HCL.HR

Prodaja Wii U-a će se povećati kada PS4 bude vani

  • 14 Odgovora
  • 6597 Hitova
Prodaja Wii U-a će se povećati kada PS4 bude vani
« : 20. Ožujak, 2013., 22:22 »
Svi znaju da Wii U neide dobro i da je ovo jako Playstation orijetirana zemlja, ali ipaka ako se malo pogleda povjest ima nade za Wii U

Svi pokopavaju Wii U zato jer ima lošu prodaju,

Ja se sječam jednom davno kada su svi pokopavali PS3 zbog loše prodaje, pa su playstation fanovi govorili "pročekajte malo vidit če te bit če bolje" tako su govorili od 2007 do 2010, znači 3 godine su ljudi govorili da je PS3 mrtav i da nema šanse da se vrati

Šta se dogodilo?

PS3 slim
Flower
God of War III
Gran Turismo 5
Killzone 2
Killzone 3
LittleBigPlanet
LittleBigPlanet 2
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

i da ne nabrajam

Šta želim reći, postoji nazim među gamerima koji se zove "killer app" to je AAA igra isključivo za tu konzolu, u prijevodu to je remek djelo koju definira tu konzolu.
Radi se da se mislilo da Sonny nema ništa u sebi da nema igara koji če prestavljati tu konzolu jednostavno da nema šane da opstane, ali sve je nas iznenadilo kada je jedna za drugu exluzivom izlazila na PS3 kada je sonny napravio jefinuju verziju da svima bude dostupno.

Sada se pitate šta ima PS4 sa Wii U, kada ja stalno pričam o PS4

pa moguče je da i ima. (opet se vračamo)

Sječate se kada je Nintendo 3ds izašao jednostavno nije mu išlo dobro ljudi su govorili da neče dugu (jer vam izgleda poznato) I kada je još PSV najavit bio svi su govorili kako če PSV pokopati 3DS, Svi su govorili još prije nego što je PSV izašla da je 3DS stvar prošlosti i bolje da Nintendo radi na nečem drugom (čak i IGN to govorio)

A sada dame i gospodo pogledajte šta se dogodilo

Nintendo je smanjio cjenu na 3ds
Fire Emblem: Awakening
Kid Icarus: Uprising
The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D
Paper Mario: Sticker Star
Shinobi

i mnogi drugi,

Ljudi povjest se ponavlja
 
« Zadnja izmjena: 16. Lipanj, 2013., 17:16 Ementaler »

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Prodaja Wii U-a če se povećati kada PS4 bude vani
« Odgovori #1 : 20. Ožujak, 2013., 22:34 »
da, jer Wii U će imati Grand Tourismo, Killzone, Final Fantasy, God of War i ostale franšize i zbog toga će se povijest ponovit?!

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Prodaja Wii U-a če se povećati kada PS4 bude vani
« Odgovori #2 : 21. Ožujak, 2013., 08:06 »
Dobro, kaiser, što ti sad pričaš? Pa neće imat PS ekskluzive sigurno, nego neke od najsnažnijih imena u industriji općenito - Maria, Zeldu, Metroid itd. Jasno je da je mislio na to. I napisao si krivo Gran Turismo :mrs:

Ali svejedno... Iako je prvi post u temi smotano napisan (sorry al ono, č i ć svaki put fulaš, a nije ti ni poanta baš čista), ima tu logike. Mislim, naravno da ima - čovjek govori da će se prodaja Wii U konzole pojačati kada Nintendo izbaci igre za nju... Ono, naravno da hoće.

Ali PS4 nema baš neke jake direktne veze s tom prodajom, tako da ne kužim naslov teme. Jedino ako PS4 bude baš preskup, onda će Wii U na polici djelovat primamljivije... Ali glavna stvar su igre - Wii U treba igre i to je to.

