HCL.HR

Prey (2017)

  • 135 Odgovora
  • 44127 Hitova
*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Prey (2017)
« Odgovori #60 : 06. Svibanj, 2017., 07:06 »
Čitam neogaf temu i svi su apsolutno oduševljen, (kao i recenzenti)i! Nemogu dočekat sljedeći tjedan i plaću...
A onda još skinut igru sa ovim šugavim TCOM internetom....
Nadam se da igra nema 70 GB




« Zadnja izmjena: 06. Svibanj, 2017., 07:13 doktor1 »

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Prey (2017)
« Odgovori #61 : 06. Svibanj, 2017., 11:36 »
Meni nije stigao nikakav update, ali jučer sam igrao koji pet sati i jako sam zadovoljan. Vjerojatno sam se samo naučio na probleme i bugove, pa znam kako da mi ne upadaju u oči. Izgleda doduše da je na PS4 situacija pomalo nasumična, osim specifičnih bugova meni se samo događa da mi se i lik i ciljnik nastave kretati nakon što pustim kontrole, samo kliziš površinom ili pogledom polako, ali dovoljno brzo da se skuži. Neki javljaju još gore probleme da im je cijljanje ograničeno i neresponzivno, a neki nemaju problema. IZbacit će navodno patch uskoro za to.

PC verzija toga nema, ali PC verzija i izgleda bolje, kontrole su navodno izvrsne i dok igram na PS4 točno osjećam da propuštam neke stvari. Igra je jako imerzivna i atmosferična i onda npr. kada se krećem po krcatim uredima, njuškam po ormarićima i mailovia, zbog ograničenja kontrolera izgleda kao da plešem robota i to malo ubija ugođaj. Također, stealth je malo čudnjikav i bilo bi puno zgodnije da sam spretniji u šuljanju nego što mi kontroler dozvoljava, a ista stvar u borbi koja nije baš na Dishonored razini mogućnosti, ali ima stvari koje bi se morale kombinirati preciznim i brzim inputom i hotkeysima, a kontroler to ne dozvoljava naravno.

Neću baš bacati dojmove jer pripremam recenziju, ali nakon prvog šoka zbog tehničkih propusta sam se malo pripitomio i napokon vidim onaj potencijal kojem sam se veselio, dosta sam zadovoljan.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Prey (2017)
« Odgovori #62 : 06. Svibanj, 2017., 11:48 »
A onda još skinut igru sa ovim šugavim TCOM internetom....
Nadam se da igra nema 70 GB

18 giga je PC verzija.

Odg: Prey (2017)
« Odgovori #63 : 06. Svibanj, 2017., 11:49 »
Sve u svemu mislim da tehnički problemi igre ne bi trebali utjecati na konačnu ocjenu recenzije jer se to uvijek koliko toliko naknadno ispegla.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Prey (2017)
« Odgovori #64 : 06. Svibanj, 2017., 12:07 »
Vidjet ćemo, moram još istražiti te probleme, a i kroz puni prelazak ću dobiti neki dojam koliko prosječnom igraču to može praviti poteškoće. Ako nešto značajno pođe po zlu ne mogu ja ocijeniti igru za nešto što će se možda dogoditi s njomu budućnosti, jer pišem tekst pri izlasku za igru kakva je u tom trenutku.

Uskoro stiže taj patch, ali i ako neki problemi ostanu u igri vjerojatno ću upozoriti na njih u recenziji, ali neće utjecati značajno na ocjenu.

Odg: Prey (2017)
« Odgovori #65 : 06. Svibanj, 2017., 12:20 »
Evo i ja kupio Prey sinoc na Steamu. Od jutros ga igram. znacio nekih 4-5 sati. Igra nije losa. Bar za mene. Zanimljiva je, Malo me nervira trazeci te pasworde ali dobro, nadjem ih vec nekako ili slucajno nabasam na njih. Od mene je preporuka.

Odg: Prey (2017)
« Odgovori #66 : 06. Svibanj, 2017., 12:55 »
Kako ti se čini gameplay, mehanika napucavanja, elementi RPG-a, grafika, optimizacija ?

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Prey (2017)
« Odgovori #67 : 06. Svibanj, 2017., 13:39 »
Kao što sam i mislio, kontrole na PC-u su milina naspram gamepada (iako vrijedi napomenuti da na PC-u imate mogućnost korištenja gamepada). Hrpa shortcutova ima - ne samo za odabir oružja nego čak i za lootanje.

