HCL.HR

Black Desert

  • 136 Odgovora
  • 63382 Hitova
*

Vidak

  • n00b
  • 2
Odg: Black Desert
« Odgovori #105 : 28. Ožujak, 2016., 16:04 »
Zanima me REQ za igru,Nemam bas jak komp pa ako neko ima Key da probam,?

*

Vujkan

  • **
  • 501
Odg: Black Desert
« Odgovori #106 : 30. Ožujak, 2016., 08:44 »
puno trazi!!moras imati jak komp :),uglavno zahtijeva vise od GW 2,proc dobar!!

Odg: Black Desert
« Odgovori #107 : 23. Travanj, 2016., 09:03 »
Evo ljudi privatnih Q&A od nase ekipe sto su postavili par pitanja za Devse BDO-a

 Will there be some kind of "Pearl Promotion Sale" in which you will be able to get a higher
amount of Bonus Pearls for a limited amount of time?[/b]

o No comment


 Will there be a Event, similar to as in Korea, in which players can design their own costumes,
and the best will be available in the cash shop?


o Yes we are considering to run such an event. It hasn't been set yet, but it is
definitely an event we are favoring.


 Will there be new cash shop items? If yes, which ones?

o Yes of course. Generally speaking we will have at some point more or less all the
cash shop items from the KR version as well in our build. However, there might
be some changes to the selection and the time schedule in our service.


 Where are the Costume Exchange Coupons used to convert craftable costumes into actual
costumes?


o They will be offered at some point, but it hasn't been decided through which
channel (cash, loyalty, challenge, event etc)


 When will the first awakenings be released?

o This is still a secret, we're sorry about this. 


 When will the "tracking" be improved? For example, the current system mostly does not find
efficient routes.


o For efficient routes you have to run yourself. Tracking on its own is only there to
help get you from A to B while you can AFK. There is always room to improve,
but this improvement in particular is not our priority.


 Trade: Will NPC Trading be improved at some point? The current 'time invested to money
earned' ratio is very low, so it's not very profitable compared to other activities.


o Trade might be fun at first, but we are aware of the fact that in terms of silver
production, it is significantly ineffective compared to other methods of earning.
There are processing trade and specialty trade among other various types of trade,
and we have also implemented special incentives for dangerous trades in the
Valencia region.
We will keep improving the trade contents along with other life contents.
The fishing feature is the first to receive a makeover, then trade and training come
next, respectively. It is possible to increase the profitability of all life contents at
once, but we have always hoped we could implement a system where players can
earn good money while enjoying meaningful activities rather than mindlessly dig
for money.

We will always come up with the best solutions so that the players who enjoy
various kinds of activity in Black Desert do not end up repeating mindless
routines.


 Trade: Will there be a Thief/Mercenary system in which thieves can attack traders, while
mercenaries hunt thieves and protect traders?


o Similar contents such as Smuggling and Imperial Trade are currently present in
Black Desert, but due to the possibility of abuse, we are planning to revise them.
One of the similar systems is the Desert Caravan system in Valencia Part II, but
its approach and direction are somewhat different from the previously mentioned
two systems.

As we start revising the trade system in the future, we will be sure to engage in
more immersive discussions about it, but it is not on our table at the moment.


 Trade: If it comes to a thief/mercenary system, will there be a black market for thieves to sell
their stolen goods?


o There was a loot feature in the early stages of the game, but it has been disabled
after the cases of real currency transaction were detected.
We cannot give a correct answer for this, as this feature is not currently on the
table, but there already is a similar feature called smuggling.
If a loot feature is implemented again, it will be likely that players gain separate
points or fame from it rather than earn silver through the black market.


 Trade: Will there be craftable armors for thieves?

o We have not planned this system yet, therefore we cannot answer this question in
detail. Note that only life contents require separate gears such as a fishing rod or
gathering tools. In any kind of combat contents, players use their own gears.

 Will future Event rewards (eg. Forum events) include cash shop items, such as pets?

o From time to time we might offer cash shop items as rewards, but it will be rather
rare cases.


