HCL.HR

Origin

  • 247 Odgovora
  • 136978 Hitova
Odg: Origin - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #195 : 07. Lipanj, 2017., 16:16 »
pozdrav, ovako hocu kupiti jednu igricu orginal na cd-u za orgin, e sad me zanima kada ja stavim cd i instaliram igricu kako se ona poveze na orgin? jer sam do sada samo kupovao key ukucam an orgin i tjt, a iskustva sa cd-om nemam, pa ako moze nek oda mi objasni. Hvala

Odg: Origin - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #196 : 08. Lipanj, 2017., 15:35 »
pozdrav, ovako hocu kupiti jednu igricu orginal na cd-u za orgin, e sad me zanima kada ja stavim cd i instaliram igricu kako se ona poveze na orgin? jer sam do sada samo kupovao key ukucam an orgin i tjt, a iskustva sa cd-om nemam, pa ako moze nek oda mi objasni. Hvala

Po količini typo-a i neupućenosti za nekoga tko već koristi pc i Origin, nisam siguran jel ovo troll ili ne...ugl trebao bi na Originu moć dodat igru s tim keyem od CDa i imaš je onda na Originu, redeemaš ju normalno na ''redeem product code'' ili kaj već...
Balkanslav Gaming:
YouTube
Facebook

Odg: Origin - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #197 : 30. Lipanj, 2017., 11:56 »
Prodao sam tri igre, Battlefield: Hardline, COD: Ghost i COD: Advanced Warfare.

No, čovjek to ne može pokrenuti, traži ga sustav moj origin za Hardline, odnosno steam key za COD.

Očigledno, ne mogu mu dati podatke za svoj origin, pa me zanima šta da ovdje napravim?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Origin - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #198 : 30. Lipanj, 2017., 12:00 »
Daj budi konkretniji.
Prodao si 3 keya za igru ili si prodao acc s igrama?


Ti tnaš da je po pravilima svih platforma zabranjena prodaja acc? I ako ti to otkriju da ti mogu i sve izbrisat.
Isto tako i na HCLu je zabranjena prodaja digitalnih računa s igrama.


Na kraju krajeva ne možeš igre koje su aktivirane prodavat.


Ovo ćeš jedino riješiti da čovjeku vratiš novce i uzmeš natrag svoj acc. Ili si nešto krivo opisao?

*

IvanHR

  • **
  • 225
Odg: Origin - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #199 : 30. Lipanj, 2017., 12:28 »
Prodao sam tri igre, Battlefield: Hardline, COD: Ghost i COD: Advanced Warfare.
Evo čitam i nije mi jasno,šta si pobogu prodao key ili račun?
ako si prodao key onda si prodao maglu,jel se ključevi mogu samo jednom aktivirati na tim platformama.
Victory loves preparation

Odg: Origin - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #200 : 30. Lipanj, 2017., 14:17 »
Znači, prodao sam baš igru s diskovima u originalnom pakiranju. Unutra se nalazi i key za igru na onoj knjižici.

Ja te igre nemam instalirane na svom kompu. Ali sve sam ih isprobao prije godinu, dvije.

S čovjekom sam u kontaktu, ako igre neće moći pokrenuti, naravno da ću mu vratiti novce.

Ali, nije mi jasno kako je moguće samo jednom key iskoristiti na kupljenoj igri? Što kada formatiram disk, pa moram sve reinstalirati?
« Zadnja izmjena: 30. Lipanj, 2017., 14:19 Pukovnik »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Origin - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #201 : 30. Lipanj, 2017., 14:24 »
Pa nemreš ih samo isprobati. Te igre se vežu za tvoj acc.
Nema na PCu više igara koje ti možeš igrati i onda prodati, nije to konzola.


Čak u nekim slučajevima dobiješ samo kutiju i unutra key koji upišeš na Steam, Origin, Uplay i to je to. Nema čak ni diska.


Čim si ih "isprobao" one su vezane za tvoj acc. PC igre se ne prodaju ukoliko su vezane za te platforme, a 99% današnjih igara je.
Znači kada kupiš - tvoje su i ničje tuđe.


Pa ti više ni ne moraš koristiti disk. U tvom acc je zapisana igra. I smao ju skineš. Znači gdje god da upališ i instaliraš steam sa svojim acc - igra je tamo. Doslovno disk možeš baciti.
To je jednokratna kupnja.

