HCL.HR

Crk'o modem ?

  • 15 Odgovora
  • 9067 Hitova
Crk'o modem ?
« : 27. Prosinac, 2012., 21:09 »
 Dogodio mi se nedavno gadan problem na ovom skupom komadu jeftine plastike zvanom 3DS, a taj je da prokletinja uopće neće da prepozna niti jedan ruter, tako da uopće ne mogu na internet se spojiti    :hiha2:

 pokušao sam ga čak formatirati misleći da će se situacija popraviti, ali nije.   Sada mi se sve igre skinute sa Eshopa nalaze tamo i ne mogu do njih   :mrgreen:

 Ima li itko ideju o čemu se ovdje radi i je li moguće za popraviti ?               Namjeravao sam ga prodat za male pare ali možda će veći gušt biti ako ga razbijem o zid/pod 

Odg: Crk'o modem ?
« Odgovori #1 : 27. Prosinac, 2012., 21:27 »
Neće na nijedan?Za takav problem još nisam čuo?Par ljudi je se žalilo da neće na pojedine wi fi mreže se spojit,ali su riješili problem tako da promjene nešto u opcijama.Nemoj razbiti rađe prodaj ili pokloni nekome,meni se javi ako imaš ikakvih igrica.

Odg: Crk'o modem ?
« Odgovori #2 : 27. Prosinac, 2012., 21:45 »
probao sam zasad na 2 rutera i isto bude na oba - nakon par sekundi "traženja" samo izjavi da ne može pronaći access point, kao da i ne postoji tj. kao da wireless nije ni uključen.
a inače nikada prije nije imao problema sa spajanjem na te rutere. Opcije rutera se nisu bitno mijenjale, on je samo jednog dana odlučio ne prepoznavati ih.   A vjerujem da bi nakon formatiranja čitave memorije trebao po defaultu prepoznavati ih.

 imam žarku želju razbit ga zato jer mi je ispočetka pravio velike probleme i frustracije upravo dok je bio online i pokušavao skidati i streamati stvari. Osim toga, ne mogu mu prežaliti skvičavu L tipku i D-pad, a zbilja sam pazio na njega.    ma, totalno sam se razočarao u Nintendo.

 uz njega imam 2 igre - SM3DL   (Super Mario 3D Land) i  Pilotwings Resort, ali moram još vidjet hoću li ih prodavati zasebno ili će se nekako razriješiti ovaj problem u čega čisto sumnjam

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Crk'o modem ?
« Odgovori #3 : 28. Prosinac, 2012., 10:46 »
A brate mili crko wi-fi, sta sad, nije 3DS neunistiv...u hr servisa nema, dakle rijesenje ti je da ga prodas jeftino i kupis si novi/polovni ispravan ili ga vise ne kupis i to je to.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Crk'o modem ?
« Odgovori #4 : 28. Prosinac, 2012., 11:07 »
Svijetli ti ona LED-ica desno na 3DS-u? Ona wi-fi LED-ica?


*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Crk'o modem ?
« Odgovori #5 : 28. Prosinac, 2012., 12:16 »
dakle rijesenje ti je da ga prodas jeftino i kupis si novi/polovni ispravan ili ga vise ne kupis i to je to.

sumnjam da je problem zamjeniti wifi antenu/modul, s tim da prvo treba utvrditi da je to crklo



"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Crk'o modem ?
« Odgovori #6 : 28. Prosinac, 2012., 14:13 »
Svijetli ti ona LED-ica desno na 3DS-u? Ona wi-fi LED-ica?



 da, svijetli i blinka.   Ali  uključuje samo Streetpass, a ne i Internet.    :hiha2:

 edit - otkad sam ga formatirao, izgleda da samo svijetli, ali ne i blinka kad ga uključim   (nisam se pokrenuo dalje od kreiranja profila, zato jer već tamo ne prepoznaje access point)
« Zadnja izmjena: 28. Prosinac, 2012., 14:53 l)oolvl »

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Crk'o modem ?
« Odgovori #7 : 29. Prosinac, 2012., 10:54 »
Svijetli ti ona LED-ica desno na 3DS-u? Ona wi-fi LED-ica?



 da, svijetli i blinka.   Ali  uključuje samo Streetpass, a ne i Internet.    :hiha2:

 edit - otkad sam ga formatirao, izgleda da samo svijetli, ali ne i blinka kad ga uključim   (nisam se pokrenuo dalje od kreiranja profila, zato jer već tamo ne prepoznaje access point)