Odg: Prodaja Wii U-a če se povećati kada PS4 bude vani
« Odgovori #3 : 21. Ožujak, 2013., 09:29 »
Pa već su počeli najavljivati system sellere poput Deus Ex Human Revolutiona.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Prodaja Wii U-a če se povećati kada PS4 bude vani
« Odgovori #4 : 21. Ožujak, 2013., 10:37 »
Realno, taj Deus Ex zvuči odlično. Mislim, totalno je retardirano što se najavljuju portovi već izašlih igara, ali i čudno je budući da su drugi izdavači već osjetili na svojoj koži da se takve igre slabo prodaju (Batman, Mass Effect itd.), ali oko Deus Exa su se pošteno potrudili barem - baš masa promjena i poboljšanja  je najavljena za igru.... ne samo one očite promjene (grafika, DLC sadržaj, GamePad integracija) nego baš neke core gameplay stvari koje su ljudi kritizirali u originalnoj verziji igre su promijenjene. Uglavnom, zvuči dobro.

I da, vau - to nije system seller, ali nije koda Wii U neće imat system sellera, u prošlom directu su ih najavili... i kasnije rekli da će biti još najava igara koje će izaći ove godine. Mislim, nije kao da je Nintendu ovo prva konzola pa ne znaju što rade. Doduše, prema ovim prvim mjesecima Wii U-a, rekao bi čovjek da stvarno ne znaju što rade - pusto je s igrama skroz :wildboy: Uglavnom, E3 će biti zanimljiv - 3D Mario, Mario Kart, Zelda jedna i druga, Super Smash Bros., Bayonetta... nitijedna takva igra za Wii U još nije izašla da mu pomogne boostati prodaju.



*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Prodaja Wii U-a če se povećati kada PS4 bude vani
« Odgovori #5 : 21. Ožujak, 2013., 11:39 »
Realno, te igre će biti zanimljive uglavnom Nintendo fanovima. Morati će se oni veoma potruditi oko konferencije jer će Sony sigurno izaći s još igara za PS4,  a ako se novi Box bude tada otkrio, opet će se više o tome pričati nego o Nintendovim igrama koliko god to bili dobri naslovi.

Odg: Prodaja Wii U-a če se povećati kada PS4 bude vani
« Odgovori #6 : 21. Ožujak, 2013., 12:22 »
Oprosti Ementaler, nisam baš naveo zašto prognoziram da bi prodaja bila bolja nakon izlaska PS4 ili Sljedeći Xbox

Jednostavno osim što Wii trenutno nema kolekicju AAA igara, nema ni konkorencije.

Netko bi sada rekao "s šta je PS3 i Xbox 360"

Vračajući se opet na 3DS, svi znamo o lošoj prodaji u početku, naravno uvjek treba smatrati dobre igre=dobra prodaja (iako to ponekad nije slučaj)

Radi se u tome da jednostavno nakon izlaska Vite, 3DS je dobio konkurenciju pa su ljudi mogli vidjeti artenativu, mogli su uspoređivati mogli su vidjeti šta im više odgovara i jedostavno 3ds je odjednom ljudima postao prvi izbor jer je ljudima više odgovaralo 3ds nego Vita.

Jednostavno Wii U je sada sam i ljudi čekaju ostale konzole da vide šta mogu dobiti od njih, uzimajući u obzir da kada izađe PS4 i novi Xbox,
Wii U bi imao dosta exluzivnih igara i mislim da je mguće da tada Wii U bude na vrhu

Ljudi ova "prognoza" je samo moje mišljenje ja stvarno bi volio čuti šta jvi mislite

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Prodaja Wii U-a če se povećati kada PS4 bude vani
« Odgovori #7 : 21. Ožujak, 2013., 12:49 »
kao što sam naveo u prvom postu, nitko nije rekao da Nintendo nema vlastite naslove, ali krivo je tumačiti da jedini ima dobre ekskluzive. nez, zbog jednog Grand Tourisma (jesi vidio emy šta sam ovdje uradio :hiha: ) će se sigurno prodati masa PS4. Nitko nije rekao da Nintendo nema vlastite naslove, ali ima ih i Sony, za razliku od Microsofta :mrs:

nez, i dalje dam pri mišljenju, iako to nintendo očajnički želi promjenuti raznim +18 portovima da je ovo i dalje konzola za casual igrače i ljubitelje nintendovih franšiza.

