HCL.HR

SW:TOR - Kad gremlini kolo vode

  • 15 Odgovora
  • 5140 Hitova
SW:TOR - Kad gremlini kolo vode
« : 22. Prosinac, 2011., 15:05 »
Prvenstveno, pozdrav svima
Prvi mi je post i trudit ću se da ne bude preveliki QQ ali neke stvari mi kod ove igre užasno smetaju.
Točnije, ne kod igre nego kod podrške, distribucije i politike EA-a i Bioware-a. No nebitno, nisam za to ovdje već da potražim savjete i vidim je li tko imao slična iskustva.
Gdje početi...
Pa, možda bi bilo najbolje sa Game Key-em koji mi javlja error pri pokušaju aktivacije. Naime naručio sam 3 ključa, sebi, bratu i frendu. Dva su radila bez problema, 3. mi na zadnjem koraku javlja error, ako se ne varam nešto kao "Message not found" i, naravno, ne želi aktivirati account. Itko naletio na nešto slično?
Poslah mail Bioware-u ali izgleda da su zatrpani jer 2 dana ni a ni b od njih. Što me dovodi do drugog gremlina. Na forumu se ne može postati bez valjda nekakve posebne aktivacije od strane administratora koliko sam shvatio tako da to otpada kao potencijalna potraga za rješenjem. Toliko je zatrpan ljudima i postovima da ako ga uopće uspijem otvoriti, ne mogu naći nikakav koristan post jer im je search bug-an koliko vidim, a svako traženje me vraća natrag u red za čekanje. Anyway, ostavimo po strani da je za aktivaciju accounta potrebno unijeti broj kreditne ili kupiti game card (iskreno, osjećam se kraljevski ****** po pitanju toga, takvu pohlepu nisam nigdje vidio do sada), problem je što njihov retardirani payment plan iz nekog razloga ne prihvaća moju kreditnu karticu. Dvije kreditne kartice, tojest. Game card ne postoji trenutno nigdje koliko sam uspio pregledati, a Origin mi uopće ne nudi prodaju istog iz nekog razloga premda amerikanci tvrde da se tamo može nabaviti.
Kako se vi nosite sa time?

Odg: SW:TOR - Kad gremlini kolo vode
« Odgovori #1 : 22. Prosinac, 2011., 21:37 »
Ja sam naručio igru 16.08 od Shopto a igra je bila poslana 13.12 a evo još uvijek mi nije stigla,  valjda zapela na carini kod nas.

Vidim da si se odlučio uzeti key za igru što je treća strana ovdje jer se igra distribuirala formalno digitalno preko Origina a boxed verzije su se mogle nabaviti od retailera koji su navedeni na popisu od Biowara.

Moj savjet za ovaj slučaj je da treba samo biti uporan ,  imao sam slučaj da mi je account bio hackiran u WoW i trebalo je nekoliko dana Blizzardu da mi ga vrati nazad i odgovori na moj mail,   a na tvojem mjestu bi poslao mail Biowarevoj podršci  što vidim da si već učinio gdje ćeš sigurno dobiti odgovor samo se trebaš strpit jer je ogromna navala na igru trenutno tako da su vjerojatno preokupirani i svakako bi trebao tražiti podršku i od onih koji su ti prodali igru a ja bih vjerojatno od njih prvo i tražio .

Ovo sa gamecard ili plaćanjem igre slično je već bilo sa nekim drugim igrama kao što je STO koji je isto tražio da se prvo unese pretplata za dva mjeseca prije nego što se moglo započeti sa igrom i bio aktiviran onaj prvi mjesec besplatnog igranja  ali u svakom slučaju po mojem iskustvu sa ovom igrom to se isplati jer je ova igra stvarno toliko vrijedna i nudi toliko contenta da se ima itekako šta u njoj raditi nakom mjesec dana igranja što se za STO nije moglo reći jer sam ja cijeli STO tadašnji content kada sam uzeo igru  prešao i prije nego što mi je prvih mjesec dana isteklo a igra nije nudila nikakav smisleni endgame content.