Odg: Origin - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #202 : 30. Lipanj, 2017., 14:26 »
Znači, čovjeku moram vratiti novce? Nema druge opcije, da nekako izvučem key iz Origina ili Steama i da ga čovjeku predam?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Origin - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #203 : 30. Lipanj, 2017., 14:29 »
Ne, kao što sam ti rekao. 99% PC igara, a pogotovo novijeg vijeka nisu uopće vezani za disk. Na disku imaš samo instalaciju, a autentifikacija igre ide preko Origina.
Čim si instalirao igru i pokrenuo ju ona je trajno na tvom acc.
Kažem to nije konzola.
Nisi primjetio da ne postoji tržište za rabljene PC igre? Zato što takvo što NE postoji.
Postoje preprodavači ukradenih acc ili svojih, no kao što rekoh to je zabranjeno i ne možeš izdvojiti jednu igru van i ponovno upotrijebiti key.


Moraš mu vratiti novce, a on nek ti vrati tvoje diskove.

Odg: Origin - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #204 : 30. Lipanj, 2017., 15:00 »
Da, iskreno nisam ni o tome razmišljao. Kad sam prije dvije godine koristio PS4, prodao sam nekoliko igara koje su igrane i nije bilo problema, a sada mi je i jasno zašto.

Vratit ću čovjeku novce.

Isto tako, zamolio bih da uklonite onaj moj oglas gdje prodajem Far Cry 4 i Watch Dogs. Ista je situacija, ne želim nikoga prevariti.

Hvala na pomoći.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Origin - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #205 : 30. Lipanj, 2017., 15:02 »
Ma nema problema, bitno je pitati i naučiti nešto korisno.


Na PCu se više isplati sada uzimati samo digitalne igre jer su i jeftinije, a dođe ti na isto. Jedino ako želiš imati kutiju na polici za neku esteteiku ili kolekcionarsku vrijednost.


Tako da rabljeno tržište igara za PC ne postoji.

*

gamerBA

  • n00b
  • 3
Odg: Origin - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #206 : 21. Srpanj, 2017., 09:58 »
Pozdrav. imam jedno pitanje vezano za igru na Originu..

U pitanu je ME Andromeda, zna li neko da li je ovo trenutno neki popust na deluxe i standard edition izdanja i koliko traje?

I drugo pitanje je, da li je u igri ubacen onaj face patch koji je izasao ili bi se morao download-kupiti negdje posebno...

Odg: Origin - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #207 : 08. Kolovoz, 2017., 13:42 »
zelim sebi naruciti FIFU 18 PREORDER u Sancta domenica BiH, ali me samo zanima da li i kod fizicki kopija igara, kao i kod digitalni postoji za koju je regigiju taj kod, posto sam do sada uzimao sve digitalne kodove preko PIK-a regija FREE, a prvu put sada uzimam na cd-u pa da ne bi kupio igru a ne moze za moju regiju-Bosna i Hercegovina. Hvala unaprijed na pomoci

*

Hackey

  • *
  • 128
Odg: Origin - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #208 : 08. Kolovoz, 2017., 16:42 »
zelim sebi naruciti FIFU 18 PREORDER u Sancta domenica BiH, ali me samo zanima da li i kod fizicki kopija igara, kao i kod digitalni postoji za koju je regigiju taj kod, posto sam do sada uzimao sve digitalne kodove preko PIK-a regija FREE, a prvu put sada uzimam na cd-u pa da ne bi kupio igru a ne moze za moju regiju-Bosna i Hercegovina. Hvala unaprijed na pomoci
Sto se tice kupovine igre u Sancta Domenica, mislim da ne bi trebao imati problema, jer ako prodaju u Bosni ili nekada zajedno sa konzolama logicno je da bude global region ili free. U svakom slucaju mozes pitati zaposlenike koje rade sve sto te interesuje.

*

aca

  • **
  • 171
Odg: Origin - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #209 : 21. Kolovoz, 2017., 08:13 »
znaci zanima me ovaj origin access, ako recimo to aktiviram, jel onda recimo mogu fifu 18 igradi za bespla jer sam na tom acessu? ili i dalje moram izdvojiti novac i za nju samo bude malo manja cijena?
When power of love overcomes love of power the world will know peace! - Jimmy Hendrix

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9