HCL.HR

TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor

  • 23 Odgovora
  • 34537 Hitova
*

Armor

  • ******
  • 4195
TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor
« : 19. Travanj, 2010., 09:25 »
U slučaju da vašu novu zvjerku nemate namjere spajati na običan TV ili pak nemate HD TV, a imate monitor kojega itekako može iskoristiti, dolazite do stanovitih problema.
Posebice je u pitanju zvuk, no da ne bi bilo problema, pripremil sam ovaj tutorial.

Potrebne stvari:

PS3
Monitor
Zvučnici sa 3.5mm ulazom ili neka linija
HDMI kabel - 50kn
DVI to HDMI konventor - 20-30kn
Ženski AV činč sa 3.5mm izlazom - +/- 10kn

DVI to HDMI konventor:


Velika je vjerojatnost da ste ga dobili sa grafičkom karticom, pogotovo ak je ATI, stoga pogledajte u kutije. Ak niste, kupite u Chipoteci ili nekom sličnom dućanu. Taj konventer je naravno nezaobilazna stvar, pošto na njega spajate PS3 pomoću HDMI kabla, kako bi dobili video.

HDMI kabel


Dobar kabel naći ćete za 50kn.

Evo i njihovog spajanja i izgleda kabela kojim dobivate video na monitoru:

Tim kabelom spojite PS3 i monitor.
PS3 će vas pitati dali želite da se automatski prilagodi slika - potvrdite to.

Slika je tu, sada treba zvuk.
Sa konzolom dolazi AV kabel, kojeg ćemo iskoristiti za dobivanje zvuka:



Uz njega, trebate kupiti i vrlo jeftini ženski činč sa 3.5mm izlazom, kojeg spajate u vaše zvučnike/liniju:



Sada imate sve potrebne kabele, za zvuk i video.
Na vama je samo da ih prikopčate, u čemu teško možete pogriješiti:




Ostaje još samo jedan, vrlo važan korak, bez kojeg nećete imati zvuk iako ste sve dobro spojili.
U postavkama vašeg PS3-a morate staviti Audio Multi Output, koji je defaultno off, na ON.



Time ste dopustili konzoli da traži alternativne izvore zvuka, a u vašem slučaju to je presudno, jer zvuk dolazi preko AV kabela.
Dobro je poznato kako HDMI prenosi i zvuk ali u idealnim slučajevima, što ovdje nije.

Uglavnom, sljedeći ove male korake, sigurno ćete zaigrati PS3 naslove gledajući u vaš, vjerojatno FULL HD monitor.
Uživajte :piva:
« Zadnja izmjena: 02. Veljača, 2012., 10:10 Armor »
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor
« Odgovori #1 : 19. Travanj, 2010., 09:29 »
Fino, vjerujem da će nekome pomoći. GG Armor, plusić na reputaciju  :ementaler:

Odg: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor
« Odgovori #2 : 19. Travanj, 2010., 09:36 »
Hmm... zanimljivo i korisno.
Čuo sam da pri ovakvom spajanju ima problema sa bojom, odnosno da su neke igre crno-bijele.
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor
« Odgovori #3 : 19. Travanj, 2010., 09:45 »
Čuo sam da pri ovakvom spajanju ima problema sa bojom, odnosno da su neke igre crno-bijele.
Vjerojatno NTSC / PAL cake.
Inače sve šljaka vrlo dobro.

A moguće je kod gledanja medija, ak monitor ima HDCP...
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor
« Odgovori #4 : 19. Travanj, 2010., 11:45 »
noob pitanje, al nevermind: jel se gubi štogod na kvaliteti slike kad se ide preko konvertera?

enivej, nisam baš čitao sve, al mislim da u slučajevima novijih monitora nije ni potreban dvi-to-hdmi, jer ti monitori već imaju na sebi hdmi port

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor
« Odgovori #5 : 19. Travanj, 2010., 11:53 »
noob pitanje, al nevermind: jel se gubi štogod na kvaliteti slike kad se ide preko konvertera?

enivej, nisam baš čitao sve, al mislim da u slučajevima novijih monitora nije ni potreban dvi-to-hdmi, jer ti monitori već imaju na sebi hdmi port

Ne gubi se na kvaliteti slike (on ti optimizira sliku, tj. rezu, samo mu to treba dopustiti - kao što rekoh u tutorialu), prije se gubi na kvaliteti zvuka, jer nema surround efekta.
No to je poprilično zanemarivo.
Postoje i dva filtra na plejki koji to poboljšavaju, ne znam još 100% njihove karaktereistike.

