HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3250352 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9750 : 26. Svibanj, 2017., 17:39 »
Pozdrav
Treba mi gaming racunalo do 9000 kn? Ako ima ko voljan nesto preporucit!
Hvala!

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9751 : 26. Svibanj, 2017., 19:37 »
Sa monitorom ili bez?

Koji sad monitor imaš?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9752 : 26. Svibanj, 2017., 21:14 »
Imam monitor,funkcionalan je cca 7 god star. Al ako mislis da je bolje neki novi slozi pa cemo vidit

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9753 : 26. Svibanj, 2017., 21:44 »
Pitam koji model zbog toga što nove gpu nemaju analogni signal. Odnosno ima li dvi ili hdmi ili display port?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9754 : 27. Svibanj, 2017., 08:33 »
Dvi

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9755 : 27. Svibanj, 2017., 12:10 »
Npr.



centro.hr

Moguće su još neke kombinacije, sa gtx 1070 je ispadalo forsiranje, pa sam se odlučio za 16gb ram i case i napajanje više klase + još budeš ispod budžeta (možeš možda 2tb ili 3tb hdd ako misliš da ti treba). Case također možeš po svom ukusu (pogledaj npr. fractal G, phanteks p400 i p400s, S340 i sl.)

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9756 : 28. Svibanj, 2017., 11:28 »
Uskoro ću kupovati novi PC baziran na i5,ali ne želim sada tražiti preporuke zato jer mi budget još nije utvrđen već se vrti oko 6000-8000 kuna,kupovat ću najvjerojatnije krajem 6 mjeseca pa me zanima sljedeće.Vidmi na forumu da puno ljudi ima komponente (bilo to kučišta ili izdanje grafičke kartice ) kojih nema nigdje u webshopovima poput Linksa,Instara,HG Shopa ili sličnih,pa me interesira kako vi nabavite takve komponente (živim u blizini Splita).I zašto na web stranicama piše da je skuplje kad se plača u kešu nego preko webshopa,jel to istina ili ima neki drugi sistem.Hvala unaprijed.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9757 : 28. Svibanj, 2017., 13:29 »
Nema zato što ti kupovina odnosi o ponudi u datom trenutku, a i mnoge komponente se više ne proizvode (npr. fractal r4 i sl.).

Što se tiče shopova to što spominješ ti vrijedi jedino za hg spot

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9758 : 28. Svibanj, 2017., 13:58 »
Imaš li razlog(e) zbog kojeg biraš i5 umjesto ryzena?

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9759 : 28. Svibanj, 2017., 14:28 »
Ma razumijem to da se ne proizvode,ali primjetio sam da u poslovnici Linksa u Splitu imaju npr NZXT Phantom 530 bijeli dok to nemaju navedeno u webshopu,pa me interesiralo dali je neko imao iskustva sa nabavljanjem takvih komponenata.
Intel i5 idem iz ralozga što po videima na YT i dalje imaju bolje performanse u većini igara (sitno ali opet) u odnosu na Ryzen R5 te što se i5 i dalje pobjeđuje R5 u renderiraju videa,što bi bio nekako najteži posao za koji bi koristio procesor.Sada imam stari dual-core od AMD i zadovoljan sam tako da nisam baš neki "intel nvidia" fanboy,ali sudeći po benchevima na YT i dalje ću proč bolje sa i5.
Također sam želim složiti računalo,a sigurnije mi je ići na intel jer ovako mogu slomiti pinove na matičnoj od 600-800 kuna dok u AMD slučaju mogu slomiti Ryzen proc od 2000 što mi se već jednom dogodilo na starom računalu kojega sam rastavljao iz zabave i pritom slomio nekoliko pinova na starom AM2 procesoru (mislim da je riječ od Athlon 64 procesoru,jednojezgreni ja msn 2.4 Ghz).