 When will new costumes be added to the cash shop? Will there also be Event or Time based
costumes?


o New costumes are currently planned mainly for content updates. Our main
direction at this stage is to offer outfits/costumes when they fit the content that is
being updated. For example if there is an update including pirates you can expect
pirate like costumes etc. There are only very limited time based costumes
currently available and we don't have specific plans to use them for now.

 Will there be a Alliance System?


o We are constantly thinking about the pros and cons of an ally system. We planned
an ally system in the early development stage, but the system was abolished since
it was extremely difficult to find a way to solve the power inequality problem in
the long run.

We could positively consider the ally system again if we could come up with a
solution to such a problem, but for now, we are focusing on offering a fair combat
ground for players.


 Since Mediah is said to be released "soon", are there any balancing changes made for +16 to
+20?


o Yes, the developers are planning to rebalance the gear gap between the upgrades
beyond +15, unfortunately that is all we can say about this feature at this stage.


 Will the game be further optimised? Will there be more graphic settings as well as DirectX
12 support?


o We are working on optimization every update. We are still working on and
studying Direct X 12. Most of it is fundamentally different from the existing one,
and we need to study and discuss more to solve this issue.


 Will there be new armor sets in the future? How many per class and will they be craftable?

o We at Black Desert Team do not agree with introducing new powerful gears
every time a new region is unlocked. The gap between the new and existing
players will be irreconcilable, and the value of the items that players worked so
hard to obtain will free-fall every time a new gear comes out.

Of course, it is not to say that no new gear will be introduced. It is impossible for
an online game. We want to make sure that the value of gears and characters do
not drop every few months.

New gears will keep coming, but they will not tarnish the value of the existing
gears, and we are constantly planning to effectively improve the item craft system
and increase the number of craftable items.

Odg: Black Desert
« Odgovori #108 : 24. Travanj, 2016., 20:47 »
Čim postaje FTP, uzimam. Bezobrazno je da mi moramo kupiti igru dok korejci imaju besplatno :)
Vamp24: ''Izvini, nisam znao da je radnja Wičera smeštena je u postapokaliptični svijet. Ako se dobro zagledas vidjeces da u igri nema blastera, svjetloshih sablji i vatrenog oruzja. Radnja Wicera je smještena u drugoj polovini 13. vijeka. Kao student istorije znam od kada do kad je trajao srednji vijek. Da budem iskren tacno me je sramota sto sam ti odgovorio na drugo pitanje.''

Odg: Black Desert
« Odgovori #109 : 26. Travanj, 2016., 18:35 »
ja se iskreno nadam da nece nikad, jer u koreji i rusiji je ftp ali zato je cash shop u banani kako ljudi govore da je tamo pay to win.
dok je ovdi skroz sredjen cash shop i nemas nista za kupit sto bi ti pomoglo u smislu jaceg armora ili ti ga statsa...

Odg: Black Desert
« Odgovori #110 : 29. Travanj, 2016., 13:10 »
Došao sam do sljedečeg zaključka:

Igra je economy mmorpg, što znaći sve se vrti oko ingame love (silvera). Sve što ima veze s morem je katastrofa osim ribanja. PvP ću podijeliti u 2 dijela:

1a. Guild wars - 50% wara je da se sastanu 2 grupe iz gilda koji pvpaju i pvpa se na tom mjestu
1b. Guild wars - Ostalih 50% je da ako vidiš nekoga na putu ubiješ ga (99.99% je 1v1)
2. Battleground - Tako retardiran, večina igrača se žali kako je ovo retardirano, znaći, cilj je ubiti protivnike i time zarađivati bodove svom timu, igrači s najviše bodova je najteže ubiti jer su iskusni, znaju što rade i večinom se drže grupe i normalno imaju dobar gear.

Ostatak igre se bazira na lvlanju što je jako brzo, prikupljanju skill bodova čime lvlate skilove što će vam trebati neko vrijeme, ubijanje bosova tj sa scrollom što je super lako u partyu, a i polovicu možeš ako ne i večinu sam ubit jer imaš 30min za ubit bossa, i world bosovi, a tu vam treba samo doći do bossa, udarat ga neko vrijeme i držat se sa strane i možda dropaš nešto dobro i profesijama tj ribanje, alchemy, cooking itd itd.  To je cijeli opis igre.