Što se tiče bonova uopće ne sumnjam da će ih vrlo brzo biti dosta na tržištu jer ova igra nema drukčijih clienta za EU i US tako da ćeš moči kupiti bon od bilo koje prodavaonice online preko neta a za plaćanje karticom to je sve stvar EA jer oni nisu dužni prihvatiti sve tipove kartica u njihovoj prodaji kao što niti sve trgovine ne prihvaćaju uvijek sve kreditne kartice.



Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

Odg: SW:TOR - Kad gremlini kolo vode
« Odgovori #2 : 22. Prosinac, 2011., 22:13 »
Što se tiče bonova uopće ne sumnjam da će ih vrlo brzo biti dosta na tržištu jer ova igra nema drukčijih clienta za EU i US tako da ćeš moči kupiti bon od bilo koje prodavaonice online preko neta a za plaćanje karticom to je sve stvar EA jer oni nisu dužni prihvatiti sve tipove kartica u njihovoj prodaji kao što niti sve trgovine ne prihvaćaju uvijek sve kreditne kartice.

Zapravo nije stvar u primanju ili ne primanju kartica. Piše da ih primaju, ali pri pokušaju aktivacije subscriptiona govori da ta kartica ne može biti korištena. U početku je bilo koliko čujem samo za VISA kartice ali sada vidim da se problem proširio.
U svakom slučaju kompletan kaos

Odg: SW:TOR - Kad gremlini kolo vode
« Odgovori #3 : 22. Prosinac, 2011., 23:11 »
Zapravo nije stvar u primanju ili ne primanju kartica. Piše da ih primaju, ali pri pokušaju aktivacije subscriptiona govori da ta kartica ne može biti korištena. U početku je bilo koliko čujem samo za VISA kartice ali sada vidim da se problem proširio.
U svakom slučaju kompletan kaos

Ovo je stvar EA i njihove podrške a ne Biowara,  valjda će se to riješiti vrlo brzo tako da će se sve kartice koje su navedene tamo moći i koristiti za plaćanje pretplate.

Btw da li znaš da li je visa electron na tom spisku kartica koje se mogu koristiti ?


Izgleda da pokretanje niti jednog većeg MMO-a ili FPS igre online ne može proći bez nekakvih problema,  ali to barem nisu u ovom slučaju bugovi u igri .

Jedna od stvari koje me trenutno živciraju je da hrpa guildova odabire samo određene servere za igru i ti serveri su prenapučeni danas tako da bi bilo dobro da BW proširi  njihove kapacitete a sa druge strane postoji niz drugih servera sa osrednjom populacijom.
Ja sam mislio prije da je onaj cijeli koncept oko guild luncha što ga je BW osmislio i postavljanja guildova na servere upravo i bio u tome da se serveri pokušaju balancirati  a sada tko zna kako će oni izgledati kroz par mjeseci a meni se osobno neda čekat 1-2 sata da bih logao na one prenapučene tako   igram na Chuundaru koji je jedan od onih sa osrednjom populacijom.
Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

Odg: SW:TOR - Kad gremlini kolo vode
« Odgovori #4 : 22. Prosinac, 2011., 23:33 »
sad sam zbunjen. nije li dobra stvar što igru izdaje EA?:S

Odg: SW:TOR - Kad gremlini kolo vode
« Odgovori #5 : 23. Prosinac, 2011., 00:18 »
sad sam zbunjen. nije li dobra stvar što igru izdaje EA?:S


Ma nema veze tko je izdaje jer u zadnje vrijeme ne znam za niti jednu MMO igru  ili FPS  a da nisu imali nekakvih problema pri launchu ali to ovdje barem nisu gamebreaking bugovi nego stvari oko administriranja sustava.

A ima EA i dobrih strana ekipa koja je preorderala igru je dobila 10 dana besplatnog igranja i dovoljno vremena da im njihove igre stignu i da unesu njihov key za igru ,  naravno uvijek ima iznimaka pa netko nije dobio svoju u ovom vremenu a  ja osobno ne pamtim da je neka druga kompanija imala tako dugačak early access pored mjesec dana besplatnog igranja koji dolazi uz igru.
Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

*

sircag

  • n00b
  • 4
Odg: SW:TOR - Kad gremlini kolo vode
« Odgovori #6 : 23. Prosinac, 2011., 09:53 »
Visa electron je, ja sam jučer subscribe napravio sa istom. Naručio sam preko Shopto i jučer mi igra došla ;)

