HCL.HR

Anketa

Mislite li kako bi svaka igra trebala dobiti demo prije izlaska

Naravno, to je (trebalo bi biti) pravo eventualnog budućeg kupca
15 (57.7%)
Da, čisto zbog zabave i skraćivanja vremena prije izlaska pune igre
2 (7.7%)
Ne, demo nije potreban
6 (23.1%)
Ne, današnji demo-i ionako nisu vrijedni pažnje
3 (11.5%)

Ukupno Glasova: 25

Treba li svaka igra dobiti demo prije izlaska [Anketa]

  • 17 Odgovora
  • 4677 Hitova
*

Armor

  • ******
  • 4195
Treba li svaka igra dobiti demo prije izlaska [Anketa]
« : 26. Siječanj, 2010., 09:29 »
Ime teme govori sve.
U današnje vrijeme sve više proizvođača igara ne izdaje ili izda demo nakon silnih peticija brojnih fanova.
Ili se to dogodi nakon izlaska same igre (što je još kolko-tolko podnošljivo).

Mislite li da smo time oštećeni, da imamo pravo probati ono što možda kupujemo?
Očito su prošla vremena kad je za pojedinu igru izlazilo po nekoliko demo-a, kako single, tako i multiplayer.
Što se to događa s proizvođačima, ko je tome kriv...?

Dakle, rasprava na temu demo-a igara.
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

Odg: Treba li svaka igra dobiti demo prije izlaska [Anketa]
« Odgovori #1 : 26. Siječanj, 2010., 09:37 »
Pa da trebali bi barem zbog zabave i skraćivanja vremena do pune igre.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Treba li svaka igra dobiti demo prije izlaska [Anketa]
« Odgovori #2 : 26. Siječanj, 2010., 12:23 »
po mom mišljenju, ne bi trebalo. za većinu igara znam što očekivati, dostupna mi je sva sila recenzija i gameplay trailera na netu, pa mi demo zapravo ništa ne znači. obično su veličina (gb) i trajnost toliko različiti da se tek rijetke demo verzije zaista isplati skidati. stoga mi ne znači ništa ni to kad demo izađe prije igre, a traje deset minuta ili tako nešto. takav demo mi ne može skratit čekanje do konačne verzije.

inače demo verzije skidam samo da se uvjerim mogu li neku zahtjevniju igru pokrenit kako treba. a postoji bolje rješenje od toga, što je pokazao Capcom sa svojim benchmark programima za RE5 i SF IV. Prema tome, PC igračima bi pametnije bilo davat benchmark nego 2 gb težak demo koji omogućava 10 minuta gameplaya.

*

Mansky Hunt

  • **
  • 254
  • BOGOTACSVEMIRA
    • mAc-O-mAtic SoundCl!ck
Odg: Treba li svaka igra dobiti demo prije izlaska [Anketa]
« Odgovori #3 : 26. Siječanj, 2010., 12:42 »
Demo je kul,ako npr. nemaš alienware.  :hiha:
Ono,skineš demo i probaš možeš li pokrenuti igru na svom kompu,te vidiš kakve će biti performanse.
Znači da,trebala bi svaka igra imati demo verziju.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Treba li svaka igra dobiti demo prije izlaska [Anketa]
« Odgovori #4 : 26. Siječanj, 2010., 12:48 »
postoji bolje rješenje od toga, što je pokazao Capcom sa svojim benchmark programima za RE5 i SF IV.

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Treba li svaka igra dobiti demo prije izlaska [Anketa]
« Odgovori #5 : 26. Siječanj, 2010., 13:07 »
Slažem se s wyzardom, demo je uz današnje internet informacije dostupne svakom prilično nepotreban.
Ja se ne sjećam kad sam zadnji put skinuo neki demo.

Tako je, trebali bi se svi ugledati na CAPCOM.

Ako se ne varam i u Lost Planet i u DMC 4 ima benchmark.
Ma mislim da svaka ili skoro svaka njihova igra ima benchmark.

Zato su mi i jedna od najdražih developer firmi.

*

konjina

  • ****
  • 1168
Odg: Treba li svaka igra dobiti demo prije izlaska [Anketa]
« Odgovori #6 : 26. Siječanj, 2010., 13:14 »
od kada postoji DSL, Youtube, Gameplay clipovi i reviewovi...demo nema smisla.

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Treba li svaka igra dobiti demo prije izlaska [Anketa]
« Odgovori #7 : 26. Siječanj, 2010., 13:19 »
Potpuno nepotrebno po meni. Dostupnošću brzog interneta se ionako sve igre (pre)jednostavno nabavljaju tako da nema smisla prvo isprobavanje demoa pa onda cijele igre. A kao što je već i rečeno postoje najave, traileri, recenzije iz kojih se i više nego dovoljno infoa može saznat. A pored toga nevolim demoe jer spojlaju određeni dio igre i onda mi sama igra gubi na replay value.

