HCL.HR

Rise of the Tomb Raider

  • 180 Odgovora
  • 70705 Hitova
*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Rise of the Tomb Raider
« Odgovori #105 : 07. Veljača, 2016., 00:56 »
60 FPS-a za ovakav tip igre je potpuno nepotrebno. Sa svojom 970 pri max postavkama imam konstantan lock na 30 FPS-a i gra se vrti i izgleda super

Sa tom grafuljom imaš 60fps lock na maxanim postavkama osim što spusti AA na SMAA i texture na high.  :D

Mislim da je optimizacija igre za drek! (još jedna u nizu) Iako nam je Nixxes dao i više nego dovoljno opcija za uključit / isključit, nebitno na koji preset stavim, ili koju opciju sam isključim (pogotovo Ambient oc, Tesseletion, Pure hair...) u igri imam strašna FPS skakanja. I to ne pričam o par sličica, već o 20 -30 FPSa!!!!

Možda je do ATI-a. Na GTX970 leti podmazano ko bebina guza

Odg: Rise of the Tomb Raider
« Odgovori #106 : 07. Veljača, 2016., 11:06 »
Zato i kazem da je optimizacija losa. Smatram da "dobra" optimizacija znaci da igra ima sto vise FPSa na sto vise hardwarea. Kakav je smisao svega ako se igra vrti izvrsno jedino na GTX 970 i 980 (vise - manje)?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Rise of the Tomb Raider
« Odgovori #107 : 07. Veljača, 2016., 12:26 »
Kakav je smisao svega ako se igra vrti izvrsno jedino na GTX 970 i 980 (vise - manje)?
A kakav bi bio smisao da se igra vrti jednako dobro na grafičkoj od 1000kn i onoj od 3000kn?!? Daj malo razmisli što pišeš.
I onaj tko se imalo ozbiljnije bavi gamingom ne ide ispod GTX 970 ili AMD R290/390

Odg: Rise of the Tomb Raider
« Odgovori #108 : 07. Veljača, 2016., 12:51 »
Ma igra je dobro optimizirana, dobro se i vrti na gtx 960 sa naravno postavkama na mid/high. FPS nepada ispod 40 a uglavnom je na 50. Igra je fenomenalna.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Rise of the Tomb Raider
« Odgovori #109 : 07. Veljača, 2016., 12:54 »
I onaj tko se imalo ozbiljnije bavi gamingom ne ide ispod GTX 970 ili AMD R290/390

Kralju, kakvog ovo smisla ima? Jel to znači da se konzolaši ne bave ozbiljnijim gamingom?

I nekako mi se čini da si fulao što čovjek govori. Rekao bih da njemu optimizacija znači da se igra vrti ok i na slabijim konfiguracijama, a ne da bude napucana s milijun grafičkih opcija koje jedino može grafička od dvije tisuće kuna pokretati u pristojnom fremrejtu

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Rise of the Tomb Raider
« Odgovori #110 : 07. Veljača, 2016., 13:02 »
Kaje Hrvač, nisi se još razbudio? :lol:

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Rise of the Tomb Raider
« Odgovori #111 : 07. Veljača, 2016., 13:08 »
Kakvce veze imaju konzole s gamanjem na PCu?!?
Onaj tko e kupio konzole je miran i tu je priči kraj. A oni koji stvarno hoće imati dobru grafiku na PCu i dobar fps ne idu ispod toga (osim ako nemaju love pa si ne mogu priuštiti).
I ne, nisam se naspavao, radio sam do sada  :hihi:

Odg: Rise of the Tomb Raider
« Odgovori #112 : 07. Veljača, 2016., 13:37 »
Hrv4tin; mislim da me nisi shvatio. Kako se moze reci da je optimizacija dobra ako u opcijama postoji i vise nego dovoljno mogucnosti za postavke, a ne vidi se razlika u FPSovima bez obzira kako ih ja postavim sukladno mom hardwareu? Ja znam da sa R9 380 ne mogu imati max postavke kao ti koji ocito imas GTX 970. Znam da neke opcije moram iskljucit kako bi uzivao u sto vecem FPSu, ali sa ROTTR se to ne dogada. Nema vecih razlika bez obzira na postavke (5-10 FPSa prosjecno razlike). A ako to ne znaci da je optimizacija losa... Nemaju svi para na svijetu za GTX 970 pa da uzivaju u "ozbiljnom" gamingu.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Rise of the Tomb Raider
« Odgovori #113 : 07. Veljača, 2016., 14:04 »
I onaj tko se imalo ozbiljnije bavi gamingom ne ide ispod GTX 970 ili AMD R290/390