p.s. Znači u instaru i linksu cijena koja piše na netu je cijena koju bi iskeširao u dućanu??
« Zadnja izmjena: 28. Svibanj, 2017., 14:34 teroxcro »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9760 : 28. Svibanj, 2017., 16:03 »
Jel moze neka preporuka koje komponente da uzmem, bio bih zahvalan da mi neko preporuci nesto posto dugo nisam nista gledao pa nisam bas upucen.
Mislio sam uzet intelov i5, e sad sta ostalo da uzmem da sveukupno dodje cijena oko nekih 5000 kn. Ne znam sad jel se moze nesto dobro naci od ovog ali da se ustedi nebi uzeo onda hdd posto imam neki od 500gb pa bi kasnije uzeo nekad ako zatreba, uzeo bi samo SSD od 120gb, te takodjer mozda neku slabiju graficku pa da kasnije za par godina promjenim
nisam bas neki gamer ali svakako mi je bitno da pc moze pokrenut ove novije igre, i takodjer da bude dobar kroz 3-4 godine uz nadogradnje, promjene graficke i slicno

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9761 : 28. Svibanj, 2017., 16:22 »
Ma razumijem to da se ne proizvode,ali primjetio sam da u poslovnici Linksa u Splitu imaju npr NZXT Phantom 530 bijeli dok to nemaju navedeno u webshopu,pa me interesiralo dali je neko imao iskustva sa nabavljanjem takvih komponenata.
Intel i5 idem iz ralozga što po videima na YT i dalje imaju bolje performanse u većini igara (sitno ali opet) u odnosu na Ryzen R5 te što se i5 i dalje pobjeđuje R5 u renderiraju videa,što bi bio nekako najteži posao za koji bi koristio procesor.Sada imam stari dual-core od AMD i zadovoljan sam tako da nisam baš neki "intel nvidia" fanboy,ali sudeći po benchevima na YT i dalje ću proč bolje sa i5.
Također sam želim složiti računalo,a sigurnije mi je ići na intel jer ovako mogu slomiti pinove na matičnoj od 600-800 kuna dok u AMD slučaju mogu slomiti Ryzen proc od 2000 što mi se već jednom dogodilo na starom računalu kojega sam rastavljao iz zabave i pritom slomio nekoliko pinova na starom AM2 procesoru (mislim da je riječ od Athlon 64 procesoru,jednojezgreni ja msn 2.4 Ghz).

p.s. Znači u instaru i linksu cijena koja piše na netu je cijena koju bi iskeširao u dućanu??
O kojem cjenovnom rangu pričamo (za procesor)?Jedino se isplati i7 7700k  i to samo ako imaš 144hz monitor.

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9762 : 28. Svibanj, 2017., 16:41 »
O čemu ti hahaha,gotovo bilo koji Intelov proc se još uvijek isplati,gore sam ti naveo zašto,ako ne vjeruješ ili si fanboy ili nisi pogledao YT benchamrke.Neznam još ni cjenovni rang za PC a kamoli specifično za proc,moje pitanje je bilo upućeno vezano za cijene u dućanima i5 sam naveo samo da se vidi da se radi o nekom budget-mid range računalu koje želim sastaviti.Btw i i5 ili Ryzen 5 može bez problema biti korišten za build koji koristi 144Hz monitor pod uvjetom da grafička može pokrenuti željene igre na 150+ fpsa.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9763 : 28. Svibanj, 2017., 16:54 »
Dakle odabrao bi 4c4t procesor umjesto 6c12t procesora, a ja sam fan jedne tvrtke?Da li pričaš o video editovanju ili 3D renderovanju (blender, 3dsmax...)?U prvom slučaju su dodatna jezgra daleko važnija, a ako se već radi o budget-mid range računaru onda ti je valjda cilj da ti računar traje što duže.

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9764 : 28. Svibanj, 2017., 17:28 »
Nekažem ja da je za renderiranje i5 bolji (osim u nekim sumnjivim testovima ofc) ali ja ću se ionako baviti najvjerojatnije samo lakim video editingom ,a gaming performanse su bolje kod i5 (pogotov u slučaju 7500 vs 1500X što je moj najvjerojatniji cjenovni rang).Btw s obzirom da uzimam kasnu u 6 mjesecu možda intel najavi nešto novo što sa više jezgri tako da se nikad nezna.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9