Da, neki novi monitori (skuplji) već imaju i HDMI.
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

Odg: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor
« Odgovori #6 : 19. Travanj, 2010., 12:04 »
Sjećam se kada sam ja svoj monitor uzimao prije 3 godine. Onda je monitor bez HDMI porta od 22" bio 1600-200 kn. Sada monitori sa HDMI portom toliko koštaju.

Ae, frend mi je rekao da će mi posudit PS3, ali kad kupim HD TV. Znao sam i prije za ovu foru samo mi se nije dalo google-at, al kad je Armor postavio ovaj tut, onda budem probao.
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

Odg: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor
« Odgovori #7 : 21. Travanj, 2010., 11:36 »
Kad smo već kod kablova. :(
Koji mi kabel, odnosno konventer treba da bi spojio PS1 ili PS2 sa monitorom (na monitoru imam DVI ulaz)?
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

Odg: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor
« Odgovori #8 : 23. Lipanj, 2010., 10:27 »
Tripl :wildboy:

Pretpostavljam da se može, ali tko pita ne skita - Može li se ovo isto napraviti, tj. na isti način, i na boxu?
Jel radio tko već ovo od vas xbox-era na forumu? Ixy? Babić? Šta ja znam ko još...
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

Odg: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor
« Odgovori #9 : 22. Listopad, 2010., 13:40 »
Hvala Armor, ovo je predobro :)..još kad spojim na svoju plazmicu od 122 cm-a  :D :D :D Super si :thumbs: :thumbs: :thumbs:

Odg: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor
« Odgovori #10 : 22. Listopad, 2010., 13:48 »
Tripl :wildboy:

Pretpostavljam da se može, ali tko pita ne skita - Može li se ovo isto napraviti, tj. na isti način, i na boxu?
Jel radio tko već ovo od vas xbox-era na forumu? Ixy? Babić? Šta ja znam ko još...
Kasno sam ovo vidio. :(
Ja imam xbox spojen na monitor od kompa, a zvuk mi ide na zvučnike preko line-in utora na kompu. Ak te interesira, mogu u detalje opisat.
Drugi ti je način da nabaviš neki tv tuner i spojiš prek kompozitnog utora.

*

Sinke

  • *
  • 13
Odg: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor
« Odgovori #11 : 22. Listopad, 2010., 13:50 »
Ja sam to radio direktno preko HDMI-a, te iskoristio oba porta za miš i tipkovnicu.

Igre izgledaju dosta loše jer je piksel presitan na monitoru, pa su teksture jako razmuljane, tim više što je većina igara pisana za 720p. Isto tako, miš i tipkovnica rade samo u XMB-u.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor
« Odgovori #12 : 22. Listopad, 2010., 13:57 »
Onima koji imaju HDMI monitor i ne treba tutorial...
720p izgleda na monitoru kao i na TV-u, full HD mozda je malo presitan kod 22" modela.
Uglavnom, nema govora o losoj slici na monitoru!

Kaj se misa i tipkovnice tice, ne ocekujes valjda da budu radili u Killzoneu  :hiha:
Meni moj Logitech C. LX-501 komplet super sluzi, jedino jos da Sony ubaci podrsku za HR tipkovnicu, sto bi zbilja i mogli, bilo bi savrseno!
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Sinke

  • *
  • 13
Odg: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor
« Odgovori #13 : 22. Listopad, 2010., 14:01 »
Hahaha, pročitao si me. Upravo su Killzone 2 i Resistance bili testni poligoni. :hihi:

Odg: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor
« Odgovori #14 : 08. Travanj, 2013., 22:06 »
A ženski činč mogu nabaviti do 10 kn?
Ja kupujem u Čipoteci u Osijeku :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9