HCL.HR

Propadanje PC gaminga

  • 242 Odgovora
  • 50176 Hitova
*

Armor

  • ******
  • 4195
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #105 : 01. Srpanj, 2008., 06:29 »
Gle, automatski te prestajem shvaćati ozbiljno kad pričaš o egzistenciji i pitaš "a šta će gamer igrati?". Odma se pretvaraš u smeh, i dođe mi da se sprdam s tobom.

Al neću, ne ovaj put.

Da mi starci upadnu u takvo sranje da nemaju za režije i hranu, kliker u glavi bi se pomaknuo, odjebao bih svoje hirove i njima pomogao maksimalno moguće. Kad se situacija popravi, kliker natrag, i svoju lovu trošim na svoje stvari. Kak ti je to s tim godinama nepojmljivo, pitaj boga.

Ne razumijem zašto spominješ indiju, za koju vjerujem da je standard čisto solidan, jer im je ekonomija jaka. Mislim, ima sirotinje kao i svugdje u svijetu, ali opet će jedan inžinjer biti viša srednja klasa, i imati za stan, auto, pa i igre.

@zuyo
Pitao sam par puta. Apsolutno se ništa bolje ne živi ni u Njemačkoj, ni u Engleskoj.
I u hrvatskoj ima posao onaj koji želi raditi, samo su hrvati lijena đubrad koja će radije doma sjediti i kukati. Ima plaću po standardu države i visini životnih troškova, što ne znači da će ovaj mjesec odvojiti koju stotinu ili tisuću eura na planirani ferrari. Posao definitivno nije lakši jer se vani, za razliku od hrvatske, zapravo i radi, a tu je ekipa pretežno flaksa čunu na poslu.

Dal primjećuješ nekaj na podebljanom????


Igram samo jednu igru, Grid.
Meni se baš ne ćini da propada pc gaming, pogledajte na nforce :hug
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #106 : 01. Srpanj, 2008., 06:48 »
Gle, automatski te prestajem shvaćati ozbiljno kad pričaš o egzistenciji i pitaš "a šta će gamer igrati?". Odma se pretvaraš u smeh, i dođe mi da se sprdam s tobom.

Al neću, ne ovaj put.
Očito nisi gamer. Očito ti nikad nije došao osjećaj "joj sad bi najradije igrao 2 dana zaredom ovu igru" ili "joj jedva čekam vikend da se mogu opustit uz <navedi_ime_igre>"...

Da mi starci upadnu u takvo sranje da nemaju za režije i hranu, kliker u glavi bi se pomaknuo, odjebao bih svoje hirove i njima pomogao maksimalno moguće. Kad se situacija popravi, kliker natrag, i svoju lovu trošim na svoje stvari. Kak ti je to s tim godinama nepojmljivo, pitaj boga.
Aj pogodi šta se radi upravo... samo kod mene nije bilo i još dulje vremena neće biti "popravljene situacije", barem ne dok se ne zaposlim za stalno. Tako je bilo od početka. Ali nisam ciljao na takve stvari. Ja u životu nisam kupio origigi igru. Ali nije sad tu stvar u meni, stvar je u ljudima koji hoće svojoj djeci pružiti informatičku pismenost pa im kupe računalno, ili ih hoće obradovati za rođendan/božić pa im kupe neku od konzola... pa su štedili ili su kupili na kredit... i sad im se dijete zakači i postane gamer pa im dođe i kaže, "mama tata, a koje ste mi igre kupili, šta ću ja igrati na ovome, jel mi možete kupit ovu igru?" itd... pa kad odu u trgovinu, vide da igra dođe 400-500-600kn, pa se počnu križat, zovu okolo da pitaju jel mogu jeftinije proći... takvim ljudima je namijenjeno piratsko tržište (ne samo njima)... ovo je samo jedan od primjera (ali najčešći).

Zato ne stoji ona analogija od Face...

E sad, nitko sretniji od mene da imam para za kupit origigi igre. Ali nemam. Jebiga. A moja ovisnost o igrama je velika i ne vidim razloga zašto prestati igrati kada mogu besplatno nabaviti igre.


