HCL.HR

Tribes: Ascend

  • 66 Odgovora
  • 13661 Hitova
Tribes: Ascend
« : 02. Travanj, 2012., 18:12 »
Pretražujući forum sam skužio da nema nijedna tema vezana za Tribes. Ja igram, pa ako ima još ekipe na forumu, nek tu napišu nickove, pa da se malo povežemo i prije nego igra izadje iz bete :)
Inaće, meni je nick ovdje kao i ingame, a ako ima netko da još neigra a htio bi probat, slobodno mi se može javit u pm sa svojim mailom jel su uveli i refferal opciju :P

Inaće, za one koji neznaju, cijela igra se odvija na ogromnim mapama i 99% na otvorenim prostorima. Užasno puno napucavanja i ganjanja protivnika :) Ovo nekad zna bit užasno frustrirajuće, a nekad ste sretni što imate kud odletit sa jet packom. Da, u igri nema skakanja... Uz normalno hodanje, koje se više može nazvat puzanjem i rijetko ćete ga koristit, postoji skijanje i letenje, a kombinacija tog 2 daje za rezultat da u nekoliko sekundi možete protivniku na 2 strani mape otet zastavu da se ni nesnađe ;) U igri možete odabrati nekoliko klasa, od "laganih", brzih pokretnih i sa relatino malo HP-a do recimo "tenkova", velikih, teških, teže pokretnih čudovišta koji sa jednim hitom mogu nanest tonu štete, što drugim igračima, što vozilima, ili vrlo bitnim dijelovima obrane baze. Nisu sve otključane odma, treba ih zaslužit igranjem i skupljanjem experiencea(naravno da postoji i mogučnost kupovine, no u ovakvom tipu igre to ne predstavlja gotovo nikakvu prednost, skill i vježba su najvažniji).

Zasad su u igri omogučena 3 načina igre, TDM(sa malom dodatkom, team koji ima u posjedu zastavu dobiva 2 boda za kill, a ne 1, možete si onda samo zamislit kak je bježat po ogromnoj mapi sa zastavom, pokušavate ubit nekog, a 15 protivnika puca samo po vama), onda je tu CTF(po meni se tu da najviše exp bodova skupit, pogotovo ako igra ode u over time, ide i preko 3k bodova štojedosta, vidjet ćete :) ) u kojem je cilj 5x capat protivničku zastavu. I zadnji zasad otključan je Arena, borba na relativno maloj mapi/platformi sa kojeje poprilično lako pasti i "osramotit se" :D

Uz sva oružja koja su uglavnom zaključana za određeenu klasu(bodovima otključavate nove), uz vozila koja su ooopaka, uz skijanje, korištenje jet-packa adrenalin je zagarantiran!

I da... sam spomenio da je igra besplatna i da iz bete izlazi za cca 2 tjedna, a sve što postignete ostaje i nakon službenog izlaska?! :)

Za sav dodatan info mi se možete obratiti, a tko neće, nemora, google is your friend :)

« Zadnja izmjena: 02. Travanj, 2012., 18:41 M1ndollu1N »

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Tribes: Ascend
« Odgovori #1 : 02. Travanj, 2012., 18:20 »
Mogao bi malo urediti temu, napisati koju informaciju o igri i slično.

Odg: Tribes: Ascend
« Odgovori #2 : 02. Travanj, 2012., 18:22 »
Pošto sam na ovom portalu naletio na trailer sam mislio da su ljudi dosta upoznati sa igrom, no ok, ide edit prvog posta, sam da kavu skuham :D ima dosta toga :P

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Tribes: Ascend
« Odgovori #3 : 02. Travanj, 2012., 19:02 »
Meni rula podosta zapravo.

Preuzeli su skoro pa identican match i exp system iz League of Legends.
Ono, mogu se unlockati stvari parama, ali i cisto igranjem.
Skupis odreden broj bodova i unlockas sto zelis.
Matchmaking isto funkcionira, stavlja vas u matcheve sa igracima slicnog levela, ali vam isto tako dopusta da kreirate custom matcheve sa svojim uvjetima. Ono, ako zelite igrat sa svojom probranom ekipom.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Tribes: Ascend
« Odgovori #4 : 02. Travanj, 2012., 19:08 »
Kakav je gameplay? Koliko sposoban moraš biti za nekakvo normalno igranje? Ja sam postao previše sakat u igrama gdje je movement skill bitan.

Odg: Tribes: Ascend
« Odgovori #5 : 02. Travanj, 2012., 19:15 »
A gle, ovisi koja će ti se klasa svidjeet kad kreneš igrat, različito se igra sa sentinelom(snajper) i sa recimo doombringerom(tenk sa minigunnom). Navikneš se, sve je stvar prakse, al nemoraš se brinut da će te odbit to od igre :)

To kad sam rekao da nema skakanja, nije 100% točno, skaćeš ubiti laganim korištenjem jet packa, više nego jednostavno za skužit kad kreneš igrat :)

pošalji mi mail u pm da ti pošeljem pozivnicu ak hoćeš pogledat igru :)

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Tribes: Ascend
« Odgovori #6 : 02. Travanj, 2012., 19:18 »
Ako budem imao vremena vjerujem da ću probati, igra je f2p ako se ne varam jel?

