HCL.HR

ps3 dns error

  • 15 Odgovora
  • 5868 Hitova
ps3 dns error
« : 22. Rujan, 2009., 10:48 »
eto imam već dva dana problem s konekcijom na net sa ps3. imam max adsl, dlink žičani. problem je u tome što kad napravim postavke na ps3, znači username i lozinku, a ostalo sve stavim na auto, ps3 mi se ne spoji nego izbaci error 80710102, dns error. ip adresu povuče ali ove brojeve od dns-a ne. zvao sam u t-com, i rekli su mi da su ih mijenjali i dali mi brojeve da ih manualno unesem (195.29.166.116, a sekundarni isti osim zadnji 117). na ps3 sam opet otvorio internet connection settings, sve napravio isto samo sto nisam dns stavio automatski nego upisao dobivene brojeve. testirao vezu i opet isti problem. na guglu sam upisivao sve i svašta da dođem do rješenja i vidim da ljudi restartaju modeme, provjeravaju username i lozinku, ručno upisuju dns, čekaju po par sati i uvijek dođu do rješenja, ali meni nakon svih tih metoda uvijek isti error.
Zanima me dal ima netko isti problem, da li zna rješenje, a da nije neko od nabrojanih, i dal ima netko uopće osim mene da ima adsl i ps3 a da ga nikad nije uspio spojiti na net. samo da spomenem net na kompu radi bez greške i ps3 je slim i star je par dana.

pomagajte, e i ako nisam na pravom mjestu postavio temu, ako sam možda trebao u rubrici internet nemojte zamjeriti, jer prvi put otvaram temu.
Hvala!

Odg: ps3 dns error
« Odgovori #1 : 22. Rujan, 2009., 11:41 »
meni je dns od t-coma 195.29.150.3 / 195.29.150.4

probaj s tim.

Odg: ps3 dns error
« Odgovori #2 : 22. Rujan, 2009., 22:31 »
e hvala, al zaboravio sam spomenuti, taj sam prvo probao, al ništa i iz t-coma su mi rekli sad ove nove bojeve, al ni s njima ne ide

jel bitno možda na ruteru što je prvo spojeno pc ili ps3, makar sam probao u svim kombinacijama?
« Zadnja izmjena: 22. Rujan, 2009., 22:33 kazolzr »

Odg: ps3 dns error
« Odgovori #3 : 22. Rujan, 2009., 22:53 »
probaj skroz isključit kompjuter iz rutera pa vidit kako ide :<

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: ps3 dns error
« Odgovori #4 : 22. Rujan, 2009., 23:04 »
Po nekoj logici bi trebalo ostavit manje više sve na automatik.

Resetiraj ruter par puta. :wildboy:
A, možda je i do kabla. Il postavki rutera. :wildboy:

Nabacujem rendom ovo fkors...al, eto, men radi sve bez problema iako imam najgori simensov ruter koji me ne voli.


Eh i da...zašto na PS3 upisuješ lozinku i user name? Zer ne bi to trebalo bit postavljeno na ruteru?
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: ps3 dns error
« Odgovori #5 : 22. Rujan, 2009., 23:14 »
i ja sam prvi put upisao user i pass kad sam išao na net s ps3, a ovaj error mi se nije nikad dogodio, štoviše uopće nemam problema s odlaskom na net na ps3

Odg: ps3 dns error
« Odgovori #6 : 22. Rujan, 2009., 23:25 »
e da Faca ne kužim kako user i pass postavljeno na ruteru?, kako to postavim, gdje?, možda nisam dobro instalirao modem i ruter na kompu, pa mi sad ps3 ne može povuć to što mu treba?

kad instaliram adsl samo pokrenem cd od t-coma i on mi sve napravi, s tim da mi napravi dial up za spajanje. jel to u redu ili treba na neki drugi način?, možda je u tome problem

e da bez user i pass mi ne dobije čak ni ip adresu, nego me odma izbaci, znači kad stavim sve na automatski
« Zadnja izmjena: 22. Rujan, 2009., 23:33 kazolzr »

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: ps3 dns error
« Odgovori #7 : 22. Rujan, 2009., 23:56 »



Vak je kod mene.
Na ruter modemu tipu su u postavkama upisane šifra i korisničko ime. Jel.
Ostali se samo spajaju na njega bez pitanja. Sve na automatik i radi. Osim za vajrles. To samo prek mac adrese. Da m se susjedi ne spajaju.  :ementaler:

I da, ne klikam na nikakvu ikonu za spajanje..tipa dial up. Jerbo komp spojen na net čim se upali.
« Zadnja izmjena: 22. Rujan, 2009., 23:58 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: ps3 dns error
« Odgovori #8 : 23. Rujan, 2009., 00:03 »
da tako je spojeno, e sad me zanima gdje su te postavke rutera i modema da provjerim za user i pass, i kako namjestiti da je stalno spojeno na net, odnosno da ne moram koristiti dial up

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: ps3 dns error
« Odgovori #9 : 23. Rujan, 2009., 00:10 »
Upališ fajrfox il IE il operu i spojiš se na ruter...u adres baru upišeš IP od rutera (u mom slučaju 182.192.2.1. čini mi se) i opa, spojen si.
 
Pogledaj u uputstvima koji ti je IP od rutera pa se spoji. E sad, šta sve tamo trebaš kliknuti ne znam s obzirom da je svaki drugačiji. Ali pretpostavljam da ima wizard koji te vodi po postavkama.

U svakom slučaju se posavjetuj sa priručnikom.  :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: ps3 dns error
« Odgovori #10 : 23. Rujan, 2009., 00:31 »
ok, idem to malo pogledat pa možda uspijem kaj, hvala!

Odg: ps3 dns error
« Odgovori #11 : 23. Rujan, 2009., 10:24 »
eto Facaa pomogao si mi, ovo je prvi put da uopće imam ovakvu vezu na net, jer ja nikad nisam upisivao postavke u ruter, već su te postavke bile smještene u dial up konekciju, a koju napravi t-comov instalacijski cd.
a ovo da se ruter namješta preko ie explorera prvi put vidim od tebe, i probal sam kak si mi ti napisao. tamo sam upisal user i pass i proradilo je, sad je ruter stalno na netu.

upalil sam ps3, easy instalacija, i spojio se bez greške!!!

eto Facaa hvala ti, ako se ikad sretnemo imaš pivu!!!

hvala i ostalima na trudu!
 :thumbs:
pozdrav

Odg: ps3 dns error
« Odgovori #12 : 23. Rujan, 2009., 12:25 »
uživaj.  :piva:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: ps3 dns error
« Odgovori #13 : 23. Rujan, 2009., 14:15 »
Np  :piva:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

antic

  • n00b
  • 1
Odg: ps3 dns error
« Odgovori #14 : 18. Ožujak, 2010., 22:56 »
Np  :piva:
Može li se ps3 spojiti na internet bez rutera?
zato što se im meni stalno pojavljuje dns error
Može li se ps3 spojiti na internet bez rutera?
Unaprijed zahvaljujem

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9