući, taj serijal je trebao odavno završiti. Možemo sada još malo plakati za vremenima kad je naziv Resident Evil nešto značio, kad smo igrali igre u kojima je trebalo paziti na svaki metak, na svaki Ink Ribbon, kad smo pamtiti gdje koji ključ treba iskoristiti i kada likovi nisu ''bacali'' random pošalice (počelo je to sa četvorkom) i dok nisu psovali na svakom koraku (opet, četvorka). A vidi vraga - Revelations, bar koliko sam za sada vidio i čuo, nema ni loših viceva ni psovki! Bogu hvala.
Nevjerovatno je kako svakim novim nastavkom Jill uspijevaju napraviti sve ružnijom, a u ovoj joj je još i faca spljoštena - čovjek bi rekao da je face model bila ženska koja je ''kvalitetno odglumila'' Rebeccu u originalnoj PS1 RE jedinici. Isto tako, nema nekakvog surprise efekt i više je nego očito kad će te netko napasti (što se lako zaključi po municiji koja je razbacana okolo), no dobro. Nisu to neki strašni minusi, ali svejedno sam morao spomenuti.

Počeo sam igrati na normal pa neznam da li, osim težine protivnika, ima još kakve razlike između casual, normal i inferno. Primjera radi, u starim RE igrama bi na manjim težinama pokupili više metaka. Možda toga ima i ovdje? Kako god, početak je i dalje malčice ''napet'' zbog ograničenog broja metaka koje možemo sa sobom nositi i to mi se sviđa. Nema više rasipanja. Nema trgovine na kraju chaptera. Nema prejakih melee udaraca (čovjek se točno zapita koji ku*ac su to napravili u šestici; Conan je nula u usporedbi sa tim likovima).

Raid je prilično zabavan. Na prvu, rekao bih da nije težak kao Mercenaries iz trojke ili recimo Leech Hunter iz Zero-a, no kako nisam pokušavao osvajati S rank možda se i varam. Možda to i je za*ebano. U svakom slučaju, jedna kul mini igra.


Početni dojmovi su zasad vrlo dobri, nadam se da će tako i ostati. A i trebalo bi, valjda.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Resident Evil: Revelations (PC, PS3, X360, Wii U)
« Odgovori #7 : 19. Prosinac, 2013., 14:38 »
Revelations, bar koliko sam za sada vidio i čuo, nema ni loših viceva ni psovki! Bogu hvala.

Ma jok. Ne znam samo kako su ti promakli dijalozi Chrisa i Jessice. Tipa kad ih napadnu oni mutirani psi a ona dobaci:

"See, this is why I like chivauvas."

Odg: Resident Evil: Revelations (PC, PS3, X360, Wii U)
« Odgovori #8 : 19. Prosinac, 2013., 14:47 »
Zato jer mi je to bilo smiješno. :mrgreen:
Mislio sam na loše doskočice tipa What? Your right hand comes off? iz četvorke.
(inače, čivave iliti mutirani štakori su mi valjda 3. na listi najodvratnijih životinja)


Ima li i psovki? Psovke čak i mogu biti dobar dodatak igri ako se ne pretjeruje s njima i ako se koriste u pravim trenucima (tipa u Dead Space-u 2: Goddamit, I trusted you. Fuck you and fuck your marker! - to je bila kul scena).

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Resident Evil: Revelations (PC, PS3, X360, Wii U)
« Odgovori #9 : 20. Prosinac, 2013., 18:31 »
Raid mode je meni bolji od same igre, a pogotovo ona zadnja misija, jer je strasno zeznuto naci pravi kraj misijie ;)
I ima sema da neke perkove i najjaca oruzja nemozes dobit nikako drukcije nego online, ja sam dogurao do 50-og lvl-a (to je najjaci nivo na 3DS verziji) i fali mi par oruzja lvl 50 i fali mi 2-3 misije S rank, imam nekih 60h utuceno u igru, doduse zbog hrpe drugih igara za 3DS, ovo cudo dugo nisam igrao :wildboy:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Resident Evil: Revelations (PC, PS3, X360, Wii U)
« Odgovori #10 : 21. Prosinac, 2013., 07:12 »
PS3 i X360 verzije imaju trofej/ačivment za level 50, pa pretpostavljam da je to max level i na velikim konzolama.
Raid mi je sve bolji i bolji! Sviđa mi se što je dostupan odmah od početka (ne cijeli; mape se polako otključavaju kako prelazimo Story mode), pa dobro dođe da se malo ''relaksiramo''.