Odg: Tribes: Ascend
« Odgovori #7 : 02. Travanj, 2012., 19:22 »
Je da, oružja, nove klase i belt iteme(npr bombe) možeš upgradeat i sa kupovinom golda, ali dosta brzo se skupi i ovako za otključavanje istih, ali za perkove(posebne sposobnosti svake klase) se mogu otključat isključivo skupljanjem exp-a, po meni puno bitnije da igra nebi postala p2w...

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Tribes: Ascend
« Odgovori #8 : 02. Travanj, 2012., 19:27 »
Kakav je gameplay? Koliko sposoban moraš biti za nekakvo normalno igranje? Ja sam postao previše sakat u igrama gdje je movement skill bitan.

Eeeeh. U Tribes je movement skoro pa najbitniji.
U matchevima prakticki uopce ne hodas, vec se boostas(skiing) dok si na tlu i koristis jetpack za skakanje/kratko letenje.
Skijat po tlu mozes neograniceno, za letenje imas ogranicenu energiju koja ovisi o klasi koju igras.
Heavy klase ala Doombringer su sporije i imaju malo energije na raspolaganju, ali jaci armor/health.
Light klase se cesto koriste za flag capturing i tako to.


Uglavnom probaj, sama igra je svega 3.8 GB i lako se ufurat. Realno, movement mi je jednostavniji nego u UT2004.
Ciljanje me jebe. Nema previse hitscan oruzja, dosta toga ovisi o tome koliko dobro mozes predvidjeti putanju protivnika.

Facii bi se svidjelo jerbo je volio Flak Cannon u UT-u tako abjuzat.  :ementaler:

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Tribes: Ascend
« Odgovori #9 : 02. Travanj, 2012., 20:10 »
Moram probat ovo.
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Tribes: Ascend
« Odgovori #10 : 02. Travanj, 2012., 20:22 »
Imas pm, pa probaj :)

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Tribes: Ascend
« Odgovori #11 : 03. Travanj, 2012., 12:19 »
Odigrao jedno sat vremena i mogu reći da sam vrlo zadovoljan.


Prva stvar kada uđete u igru jest da idete na trening i odradite sva četiri dijela jer ćete se tako uigrati i shvatiti mehaniku igrivosti, a bogami i naučiti kombinirati skijanje i letjenje. Skijanje tu nije u pravom smislu te riječi, već kao klizanje niz brežuljak pomoću kojeg se ubrzavate i zatim hvatate veći zalet za letjenje. Letjeti možete dok imate energiju, a kod ostanete bez nje morate normalno hodati i/ili skijati. Dosta jednostavno za shvatiti.


Mape su ogromne i otvorenog koncepta. Uglavnom su to sve brežuljci, planine, uzvisine i otočići. Mape su vrlo raznovrsne a variraju od grafički vrlo atraktivnih poput ogromne zelene poljane s nešto brežuljaka i crnim nebom na kojem svjetlucaju kometi, a povremeno, ako baš uspijete vidjeti, kometi ljubičaste boje padaju! Normalno, grafički stil je i nešto tamniji u drugim mapama, ali u svakom slučaju mape nisu monotone.


Napucavanje je dosta dobro odrađeno, a cijela mehanika se odvija po principu leti-pucaj-skijaj. Na početku imate tri klase: Pathfindera koji posjeduje neku lasersku pušku i shotgun, Soldier koji je standardna klasa s automatskom puškom i pištoljem koji izbacuje rakete te Juggernaut koji na raspolaganju ima bacač granata i pušku s eksplozivnim laserima. Klase  možete mijenjati usred same igre, i to na posebnim terminalima na kojim možete i uzeti municiju. Također, možete i bacati granate. Skupljanjem XP bodova možete otključavati novu opremu, ali i klase. Tempo igre je veoma ubrzan, podsjeća na UT i Quake, samo na ogromnim mapama. Za Tribes: Ascend je potreban skill i refleksi. U svakom slučaju, jako zabavna pucaljka.^^
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Tribes: Ascend
« Odgovori #12 : 12. Travanj, 2012., 17:14 »
Mislim da je danas izašlo ovo službeno, ja u svakom slučaju stavio skidati ranije danas - predvečer bi trebao to malo upaliti. Netko igra još?

Odg: Tribes: Ascend
« Odgovori #13 : 12. Travanj, 2012., 17:42 »
jucer skinuo, instalirao, igrao 5min i obrisao. ne svidja mi se nacin kretanja. a ni setting ni oruzja ni likovi

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Tribes: Ascend
« Odgovori #14 : 12. Travanj, 2012., 17:46 »
5 minuta za multiplayer FPS.  :mrs:

Nezz ono, meni rula. Konacno neki FPS u kojem je movement skill veci faktor.
Previse ljudi naviknuto na CoD stil igre valjda, ovdje nije dovoljno samo uperiti crosshair prema igracu i pucati.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9