HCL.HR

Preporuke za kupovinu monitora

  • 510 Odgovora
  • 229600 Hitova
*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Preporuke za kupovinu monitora
« Odgovori #240 : 09. Prosinac, 2017., 12:25 »
Baš sam gledao neki dan taj AOC model, zanimljiv je zbog tog 75Hz refreša. Jel se osjeti to kaj u odnosu na standardnih 60Hz? Kakve prednosti?
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

IvanHR

  • **
  • 225
Odg: Preporuke za kupovinu monitora
« Odgovori #241 : 09. Prosinac, 2017., 12:50 »
Baš sam gledao neki dan taj AOC model, zanimljiv je zbog tog 75Hz refreša. Jel se osjeti to kaj u odnosu na standardnih 60Hz? Kakve prednosti?
Ako misliš na onaj AOC i njegov freesync, vidim da ti imaš Nvidiu ti od toga nećeš imati koristi za sada a što se tiče refresha pa bolje nego 60 to sve ovisi o osobi :)
Victory loves preparation

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu monitora
« Odgovori #242 : 09. Prosinac, 2017., 16:11 »
Samo što je TN, onaj LG vam je IPS sa 75hz

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Preporuke za kupovinu monitora
« Odgovori #243 : 14. Prosinac, 2017., 23:30 »
Nema baš recenzija za ovaj LG, ali uspio sam naći komentare kupaca na nekoliko mjesta. Uglavnom nisu pozitivni. Najviše sa žale na užasan backlight bleeding, a spomenulo se kako je moguče da 24" model nije IPS/LED nego TN/LCD. Za AOC ima recenzija i osim nešto slabijeg kontrasta nema većih zamjerki.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

Odg: Preporuke za kupovinu monitora
« Odgovori #244 : 15. Prosinac, 2017., 19:15 »
Pozdrav,
Novi sam na forumu, kupio bi novi monitor pa ako moze neki savjet ili preporuka ,
Monitor bi se koristio za sve, od gledanja filmova, rada u Ps, Ai, Id, Pr, Ae, pa do igranja neke igre,
Pitanje je, jel' se mogu te sve radnje, odraditi na istom, monitoru ?
Konfiguracija koju trenutno imam je, AMD FX 8320, Radeon RX 580, 8 GB , 16 GB RAM-a,
« Zadnja izmjena: 15. Prosinac, 2017., 19:38 Francek10 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu monitora
« Odgovori #245 : 15. Prosinac, 2017., 19:26 »
Grafička je RX 580?

Nego koliki ti je budžet otprilike? Naravno da možeš sve raditi na istom monitoru

Odg: Preporuke za kupovinu monitora
« Odgovori #246 : 15. Prosinac, 2017., 19:43 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu monitora
« Odgovori #247 : 15. Prosinac, 2017., 19:49 »
Je, to je dobar izbor za te pare. No možeš i ovo klik.

309.66€ finalna cijena sa standardnom dostavom

Pr0 review. Gledano po featureima vjerojatno najbolji gaming, a i overall dobar monitor za te novce
« Zadnja izmjena: 15. Prosinac, 2017., 19:53 andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu monitora
« Odgovori #248 : 15. Prosinac, 2017., 19:58 »
moram pitat jel se ne razumijem bas puno u te stvari,
TN, IPS, ili neki drugi panel
2ms ili 6ms ,
jel je velika razlika
trenutno imam Samsung monitor T220 koji nije ni full hd ;)

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu monitora
« Odgovori #249 : 15. Prosinac, 2017., 20:06 »
Jedan dečko je na PCE to dosta dobro sročio.

Citat:
24" 1080p 144Hz IPS ne postoji i vrlo vjerojatno ni nikad nece postojati.

VA je daleko bolji od TN matrice, no na žalost postoje samo curved ekrani i to ovo od Samsunga (ne sjećam se sad dal ima i Lenovo svoje nešto).