*

Laxx

  • *
  • 49
Odg: SW:TOR - Kad gremlini kolo vode
« Odgovori #7 : 23. Prosinac, 2011., 09:59 »
Ma na kraju kad prođe malo vremena i sve se posloži bit će sigurno ok, ali puno stvari odrađeno je po meni jako loše.
Sve je to meni jasno da se radi o sigurno 2 miliona ljudi koji su se trebali logirat u par dana i počet igrat ali svejedno nije to izgovor. Nekoliko koraka je moglo bit bolje odrađeno. 2011. godina je i izgovor tipa, pa i drugi startovi su bili koma mi ne drži vodu.

Da i izbacimo probleme, tipa Immartuav, koji su vjerovatno rijetki, postoji dovoljno velikih koji mi stvarno nisu jasni. Ponjeli su se u nekim stvarima ko totalni n00bovi a ne ko' jedan od največih izdavaća s stotinama launch dana.

Preprodavaći su dobili igru prekasno jer su vjerovatno htjeli gurat što kasniji client. Što je dovelo do situacije da ljudima vč teće free mjesec a igru nisu ni dobili.

Samo su EU i US serveri što je dovelo do toga da se ostala ekipa potpuno rezbježi po svim serverima. Dolaze navodno u Q1/Q2 sljedeče godine al svejedno, trebali su bit live sad.

Digital dowload nije bio moguć za večinu svijeta. Iako večina več ima paypal, steam ili druge slične portale, mogučnosti kreditnih kartica, brze internet  veze, itd.

Early access je odrađen loše. Primjera radi recimo EU, prva 2-3 dana je bilo samo otprilike 5+5 servera, PvP + PvE. Kaknadno je dodano još servera i sad ima dosta mjesta ali ljudi ne žele odustat od svojih 10,20,30 levela i promjenit server. Ja prvi. Ušao sam drugi dan early accessa pa sad moram trpit Q za spajanje. Kako je to moguće kad su znali TOČAN broj ljudi koji će se spajati.

I ovo jučer mi nije jasno. Zašto moram uključivat pretplatu ako sam več aktivirao account, early access key, original CD key i sad još moram sub iako imam još 27 dana free. 6 sati mi je trebalo koliko se sve raspadalo. Sva sreča da sam skužio na poslu što se dešava pa sam to odradio prije nego što sam došao doma.

Uglavnom... igrica mi je super i igrat ću je sigurno. Ali izgleda da je ovo samo još jedan u nizu loših launchova i nadam se da će sve bit ok.

« Zadnja izmjena: 23. Prosinac, 2011., 11:15 Laxx »
"Pain, suffering, death I feel. Something terrible has happened. Young Skywalker ate cookies. Terrible, evil cookies"

Odg: SW:TOR - Kad gremlini kolo vode
« Odgovori #8 : 23. Prosinac, 2011., 13:21 »

Ma na kraju kad prođe malo vremena i sve se posloži bit će sigurno ok, ali puno stvari odrađeno je po meni jako loše.
Sve je to meni jasno da se radi o sigurno 2 miliona ljudi koji su se trebali logirat u par dana i počet igrat ali svejedno nije to izgovor. Nekoliko koraka je moglo bit bolje odrađeno. 2011. godina je i izgovor tipa, pa i drugi startovi su bili koma mi ne drži vodu.

- Desilo  se i izgleda da se skoro uvijek desi kada je u pitanju nekakav veliki launch igre.




Preprodavaći su dobili igru prekasno jer su vjerovatno htjeli gurat što kasniji client. Što je dovelo do situacije da ljudima vč teće free mjesec a igru nisu ni dobili.

- Meni je moja igra poslana iz VB 13.12 a nekima su je poslali i prije a danas mi je napokon stigla ,  koliko vidim po forumima samo rijetkima još igra nije stigla a za to nisu krivi distributeri ili retaileri jer je bilo dovoljno vremena da se igra pošalje igračima ,   tj. sve skupa early access sa grace periodom je trajao 10 dana što bi trebalo biti teoretski dovoljno vremena da igra dođe do igrača pa čak i da oni žive u zemlji trečeg svijeta.



Samo su EU i US serveri što je dovelo do toga da se ostala ekipa potpuno rezbježi po svim serverima. Dolaze navodno u Q1/Q2 sljedeče godine al svejedno, trebali su bit live sad.

