HCL.HR

Anketa

Kako mogu igrati pc igre sa PS4 kontrolerom?

Kupiti g27 logitech
0 (0%)
Kupiti Xbox kontroler
5 (62.5%)
Instalirati neki program
3 (37.5%)

Ukupno Glasova: 7

PS4 kontroler na PC-u

  • 6 Odgovora
  • 11355 Hitova
*

CheesyMark

  • *
  • 5
  • PC MUSTARD RACE!!!
PS4 kontroler na PC-u
« : 09. Prosinac, 2015., 16:51 »
Trazio sam i nista nasao, a puno mi je lakse igrati igre gdje mogu voziti sa PS4 kontrolerom...

Uglavnom, je li se to moze ikako?
I will find you, and i will hug you

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: PS4 kontroler na PC-u
« Odgovori #1 : 09. Prosinac, 2015., 16:55 »
Može se pomoću DS4 Windows. (http://ds4windows.com/)
Evo i video tutorial ako ne razumiješ upute sa stranice:
http://youtu.be/dncJS-oCgdk
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

CheesyMark

  • *
  • 5
  • PC MUSTARD RACE!!!
Odg: PS4 kontroler na PC-u
« Odgovori #2 : 09. Prosinac, 2015., 17:12 »
Hvala puno!

Porbao sam ovaj prije ali mi nije radio iz nekog razloga, ali sada radi!
I will find you, and i will hug you

*

IaMarmageddoN

  • **
  • 209
  • i7 Core 5820; 16 GB DDR4; SLi GTX 970 Gigabyte
Odg: PS4 kontroler na PC-u
« Odgovori #3 : 09. Prosinac, 2015., 17:26 »
Ne postoji ti pravi odgovor na ovo pitanje.
Ako možeš najbolje je da nabaviš od x360 ili x0 kontroler, svejedno.
Ako nisi u mogućnosti ima programa koji emuliraju DS4 ali to ne rade kako treba. Ja sam osobno testirao sve najkorištenije emulatore
i sa niti jednim nisam bio zadovoljan jer je u nekim igrama radilo ok (ne uvijek), u drugima napola a u nekima je emuliralo svaki gamepad dvostruko (da,
fizički jedan gamepad je software računao kao dva što je povuklo da je jedna tipka imala dvije različite komande) i slične gluposti.

Ako imaš DS4, mogu ti preporučiti sljedeće, ako znaš koristiti Registry Editor:

Prvo trebaš znati kako ti se gamepad "zove" u windowsima. (vidjet ćeš naziv i u OEMu u regeditu ako ne znaš)

kada znaš ideš u Registry editor,
HKEY_CURRENT_USER
<System
<<CurrentControlSet
<<<Control
<<<<MediaPropertis
<<<<<PrivatePropertis
<<<<<<joYstick
<<<<<<<OEM
-tu se nađe "gamepad" i promijeni ime u jednog od ovih dok sve kontrole ne prorade kako trebaju:

Logitech Cordless RumblePad 2
Logitech Rumblepad 2 USB
Saitek P990 Dual Analog Pad
USB Joystick (one Space after USB & one space after Joystick)
Saitek P880 Pad
Saitek P3000 USB Pad
Saitek P990 Dual Analog Pad
Saitek P220 Digital Pad
USB Gamepad (one Space after USB & one space after Gamepad)
USB Joystick (two Space after USB)
Speed Link SL-6560
USB Vibration Joystick

Trenutna preporuka za igre poput Fife 16 ( ali meni je i u svakoj drugoj radilo- radilo kao, sve su tipke fizički i softverski bile ujednačene,
mogao sam koristiti oba D-pada i sve osim touchpada, ukratko):
Logitech Cordless RumblePad 2
Zatim uštekaš kontroler, probaš da li ti tipke rade i ako slučajno ne ideš redom sprobavati dok ne dođeš do naziva koji funkcionira, vrlo jednostavno.


Ali da se odmaknem od tih gluposti ja sam si nabavio wireless x360 gamepad, wireless x360 to PC sa eBaya i
 to radi kao urica. Najmanje zajebancije a pošto je MSov gamepad nemaš niti najmanje brige sa kompatibilnosti,
 traženja u regeditu, skidanja pravog softvera i tako to. Nadam se da sam pomogao a ovi emulatori koje možeš po netu naći
su po mojem mišljenju totalna glupost. A znam da su neki i na ovom forumu imali problema baš sa tim spajanjem DS4 na PC. Zajebana je to stvar,
 ti emulatori, pogotovo kada izgubiš kontrolu usred Fifa FUT utakmice jer je windows našao neki debilni update za taj softver ili gamepad, tj. jer misli
da ga je našao.

edit: Vidim da ti je proradilo dok sam ja pisao, ako ti počne "štekati", probaj i ovo što sam ti ja predložio :D
« Zadnja izmjena: 09. Prosinac, 2015., 17:28 IaMarmageddoN »

Odg: PS4 kontroler na PC-u
« Odgovori #4 : 16. Veljača, 2016., 22:39 »
Ne postoji ti pravi odgovor na ovo pitanje.
Ako možeš najbolje je da nabaviš od x360 ili x0 kontroler, svejedno.
Ako nisi u mogućnosti ima programa koji emuliraju DS4 ali to ne rade kako treba. Ja sam osobno testirao sve najkorištenije emulatore
i sa niti jednim nisam bio zadovoljan jer je u nekim igrama radilo ok (ne uvijek), u drugima napola a u nekima je emuliralo svaki gamepad dvostruko (da,
fizički jedan gamepad je software računao kao dva što je povuklo da je jedna tipka imala dvije različite komande) i slične gluposti.