Ne razumijem zašto spominješ indiju, za koju vjerujem da je standard čisto solidan, jer im je ekonomija jaka. Mislim, ima sirotinje kao i svugdje u svijetu, ali opet će jedan inžinjer biti viša srednja klasa, i imati za stan, auto, pa i igre.
Stvar je u novcu. Uvijek je bila i uvijek će biti... i nisam govorio za inžinjera već za tinejdžera koji nema baš neku mogućnost imati velku plaću. Tamo freelance programer može lagodno živjeti, nije ni čudo kaj ih ima jako puno  :kava:...


a sad vas lijepo pozdravljam, odo na ispit

*

Armor

  • ******
  • 4195
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #107 : 01. Srpanj, 2008., 07:06 »
@DeS3Iny, mnogo istinito, s druge strane žalosno.
Kod nas se ne živi kao u Njemačkoj, kao što je neko napomenul gore. Standard je puno manji, ljudi puno siromašniji. Istina je da je Njemačku jako pogodio prelazak na Eure ali više ih je građenje istočnih krajeva i njihovo moderniziranje, što je opet jedan plus za njih same.

Oko gaminga, bilo je prilično igi od kojih se nisam mogel "odtrgnuti".
Ili ovo drugo, čekanje kraja radnog vremena ili nedjelje.
Neki to jednostavno neće i ne mogu shvatiti jer nisu imali prilike isprobati.
Cijeli moj komp, soba i sve u njoj sam sam zaradio i kupio-sad to puno više cijenim.
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #108 : 01. Srpanj, 2008., 10:56 »
piratstvo je krađa kao i svaka druga, samo što je zbog svoje prihvaćenosti među ljudima skoro pa dovedena na nivo u kojem je to sasvim u redu radit.
vani nije, vani ljudi još uvijek kupuju igre - ne zato jer imaju više para, neg jer vani nije piratstvo prihvaćeno u toj mjeri.

a šta ga ti sereš da nemaš para za kupovat igre je glupo retardirano i gej. možeš si priuštit igre, al tvoj moždani sklop koji kaže, hej, zašto bih plaćao kad mogu skinit s interneta, te natjera da skineš igru s interneta i naručiš si picu. umjesto tog možeš jedeš kruh 30 dana jer- on zadovoljava tvoje potrebe za hranom, a ovako ćeš moć i zadovoljit svoje potrebe "za gejmingom" ( :tired:)

i da, ako baš nemaš para za kupovanje igara, nemoj kupit ni komp za igre. har har.

ps. ja priznajem da ne želim kupit igru, jer je mogu skinit s interneta, a te pare ću rađe potrošit na kurve i alkohol.
 :mrgreen:

...spoji crnu i bijelu nam boju
siva je slika svijeta, zar ne?

*

Vision

  • **
  • 150
    • bmx
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #109 : 01. Srpanj, 2008., 13:26 »
@super_koza
x

..to je to..nema isusa da kupim, original igru u ducanu..rade kupim samo cd-key s neta za vise nego upola para..skinem install s neta i gg i to isto samo ako brijem igru igrat preko neta neko vrijeme..imam para da si kupim bar jednu original igru mjesecno , al zasto bi dao papcima u algoritmu koji po igri imaju 100% profita..rade se napijem i nadrogiram nego da dam 500kn za igru..ako moze sanader krast mogu i ja..


Ekstremno ili nikako!!!

*

Phylip

  • **
  • 293
  • Zakon
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #110 : 01. Srpanj, 2008., 13:30 »
Ja mislim da neće propast \:D/ :(
Zast nitko nece samnom na kavu?

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #111 : 01. Srpanj, 2008., 14:09 »
Vision, odgovor ti je na razini djeteta.
Cijenu na hrvatskom tržištu definira izdavač igre, a utjecaj algoritma i njihova marža je puno, puno manja nego što to misle. Ako ste mislili da Algoritam kupi igre za 50 kuna i trži za 500, smeh ste, i nemate blage o tržišnoj ekonomiji.

S tim da orginalne igre u hrvatskoj može bilo tko sa soli u glavi kupiti za finu cifru. Nedavno je buraz ubo dvadesetak (20-25 brojkom) igara za nešto manje od 500 kuna, što starijih, što novijih. Kako rofl, šta je krao ciganima igre? Lijepio "ja sam orginal" naljepnicu na zapržen traxdata disk? Ne, otkrio je nešto što se zove online distribucija, i gdje su igre po 40 kuna, a svako toliko se izda kakva kompilacija. Al to nije orginal jer nema kutiju. Jednako kao što bogatstvo nije bogatstvo ako nema "kockicu" i nepravno sagrađenu vilu na Viru.
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #112 : 01. Srpanj, 2008., 15:00 »
ajd sad ne kenjaj, kao da algić ne zaradi 100 kuna na igri od 500tsto.  :tired:

...spoji crnu i bijelu nam boju
siva je slika svijeta, zar ne?