Ne kužim baš što si mislio s ovim. Kakve veze ikakva forma grafike, grafičkih postavki i sličnih površnosti ima s "ozbiljnim gejmingom"?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Rise of the Tomb Raider
« Odgovori #114 : 07. Veljača, 2016., 14:13 »
Zato što ekipa danas za svaku fuckin igru kuka kako nije dobro optimizrana ako ne ide u 60fpsa na svim mogućim grafama koje postoje. Ako netko želi 60 fpsa pri detaljima jednakim ili većim na konzolama onda MINIMALNO mora imati navedene kartice, a poželjne su i jače od tih.
Stalno neka kmečanja kako niti jedna igra ne ide u 60fpsa i itd.
Ili kupite bolji hardware ili smanjite postavke i igrajte kako vam je ugodno.
Naživicirao sam se jer je za svaku igru isto kmečanje i iste gluposti.
Čekajte patch i nadajte se boljemu.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Rise of the Tomb Raider
« Odgovori #115 : 07. Veljača, 2016., 14:20 »
To je istina.
Pogotovo ovi smorovi koji kukaju za takve stvari u Early Access igrama...

Odg: Rise of the Tomb Raider
« Odgovori #116 : 07. Veljača, 2016., 14:27 »
Slozit cemo se da se ne slazemo. Da ne ulazim pretjerano u review R9 380 4gb kartice, osobno smatram da bi ona trebala igru pokretati izmedu 50-60 FPSa pri 1080p i high presetu (ok, mozda bez pure hair opcije). Ne trebas se zivcirati. Pa ovdje smo svi da komentiramo i medusobno si pomazemo.  :piva:

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Rise of the Tomb Raider
« Odgovori #117 : 07. Veljača, 2016., 22:38 »
Zato što ekipa danas za svaku fuckin igru kuka kako nije dobro optimizrana ako ne ide u 60fpsa na svim mogućim grafama koje postoje. Ako netko želi 60 fpsa pri detaljima jednakim ili većim na konzolama onda MINIMALNO mora imati navedene kartice, a poželjne su i jače od tih.
Stalno neka kmečanja kako niti jedna igra ne ide u 60fpsa i itd.
Ili kupite bolji hardware ili smanjite postavke i igrajte kako vam je ugodno.
Naživicirao sam se jer je za svaku igru isto kmečanje i iste gluposti.
Čekajte patch i nadajte se boljemu.

Ovo bi trebalo uokvirit iznad monitora  :thumbs:

Osobno znam nebrojeno primjera gdje ljudi jednostavno kupuju ili čudne kombinacije hardveraja (i3 + grafička od 2500kn ili obrnuto) ili jednostavno nemaju ideje kako optimizirati svoj stroj. Najlakše je stisnut "ultra" preset na igri i kmečat kako radi u niskom FPSu.

Tona igara danas stvarno izlazi a da nije optimizirana - Novi TR to stvarno nije. Prvi dan kad je izašla radila je savršeno. Na kraju krajeva - za godinu dana će 970tka i slične koštat 1000kn i svima će se vrtit u 60fpsa i niko neće kukat.

A i svi znaju da ako se misle "ozbiljno" igrat na PCu, da taj sport itekako košta.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Rise of the Tomb Raider
« Odgovori #118 : 10. Veljača, 2016., 15:50 »
Evo i HCL recenzije, na kraju prilično OK akcijska avantura s lijepom grafikom, no nema previše poveznica sa Tomb Raiderom  :(

Odg: Rise of the Tomb Raider
« Odgovori #119 : 10. Veljača, 2016., 17:42 »
nema previše poveznica sa Tomb Raiderom  :(

Kako nema, to JEST Tomb Raider ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9