HCL.HR

Unreal Tournament

  • 95 Odgovora
  • 27753 Hitova
*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Unreal Tournament
« : 08. Svibanj, 2014., 19:20 »
Epic najavio novi Unreal Tournament koji će biti besplatan

Iako nije još poznat konačan naziv ili datum izlaska, Mark Rein izjavio je da će ova igra biti potpuno free, a ne free to play.

EDIT: U međuvremenu je igra postala dostupna svima u pre-alpha fazi na http://www.unrealtournament.com/

 Mi ju isprobali pa evo našeg prvog video komentara:

http://youtu.be/uaDrMh8TnUA

(Obavezno gledajte na YouTubeu s Chromeom ili drugim browserom koji podržava 60fps-a)

Osim toga, dignuli smo i jedan testni server za ovaj UT, pa navratite:

91.241.53.70:7777

Namješten je na Deathmatch za max 20 igrača sa standardnom rotacijom mapa.
« Zadnja izmjena: 09. Ožujak, 2015., 15:40 Ementaler »

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Unreal Tournament
« Odgovori #1 : 08. Svibanj, 2014., 19:32 »
Promjenio naslov budući da će se igra zvati samo Unreal Tournamet, tako su rekli sada na Twitchu.

Citat:
Here’s the plan:
  • We’ve created a small team of UT veterans that are beginning work on the project starting today.
  • From the very first line of code, the very first art created and design decision made, development will happen in the open, as a collaboration between Epic, UT fans and UE4 developers.
  • We’ll be using forums for discussion, and Twitch streams for regular updates.
  • If you are a fan and you want to participate, create a free account and join the forum discussion.
  • All code and content will be available live to UE4 developers on GitHub.
  • The game will be true to its roots as a competitive FPS.
  • Development will be focused on Windows, Mac and Linux.

So what’s the catch?
  • It will take many months until the game is playable by gamers. This is real development from scratch.
  • When the game is playable, it will be free. Not free to play, just free.
  • We’ll eventually create a marketplace where developers, modders, artists and gamers can give away, buy and sell mods and content. Earnings from the marketplace will be split between the mod/content developer, and Epic. That’s how we plan to pay for the game.

Ovo je interesantan način razvoja jer moderi mogu napraviti fantastične stvari. Kad se samo sjetim koliko sam dodataka imao za UT99 i već tada su moderi radili fantastične stvari od mapa, novih oružja pa do modova igranja.

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Unreal Tournament
« Odgovori #2 : 08. Svibanj, 2014., 20:01 »
Evo lik od objave ako baš nekog zanima.

https://www.unrealengine.com/blog/the-future-of-unreal-tournament-begins-today


Ja se iskreno radujem jer takav model može biti uspiješan. Da i ne spominjem da će cijeli source kod bit na githubu što je kul onak! :D


*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: Unreal Tournament
« Odgovori #3 : 08. Svibanj, 2014., 20:09 »
Najveći problem u svemu ovome je community.

Bit će žestoka borba UT99 vs UT2004.  :fpalm:

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Unreal Tournament
« Odgovori #4 : 08. Svibanj, 2014., 21:01 »
Što želiš reći da se ljudi od 23+ godina svađaju koji je dio bolji? To bi bilo pomalo žalosno.

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: Unreal Tournament
« Odgovori #5 : 09. Svibanj, 2014., 04:29 »
Već i jeste najveća rasprava o tome, a kako stoji UT2k4 je daleko ispred po community stavu. Rasprava ta se danas od samog streama na twitchu vodila, te ako si na UT forumu najviše priče je o tome koji će stil bit. :P

Opet, dobra stvar je to što i sam kažeš 22+ godine jer UT community su većinom stariji gameri i oni komentiraju već po forumu. Upratio sam već dosta dobrih preporuka, recimo kao comp/pro settings (nešto što smo mi UT2k4 igrači koristil a to je editovan .ini kako bi igra bila na lowest settings i s što više brightness, itd) ili naprimjer bash prema dubstep muzici. :D
« Zadnja izmjena: 09. Svibanj, 2014., 04:30 Cobalt »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Unreal Tournament
« Odgovori #6 : 09. Svibanj, 2014., 09:09 »
S jedne strane kad gledaš, ovo je na neki način prilika da ljudi koji su na faksu (a to je većina UT fanbasea sad), koji se danas-sutra trebaju zaposliti, a koji još nisu sigurni ni što žele sa životom, počnu radit s UE4 jer eto, vole UT... i samim time zainteresiraju se za razvoj video igara općenito. Tako da, iako se Epicu ovo neće isplatiti u startu, moglo bi imati pozitivne učinke na prodaju enginea, a kasnije s tim marketplaceom bi mogli i direktno vratiti ulog. A ni taj ulog ne bi trebao biti prevelik budući da računaju da će sam community raditi dobar dio posla volonterski.

