HCL.HR

Resident Evil serijal

  • 61 Odgovora
  • 12241 Hitova
*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Resident Evil serijal
« : 11. Veljača, 2009., 08:16 »
Kako je Gametrailer izbacio prvi dio Resident Evil Retrospective, palo mi je na pamet da otvorim temu.

Prvi dio možete pogledati ovdje.
Traje 17 minuta i govori o nastanku i uzorima serijala, prvom nastavku i svim njegovim verzijama.

Prvi nastavak inače nisam igrao, probao sam DS verziju al nije me baš privukla.
Ipak, zaigrao sam većinu igara iz serijala (RE1, RE2, RE3, RE4, RE: Zero, RE: Code Veronica, RE: Survivor, RE: Umbrella Chronicles), i mogu reći da su mi najdraži treći i četvrti dio.
Treći zato jer je bio među prvim igrama koje sam zaigrao na PS konzoli a četvrti zato jer je jedina RE igra koja me privlačila da je nakon prelaska pređem još jednom. I još jednom.
Ukratko, boli me kurac koliko četvorka ima veze sa starim nastavcima, igra rula i po meni najbolji Resi i jedna od najboljih igara prošle generacije.

;D

Re: Resident Evil serijal
« Odgovori #1 : 11. Veljača, 2009., 08:21 »
RE 3 je definitivno najjači u serijalu. Stalna prisutnost Nemisisa, bolesna atmosfera i odlična grafika (za to vrijeme i konzole, jel) ovu igru su svrstali među klasike.
Četvorka je oke, prešao ju prije 2-3 godine, ni nesječam se točno kada, i nemam prevelikih zamjerki osim dosta lošeg porta sa konzla, i glupave kamere. Ali se u svakom slučaju navikneš. RE Survivor po meni nije dostojan RE naziva u imenu i bolje da nije ni izašao.
Ubiše nas bre vručina.

*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Re: Resident Evil serijal
« Odgovori #2 : 11. Veljača, 2009., 08:25 »
Ja sam inače četvorku igra na GC konzoli, dok je izašla PC verzija pokvario mi se GC pa sam htio zaigrati još koji put.
Upalio sam, igrao valjda 5 minuta i shvatio da port bio tako loš da sam skoro povraćao. Možda mi i neb bio toliko loš da nisam igrao konzolašku verziju, al eto, jesam.

Uglavnom, igranje bilo kojeg RE na PC-u = srkanje kurca.
U prijevodu, rula samo pederima i ženama.  :wildboy:
« Zadnja izmjena: 11. Veljača, 2009., 08:34 Wildboy »

*

Armor

  • ******
  • 4195
Re: Resident Evil serijal
« Odgovori #3 : 11. Veljača, 2009., 08:43 »
Resident Evil 3:Nemesis je zakon svih zakona u RE serijalu, barem meni.

Niti nisam igral sve nastavke, samo na plejki (jedinicu malo i na Segi Saturn) i to čini mi se prva 3 nastavka-Nemesis nikad ne bum zaboravil.
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

T.N.T.

  • ******
  • 6256
    • http://www.last.fm/user/8th_Method/
Re: Resident Evil serijal
« Odgovori #4 : 11. Veljača, 2009., 09:00 »
RE 2 i RE Code Veronica X. :hug

Re: Resident Evil serijal
« Odgovori #5 : 11. Veljača, 2009., 09:56 »
trojka je govno uspoređujući s dvojkom. Iznimna genijalnost.
Al opet, četvorka ih šiša za 500 posto. Igra je jednostavno ispolirana do savršenstva. Dobro, dijalozi su očajni i to, al gameplay, bože, nemoš prestat igrat. Igro sam dok nisam osvojio onaj tommy gan i neograničeni roket lančer.  :mrgreen:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

Re: Resident Evil serijal
« Odgovori #6 : 11. Veljača, 2009., 11:57 »
super napravljeno baš čekam episode 2 i 3 da vidim sve o resiju.Dobre su to igre bile :thumbs:

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Re: Resident Evil serijal
« Odgovori #7 : 11. Veljača, 2009., 14:39 »
peče me savjest što ne mogu igrat preradu prvog dijela i re zero za gamecube.
inače pored fallouta, mgs-a i half life-a, najdraži mi serijal.

*

CtHuLhU

  • **
  • 410
  • KučKe mE mrZe,to ZnaČi Da WrijeDim.
Re: Resident Evil serijal
« Odgovori #8 : 11. Veljača, 2009., 20:11 »
U prijevodu, rula samo pederima i ženama.  :wildboy:
Taj sam :ementaler:
Inače, RE kao serijal je jedan od najboljih što se survival horror igara tiče, makar četvorka više nema atmosferu prijašnjih nastavaka i više liči na nekakvu akcijsku pucačinu(što i jest,doduše), nego na punokrvni nastavak RE-a, i čini se da se tno nažalost neće promijeniti sa peticom, ali tko zna, možda ostanemo ugodno iznenađeni. Što se tiče meni omiljenog RE-a, tu bi se definitivno našla trojka zbog odlične atmosfere.

Re: Resident Evil serijal
« Odgovori #9 : 11. Veljača, 2009., 20:21 »
nećemo se nać iznenađeni, očito..
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

Re: Resident Evil serijal
« Odgovori #10 : 11. Veljača, 2009., 22:51 »
Šta ima strašno u mrtvom čovjeku koji ide toliko sporo da mogu trčati krugove oko njega sa sačmaricom punom metaka dok se on dere UUHHHUUUHHH?  :tired:
Istu stvar imam i kad odem kod djede samo on me više uplaši.... :bonk:

Re: Resident Evil serijal
« Odgovori #11 : 11. Veljača, 2009., 22:54 »
REa treba riještit ovog "DS" načina upravljanja i vratiti ga na sistem upravljanja kakv je bio u trojci(DC i sl, jel). Kažem, ni ovako nije loše, al jednostavno je ono nekako najviše sjedalo...
Ubiše nas bre vručina.

Re: Resident Evil serijal
« Odgovori #12 : 11. Veljača, 2009., 23:05 »
nedo bog promjena.
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

Re: Resident Evil serijal
« Odgovori #13 : 11. Veljača, 2009., 23:09 »
Ja bi obje vrste igrao.

A petica će, sudeći po demou, rulat.
Jedino što bi mogla bit prokleto teška.

Re: Resident Evil serijal
« Odgovori #14 : 12. Veljača, 2009., 07:15 »
Ja bi obje vrste igrao.

A petica će, sudeći po demou, rulat.
Jedino što bi mogla bit prokleto teška.
Taku igru bi odmah nabavio, dopizdile mi ove igre koje se pređu za nekih 20 sati igranja, što teža to bolja, navijam da bude što teža  :clap:
Dođite, okrijepite duh i tijelo glasovitim tramincem, kušajte graševinu, chardonnay, rajnski rizling, bijeli pinot, frankovku i druga vina iločkih vinara

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9