HCL.HR

Strateske igre

  • 19 Odgovora
  • 22012 Hitova
*

Scud33

  • n00b
  • 3
Strateske igre
« : 30. Siječanj, 2016., 13:17 »
Strateske igre tipa Anno... Da li postoji slicnih igara? Vase preporuke?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Strateske igre
« Odgovori #1 : 30. Siječanj, 2016., 13:20 »
Ako nisi svakako probaj Tropico serijal. Zaista je dobar i isto se baviš gradnjom i održavanjem populacije uz razne prirodne katastrofe.
Meni je najbolji Tropico 4, a ti pogledaj pa se odluči.


Ako želiš još realniji tip igre onda svakako probaj puno teži Banished

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Strateske igre
« Odgovori #2 : 30. Siječanj, 2016., 14:03 »

Uz ovo što ti je  Hrv4tin4a predložio, ako ti ne smeta da su stariji naslovi u pitanju, pogledaj Settlerse, The Nation.


Baci oko i na Valhalla Hills, možda ti se svidi.

*

Hackey

  • *
  • 128
Odg: Strateske igre
« Odgovori #3 : 30. Siječanj, 2016., 19:14 »
Možeš probati isto Civilization serijal ili Cities Skylines :) 

*

Haris Avdic

  • n00b
  • 4
Odg: Strateske igre
« Odgovori #4 : 23. Siječanj, 2017., 19:05 »
Probaj Civilization, Imperia online ili total war igre :)

*

J0395

  • n00b
  • 1
Odg: Strateske igre
« Odgovori #5 : 25. Siječanj, 2017., 21:43 »
pozz jel ima iko ko igra europa universal 4 ??

Odg: Strateske igre
« Odgovori #6 : 21. Svibanj, 2017., 13:34 »
Pozdrav ljudi, vidim da na hcl portalu nema toliko često govora o strateškim igrama (nemojte shvatit kao kritiku) pa me zanima ima li ovdje ljudi (tj koliko) koji su i dalje zainteresirani za strateške igre, jer nažalost to je žanr kojem je vrhunac davno prošao. Od malih nogu su mi strateške igre bile drage (doduše nisam još ostario,rane dvadesete) pa sam odrastao uz Starcraft, Red Alert 2, 3, Commandos serijal, Dawn of war, Warcraft itd. Koje su vaši najdraži rts ili strategije na "turnove" ? 

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Strateske igre
« Odgovori #7 : 21. Svibanj, 2017., 13:51 »
Daleko od toga da je to mrtav žanr, ali ima i zahtjeva posebnu publiku.
Strategije nisu lagane i nisu za svakoga, pa samim time znaju odbijati ljude. MP je pak svoja priča jer se za razliku od drugih igara kada nešto naučiš u strategijama to možeš stalno koristiti i onda je tebi teže kao novom igraču krenuti igrat MP jer te svi automatski rasture.


Meni osobno najdraža igra je Company of Heroes i to svi dijelovi. Iako sam rokao i Starcraft, Red Alert, Age of Wonders, Starcraft i hrpu drugih naslova. Ovo mi je nekako najdraža i najbliža igra mom ukusu.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Strateske igre
« Odgovori #8 : 21. Svibanj, 2017., 14:32 »
Ja sam obozavao igrat Total War igre, a Medieval 2 mi je najbolji u serijalu. Igrao sam jako puno strategija dok sam bio mladi i bas sam ih danima znao rasturat. Najvise se igrao Total War serijal, Civilizacija 3, AoE 2 i Age of Mithologhy, pomalo sam igrao i Warcraft3, Stronghold Crushaders, a obozavao sam i Tropico 3, i Sim City igre. Zadnjih godina bas slabo igram strategije jer nemam PC koji ih noze pokrenut, bar ove novije naslove, a ove stare mi se vise neda palit, igram pretezbo na konzolama, a tamo je trziste strategija dosta slabije.

Odg: Strateske igre
« Odgovori #9 : 21. Svibanj, 2017., 15:07 »
Ma da, multyplayer zna ići na živce i ja ga osobno ne preferiram, draže mi je igrati kvalitetno posloženu kampanju, bar se tako tješim. A kampanje kod strateških naslova znaju lijepo potrajati tako se definitivno isplati igrati i singleplayer, iako mnogi govore da je to zapravo tutorijal za mp. Sviđaju mi se navedene igre, pogotovo Total War i CoH serijali, ali nisam igrao Civilisation nikada, to mi je očito propust. Nadam se da će ona nadolazeća Ancestors (rts) biti dobra.  :piva:

*

BoBD

  • *
  • 94
Odg: Strateske igre
« Odgovori #10 : 21. Svibanj, 2017., 16:49 »
Da, to mi je mozda i omiljeni zanr. Takoder sam prije vecinom igrao TW serijal(Rome II je zadnji koji sam igrao i nije mi se svidio nikako pa sam uzeo pauzu), Civilizacija(III i IV vecinom) se isto dosta igrala, Tropico 4 nesto malo.. Sad u zadnje vrijeme uglavnom ove Paradoxove, Crusader Kings i Europa Universalis IV.. Naravno da ne nabrajam sve starije naslove koje sam igrao ali nisam se previse zadrzavao, vecinu su Bartul i Hrvatina naveli. CoH sam odigrao samo SP koji mi je bio dosta zanimljiv i to je to.

Odg: Strateske igre
« Odgovori #11 : 24. Svibanj, 2017., 13:26 »
Vidim da kasnim godinu i pol xD
Od strategije meni su najdrazi bili Banished i Hearts of Iron 3, sada razmisljam da kupim Europa Universalis 4
Mozes pokusat Hearts of Iron IV ali meni bas i ne ide jer sam se navikao na tricu.
Hearts of Iron ti nije nesto kao anno ali je zanimljiva ako imas zivaca :)

Odg: Strateske igre
« Odgovori #12 : 06. Lipanj, 2017., 21:16 »
Jel igra tko Northgard ? Vidim da su uveli multiplayer napokon pa ono, jel funkcionira? Mogao bih se pocastit.
──▄█▀█▄─────────██
▄████████▄───▄▀█▄▄▄▄
██▀▼▼▼▼▼─▄▀──█▄▄
█████▄▲▲▲─▄▄▄▀───▀▄

*

delko

  • *
  • 139
Odg: Strateske igre
« Odgovori #13 : 06. Lipanj, 2017., 22:57 »
EU IV je igra koju mozes igrati mjesecima bez da dosadi :D ali zna uzeti bas mnogo vremena :)
Svaka preporuka za tu igru :)

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Strateske igre
« Odgovori #14 : 07. Lipanj, 2017., 00:14 »
Jel igra tko Northgard ? Vidim da su uveli multiplayer napokon pa ono, jel funkcionira? Mogao bih se pocastit.

Nije moj tip strategije, pa nisam nažalost. Ali Steam mi ju već par dana stalno izbacuje među preporuke na glavnoj stranici i prvi dojmovi su bili prilično pozitivni kad god sam čitao. Čini mi se da bi mogao dobro proći ako voliš RTS igre.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9