Digital dowload nije bio moguć za večinu svijeta. Iako večina več ima paypal, steam ili druge slične portale, mogučnosti kreditnih kartica, brze internet  veze, itd.

- Takva je bila procjena izdavača tj.  EA da  neće na početku igru izdati u oceaniji i aziji  tako da nemaju niti servere tamo , a ljudi iz Australije ionako igraju na US serverima u terminima kada većina amera ne igra.

Ovo zašto su napravili red zonu niti ja ne znam jer na njihovim serverima imam normalno 60-70 ms što je i bolje nego na Blizzardovim za WoW,  vjerojatno zato što su se odlučili izdati igru na početku samo na onim tržištima na kojima su mislili da će im biti financijski isplativa.



Early access je odrađen loše. Primjera radi recimo EU, prva 2-3 dana je bilo samo otprilike 5+5 servera, PvP + PvE. Kaknadno je dodano još servera i sad ima dosta mjesta ali ljudi ne žele odustat od svojih 10,20,30 levela i promjenit server. Ja prvi. Ušao sam drugi dan early accessa pa sad moram trpit Q za spajanje. Kako je to moguće kad su znali TOČAN broj ljudi koji će se spajati.

- Ja sam upao unutra drugog dana accessa i nisam imao nikakvih problema sa spajanjem na servere , doduše ja nisam niti u guildu tako da sam si sam birao server a guildovi su bili raspoređeni na neke servere, ali za ovaj problem su najzaslužniji igrači sami i guildovi jer se nisu držali guild launch programa  i ostali na serverima na kojima su bili originalno raspoređeni nego su odlazili sa guildovima 100+ ljudi na servere gdje imaju konkurenciju tako da se na kraju postiglo da su 2-3 servera dupkom puna i na njih se čeka que dok se na druge ulazi bez problema koji imaju osrednju populaciju.


I ovo jučer mi nije jasno. Zašto moram uključivat pretplatu ako sam več aktivirao account, early access key, original CD key i sad još moram sub iako imam još 27 dana free. 6 sati mi je trebalo koliko se sve raspadalo. Sva sreča da sam skužio na poslu što se dešava pa sam to odradio prije nego što sam došao doma.

- Takvu praksu su imale i mnoge druge igre AOC,  STO ,  EQ2,  WoW  kada je izašao a ima i SWTOR.

Ti doduše možeš predbilježiti svoju kreditnu karticu ranije i tako aktivirati onih besplatnih 30 dana a onda cancelati model subscripcije a onih 30 dana ti ostaju,  sa time da možeš kasnije platiti nastavak subscripcije.


Uglavnom... igrica mi je super i igrat ću je sigurno. Ali izgleda da je ovo samo još jedan u nizu loših launchova i nadam se da će sve bit ok.

- Ja ću je igrati godinama također sigurno a dobro je da sve ovo navedeno nisu gamebreaking bugovi nego stvari administrativne naravi koje se mogu vrlo brzo riješiti.
Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

Odg: SW:TOR - Kad gremlini kolo vode
« Odgovori #9 : 23. Prosinac, 2011., 15:12 »

- Takvu praksu su imale i mnoge druge igre AOC,  STO ,  EQ2,  WoW  kada je izašao a ima i SWTOR.

Ti doduše možeš predbilježiti svoju kreditnu karticu ranije i tako aktivirati onih besplatnih 30 dana a onda cancelati model subscripcije a onih 30 dana ti ostaju,  sa time da možeš kasnije platiti nastavak subscripcije.

It's still an asshole thing to do, ali nije to čak problem, mogu prijeći preko toga
Problem je što Game cardovima ni traga, kartice koje bi trebale funkcionirati ne funkcioniraju, a ljudima istječe besplatno vrijeme. 26 days and counting

Odg: SW:TOR - Kad gremlini kolo vode
« Odgovori #10 : 23. Prosinac, 2011., 16:13 »
e al to svi rade.

Odg: SW:TOR - Kad gremlini kolo vode
« Odgovori #11 : 23. Prosinac, 2011., 16:22 »

- Takvu praksu su imale i mnoge druge igre AOC,  STO ,  EQ2,  WoW  kada je izašao a ima i SWTOR.