Ako imaš DS4, mogu ti preporučiti sljedeće, ako znaš koristiti Registry Editor:

Prvo trebaš znati kako ti se gamepad "zove" u windowsima. (vidjet ćeš naziv i u OEMu u regeditu ako ne znaš)

kada znaš ideš u Registry editor,
HKEY_CURRENT_USER
<System
<<CurrentControlSet
<<<Control
<<<<MediaPropertis
<<<<<PrivatePropertis
<<<<<<joYstick
<<<<<<<OEM
-tu se nađe "gamepad" i promijeni ime u jednog od ovih dok sve kontrole ne prorade kako trebaju:

Logitech Cordless RumblePad 2
Logitech Rumblepad 2 USB
Saitek P990 Dual Analog Pad
USB Joystick (one Space after USB & one space after Joystick)
Saitek P880 Pad
Saitek P3000 USB Pad
Saitek P990 Dual Analog Pad
Saitek P220 Digital Pad
USB Gamepad (one Space after USB & one space after Gamepad)
USB Joystick (two Space after USB)
Speed Link SL-6560
USB Vibration Joystick

Trenutna preporuka za igre poput Fife 16 ( ali meni je i u svakoj drugoj radilo- radilo kao, sve su tipke fizički i softverski bile ujednačene,
mogao sam koristiti oba D-pada i sve osim touchpada, ukratko):
Logitech Cordless RumblePad 2
Zatim uštekaš kontroler, probaš da li ti tipke rade i ako slučajno ne ideš redom sprobavati dok ne dođeš do naziva koji funkcionira, vrlo jednostavno.


Ali da se odmaknem od tih gluposti ja sam si nabavio wireless x360 gamepad, wireless x360 to PC sa eBaya i
 to radi kao urica. Najmanje zajebancije a pošto je MSov gamepad nemaš niti najmanje brige sa kompatibilnosti,
 traženja u regeditu, skidanja pravog softvera i tako to. Nadam se da sam pomogao a ovi emulatori koje možeš po netu naći
su po mojem mišljenju totalna glupost. A znam da su neki i na ovom forumu imali problema baš sa tim spajanjem DS4 na PC. Zajebana je to stvar,
 ti emulatori, pogotovo kada izgubiš kontrolu usred Fifa FUT utakmice jer je windows našao neki debilni update za taj softver ili gamepad, tj. jer misli
da ga je našao.

edit: Vidim da ti je proradilo dok sam ja pisao, ako ti počne "štekati", probaj i ovo što sam ti ja predložio :D

moram se s tobom slozit, ja sam bio uzeo žični x360 pad i bez beda udara 3 godine vec, nikad nikakva greska s tim da xboxa nije ni vidio al radi skoro na svakoj igrici... dualshock 4 imam al nisam pokusavao spajat na pc jer pre pre pre vise zajebancije s tim
to razum grmi u svom gnjevu

*

Dalthor

  • n00b
  • 4
Odg: PS4 kontroler na PC-u
« Odgovori #5 : 17. Veljača, 2016., 12:34 »
 neznam kakva je situacija sa PS4 kontrolerom, ali koristim PS3 kontroler vec oko 3 godine pomoću motionjoy programa koji emulira Xbox360 kontroler- Nikada nisam imao problema s radom u bilo kojim igrama, dapače recimo frend nije s originalnim Xbox360 kontrolerom mogao igrati igru Final Exam na steamu jer igra ne prepoznaje dobro sve tipke, a ja sa ovim emuliranim sam igrao bez problema, a da ne govorim koliko je lakše igrati šore poput mortal kombata sa PS3 kontrolerom

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: PS4 kontroler na PC-u
« Odgovori #6 : 06. Kolovoz, 2016., 13:57 »
Tražio sam prigladnu temu da napišem nešto u vezi  Motionjoy programa i ova mi najviše paše,
ima Čoletova tema ali je stara 5 godina bajo moj, korijene pustila. Ako sam fulao vi premjestite.  :piva:

Ovo je savjet za korisnike Win10 ne znam kako je na ostalim Windows-ima.

Istalirao mi se novi Update na Windows-u 10 i gle čuda. -Uštekao sam Dualshock 3(vjerovatno je isto i sa Dualschock4) u usb i Windows mi je sam istalirao "kao" ds3 driver-e, ajde dobro.

I evo što ne rade ti driver-i,
Nego nisu radili uopće na Motionjoy i ne izbaciva da je uključen Dualshock3.
Đžaba istaliravat i Load driver-e kad neće. Malo sam google-ao i riješio problem:

Citat:
1.Go to Start Menu and open Settings

2.Go to Update and Recovery

3.Choose Recovery from the left pane

4.Under Recovery section, choose Advanced Startup

5.Your computer will restart and you’ll get advanced startup options on the next boot

6.In these options, choose Troubleshoot


7.Now head to Advanced options

8.And then Startup settings

9.The computer will restart again and it will give you the list of startup settings you can change

10.You should look for Disable driver signature enforcement, to turn off this option, press F7

11.Restart your computer and boot normally

After disabling driver signature enforcement, your Motionjoy drivers should work just fine. After you set up your drivers, follow the instructions from Motionjoy, and you’ll be able to use PlayStation 3 controller on your Windows 10 computer.

Nadam se da će biti od pomoći kao i meni. Cheers.  :piva:
« Zadnja izmjena: 06. Kolovoz, 2016., 14:10 c0bra123 »



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9