HCL.HR

FPS igre ''štekaju'' nakon par misija/nekog vremena

  • 6 Odgovora
  • 10959 Hitova
FPS igre ''štekaju'' nakon par misija/nekog vremena
« : 23. Srpanj, 2017., 12:18 »
Pozdrav!

Znači, skinuo sam COD Infinite Warfare kao i MW Remastered na svom laptopu (Toshiba P50-C-11V /ništa posebno ali dovoljno za moje gaming potrebe  :D ). Namjestim postavke na 1080p medium i prolazim kroz prvu misiju sa lijepih 50-60 fps. Druga misija isto. Pauziram tu, dođem poslije da nastavim kad odjednom nemogu dobit stabilnih 20fps na najmanjim postavkama čak i na 720p rezoluciji. Ista stvar se desila i sa Infinite Warfare. Razmišljam možda je do Infinity Warda, pa odlučim skinut Battlefield 4. Ista priča.
Tražio sam milion puta po google-u, ali nitko nije mogao naći...
Ovo mi se samo dešava u FPS igrama

Ako netko zna rješenje ili je imao sličan slučaj molio bi da mi pomogne  :D

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: FPS igre ''štekaju'' nakon par misija/nekog vremena
« Odgovori #1 : 23. Srpanj, 2017., 12:29 »
Jedna riječ za tebe - temperature!


To su zahtjevne igre ta laptop, a sada je i pakleno vruće, ako nemaš dodatno hlađenje za takav laptop - onda imaš ovo thermal throtling.
Jednostavno što su više temperature laptop da zaštiti sebe od sigurnog crkavanja komponenti smanjuje taktove CPU, GPU i na taj način pokušava održati "normalnu" temperaturu.
Pogledaj kolike su ti temperature u idleu, a kolike dok igraš (pogotovo nakon više od sat vremena).


Isto tako "skinuo" nadam se da se NE radi o pirateriji jer u tom slučaju nikakvu pomoć nećeš dobiti. Na HCLu je piraterija zabranjena i podržavamo kulturu kupovine igara, ukoliko su igre piratske - nema pomoći oko takvih stvari.

Odg: FPS igre ''štekaju'' nakon par misija/nekog vremena
« Odgovori #2 : 23. Srpanj, 2017., 12:57 »
Da odgovorim na prvi dio - igram i druge zahtjevne igre (Hitman, NBA 2K17, FIFA 17, Dirt Rally) po nekoliko sati uz pomoć coolera. Kao što sam rekao u tekstu, Pauziram tu, dođem poslije da nastavim kad...  znači i kad laptop nije prethodno zagrijan čim uđem u igru dolazi do ovih problema. A na početku prvih par misija također igre zagrijavaju laptop ali rade odlično.

Drugi dio- Ne nisam pirat. Ako ti je draže u daljnjem razgovoru cu pisati kupio umjesto skinuo.

Idalje, hvala!

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: FPS igre ''štekaju'' nakon par misija/nekog vremena
« Odgovori #3 : 23. Srpanj, 2017., 13:11 »
I dalje nisi naveo ključnu stvar koju sam te tražio.
Temperature!
1) kad je idle laptop
2) kada igraš (nakon cca 1h vremena)
3) temperature u gamingu tih igara koje te muče prije pauze i nakon pauze (kada ponovno kreneš igrat).


I ako se ne varam to uopće nije laptop za igranje. Čak nema ni zasebnu grafičku nego integriranu od i7ice.

Odg: FPS igre ''štekaju'' nakon par misija/nekog vremena
« Odgovori #4 : 23. Srpanj, 2017., 13:18 »
Provjerit cu pa cu ti javit poslije. Inače ima zasebnu grafičku NVIDIA GeForce GTX950M 4GB DDR3.


Odg: FPS igre ''štekaju'' nakon par misija/nekog vremena
« Odgovori #5 : 31. Srpanj, 2017., 19:15 »
ja bi ti savjetovao da ni ne pokusavas igrati nesto na laptopu(ako nije napravljen za gejming), jer je to cista smrt za laptop i skoro sve komponente u njemu. znam iz vlastitog iskustva, imam dosta jak laptop koji NIJE napravljen za igranje i naravno da sam igrao sve na njemu jer je mogao sve dok nije izgorila maticna, cak sam i imao cooler ispod njega ali dabe... stavio sam novu maticnu i nakon par mjeseci opet izgorilo. Nakon toga sam si slozio pc samo za igre, a laptop koristim sve samo ne za to :)

Odg: FPS igre ''štekaju'' nakon par misija/nekog vremena
« Odgovori #6 : 02. Kolovoz, 2017., 01:31 »
Skini HW monitor i prati temperature. CPU pod high loadom nebi trebale skakat preko 80 , 70 bi bila neka gornja granica ako uzememo prosjek al opet zavisi koj model imas. Graficke mogu i vise al pogledaj si za svoje komponenete koji je max temp limit.

Npr ako dodje blizu maxa , throthlat ce ti se pregrijani dio sto je razlog fps dropa vise manje.
──▄█▀█▄─────────██
▄████████▄───▄▀█▄▄▄▄
██▀▼▼▼▼▼─▄▀──█▄▄
█████▄▲▲▲─▄▄▄▀───▀▄

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9