Ti doduše možeš predbilježiti svoju kreditnu karticu ranije i tako aktivirati onih besplatnih 30 dana a onda cancelati model subscripcije a onih 30 dana ti ostaju,  sa time da možeš kasnije platiti nastavak subscripcije.

It's still an asshole thing to do, ali nije to čak problem, mogu prijeći preko toga
Problem je što Game cardovima ni traga, kartice koje bi trebale funkcionirati ne funkcioniraju, a ljudima istječe besplatno vrijeme. 26 days and counting

Uopče ne sumnjam da će se game cardovi pojaviti na tržištu vrlo brzo,  a nije niti čudo što ih nema trenutno pored ovakve navale za igru i veče nego što je prethodno bila predviđena.

Svakom se može desit da mu administrativni sustav zakaže, pa nije ti to valjda prvi put u životu da si negdje došao a da neke kreditne kartice nisu mogle biti primljene ili jednostavno da je bio srušen sustav u prodaji,  ali u takvom slučaju uvijek postoje neke druge koje vrijede.
Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

Odg: SW:TOR - Kad gremlini kolo vode
« Odgovori #12 : 23. Prosinac, 2011., 21:44 »

- Takvu praksu su imale i mnoge druge igre AOC,  STO ,  EQ2,  WoW  kada je izašao a ima i SWTOR.

Ti doduše možeš predbilježiti svoju kreditnu karticu ranije i tako aktivirati onih besplatnih 30 dana a onda cancelati model subscripcije a onih 30 dana ti ostaju,  sa time da možeš kasnije platiti nastavak subscripcije.

It's still an asshole thing to do, ali nije to čak problem, mogu prijeći preko toga
Problem je što Game cardovima ni traga, kartice koje bi trebale funkcionirati ne funkcioniraju, a ljudima istječe besplatno vrijeme. 26 days and counting

Uopče ne sumnjam da će se game cardovi pojaviti na tržištu vrlo brzo,  a nije niti čudo što ih nema trenutno pored ovakve navale za igru i veče nego što je prethodno bila predviđena.

Svakom se može desit da mu administrativni sustav zakaže, pa nije ti to valjda prvi put u životu da si negdje došao a da neke kreditne kartice nisu mogle biti primljene ili jednostavno da je bio srušen sustav u prodaji,  ali u takvom slučaju uvijek postoje neke druge koje vrijede.

I'm sure they will, but the clock is ticking. Ne čini mi neku veliku razliku hoću li imati 25 dana za igrati ili 26, ali što nije ok, nije ok. Razumijem da stvari često krenu po zlu, događa se...ali na ovom nivou, kod korporacije kao što je EA? I just expected more from them, that's all.

Mislim da me nisi baš shvatio oko kartica. Ne prima niti jednu koju imam. Ni visu, ni visu electron ni amex. Prvi dan su ljudi javljali problem samo sa visom, a nakon toga se proširilo na sve ostale. Stvar je u tome što izgleda da ovaj slučaj baš i nije rijedak. I to ne samo u EU nego i u SAD-u. Gnjavaža je. To je sve što hoću reći.

Odg: SW:TOR - Kad gremlini kolo vode
« Odgovori #13 : 24. Prosinac, 2011., 02:56 »
Visa electron je, ja sam jučer subscribe napravio sa istom. Naručio sam preko Shopto i jučer mi igra došla ;)


Evo dobio igru jućer ali nisam imao interneta jer je nešto B.Net smrdao na njihovim linijama a sada sam baš aktivirao account i napravio subscripciju preko vise electron na 6 mjeseci bez ikakvog beda također.
Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

Odg: SW:TOR - Kad gremlini kolo vode
« Odgovori #14 : 24. Prosinac, 2011., 10:17 »
Visa electron je, ja sam jučer subscribe napravio sa istom. Naručio sam preko Shopto i jučer mi igra došla ;)


Evo dobio igru jućer ali nisam imao interneta jer je nešto B.Net smrdao na njihovim linijama a sada sam baš aktivirao account i napravio subscripciju preko vise electron na 6 mjeseci bez ikakvog beda također.

I would rage...
But I'm all out  :tired:
Pokušao ponovno, još uvijek ista greška.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9