zbog toga Wii U uopće ne vidim kao konkurenciju PS4 ili Xboxu, isto kao što Wii nije bio konkurencija PS3 i X360

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Prodaja Wii U-a če se povećati kada PS4 bude vani
« Odgovori #8 : 21. Ožujak, 2013., 13:06 »
Oprosti Ementaler, nisam baš naveo zašto prognoziram da bi prodaja bila bolja nakon izlaska PS4 ili Sljedeći Xbox

Jednostavno osim što Wii trenutno nema kolekicju AAA igara, nema ni konkorencije.

Netko bi sada rekao "s šta je PS3 i Xbox 360"

Vračajući se opet na 3DS, svi znamo o lošoj prodaji u početku, naravno uvjek treba smatrati dobre igre=dobra prodaja (iako to ponekad nije slučaj)

Radi se u tome da jednostavno nakon izlaska Vite, 3DS je dobio konkurenciju pa su ljudi mogli vidjeti artenativu, mogli su uspoređivati mogli su vidjeti šta im više odgovara i jedostavno 3ds je odjednom ljudima postao prvi izbor jer je ljudima više odgovaralo 3ds nego Vita.

Jednostavno Wii U je sada sam i ljudi čekaju ostale konzole da vide šta mogu dobiti od njih, uzimajući u obzir da kada izađe PS4 i novi Xbox,
Wii U bi imao dosta exluzivnih igara i mislim da je mguće da tada Wii U bude na vrhu

Ljudi ova "prognoza" je samo moje mišljenje ja stvarno bi volio čuti šta jvi mislite

E ovo si dobro rekao, ja npr cekam da izadju sve 3 konzole pa da prodje bar godinu dana od izlaska zadnje pa cu onda procjenit koja mi odgovora, nema vise zaletavnja, i sa 3ds-om sa se strpio i dobio jeftiniji uredjaj sa puno vise igara odmah u startu ...
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Prodaja Wii U-a če se povećati kada PS4 bude vani
« Odgovori #9 : 21. Ožujak, 2013., 13:09 »
Znaš da se piše Gran Turismo? Nije problem samo u d i tourismo ti je krivo. :wildboy:

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Prodaja Wii U-a če se povećati kada PS4 bude vani
« Odgovori #10 : 21. Ožujak, 2013., 13:13 »
a interna fora mene i frenda, jasno da nitko neće shvatiti foru s foruma. izvinjavam se, od sada pišem kako spada :thumbs:

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Prodaja Wii U-a če se povećati kada PS4 bude vani
« Odgovori #11 : 21. Ožujak, 2013., 18:16 »
Vračajući se opet na 3DS, svi znamo o lošoj prodaji u početku, naravno uvjek treba smatrati dobre igre=dobra prodaja (iako to ponekad nije slučaj)

Radi se u tome da jednostavno nakon izlaska Vite, 3DS je dobio konkurenciju pa su ljudi mogli vidjeti artenativu, mogli su uspoređivati mogli su vidjeti šta im više odgovara i jedostavno 3ds je odjednom ljudima postao prvi izbor jer je ljudima više odgovaralo 3ds nego Vita.

Jednostavno Wii U je sada sam i ljudi čekaju ostale konzole da vide šta mogu dobiti od njih, uzimajući u obzir da kada izađe PS4 i novi Xbox,
Wii U bi imao dosta exluzivnih igara i mislim da je mguće da tada Wii U bude na vrhu.