Sad sam se sjetio necega, tako je i meni i burazu ''crko'' ruter, more bit da ti nesto ometa signal, odi u postavke rutera (192.168.1.1 ili slicno) i chanell makni sa auto na 7 ili na neki drugi vrag, trayi dok ne nadjes kanal na kojem radi sve! Kod mene je npr laptop radio a ipad nije i onda sam probavao dok nisam nasao, prije toga je sve radilo na auto ali ko zna sta su susjedi upogonili da su mi zeznuli signal. Sretno!
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Crk'o modem ?
« Odgovori #8 : 29. Prosinac, 2012., 13:21 »
hoćeš reći da ti je neko od susjeda krao internet promet ?
da ti pravo kažem, i ja sam u zadnje vrijeme  imao nekih problema sa brzinom interneta i sumnjao na to, sve dok mi nije došao čovjek iz podrške korisnicima i blokirao nešt. 
nije mi baš da se zezam s tim postavkama, ali nema druge ako će mi to popraviti  Wi-Fi za  3DS.    ako se slučajno sjetiš koje su točno bile postavke za namještanje, javi mi na message

Odg: Crk'o modem ?
« Odgovori #9 : 29. Prosinac, 2012., 15:43 »
Neznam ali gdje uaziš da nađeš wi fi?Imaš u internet settingsima 4 opcije:
Connection Settings:Ako ulaziš u njega i neće probaj 3. opciju
SpotPass
Nintendo DS Connections:Ako u ovo ulaziš i neće probaj prvu opciju ako si obe probao  neznam šta da radiš
Other information

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Crk'o modem ?
« Odgovori #10 : 29. Prosinac, 2012., 17:08 »
hoćeš reći da ti je neko od susjeda krao internet promet ?
da ti pravo kažem, i ja sam u zadnje vrijeme  imao nekih problema sa brzinom interneta i sumnjao na to, sve dok mi nije došao čovjek iz podrške korisnicima i blokirao nešt. 
nije mi baš da se zezam s tim postavkama, ali nema druge ako će mi to popraviti  Wi-Fi za  3DS.    ako se slučajno sjetiš koje su točno bile postavke za namještanje, javi mi na message
Pa sve sam ti vec napisao, moras probavat kanale, 5 min posla za nekog ko zna, zovi nekog frenda koji se kuzi da ti to podes ili zovi sluzbu za korisnike pa ce te oni provest korak po korak!
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Crk'o modem ?
« Odgovori #11 : 31. Prosinac, 2012., 00:07 »
brate upravo sam isprobo svih 13 kanala + auto  (ako si mislio na " Wireless 802.11 Radio" kanale a vjerujem da jesi), i ne nalazi access point niti na jednom.  iako  gore u  kutu mu piše "Enabled" ali neće ništa da nađe.
 isto tako u opcijama ne postoji nikakav filter niti išta takvo, pokušavao sam sa firewallom i bez, uvijek isto mi izbaci da ne nalazi ništa.  Jedino mi je uključen "WAN blocking" ali mislim da to nema veze ?

 postoje također i detaljne opcije na 3DS-u za namještanje a to su manualni IP, DNS i MTU value, samo ne znam uopće što da napišem tamo, a i mislim da bi to trebalo raditi na automatskim postavkama..  problem je u tome što mi stalno govori da ne može uopće pronaći access point a mislim da bi to trebao čak i da mu ništa od tih opcija ne valja


*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Crk'o modem ?
« Odgovori #12 : 31. Prosinac, 2012., 14:40 »
A vrisnuo wlan u 3dsu ocito...
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Crk'o modem ?
« Odgovori #13 : 31. Prosinac, 2012., 15:45 »
što mislite koliko bi bila realna cijena ako je star godinu i pol + 2 gore spomenute igre...   možda 600kn  max ?

Odg: Crk'o modem ?
« Odgovori #14 : 03. Travanj, 2013., 23:28 »
Malo kasnim al evo da odg.
3DS neradi na Wireless N modemima, mada kako sam cuo N se prebaci na G(nisam 100% sguran u to)
Moras nabavit modem koji ima b+g ili samo b ili g.
I 3DS nece ocitat a wireless.( ''a'' je isto vrsta wirelesa)
Drugo, mozda ti je modem na bridge mode, wireless uredjaji neradi na bridge mode.
Trece ako LED lampica blinka i pokazuje ti Streetpass onda nije problem 3DS, jer dok streetpass radi i dok hodas recimo gradom on prikuplja informacije od drugih igraca preko wirelesa.
E sta bi jos moglo biti,3DS najbolje radi na 1 ili 11 Wireless Channel.
Nemoj zaboravit da ukljucis wireless na modemu isto, otidjes na konfiguracije od modema i vidis jel ukljucen.
Trebas Boradcasting SSID ukljucit u modem isto jer ako neuradis onda nece nista nac.
Ako nemas Broadcasting SSID onda moras manual ukucat SSID wirelesa i ostale stvari.
Ja mislim da je to sve.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9