Uskoro dolazi node/castle wars što će biti super zabavno, ali to je opet jedan veliki guild wars. Umjesto da ubace nešto zanimljivog PvP-a najavljuje se da će doći još 30% svijeta tj, pustinja gdje će se spawnati još jedan world boss i naravno novi monsteri, grad itd, opet se najavljuje da će se veliki dio mape otvoriti ispod grada calpheona koji će biti motherland od vilenjaka (još hoče ubaciti vilenjake kao rasa) i veliki otok na sjeveru mape skupa s velikim dio otoka. Još ima doći 2 nove klase i sve ovo se najavljuje kao kraj 2016/2017.

Iskreno radim ko konj, ali da imam nešto od toga, nemam. Svaki dan daily, nešto party-a, ribanja, možda koji boss i to je to, ništa zanimljivo. Jest igra je super, grafika, animacije, skilove itd, ali nema zanimljivih stvari, da, sve je zanimljivo dok vam ne dopizdi i ne shvatite da vam to neznaći ništa.

Još su onemogučili trade između igrača, tako da ako što hočete kupiti sve ide preko marketplacea što vam uzima 35% ! ako vam se item proda, onemogučeno je giftanje kupljenih itema s pravim parama, a good luck u nalaženju drugog najačeg oružja u igri Liverto na market placeu (čitaj bot snajperi). Svaki item kupljen pravim parama je ograničen na 1 chara tako da nemožete s altom npr koristiti costume (kostim) koji ste kupili za 22€, aj možeš opremu konja i te gluposti, ali dobre stvari nemožeš. Zamisli kupiš kostim od 22€ koji dava +10% exp, hočete da vam alt postane main tj, prebacite svu opremu ako je dobra za tu klasu na alta, kupite/napravite oruzje, a ako hočete prebaciti kostim nemožete, morate kupiti opet isti kostim za drugog chara ^^

Resursi servera:
Usput svaki dan se nađe nekoliko tema na forumu da server laga. Išli su da uštede nešto performansi tako da umjesto da možete ući u bilo koji kanal za battleground ograničili su ih samo na 4 što ako igrate igru možete primjetiti da je samo 1 od 4 pun dok su ostali prazni. Rekli su da server nemože podržati castle/node wars da moraju uraditi poboljšanje na serverima, uradili su nešto sada koliko neznam, a za dodati još nešto novo trebat će im još više, a oni ne prave ništa novo nego samo uvode iz koreje, tako da ovisimo o korejskim updejtima.

lvlanje opreme:
Sve je rng, potrošio sam 18mil da bi lvlao fish uniform, da bi napravio 2x uniforme za fishing, tako da sam prodao 1 za što sam dobio oko 1.5mil :/ witch earring, shadow ring koji davaju attack 5, svaki košta 6-7mil na market placeu, uzmite 2 to je amo reći srednju cijenu 13mil, ako uspijete plusat 2 ringa ili earringa možete ga prodati za 25-30mil na marketplaceu (-35% porez...), ako neuspijete gubite oba itema tako da se automatski 13mil u minusu, opet dolazim ako uspijete plusat ring (morate plusat s 2 ista ringa 1 ring) povisit će vam se ap samo za 2! što je retardirano. Ovo ne govorim za npr Ogre ing koji košta 95mil jer on dava po defaultu 10 attacka ako ga uspijete plusat s drugim ogre ringom dobivate samo +5 attacka, a ako failate gubite...3..2..1...190mil!
« Zadnja izmjena: 29. Travanj, 2016., 13:29 hacker »

Odg: Black Desert
« Odgovori #111 : 29. Travanj, 2016., 14:19 »
Došao sam do sljedečeg zaključka:

Iskreno radim ko konj, ali da imam nešto od toga, nemam. Svaki dan daily, nešto party-a, ribanja, možda koji boss i to je to, ništa zanimljivo. Jest igra je super, grafika, animacije, skilove itd, ali nema zanimljivih stvari, da, sve je zanimljivo dok vam ne dopizdi i ne shvatite da vam to neznaći ništa.

Zaključak je da igraš BDO do izlaska Legion-a ili odustaješ od mmo igri općenito?

Odg: Black Desert
« Odgovori #112 : 29. Travanj, 2016., 19:57 »
Zakljucak je da me boli ona stvar za bdo.

