HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3250683 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10170 : 13. Rujan, 2017., 12:07 »
Malo je borba budžet za konfu oko ryzena 3 i gtx 1050Ti, ali ako ti mali prelazak ne smeta

R3 1200
Po mogućnosti B350 matična ako misliš nadograđivati, po mogućnosti sa vrm coolerom i 4 utora za ram (mislim da su najjeftinije b350 bazooka i mortar od msi, te gaming 3 matx od gigabytea)
8gb ddr4, recimo 2400mhz ili više, no ne treba razbijati banku radi brze memorije
1tb hdd - najjeftiniji (uglavnom bude p300 od toshibe ili nove barracude)
najjeftinija 1050Ti sa 3 god. garancije koju imaju
Napajanje minimum hexa 400w, max fortron hyper od 500 ili 600w sa 5 god. garancije
Case - vidjet ćeš po budžetu, njega gledaj zadnjeg


Zahvaljujem.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10171 : 16. Rujan, 2017., 13:32 »
Pozdrav ljudi, trebam pomoc. Isao bih na upgrade kompa, ali posto sam to zadnji put radio prije 10 godina ispao sam iz toka. Nisam u biti ni pratio razvoj tehnolgije u tom segmentu. No, ono sto mi treba je da mi netko slozi konfiguraciju koja ce normalno gurati VR, a moozda eventualno 4K(ne mora nuzno). Komp ce se uglavnom koristiti za gaming.
Drugi dio mog problema je da konfu moram sloziti u ovoj trgovini https://www.alina.se/
Stranica je na svedskom, ali nadam se da cete uspjet skuziti sta je sta. Ako ne, ne znam koliko je dobar google translate u toj situaciji. U svakom slucaju unaprijed se zahvaljujem na volji.

Budget neka bude 12 000-15 000kr. Ne mora nuzno biti 15t, ako se za manje novce moze napraviti sasvim solidan stroj za ono sto zelim. Kuciste i periferiju imam, tako da mi trebaju samo komponente u kucistu.
"Kad ja tamo, a ono međutim"

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10172 : 16. Rujan, 2017., 17:28 »
Pozdrav ljudi, trebam pomoc. Isao bih na upgrade kompa, ali posto sam to zadnji put radio prije 10 godina ispao sam iz toka. Nisam u biti ni pratio razvoj tehnolgije u tom segmentu. No, ono sto mi treba je da mi netko slozi konfiguraciju koja ce normalno gurati VR, a moozda eventualno 4K(ne mora nuzno). Komp ce se uglavnom koristiti za gaming.
Drugi dio mog problema je da konfu moram sloziti u ovoj trgovini https://www.alina.se/
Stranica je na svedskom, ali nadam se da cete uspjet skuziti sta je sta. Ako ne, ne znam koliko je dobar google translate u toj situaciji. U svakom slucaju unaprijed se zahvaljujem na volji.

Budget neka bude 12 000-15 000kr. Ne mora nuzno biti 15t, ako se za manje novce moze napraviti sasvim solidan stroj za ono sto zelim. Kuciste i periferiju imam, tako da mi trebaju samo komponente u kucistu.
Ovo ti je solidan build za tih pare, naravno ni sam uklucio hladnjak za procesor i napajanje iz ocitih razloga jer sam ciljao na bolje komponente  :D :D :D Pa tako ako hoces ustediti malo mozes uzeti malo slabija maticna i mozda manji HDD.  Ako oces ustediti jos vise, mozes uzeti ne K varijanta procesora ili cak i i5, jer ja smatram da i5 nece bottleneckati ovu grafu. Ali opet tvoji je izbor, ako netko zna bolje rjesenje nek napise. :faca: :faca:
« Zadnja izmjena: 16. Rujan, 2017., 17:33 draganmkd »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10173 : 16. Rujan, 2017., 17:38 »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10174 : 16. Rujan, 2017., 17:42 »
Ovo ti je solidan build za tih pare, naravno ni sam uklucio hladnjak za procesor i napajanje iz ocitih razloga jer sam ciljao na bolje komponente  :D :D :D Pa tako ako hoces ustediti malo mozes uzeti malo slabija maticna i mozda manji HDD.  Ako oces ustediti jos vise, mozes uzeti ne K varijanta procesora ili cak i i5, jer ja smatram da i5 nece bottleneckati ovu grafu. Ali opet tvoji je izbor, ako netko zna bolje rjesenje nek napise. :faca: :faca:
(Klikni za pregled slike.)

Kako ne mos ukljucit napajanje to mi neide u glavu, i onda stavljas WD purple i M.2 a kao stedis za "bitnije" komponente..

