HCL.HR

Kupiti WII U ili ne

  • 50 Odgovora
  • 26494 Hitova
*

Ex39

  • *
  • 75
Kupiti WII U ili ne
« : 26. Svibanj, 2014., 13:45 »
Pozdrav,

eto mog prvog posta na forumu. Više od mjeseca dana pratim ovaj podforum. Pročitao sam skoro sve.
E sad imam par pitanja.

Planiram kupiti WII U krajem 6.-og mjeseca za sina. Jbg, moramo misliti na školu :).
Razmišljao sam o PS4, ali zbog cijene mi nije nešto zanimljiv. Nisam bio neki gejmer u mladosti ( broj u nicku nema veze sa godinama :)), pa sam ulovio negdje WII U i zapalio se za njega.
E sad, pošto čitam svugdje di stignem o njemu, pitam se zapravo kakva mu je budućnost.
Kaj će bit sa igrama? Mislim, ne bi htio da za cca godinu dana ili prije nestane igara za njega.
Zapravo ni sada kolko vidim nema nešto izbora.

Što se misli igrat? E neznam, sve i svašta. Sin završava prvi razred, a roditelji klipani od 30 godina.:piva:
Definitivno Super Mario pošto smo mi odrasli uz njega.
Sin će htjet svašta. Nismo se dosada družili sa konzolama, pa nismo baš u toku sa tim stvarima.

Kupovina bi bila ili u Sloveniji ili Austriji. Ne mislim davat 3.000 kn za premium kod nas, kad je vani po 2300.
Jel ima kakve razlike sa našim paketima?

Ili da zaboravim na WII U i uzmem recimo PS 3 pošto je to kakti provjerena konzola.



*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Kupiti WII U ili ne
« Odgovori #1 : 26. Svibanj, 2014., 14:33 »
Sigurno da će se igre nastaviti proizvoditi za Wii U, neće ga već sada odbaciti. Normalno ne očekujem dobar dio third party naslova, no sigurno će biti još zanimljivih Nintendovih igara. Ako je mlađi sin u pitanju onda izbor definitvno pada na Wii U.

E sad, ako je sin nabrijan na battlefield, gta i slične stvari onda Wii U nije baš za njega, budući da one zaobilaze Nintendovu konzolu (no svejedno ne bi trebalo biti za njega zbog +18 oznake, ali to je priča za neke druge prilike).

Ako ste pak za obiteljske igre, onda je Wii U od kućnih konzola najbolji izbor. Super Mario, Mario Kart, Donkey Kong, Zelda, W101 samo su neki od naslova s kojima se možete zabaviti :)

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Kupiti WII U ili ne
« Odgovori #2 : 26. Svibanj, 2014., 14:38 »
1. razred osnovne pretpostavljam?
Definitivno bi onda Wii U bio odličan odabir za kupnju, prije svega radi igara prilagođenih mlađima. Zelda, Mario i ekipa, Pikmini, malo zaboravljeni The Wonderful 101 i razni multiplatformski naslovi već sada garantiraju da čak i ako se prestanu proizvoditi igre za Wii U (što neće, 110% neće jer je Nintendo prejak brend s ogromnim serijalima u rukama) neće ponestati igraćeg štiva za narednih 2-3 godine. A najveći hitovi još nisu ni izašli ;) Evo čega sad sve ima (par igara tu je tek najavljeno) http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Wii_U_software

Problem Wii U-a je trenutno što ga velike multiplatformske izdavačke kuće izbjegavaju. Ne vide profit u family oriented konzoli pa rađe izdaju na PS4 i XOne, no tebe to ne bi trebalo brinuti jer su to uglavnom naslovi 16+ oznake koje ionako ne bi smio dati djetetu (bar dok ne navrši 10 godina to jest :hiha:)

Kupi vani ako ti je tu preskupo, neke razlike nema... možda tamo neka trgovina nudi dodatnu opremu/igre uz konzolu, ali to je od trgovine do trgovine. Wii U je svugdje isti (barem bi tako trebalo biti na teritoriju EU).

PlayStation 3 je isto dobra ideja - kvalitetna konzola, ogromna knjižnica igara, jeftini stari naslovi, jeftini modeli konzole, igre se i dalje proizvode za PS3... no računaj na to da čim dijete skuži da mu svi prijatelji imaju PS4 neće više voljeti svoj PS3 :wildboy: (s druge strane Wii U je generacija s PS4 tako da razloga za plač nema)

S druge strane ako tvoje sinče nije 1. razred osnovne već srednje, a ovo mu je prva konzola. Ne bih preporučio Wii U - nije baš kul i urbana konzola među tinejdžerskom mladeži. Ali opet, računam da nije prvi srednje jer bi vjerojatno došao sam pitati za savjet.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Kupiti WII U ili ne
« Odgovori #3 : 26. Svibanj, 2014., 16:10 »
Ukratko PS3, jer Wii U nema neku buducnost, a PS3 ima hrpu igara, i postoji PS+ pretplata.
Platis 365kn godisnje i svaki mjesec dobijes 2-3 igre djabe :thumbs:

A i tonu igara je po odlicnoj cijeni preko PSN-a (kupis preko PS3 i downloadas igru, ala Steam, Origin, Uplay...)
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Kupiti WII U ili ne
« Odgovori #4 : 26. Svibanj, 2014., 16:30 »
PS4 XBox one Nintendo Wii u...sve su extra konzole,i ne bi se bas složio sa @DiscO sto kaže da Wii U nema budućnost...pa PS3 je već stara konzola isto kao i Wii kojeg sam izbacio iz upotrebe iako ima još hrpu ne odigrani igara. Samo je stvar ukusa i sta kome odg. @kaisersephirot ti je najljepše objasnio.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk


*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Kupiti WII U ili ne
« Odgovori #5 : 26. Svibanj, 2014., 18:20 »
PC za malog dečka. Beskonačno igara, kreativnost, učenje itd =)


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Kupiti WII U ili ne
« Odgovori #6 : 26. Svibanj, 2014., 19:48 »
PC za malog dečka. Beskonačno igara, kreativnost, učenje itd =)

+1 :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Ex39

  • *
  • 75
Odg: Kupiti WII U ili ne
« Odgovori #7 : 26. Svibanj, 2014., 21:14 »
Sin je 1. razred osnovne škole.

PC koristi uz našu  prisutnost. I snalazi se dobro, ali ja bi ga za sad ipak preselio na tv da nemoram mislit dal će šta od podataka na kompu obirisat. A i brdo edukativnih igrica ganja od male škole, tak da znam sve kaj PC pruža.

Ima klinaca koji u razredu drmaju po GTA, COD, i takve stvari, ali ja to nedam. Zato me WII U vuče da ga maknem od tih nasilnih igirca.
Kum ima stari wii i znali smo igrat golf, boks, tenis i to nam je bilo full fora, a još smo i sportski tipovi koji bi bili non stop vani tak da nam to paše. :)

Što se tiče PS3, on mi je i dalje u glavi, baš zbog toga kaj ima brdo igara za njega, a i mislim da su igre jeftinije za njega. Da ne govorim kako se na njuškalu za njega da naći svašta.

Za WII u ću uglavnom trebat kupovat sve novo. Ok kupovina prek weba izvana nije problem, al eto, neodlučan sam.

Imam 720p plazmu, tako da full grafika mi nije nešto must have.

Al kad se sjetim da ću igrat Super Maria, Donkeya,... ma smijem se od uha do uha.:):)

Jel ima kakav nogomet, košarka, auti za WII U?


*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Kupiti WII U ili ne
« Odgovori #8 : 26. Svibanj, 2014., 21:18 »
Od košarke i nogometa imaš samo godinu i pol dana stare igre, NBA 2K13 i FIFA 13... i vjerojatno neće izaći ništa novo od tih žanrova kasnije. Od trkaćih igara stiže jedna prava simulacija, Project C.A.R.S, ali praktički ništa više takvog tipa. Ali imaš od racing igara još i Mario Kart 8, izlazi za doslovno 4 dana.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Kupiti WII U ili ne
« Odgovori #9 : 26. Svibanj, 2014., 21:21 »
Što bi se reklo da sportske osim Mario verzija možeš zaboraviti. S druge strane, zbog MK8 se isplati kupiti konzola ako ti je već Mario toliko bitan.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Kupiti WII U ili ne
« Odgovori #10 : 26. Svibanj, 2014., 21:23 »
Mogu se nabaviti već sad i rabljene igre za Wii U - pogledaj po oglasima na našem i drugim hrvatskim gaming forumima... uvijek se nešto nađe ispod cijene

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Kupiti WII U ili ne
« Odgovori #11 : 26. Svibanj, 2014., 21:29 »
Dobra stvar kod Wii U je djelomice u tome što je toliko slabo prodavan :hiha:, pa se ni igre ne prodaju previše dobro... pa neke engleske trgovine znaju imat fine popuste dosta rano nakon izlaska igre. Mnoge od Wii U igara koje imam za sada sam platio ispod 15 funti.

Splinter Cell Blacklist je bio nekih 20 funti oko mjesec dana nakon izlaska na nekom popustu. NBA 2K13 mislim da sam platio 4 funte (prije mjesec-dva doduše, a zastarjela je igra). Nova iz trgovine, jel. Mass Effect 3 je isto bio jeftin skroz... negdje 6-7 funti. Injustice: Gods Among Us... isto ispod 10 funti.

*

Ex39

  • *
  • 75
Odg: Kupiti WII U ili ne
« Odgovori #12 : 26. Svibanj, 2014., 21:30 »
hm, znači osim Mario karta takoreć ništa.

Ma Mario je bitan meni, čisto da se prisjetim onoga kaj sam igral ko klinac. Danas ja njemu stavim starog Maria na kompu i niš ga posebno ne interesira. Znači,  Mario za stare klipane. :)

Hm, nekak se sad opet vraćam u dilemu ps3 vs wii u, 35% vs 65%.

Hoće li se sad nakon E3 sajma nešto više znat kaj će bit sa budučnošću nintenda?

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Kupiti WII U ili ne
« Odgovori #13 : 26. Svibanj, 2014., 21:31 »
Dap. Najbolje da odluku odgodiš do poslije E3-ja. Tada ćeš znati što točno možeš od Wii U konzole očekivati za narednih godinu dana (i više)

*

Ex39

  • *
  • 75
Odg: Kupiti WII U ili ne
« Odgovori #14 : 26. Svibanj, 2014., 21:36 »
ok.

Bilo kaj da kupujem, kupujem nakon završetka škole iliti 15. 06.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9