3DS ne bi uspio bez sniženja cijene i ekskluziva koje su konačno stigle i onda nastavile stizati. Ako Nintendo istu praksu primjeni i na Wii U - dakle snizi cijenu i donese 3D Maria i Mario Kart zajedno s nekim drugim ekskluzivama za vrijeme launcha PS4... onda bi bez problema mogao i zapravo morao potući Sonya tijekom launcha bez problema. Pogotovo ako PS4 bude bitnije skup od Wii U i ne bude na launchu imao previše zanimljivih ekskluziva kako to obično i biva... ali što kasnije? Jer launch i prvi mjeseci nakon launcha nikad nisu baš dobar pokazatelj uspjeha konzole.

Naravno, Nintendo može pokušati održati kontinuitet s ekskluzivama za Wii U, kao što to sada uspješno radi s 3DS-om i tuče Vitu usprkos nekim naporima Sonya i usprkos velikoj razlici u snazi hardvera... ali vidjet ćemo kako će to ići na polju kućnih konzola, gdje bi mogao imati problem s multiplatform naslovima malo kasnije tijekom generacije. Ali da - dobra usporedba... 3DS i Vita su po dosta toga slični kao Wii U i PS4.

Čak je i Nintendov stav prema Wii U u početnim mjesecima sličan kao i prije kod 3DS-a... u prvih par mjeseci nakon izlaska 3DS-a imao sam osjećaj da su zaboravili da su ga launchali... kao i sada s Wii U.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Prodaja Wii U-a će se povećati kada PS4 bude vani
« Odgovori #12 : 16. Lipanj, 2013., 17:25 »
Nego, da bumpamo i ovu temu sada kada znamo koliko će PS4 koštati ... jer zanimljiva situacija u Hrvatskoj se zapravo izrodila.

Po najnovijim informacijama ovako stvari trenutno stoje u Hrvatskoj:

PlayStation 4 = 3399kn
Wii U (Premium Model, 32GB) - 3499kn

Dakle umjesto da je jeftiniji kako je to Nintendo i zamislio, kod nas ispada da je 100kn skuplji.

A ovako stvari stoje u, primjerice, UK:
Shopto uzimam za primjer:

PlayStation 4 (prednarudžba) - 349 funti
Wii U Premium 32GB - 299 funti

Naravno, moguće je da je ova nova cijena PlayStationa 4 koju su mi prekjučer potvrdili iz GMC-a (i koja će možda biti i malo niža) izračunata kao cijena koju planiraju imati tamo u studenom kada već budemo u EU. a to bi moglo značiti i da će cijena Wii U-a u Hrvatskoj pasti neko vrijeme nakon 1. srpnja.

Odg: Prodaja Wii U-a će se povećati kada PS4 bude vani
« Odgovori #13 : 16. Lipanj, 2013., 20:09 »
Citat:
“No. We have no plans to change the price of Wii U. The Wii U is a great value. With great content coming, that will drive the hardware installed base. We’ve gone from being the highest-priced console on the market to now being a great value with the announcements from our competitors. The perception of our price has changed, but what’s also changed is that people now see what great content is coming. They’ll see the value in those games. They’ll be able to enjoy a Wii U in their household for a lot less than a competing console.”

“I haven’t had a lot of time to study their announcements, but I can tell you that I feel very confident about our chances to compete and about what we’re bringing to market. “Content is king” has never been more true. The only way to experience our franchises is going to be on the Wii U. While Microsoft and Sony may compete for the hearts and minds of core gamers, our fans will appreciate the breadth of content that we’ve got, which has universal appeal. Avid gamers, kids, families, all of them will find something in our lineup that’s fun to play and that’s bringing new, unique experiences. Innovation is what Nintendo stands for. We’re proving that with a fresh new, reimagined array of games we’re bringing to market this year.”
..:e-ČitanjE:…

"Because my spelling is Wobbly. It's good spelling but it Wobbles, and the letters get in the wrong places."

http://myanimelist.net/profile/_Anarchist

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Prodaja Wii U-a će se povećati kada PS4 bude vani
« Odgovori #14 : 16. Lipanj, 2013., 21:19 »
Da, potvrdili su - neće Nintendo mijenjat cijenu - ali bi se mogla mijenjat ona u Hrvatskoj nakon ulaska u EU... o tome pričam.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9