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10175 : 16. Rujan, 2017., 17:51 »
Ovo ti je solidan build za tih pare, naravno ni sam uklucio hladnjak za procesor i napajanje iz ocitih razloga jer sam ciljao na bolje komponente  :D :D :D Pa tako ako hoces ustediti malo mozes uzeti malo slabija maticna i mozda manji HDD.  Ako oces ustediti jos vise, mozes uzeti ne K varijanta procesora ili cak i i5, jer ja smatram da i5 nece bottleneckati ovu grafu. Ali opet tvoji je izbor, ako netko zna bolje rjesenje nek napise. :faca: :faca:
(Klikni za pregled slike.)

Kako ne mos ukljucit napajanje to mi neide u glavu, i onda stavljas WD purple i M.2 a kao stedis za "bitnije" komponente..
Ma OK je sve to, ali ipak M.2 je nezamenljiv u 2017toj iz mojeh iskustvo, trazio sam Corsair Force MP500 koji je  MLC umjesto ovaj Samsungov koji je TLC ali nisam mogao ga naci, pa je pao taj odabir, slazem se za Purple verziju ali sto je tu je, napisao sam da moze ici sa neku bolja verzija, a realno napajanje ne smatram neku vecu investicija, neki osnovni model i to je to. Naravno mozes uzeti napajanje iz 100eura ili neki Noctua hladnjak  ali po meni to nije praviljan izbor, kad moras stediti na komponente kako bi se uklopile u taj odredgeni budget.

*

toto477

  • n00b
  • 2
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10176 : 16. Rujan, 2017., 17:57 »
Pozdrav svima, trebam Vaš savjet za slaganje konfiguracije.Uspio mi se sprzit komp na jako zanimljiv način, i skurilo je maticnu (asrock 970 extreme3 R2.0), grafu (SAPPHIRE RADEON HD 7770) i proc (AMD fx 8320). Moje pretpostavke su da je preko lan kabela jer mi je tokom nevremena sprzilo ruter od interneta i drugi dan nije komp radio. Cuo sam ventilatore, ali sve kaj je ustekano preko usba nije radilo, od slike ni s, itd... Zapravo nebitno, ali jako zanimljivo jer je komp bio na sleepu, a riknuo je samo on uz ruter na (ne)srecu.
Ugl, napajanj, hdd su neosteceni i volio bi ih iskoristiti pri slaganju nove konfe.
Komponente koje imam su:
-kučiste     : akyga aky002bl
-napajanje   : FSP Raider RA550

-HDD       : neki WD od 1TB
-DVD       : LG nesto bla bla, nebitno
 

I uvjet je da grafa ima VGA ili DVi izlaz jer nemam monitor sa HDMIjem.
Novci koje mogu uloziti su oko 3500, maksimalno 4500kn. Placanje na AMEX, po mogucnosti na barem 24rate.

Hvala unaprijed na svim odgovorima!

*

MuLeR

  • n00b
  • 1
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10177 : 16. Rujan, 2017., 18:26 »
Pozdrav zanima me jel istina koliko sam cuo da nevalja upariti ryzen i nvidiu
trenutno imam gtx 750ti i amd fx 4300 mislim uzet ryzen 5 1400 i gtx 1060 pa jel se to isplati?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10178 : 16. Rujan, 2017., 19:13 »
E moje isprike. Puno sam pisao, a malo rekao. Dakle ono sto mi takodjer ne treba je ssd i storage, jer to imam od nedavno, Dakle bitno mi je napajanje, maticna, proc, grafika, ram i eventualno neka dobra zvucna jer vozim z5500. Hvala happy, mislim da je to to. Ako netko ima neku argumentiranu izmjenu neka pise ili zauvijek suti hehe, pa da mogu u narucivanje
"Kad ja tamo, a ono međutim"

*

lovrom-17

  • n00b
  • 2
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10179 : 16. Rujan, 2017., 20:25 »
Pozdrav,imam budget od 8200kn.
Trebao bih kompletno kuciste prvenstveno za skolu i za gaming,mada nemora biti graficka sad nesto spektakularno jer nju lako zamijenim sa boljom ako ce mi trebati, mada sumnjam.Uzeo bih svakako i7 procesor,odnosno samo intel dolazi u obzir.Sve preporuke su dobrodošle, od trgovina pa do konfiguracija koje smatrate vrijednim  te cijene  !
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10180 : 17. Rujan, 2017., 10:52 »
E moje isprike. Puno sam pisao, a malo rekao. Dakle ono sto mi takodjer ne treba je ssd i storage, jer to imam od nedavno, Dakle bitno mi je napajanje, maticna, proc, grafika, ram i eventualno neka dobra zvucna jer vozim z5500. Hvala happy, mislim da je to to. Ako netko ima neku argumentiranu izmjenu neka pise ili zauvijek suti hehe, pa da mogu u narucivanje
Onda il ostavi pa sacuvaj pare il ako os mos ic na R7 1700 + X370 plocom.