Mislite li da smo time oštećeni, da imamo pravo probati ono što možda kupujemo?
Da baš zapravo kupujem igru onda bi me ovo diralo. Jer kad bi dao brdo para za neku igru onda mi baš i nebi bilo svejdno ako ću je lajkat ili ne ili će mi trokat i slično.
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

Mansky Hunt

  • **
  • 254
  • BOGOTACSVEMIRA
    • mAc-O-mAtic SoundCl!ck
Odg: Treba li svaka igra dobiti demo prije izlaska [Anketa]
« Odgovori #8 : 26. Siječanj, 2010., 13:21 »
postoji bolje rješenje od toga, što je pokazao Capcom sa svojim benchmark programima za RE5 i SF IV.
Sve je to kul,ali postoji velika većina ljudi koja ne zna ni što je benchmark,niti mu brojke išta znače.
Morate sagledati situaciju iz svih perspektiva,ne samo iz svoje.
Nisu svi gejmeri (Gerard Butler ne zna što je benchmark  :hiha: ),netko zaigra čisto iz zajebancije,ono.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Treba li svaka igra dobiti demo prije izlaska [Anketa]
« Odgovori #9 : 26. Siječanj, 2010., 13:34 »
pa obično ti koji igraju iz zajebancije ne skidaju demo verzije i ne gledaju jel im igra ide u 20 fps ili 30
kao što si sam rekao, skidaš demo da vidiš kakve će ti performanse bit. ne skidaš jer želiš igrat iz zajebancije, za to imaš cijelu igru.
pa onda, šta ti je bolje skinit:

500 mb benchmark koji ti odvrti dvije gameplay dionice i u detalje ti izlista podatke o performansama
ili 2 gb demo koji sadrži desetominutni tutorial koji ćeš ionako morati proći u finalnoj igri ako je nabaviš na temelju dobrih ocjena i osobnog suda po gameplay trailerima

*

Mansky Hunt

  • **
  • 254
  • BOGOTACSVEMIRA
    • mAc-O-mAtic SoundCl!ck
Odg: Treba li svaka igra dobiti demo prije izlaska [Anketa]
« Odgovori #10 : 26. Siječanj, 2010., 13:41 »
Pa,evo primjer kada je izašao CoD4,još sam imao stari komp i skakao sam od želje da zaigram to.Svi ovi game-o-meteri po netu su urlali da nema šanse da to pokrenem,ja skinuo demo i puk - sve šljaka.A iskreno,nie bilo smisla da na toj kanti vrtim benchmark,znao sam što da očekujem.
I ono,nikad mi nie bila frka skinuti gigu-gigu i pol,ionak tie na kompu kroz 15ak minuta.
I da,slažem se ja sa tobom svakako,da me ne bi krivo shvatio,ili nešto.
Ali,što ako kupim igru,platim masne pare,a igra smeće mrtvo? Hoće meni vratiti novce? A-a.Hoće mi barem poslati sedative da im ne j*bem milu majku? A-a.
Tako da,opet to ima prednosti...jr,ono,realno,sve ima prednosti i nedostatke.
Evo baš sam htio kupiti Dark Void,vidim da kažu dae kul igra,pa...skinuh demo sinoć i odlučih da to nie za mene.
I opet,nemaju svi pile za igranje...pa može vrtit benchmark tjedan dana ako hoće,neće mu to značit apsolutno ništa.
Štajaznam,kao što rekoh,sve ima prednosti i nedostatke.

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Treba li svaka igra dobiti demo prije izlaska [Anketa]
« Odgovori #11 : 26. Siječanj, 2010., 13:50 »
ziher 1,5/2 Gb kroz 15 minuta ?

pa kaj ti jedini u hrvatskoj imaš optičke kablove ?

eto, ja sam vech rekao da preferiram i da je korisno imati benchmark, ali ako netko želi skinuti demo, pa pobogu zašto ne. Slobodno.

makar to možeš sve vidjeti na netu..

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Treba li svaka igra dobiti demo prije izlaska [Anketa]
« Odgovori #12 : 26. Siječanj, 2010., 17:28 »
Realno gledajući:

- igrači vole zaigrati demo nečeg kaj očekuju, kao i kroz njega probati nekaj do tad im strano (neku nepoznatu igru)
- kroz demo proizvođač može puno dobiti (ak se publici svidi igra) ili puno izgubiti (ak je ocrne)
- demo je najbolji pokazivač "system requirementsa"
- kroz demoe na internetu se stvara "knjižnica igara" - lako je isprobati i neke stare igre
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Treba li svaka igra dobiti demo prije izlaska [Anketa]
« Odgovori #13 : 26. Siječanj, 2010., 17:48 »
ali isto tako realno gledajući:

- proces "izrezivanja" dijela igre kod nekih je igara dodatni posao, što znači barem mjesec dana dužeg čekanja na finalni proizvod ako demo izlazi prije igre, a ista nije prezentirana na sajmovima i sl.
- demo može pokazat zahtjevnost i gameplay mehaniku, no neće otkriti trajnost igre, popularnost multiplayera, podršku za modove i sl.

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Odg: Treba li svaka igra dobiti demo prije izlaska [Anketa]
« Odgovori #14 : 27. Siječanj, 2010., 11:19 »
Sjećam se prije kada je smo kupovali Hacker itd., isprobavali demo i onda zvali dilere da kupimo igre  :clap: i onda iščekivanja kada naručiš par CD-a, pa dobiješ koji gratis, i onda trčanje doma i install  :hiha:

Danas je demo nažalost postao nepotreban, kada možeš skinuti igru dok odeš na kavu s frendom.
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9