To je inače dosta dobar monitor samo obavezno provjeri da li su riješili onaj problem s ljubičastom bojom!!! Ja sam tu liniju čekao više od pola godine da bi na kraju ima tzv. purple shift u prikazu boja. Nadam se da su to ispravili jer je proslo jako puno vremena od izlaska monitora.


A odluka za panele ti ide ovako:

TN - kupuješ samo i SAMO u situacijama kada želih high refresh rate i response time u igrama jer su to i dalje najbrži paneli, znači pričam od 144Hz + id odazivu od 1ms

IPS -kupuješ zbog kvalitete prikaza boja, crna nije full crna pa to imaj na umu, ali ostale su najbolje sto mozes dobiti. Odaziv im je u prosjeku 5ms i vecinom su 60Hz i imaju izraženiji motion blur

VA - najbolji prikaz crne boje i kontrasta od svih panela (super za filmove, itd.). Iako su VA monitori nekad bli full spori (10+ ms) i imali izražen motion blur, sada su na razini IPS-a i meni osobno je to 'go to' odabir kada je prilika za to, jer na žalost jako malo monitora ih ima. VA ti ima ovaj Samsung i slika je sama po sebi jako dobra s izraženim kontrastiom i zasićenosti boja zbog quantom dota. Više manje, VA je neka sredina.

Inače, nema ti razlike između 1ms i sve do 4 nešto ili 5ms tako da se nemoj baš uz to vezati. Zbog samo način na koji se refresha slika nije bitno sve do cca 4,80 ili 5ms koliko je. (ima matematika iza svega toga, ali neda mi se ).

Tako da tl;dr

Competitive gaming na nekoj ozbiljnijoj razini: TN
Casual gaming, dizajn, multimedija: IPS ili VA
Dizajn, Video primarno: IPS

Ilitiga:

VA: ovaj Samsung koji si stavio, C24FG70
IPS: Dell U2417H
TN: LG 24GM77 ili VS XG2401


Kod onog samsunga imaš skoro najbolje od oba svijeta - 144hz, ali i dobar VA panel, te cijena nije visoka koliko bi mogla biti za takav monitor

Odg: Preporuke za kupovinu monitora
« Odgovori #250 : 18. Prosinac, 2017., 10:16 »
Pozdrav,
Sad kad vec pricamo o monitoru, recimo o ovom zakrivljenom Samsungu, jel' ima tako nesto od Samsunga a da nije zakrivljeno i da se kupuje u Hr. ?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu monitora
« Odgovori #251 : 18. Prosinac, 2017., 13:00 »
Ne, sa tim featureima i ne od samsunga. Imaš drugih 144hz monitora, ali sa TN panelom.

https://www.nabava.net/search.php?q=24GM79G

Odg: Preporuke za kupovinu monitora
« Odgovori #252 : 29. Prosinac, 2017., 19:36 »
Gospodo pokusajem danima naci monitor za kupovinu al nepoznajem bas dosta ducana koji nude jedino links i instar pa me zanima ako neko od vas zna jos koji ducan da ima dobru ponudu. moze i linkovi. do 1600 kn.

Zanima me 24", IPS, najveci mamac su mi ovi sa eye care sa flicker free i blue light reduction. pa ako neko ima koji link :P

andrash vidim da se razumis pa sta mislis za ovaj ( https://www.instar-informatika.hr/monitor-philips-236-243s7eymb-ips-dp-full-hd/phi-243s7eymb/product/

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu monitora
« Odgovori #253 : 29. Prosinac, 2017., 19:54 »
Ako nije problem malo preko, dostava je đabe, a mogu ti dati kod sa 40kn popusta (mora biti iskorišten do 31.12.)

Philips IPS LED monitor 241B7QPJKEB Brilliance

Best monitor 2017: The best budget, 5K, 4K, WQHD, 1080p monitors
« Zadnja izmjena: 29. Prosinac, 2017., 20:00 andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu monitora
« Odgovori #254 : 30. Prosinac, 2017., 16:18 »
prema svemu sta sam gleda slicnih cak i vecih cijena ovaj izgleda cudesno dobro... definitivno uzimam

andrash najjaci si  :ave:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9