Iskreno, nisam BAŠ OVO očekivao od te najave novog UT-a, mislio sam da će barem nešto imat za pokazati. Ali ajde, ne zvuči ni ovo loše.

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: Unreal Tournament
« Odgovori #7 : 09. Svibanj, 2014., 11:48 »
Yup, upravu si što se tiče toga, a mislim da je i ovo isto potez da engine svoj još više proguraju, jer ako sam dobro upratio Crytek nudi svoj za 10$ mjesečno ili?

Odziv je stvarno dobar, evo upravo prije par sati je čak i Michiel van den Bos ostavio post kako bi želio da radi soundtrack igre. :)

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Unreal Tournament
« Odgovori #8 : 09. Svibanj, 2014., 12:16 »
Negdje sam da će Epic napraviti kostur oko kojeg će se onda graditi ostale stvari. Odnosno da community neće moći odabrati kakva će biti osnovna mehanika igranja. Ja osobno naginjem više 99 stilu. Nije mi 04 nikako sjeo s tim komboima i odbijanja po zidovima ili što je to već bilo. Definitivno sam premalo igrao 04 da mogu nešto smisleno reći.

*

Bijelac

  • *
  • 41
  • Partija
Odg: Unreal Tournament
« Odgovori #9 : 16. Svibanj, 2014., 02:40 »
Svršio sam u gaće kada sam pročitao da dolazi novi UT.
A onda sam pročitao da će biti free :tired:
Kada je išta free bilo dobro?

Odg: Unreal Tournament
« Odgovori #10 : 17. Svibanj, 2014., 13:26 »
Ma čim je novi UT bit će dobro. Općenito velik fan serijala i peglo sam mjesecima ako ne i godinama i 99 i 04 i kasnije Unreal Tournament 3.
Meni se sviđa zapravo razvitak od 99 tj pomak. Ne bi bilo dobro da 15 godina imammo samo deathmatch jelda ? Dobro su uvedene neke stvari koje su dodale zanimljivosti u mečeve poput Onslaught moda itd. Al ovo s odbijanjem hmm sad je stvarno to već bilo davno al zar ta mehanika ne postoji još od 99 ? Svi koji su igrali tj svi koji ZNAJU igrat UT znaju to izvest, tj wall strafe ili ponekad backward double jump. Ne sjećam se sad više. Al znam da nema bolje igree za brušenje FPS skilla. Ona bitna mehanika frenetičnog skakanja, trčanja i brzog napucavanja neka ostane kakva i je godinama u UT enginu, nega ostane taj feel, a sve ostalo uz činjenicu da će bit free će također biti dobrodošlo.

Ufff al će community izrađivat staze svakodnevno. :hug
« Zadnja izmjena: 17. Svibanj, 2014., 13:27 MaliMicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Unreal Tournament
« Odgovori #11 : 29. Svibanj, 2014., 18:27 »

*

Bijelac

  • *
  • 41
  • Partija
Odg: Unreal Tournament
« Odgovori #12 : 29. Svibanj, 2014., 20:44 »
Umjesto da rade, oni se zajebavaju ^^

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Unreal Tournament
« Odgovori #13 : 29. Svibanj, 2014., 21:14 »
LOL, netko već cheata :hihi:

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: Unreal Tournament
« Odgovori #14 : 15. Srpanj, 2014., 21:53 »


Nisam nikako zadovoljan alpha buildom, ne znam. Čitam komentare i dosta ljude isto tvrdi, praktički novi UT = UT3.  Editovah i ini fajlove, malo gore dole gravitacija i sve, ali ne sviđa mi se.

Ako nekog zanima, ovdje možete pogledati kako da alpha build download/run ->

http://www.prounreal.org/forums/viewtopic.php?t=82150&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9