Također sam prezadovoljan optimizacijom. Na mom starom radeonu r9 290 i amd fx 8350 nisam vidio nijedan pad ispod 60 fpsa, maksimalne postavke na full hd i TXAA.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Prey (2017)
« Odgovori #68 : 06. Svibanj, 2017., 13:40 »
Ne mogu opisati koliko sam želatina na vas koji igrate već.

Odg: Prey (2017)
« Odgovori #69 : 06. Svibanj, 2017., 13:51 »
Darijoman. Igra se vrti odlicno, to ne trebam nista ni spominjat jer igra nije bas namijenjena cudovistima. Grafika je super, nije bas to sada nesto bas za istaknuti ali bit ce dovoljna svima. :-) Napucavanje... pa nekako sam uvijek u potrazi za municijom ili aparatom za kraftanje municije, tako da bas rokanja koliko hoces i nema. Ali kada rokas, roka dobro. Mozda kasnije bude jos bolje; za sada koristim i stelth malo da se progmizem bez da trosim sacmu. :-). Nadogradnja oruzija i samoga odijela je prisuna i velika sa mnogo izbora.
Ne mogu previse reci i ja sam tek 4 sada idigrao. Ali zadovoljnih 4 sata. Kao sto je Freddy vec rekao ima Bagova, ja sam na neke naisao, npr vatru koju ne mogu ugasit, kutiju na koju ne mogu skocit itd...ali vjerujem da ce se to popravit. Opet kazem preporuka je od mene Prey.

Odg: Prey (2017)
« Odgovori #70 : 06. Svibanj, 2017., 14:13 »
duanador@

Da, da igrat će se svakako, ali uvijek je lijepo čuti malo dojmova od onih koji već igraju :)

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Prey (2017)
« Odgovori #71 : 06. Svibanj, 2017., 21:49 »
TXAA.

Igra ima TXAA? Po komentarima bi rekao da nema...

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Prey (2017)
« Odgovori #72 : 06. Svibanj, 2017., 22:03 »
zajeb, nema. ima nekakav smaatx ili tako nešto.

Odg: Prey (2017)
« Odgovori #73 : 07. Svibanj, 2017., 14:32 »
Imam oko 6 sati u igri. Sve čitam, istražujem, skupljam... Grafički - ovo nije nikakvo čudo. Zapravo, izgleda kao da je igra izašla prije 5+ godina. Kome je to bitno, da zna na čemu je. Osobno ne patim na grafiku u igrama, no u Preyu mi ta "zaostala" grafika previše upada u oči. No, svakako mi ne umanjuje gameplay koji je ovdje za apsolutno svaku pohvalu. Arkane je opet napravio odličan level design! Odličan osjećaj napredovanja! Odličnu izvedbu oružja i napucavanja! Za minus bih nadodao izostanak iron sighta, jer mouse 2 služi za aktivaciju moći. Igra nudi pregršt mogućnosti za svladavanje levela zbog kojih će sigurno imati veliki replay value. Igra je veliko, ugodno iznenađenje! Vrti se savršeno, stoga o optimizaciji ne treba dalje debatirati. Za do sada viđeno dajem ocijenu 8/10. 2 boda manje isključivo radi grafičke izvedbe.  :thumbs: :thumbs: :thumbs:

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Prey (2017)
« Odgovori #74 : 09. Svibanj, 2017., 11:55 »
Proveo tri sata u igri i tek sam ušao u Hardware labs, a da ne kažem da se još moram vratit jer iza imam quest i još neke nedorečene stvari... Dakle na koliko sam - 3% igre u tri sata?
Apsolutno sam oduševljen sa igrom pošto nismo dobili klasični FPS! A ja općenito obožavam svemirski setting u igrama tako da je Talos I kao naručen za mene...
Nakon dolaska u svoj ured i ponešto pročitanih mailova dolazi se do zanimljivih stvari po pitanju priče i situacije na Talosu...



Igram na hard i igra je zbilja teška, a Mimicsi su odlični jer je uvijek napeto pošto neznamo gdje nas mogu zaskočiti; još se nisam usudio upustit u borbu sa Phantomom
Dizajn je Dishonorovski te iako grafika nije nešto na šta će sline curit dizajn i mnoštvo detalja stvaraju odličnu prezentaciju; no sjene imaju preočiti poping te to malo smeta! Možda se može nekim tweakovima to sredit no nisam se time zabavljao



GLOO Cannon je odličan te mi se čini da ću njega prvog nadogradit; sa skillovima sam na čudu i neznam gdje da ulažem jer čekam pravu priliku da potrošim resurse u "ono pravo".

Performanse su vrhunske te imam konstantnih 60 FPSa na 2560x1080 rezoluciji. 21:9 podrška je odlična!

Sve u svemu odlična igra!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9