Pozdrav svima, trebam Vaš savjet za slaganje konfiguracije.Uspio mi se sprzit komp na jako zanimljiv način, i skurilo je maticnu (asrock 970 extreme3 R2.0), grafu (SAPPHIRE RADEON HD 7770) i proc (AMD fx 8320). Moje pretpostavke su da je preko lan kabela jer mi je tokom nevremena sprzilo ruter od interneta i drugi dan nije komp radio. Cuo sam ventilatore, ali sve kaj je ustekano preko usba nije radilo, od slike ni s, itd... Zapravo nebitno, ali jako zanimljivo jer je komp bio na sleepu, a riknuo je samo on uz ruter na (ne)srecu.
Ugl, napajanj, hdd su neosteceni i volio bi ih iskoristiti pri slaganju nove konfe.

Futura IT, moze se amexom placat sad ovo je cijena za gotovinu tako da je negdje oko 4000kn sigurno za karticu, to kad se registriras ces sve vidit. I grafa ti ima 1 DVI-D utor.

Pozdrav zanima me jel istina koliko sam cuo da nevalja upariti ryzen i nvidiu
trenutno imam gtx 750ti i amd fx 4300 mislim uzet ryzen 5 1400 i gtx 1060 pa jel se to isplati?
Ima neke price kao da nvidia gimpa ryzen u nekim naslovima ali to je sve vecinom minimalno i nebitno tako da mozes slobodno to narucit.

Pozdrav,imam budget od 8200kn.
Trebao bih kompletno kuciste prvenstveno za skolu i za gaming,mada nemora biti graficka sad nesto spektakularno jer nju lako zamijenim sa boljom ako ce mi trebati, mada sumnjam.Uzeo bih svakako i7 procesor,odnosno samo intel dolazi u obzir.Sve preporuke su dobrodošle, od trgovina pa do konfiguracija koje smatrate vrijednim  te cijene  !
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!
A najbolje ti je onda čekat coffee-lake koji će izać za mjesec-dva, jer i5 je nemoguće preporučit a za pravu i7 platformu nemaš dovoljno para. 

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10181 : 17. Rujan, 2017., 14:15 »
E moje isprike. Puno sam pisao, a malo rekao. Dakle ono sto mi takodjer ne treba je ssd i storage, jer to imam od nedavno, Dakle bitno mi je napajanje, maticna, proc, grafika, ram i eventualno neka dobra zvucna jer vozim z5500. Hvala happy, mislim da je to to. Ako netko ima neku argumentiranu izmjenu neka pise ili zauvijek suti hehe, pa da mogu u narucivanje

To ti je to. R5 1600 i gtx 1080 su ti trenutno best-buy kombinacija po svojim cijenama (naravno ako se ima novaca za iste)

@MuLeR

Slobodno to upari. Uzrok tim pričama ti je bio tomb raider u dx12 s kojem su high end nvidije sa ryzenom iz nekog razloga imale vidno lošije rezultate, no to je rješeno patchem.
« Zadnja izmjena: 17. Rujan, 2017., 14:17 andrash »

*

toto477

  • n00b
  • 2
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10182 : 17. Rujan, 2017., 14:59 »
Hvala na odgovoru, kuciste mi takoder ne treba jer imam staro kuciste.
Recite mi jel bi mi se isplatilo dati više novaca pa mozda upariti ryzen 5 1600 i gtx 1060 3gb umjesto 3 1200 i gtx 1050?

UPDATE: mislio sam na ryzen5 1400!!
I jel mi korisnije ako uzmem RAM od 3000MHz?
« Zadnja izmjena: 17. Rujan, 2017., 15:04 toto477 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10183 : 17. Rujan, 2017., 15:45 »
Ako možeš to isfinancirati da, što jača grafička = bolje gaming performanse. Možeš ostaviti R3 za tu gpu. Ako uzimaš 8gb ram nema isplativih rama od 3000mhz osim ovoga ako ga još imaju:

https://www.adm.hr/ddr4-8gb-1x8gb-pc4-24000u-3000mhz-cl16-gskill-aegis-f4-3000c16s-8gisb/83247ADM/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click


Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10184 : 19. Rujan, 2017., 12:11 »
Dobar dan.
Molim savjet za nekakvo kvalitetno napajanje a da nije jako skupo.
Konfiguracija:
I 5 4460
8 gb ggr3 ram
Ssd 250gb samsung evo
Gigabyte gaming g1 gtx 1060 6gb
Hvala.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9