Možda probam malo i online.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Resident Evil: Revelations (PC, PS3, X360, Wii U)
« Odgovori #11 : 21. Prosinac, 2013., 08:35 »
PS3 i X360 verzije imaju trofej/ačivment za level 50, pa pretpostavljam da je to max level i na velikim konzolama.
Raid mi je sve bolji i bolji! Sviđa mi se što je dostupan odmah od početka (ne cijeli; mape se polako otključavaju kako prelazimo Story mode), pa dobro dođe da se malo ''relaksiramo''.

Možda probam malo i online.

Ako ga mislis ''zavrsit'', morat ces online :piva: (oruzja LVL 49 i 50 nemozes dobit nikako drukcije, a i postoje razno-razne misije, vec sam zaboravio, u nekima su bonus perkovi, u nekima oruzja za Raid mod, a u nekima oruzja i razni bonusi za campaign mod!)

I nije neka relaksacija poslije, ima tri tezine, i kako koju tezinu rijesis cijelu sa S rankom, mijenja ti se boja imena online ;)

Raid mod mi se toliko svidio da sam nedavno kupio eshop verziju Mercenariesa za 6€ (bio je neki popust,inace 10€), ali nisam bas igrao...
« Zadnja izmjena: 21. Prosinac, 2013., 08:37 Disc0 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Resident Evil: Revelations (PC, PS3, X360, Wii U)
« Odgovori #12 : 21. Prosinac, 2013., 08:48 »
Ma napisao sam relaksacija jer nijedan drugi izraz mi nije pao na pamet. :loludara:

Znam da će biti muke oko dobivanja S ranka na nekim misijama (dobro je, barem sad na početku, što neku misiju sa preporučenim levelom 6 ja mogu S rankirati sa, recimo, level 11 likom), ili one Trinity Bonuse (na 2 misije nikako ne uspijevam pobiti sve protivnike, kao da mi neki bježe), ali koliko vidim smrt lika ti ne donosi ništa negativno (najbitnije, municija se ne smanjuje) pa nije baš da sam nekako napet i živčan kao u spomenute 2 mini igre koje sam naveo u jednom od prethodnih postova.

Sad, budući da ću u Raid ulupati sigurno nekih 20-ak sati, neznam bih li to mogao nazvati mini igrom. :mrgreen:


Znači, nemoguće je preći Raid (i onaj bonus level) bez level 40+ jakog oružja? :wildboy:

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Resident Evil: Revelations (PC, PS3, X360, Wii U)
« Odgovori #13 : 21. Prosinac, 2013., 10:29 »
Ma moguce je to, ali neces imat sve i bit ce puno teze sve S rankirat. ( mene je 21 misiju prakticki prove frajer online, ali je imao lvl50 oruzja i mislim da bez toga nebi imali sanse za S rank, plus je puna laznih krajeva!)
Za dobit S rank treba misiju zavrsit sto prije, pobit sto vise neprijatelja, biti precizan (sto mene zeza na 3ds-u, na kompu bi to bez beda, ali nezelim ispocetka sve) i naravno moras primit sto manje udaraca/ugriza.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Resident Evil: Revelations (PC, PS3, X360, Wii U)
« Odgovori #14 : 21. Prosinac, 2013., 11:09 »
Mislim da je vrijeme najvažniji faktor. Možda negdje na bespućima interneta postoji FAQ koji se malo bolje pozabavio tom problematikom (koliko udaraca smiješ primiti, koliko monstera treba ubiti...), ali ja ga nisam našao. Iskreno, ne sjećam se da sam ikad imao preciznost veću od 85%. Čini mi se zato da je najbitnije biti - brz. Uglavnom, osvajanje Trinity bonusa je daleko veći izazov jer treba igrati sa preporučenim (ili manjim) levelom lika, ne primiti udarac i pobiti sve što se kreće. Srećom, vrijeme je nebitno.
A dobro, kad mapu odigraš više puta već znaš gdje će ti netko iskočiti.


Smiješno je da mi je veći problem prestavljala ona misija sa mutiranim vukovima nego ona gdje su samo hunteri, lol.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9