Odg: Black Desert
« Odgovori #113 : 30. Svibanj, 2016., 18:53 »
Koliko cujem ta igra je izumrla kao i ArcheAge?

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Black Desert
« Odgovori #114 : 30. Svibanj, 2016., 22:53 »
Heh, znači nisam omašio kad sam nakon 20min igre BDO ugasio bez sekunde žaljenja...

Mislim da općenito naslovi takvog tipa ne prolaze na ovakvom tržištu. EU/NA od mmorpga želi dungeone, želi nekakav organizirani group content koji nije bezglavo zerganje bosseva i trčanje po mapi ko muha bez glave. RNG je još jedan veliki minus. Tj. RNG postoji u svakom MMOu, pitanje je samo što sama igra poduzima da te nagradi ako ne uspiješ dobit što želiš.

Npr - drop rate na bossevima. Dali boss uvijek dropa nešto, pa bar neko u partyu dobije item (igre tipa WoW, Neverwinter, Tera, Lord of the Rings online...) ili je apsolutni totalni RNG i postoje realne šanse da svi skupa dobijete jedno veliko ništa (najbolji primjer tu je recimo Guild Wars 2 gdje možeš mjesecima mlatit dungeone i dobit apsolutno ništa, a možda te na prvu posere baš ono što hoćeš).

A opet - tu i je najveći problem svih novih MMOa, a to je brzina štancanja novog materijala za endgame igrače. Apsolutno nitko se ne može tu nositi s igrama koje postoje na tržištu godinama i imaju tonu contenta. A ljudi jako često kad odu od MMOa, jako rijetko se istom aktivno i vrate

Odg: Black Desert
« Odgovori #115 : 07. Lipanj, 2016., 01:20 »
Boss dropa nesto, to je sve rng, ALI totalni shit svega sto se tice boss dropa je da najveci dps ima najvece sanse da dobije loot. Znaci dropas kzarka najaci wep, plusas na +15, i uvijek si u top krugu da ti dropa opet kzarka. Jednostavno objasnjeno bogati se bogate.

Odg: Black Desert
« Odgovori #116 : 08. Lipanj, 2016., 08:07 »
Ja još uvijek nisam ni došo do tih bossova :hiha2: nikako da levelam do 50. Malo upalim pa radim koji quest, farmam mobove dok slušam neki podcast i tome slično, i onda ugasim od dosade jer se sjetim da imam zabavnijih stvari za igrat... Jedini socijalni aspekt igre koji vidim je da se ljudi dogovaraju gdje da farmaju, ili da je neki boss up. U svijetu se još nijednom nisam našao u situaciji da bi s nekim o nečem porazgovarao, svak ide svojim putem i samo mlati, not really interesting...

Odg: Black Desert
« Odgovori #117 : 03. Srpanj, 2016., 16:57 »
Grafika mi se sviđa.

*

Vujkan

  • **
  • 501
Odg: Black Desert
« Odgovori #118 : 08. Rujan, 2016., 14:34 »
zanima mene koliko ste vi mmoa u zivotu igrali majke mi moje :D!! ovakav komentar da ti kazes nakon 20 min sve vidio jedino mogu da ti kazem da si "idiot" lagano!!ne igra nije Mrtva suprotno jos dolazi ljudi,a sadrzaja u igri stvarno puno,iskreno neznas odakle da pocnes!!
igramo na Alustin Serveru pa tko zeli probat nek se pridruzi :D!!

pocela su dolazit awekening oruzja,uskoro expanzija( na moru) gdje cete moci ratovati brodovima i na njima :).i da naravno imamo domacu guildu iako ih je dosta rastrkano po croxsusu i jordinu serveru!!!

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Black Desert
« Odgovori #119 : 09. Rujan, 2016., 11:23 »
ovakav komentar da ti kazes nakon 20 min sve vidio jedino mogu da ti kazem da si "idiot" lagano!!

Već sam pito jednom, pitat ću opet... Jel ti stvarno u svakom drugom postu moraš vrijeđat ljude? Wow, big deal - neko na internetu se ne slaže s tvojim mišljenjem. Ajmo ga nazvat idiotom.  :fpalm:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9