HCL.HR

Problemi sa GTA San Andreas na Visti...

  • 14 Odgovora
  • 4519 Hitova
Problemi sa GTA San Andreas na Visti...
« : 20. Travanj, 2008., 21:36 »
Pozdrav narode, nije me bilo dosta dugo ovdje, ali eto, imam jedan problem pa...

Ovako, imam Vistu Ultimate 32-bita, AMD Athlon BE-2350 2.1Ghz, 2 x 1 GB DDR400, GeForce 8600GTS 256MB i imam nekih problema sa San Andreasom. Igra izgleda dosta dobro, sve je na very high, antialising na 3, rezolucija 1280x1024 no cesto se dogadja da se igra zamrzne iz neobjasnjivih razloga... Nikada se ne zamrzne u samoj igri dok vozim, pucam i sl. vec uvijek kada stisnem Esc, znaci pauziram igru ili kliknem na opcije, load game, kada sejvam igru i sl (znaci kod main menu-a)...

Nekad se to dogodi odmah na pocetku nakon par minuta igranja a nekad nakon 1-2h... Ne razumjem u cemu je problem, mozda u Visti? Mozda u grafickoj ili nesto tako? Probao sam staviti compatibility mode i na Windows XP SP2 i na Windows 2000. Cak sam instalirao i onaj patch 1.01, ali sve bez uspjeha...

Ako se netko susreo sa slicnim problem ili nesto slično neka napiše nešto...

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Problemi sa GTA San Andreas na Visti...
« Odgovori #1 : 20. Travanj, 2008., 22:09 »
da li je original igra? ako nije, promijeni exe pa vidi

Re: Problemi sa GTA San Andreas na Visti...
« Odgovori #2 : 20. Travanj, 2008., 22:25 »
Slažem se sa kolegom... Origigi igra? Ako ne...sorry nemozemo ti pomoč.

Re: Problemi sa GTA San Andreas na Visti...
« Odgovori #3 : 21. Travanj, 2008., 13:06 »
Ma original je, kupio ju jos prije dok sam imao XP sa SP2, tada je sve islo dobro (manji detalji, low), ali sam ju igrao na integriranoj grafickon GeForce 7050 sa 256MB djeljene memorije. Tako da ono, nemam pojma di je problem. U Visti, mozda u novoj grafickoj?

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Re: Problemi sa GTA San Andreas na Visti...
« Odgovori #4 : 21. Travanj, 2008., 13:12 »
Ma original je, kupio ju jos prije dok sam imao XP sa SP2, tada je sve islo dobro (manji detalji, low), ali sam ju igrao na integriranoj grafickon GeForce 7050 sa 256MB djeljene memorije. Tako da ono, nemam pojma di je problem. U Visti, mozda u novoj grafickoj?

Jesi stavio nove drivere za grafičku?

Inače, jel to samo kod ove igre?
« Zadnja izmjena: 21. Travanj, 2008., 13:16 Seengeer »

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Problemi sa GTA San Andreas na Visti...
« Odgovori #5 : 21. Travanj, 2008., 15:42 »
probaj patchirat na 1.01

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Problemi sa GTA San Andreas na Visti...
« Odgovori #6 : 21. Travanj, 2008., 15:43 »
Piše gore da je instalirao patch...

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Problemi sa GTA San Andreas na Visti...
« Odgovori #7 : 21. Travanj, 2008., 17:54 »
fak, nisam vidio

probaj staviti no-cd fix, ali bez zajebancije, jer meni smrdi na neko softwersko klanje viste i igre

Re: Problemi sa GTA San Andreas na Visti...
« Odgovori #8 : 21. Travanj, 2008., 18:16 »
Da, instalirao sam i patch 1.01, a najnoviji driveri su u 12 mjesecu izasli za ovu grafu koju ja imam (GeForce 8600GTS za Vistu 32bita) - 169.25_forceware, njih sam instalirao... probao sam i sa prijedlogom od noda ovo sa no cd fixom i isto sve...

Od ostalih igara jos imam The Sims 2 koje sestra igra i ide super, grafika je odlicna sve very high, nema crnih ekrana, trzanja i slicnih sranja...

