HCL.HR

Problem sa R9 270 MSI

  • 7 Odgovora
  • 5443 Hitova
Problem sa R9 270 MSI
« : 02. Veljača, 2018., 18:16 »
Pozdrav svima,
Imam graficku r9 270 MSI trenutno oko 3 i pol godine, kupljenu novu.
Prije nekih mjesec dana prvi problem je bio sto je dok sam igrao RS6 slika na monitoru postala siva sa nekim tamnosivim crtama preko. Sve je stalo i morao sam restartirati kompjuter. Nakon toga je sve radilo normalno i kroz par dana opet isti problem. Takodjer sam opet restartirao kompjuter i onda oko mjesec dana nije bilo nikakvih slicnih problema.
Prije par dana mi je, dok sam bio na internetu, slika pocela malo mijenjati boju, na par mjesta pojavili su se zeleni pixeli i slicno, onda sve sivo, pa onda opet sve normalno. Restartirao sam kompjuter i nakon sto se windows bootao sve je ostalo samo crno.
Tada sam pokrenuo u Safe modu with networking i sve je radilo pa sam zakljucio da je do grafike. Bio sam spojen preko VGA kabla, sada sam probao sa HDMI ali i dalje je isti problem.
Izbrisao sam sve drivere i instalirao najnoviji koji je izasao pred neki dan i onda opet kad sam pokrenuo sve isto. Je li ovo siguran znak da je graficka crkla ili postoji jos neka metoda kojom mogu provjeriti?
P.S. Ovo je OC edition sa 2 twin frozera, tako da se nikad nije grijala, nije nikad isla iznad 50-60 celzija, pratio sam pomocu MSI afterburnera,, postoji li neki nacin da se skine neki stariji driver za graficku jer kako god idem na AMD support and drivers ono mi nudi samo opciju da skinem ovaj najnoviji.
Svaka informacija dobro dosla, hvala unaprijed.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa R9 270 MSI
« Odgovori #1 : 02. Veljača, 2018., 18:51 »
Hajde navedi sve komponente, a pogotovo točan model napajanja!


Isto tako istestiraj grafu s MSI Kombustor-om i vidi pojavljuju li se i tada artefakti, ako da onda je grafa dala svoje...


No možeš još grafu probat kod frenda i vidit je li možda do napajanja koje je loše.

Odg: Problem sa R9 270 MSI
« Odgovori #2 : 02. Veljača, 2018., 19:17 »
H61 P20 (G3). MSI-ova maticna
i5 3350P cpu
8 gb ddr3 RAM
Corsair CX500 napajanje. Inace garancija 6 godina, kod mene je oko 3 i pol, kupljen skupa s grafickom
Sad idem probat taj program. Hvala na odgovoru

Odg: Problem sa R9 270 MSI
« Odgovori #3 : 02. Veljača, 2018., 19:37 »
Moze mala pomoc sa ovim Kombusterom?
Ja sam trenutno na integriranoj, pa kad pokrenem ovo stress test izbaci error, kao nesto nije 3D podrzan. E sad kako da odaberem moju graficku?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa R9 270 MSI
« Odgovori #4 : 02. Veljača, 2018., 23:01 »
Pa moraš biti spojen sa tom grafičkom. Inače mislim da msi kombustor ima neki error u zadnje vrijeme (barem za 64 bitne sustave), ja ga nedavno nisam uspio pokreniti, a vidio sam da problem imaju i drugi, tako da probaj furmark umjesto njega.

BTW ako na integriranoj nemaš problema, a na zasebnoj imaš onda je to jedan od znakova da je problem u njoj, no probaj ti i stress test.
« Zadnja izmjena: 02. Veljača, 2018., 23:02 andrash »

Odg: Problem sa R9 270 MSI
« Odgovori #5 : 02. Veljača, 2018., 23:21 »
Razumijem, ali da bi racunalo ,hajmo reci, prepoznalo ovu moju r9 270 mora biti instaliran poseban driver za nju, je li tako?
E sad kad ga instaliram moram restartirati racunalo a kad to uradim onda ga vise ne mogu pokrenuti.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa R9 270 MSI
« Odgovori #6 : 03. Veljača, 2018., 15:02 »
Nisam siguran, no mislim da ne moraš imati instaliran driver, samo mora biti u pogonu tj. spojen na nju. Odspoji se sa neta nakon deinstalacije drivera da windowsi sami ne povuku instlaciju drivera. Na kraju krajeva vidjet ćeš sam kad pokreneš fumark dali ju vrti

Nego nisam te skužio ovo oko garancije od 6 godina. To je garancija bila na čitav složeni pc ili? Inače te gpu imaju 3 god. garancije.
« Zadnja izmjena: 03. Veljača, 2018., 15:04 andrash »

Odg: Problem sa R9 270 MSI
« Odgovori #7 : 03. Veljača, 2018., 20:42 »
Garancija na napajanje je 6 godina a na grafu 3. Ali je istekla.
Mislim da nije problem u napajanju, ventilator na grafickoj radi, a s ovim napajanjem nisam nikad imao probleme.
Izbrisao sam drivere, i kad gledam na msi afterburner ili ono gpu shark, prepoznaje r9 270 ali radni takt je na 0, memorija 0 itd..
A kad pokrenem fumark,takodjer izbaci error i pise da se predlaze catalyst driver za ATI grafe..
Opet isti problem, da bih se prebacio na grafu sa ove integrirane, trebam drivere.
Zna li itko mogu li skinuti starije drivere?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9