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #113 : 01. Srpanj, 2008., 15:49 »
s obzirom koliko je jebanja s carinom i transportom, te kako je loša potražnja za igrama u hrvatskoj, tih 100 kuna je mizerija
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #114 : 01. Srpanj, 2008., 16:26 »
uzročno posljedična veza tog da drže previsoku cijenu igara. :)

...spoji crnu i bijelu nam boju
siva je slika svijeta, zar ne?

*

morski_pas

  • ****
  • 988
  • Team Zissou
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #115 : 01. Srpanj, 2008., 16:50 »
da im se ne isplati ne bi ih ni nabavljali ni prodavali, a da im se isplati moraju nabit cijenu.
And if the dam breaks open many years too soon
And if there is no room upon the hill
And if your head explodes with dark forbodings too
Ill see you on the dark side of the moon ...

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #116 : 01. Srpanj, 2008., 17:16 »
Aj pogodi šta se radi upravo... samo kod mene nije bilo i još dulje vremena neće biti "popravljene situacije", barem ne dok se ne zaposlim za stalno. Tako je bilo od početka. Ali nisam ciljao na takve stvari. Ja u životu nisam kupio origigi igru. Ali nije sad tu stvar u meni, stvar je u ljudima koji hoće svojoj djeci pružiti informatičku pismenost pa im kupe računalno, ili ih hoće obradovati za rođendan/božić pa im kupe neku od konzola... pa su štedili ili su kupili na kredit... i sad im se dijete zakači i postane gamer pa im dođe i kaže, "mama tata, a koje ste mi igre kupili, šta ću ja igrati na ovome, jel mi možete kupit ovu igru?" itd... pa kad odu u trgovinu, vide da igra dođe 400-500-600kn, pa se počnu križat, zovu okolo da pitaju jel mogu jeftinije proći... takvim ljudima je namijenjeno piratsko tržište (ne samo njima)... ovo je samo jedan od primjera (ali najčešći).

Zato ne stoji ona analogija od Face...

E sad, nitko sretniji od mene da imam para za kupit origigi igre. Ali nemam. Jebiga. A moja ovisnost o igrama je velika i ne vidim razloga zašto prestati igrati kada mogu besplatno nabaviti igre.

Reci ti meni, kako bi tebi bilo raditi, a za svoj rad ne dobivati nikakvu plaću?
Jer, ovdje se radi o sebičnosti i gledanju isključivo iz svoje perspektive te omalovažavanje tuđeg rada. Zamisli samo, netko treba prvo dobiti ideju, netko skupiti lovu za realizaciju ideje, netko treba programirati, netko nacrtati, neko dizajnirati, netko modelirati, netko složiti to u cijelinu, neko zapakirati, netko umnožiti, netko promovirati, netko distributirati, netko prosljediti trgovinama, netko prodati... Veliki je to ciklus (nabrojah valjda jednu četvrtinu) i velika je količina ljudi koji sudjeluju u toj tvojoj ''svetoj'' ovisnosti koju ti odbijaš platiti i zapravo uzimaš zdravo za gotovo...kao nešto bogom dano.

Šteta zapravo da netko ko se deklarira velikim gejmerom, ovisnikom, obožavateljem i šta sve ne te velike industrije, ali i umjetnosti, govori i razmišlja na takav način.


Sretno sa ispitom btw.
« Zadnja izmjena: 01. Srpanj, 2008., 17:22 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #117 : 01. Srpanj, 2008., 18:59 »
Sve je to istina šta si napisao Facaa. Meni je isto žao i proizvođača i izdavača i svih koji su se trudili i radili na igrama, al jebiga 500 kn davat za igru koju prođeš u recimo tjedan dana je fakat previše.
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #118 : 01. Srpanj, 2008., 19:08 »
reci to solidusu \:D/
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #119 : 01. Srpanj, 2008., 23:40 »
 :ementaler:

naravno da je previše, ali u mom slučaju vidi se di je otišlo tih 500 kuna.  :ementaler:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9