Edit: ne znam mozda da probam prikljucit monitor na integriranu grafu pa da vidim mozda je u njoj problem, mozda ce onda gta ici dobro... sta mislite?
« Zadnja izmjena: 21. Travanj, 2008., 18:18 Crazy Man »

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Problemi sa GTA San Andreas na Visti...
« Odgovori #9 : 21. Travanj, 2008., 18:24 »
da li koristis mozda daemon toolse (ili bilo koji emu-mount prog) i firewall u isto vrijeme, meni npr. DT i ZA se uzasno kolju i iz svake igre mi crasha, to rjesim tako da zgasim DT. meni se cini da je sa hardwareom sve u redu, neki procesi ti se kolju, ali da budes siguran, probaj spojit na integriranu grafu pa vidi

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Problemi sa GTA San Andreas na Visti...
« Odgovori #10 : 21. Travanj, 2008., 18:31 »
evo, malo sam istrazivao po netu i izgleda da postoje dvije verzije, jedna verzija igre je normalna (xp), a druga verzija je za vistu posebno, takodjer probaj reinstalirat ali u default folder koji ti ponudi, znaci ono c:\program files\bla bla. takodjer probaj staviti compability mode u win 98, probaj smanjit rezu na 1024x768

EDIT: soz, zaboravio editirat gornji post

Re: Problemi sa GTA San Andreas na Visti...
« Odgovori #11 : 21. Travanj, 2008., 18:51 »
Koristim jedino MagicDisc ali on mi je iskljucen. Sta ima i druga verzija? Jel to ono Second Edition ili tako nesto? Ako je, i tamo isto pise da je preporucen OS 2000 ili XP. Evo sad cu probati reinstalirati smanjiti mozda detalji i sl, ako to ne uspijem stavljam na integriranu. Sve vam javim...

Edit: probao sam spojiti na integriranu, ali mi je crn ekran stalno, nece ni u BIOS uci, a ne da mi se otvarati kutiju, cupati graficka i sl. Probao sam smanjiti detalje na sve low, 800x600, nista, isto se sve javlja. Reinstalirao igru, isto nista... Stvarno ne kontam di je greska, mozda mi treba onaj Second Edition?

Edit 2: evo probao drugu neku igru instalirati točnije Doom 3 i javi mi ovo: wrong game DLL API version. Tako da ono, moguće da ove igre ne rade na Visti baš kako trebaju...
« Zadnja izmjena: 22. Travanj, 2008., 14:44 Crazy Man »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Problemi sa GTA San Andreas na Visti...
« Odgovori #12 : 22. Travanj, 2008., 21:48 »
Imas najnoviji directx normalno instaliran?

Re: Problemi sa GTA San Andreas na Visti...
« Odgovori #13 : 23. Travanj, 2008., 14:48 »
Pa mislim da imam... mislim da DX10 dolazi zajedno sta Vistom. Evo instalirao Doom3 i FarCry, igre rade i to jako dobro, sve na very high, stavio sam compatible mode na Windows XP SP2 i nikakve greske se ne javljaju ni crni ekrani, sve radi super. Vezano za Doom3, samo sam patch instalirao... Ali GTA ni dalje neće... izgleda da ću morati odustati od njega...

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Re: Problemi sa GTA San Andreas na Visti...
« Odgovori #14 : 23. Travanj, 2008., 15:06 »
Pa mislim da imam... mislim da DX10 dolazi zajedno sta Vistom. Evo instalirao Doom3 i FarCry, igre rade i to jako dobro, sve na very high, stavio sam compatible mode na Windows XP SP2 i nikakve greske se ne javljaju ni crni ekrani, sve radi super. Vezano za Doom3, samo sam patch instalirao... Ali GTA ni dalje neće... izgleda da ću morati odustati od njega...

Uz Shitstu dolazi DX10 i neka krnja verzija DX9-ke. Obavezno nađi najnoviju verziju DX9 negdje na netu i instaliraj... to bi trebalo riješiti taj problem.

E da kad instaliraš DX9 prvo probaj bez compatibilitya.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9