HCL.HR

Da li kupovati igre za PS4 u digital ili retail izdanju ?

  • 11 Odgovora
  • 15279 Hitova
Evo otvorio sam ovu temu pošto me zanimaju vaša mišljena. Molio bih da mi navedete mane i vrednote i jednog i drugog izdanja. Da li ste ikada ima li problema sa digital verzijom? Da li se igra automatski ažurira ako prednarucite retail (disk) verziju igre i da li će se ikako ažurirat ?
Evo npr. Assassin's Creed Unity, na izlasku imao je velikih problema u vezi FPS( nekad i padne na 15 fps), da li će se ona ažurirati ako kupim retail (disk) verziju? Ili se samo ažurira u digital verziji? Ne znam, novi sam u gaming svijetu pa me zanima koje je izdanje bolje kupit, pa eto pišite mi ispod. :ementaler:

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Da li kupovati igre za PS4 u digital ili retail izdanju ?
« Odgovori #1 : 11. Veljača, 2015., 16:55 »
Naravno da ce se igra kupljena na disku azurirati. Zapravo se sve igre na PS4 kompletno instaliraju na HDD, a disk sluzi samo za verifikaciju.
Ako ih mislis prodavat bolje uzmi disk izadnja, a da ih se nac i za OK novce polovne.
Ako te taj dio ne zanima, i ako ne zelis svaki put kada ti se igra neka druga igra, gurat disk u konzolu, kupuj digitalne verzije.
Njih naravno nemozes prodat poslje.
Ja npr za PS4 kupujem sve na disku, dok na Viti kupujem sve digitalno jer za Vitu ima jako dobrih popusta na PSN-u.
A i posto je to prijenosna konzola, imam u njoj hrpu igara, i nemoram stalno izmjenjivat kartice.

EDIT: razlike izmedju disk i digitalne verzije nema, to je jedna te ista igra, jedino sto se disk moze ostetit pa igra vise nece radit.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Da li kupovati igre za PS4 u digital ili retail izdanju ?
« Odgovori #2 : 11. Veljača, 2015., 17:19 »
E hvala ti na tim podacima.:D
« Zadnja izmjena: 11. Veljača, 2015., 22:38 IcemanSL »

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Da li kupovati igre za PS4 u digital ili retail izdanju ?
« Odgovori #3 : 11. Veljača, 2015., 19:05 »
Po meni je onda bolje kupiti disk verziju jer ja sam veliki kolekcionar. A što se tiče oštećenja diska ionako kada kupim igru neću je vadit iz ps4 dok je ne pređem, kada je pređem, izvadim je i prodam. :thumbs:

Huh?! :solidus:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Da li kupovati igre za PS4 u digital ili retail izdanju ?
« Odgovori #4 : 11. Veljača, 2015., 19:33 »
Šta je bilo?

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Da li kupovati igre za PS4 u digital ili retail izdanju ?
« Odgovori #5 : 11. Veljača, 2015., 19:43 »
Ni meni nije jasno vjeruj mi :D

Kako kolekcionar a prodaje igre ?

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: Da li kupovati igre za PS4 u digital ili retail izdanju ?
« Odgovori #6 : 11. Veljača, 2015., 21:33 »
Kupujem samo disk verzije osim izdanja koja su samo u digitalnom obliku iz razloga šta igru prodam ili mijenjam kad je prođem.
Tako si financiram nove igre, ne izgubim niti kune.
Digitalne imaju svojih prednosti, ali ih ne mogu prodat/mijenjat pa me ne zanimaju.

Odg: Da li kupovati igre za PS4 u digital ili retail izdanju ?
« Odgovori #7 : 12. Veljača, 2015., 00:01 »
Kolekcionar u sustini bez i jedne igre jer svaku proda na kraju? Nova deficija..

Odg: Da li kupovati igre za PS4 u digital ili retail izdanju ?
« Odgovori #8 : 12. Veljača, 2015., 19:22 »
sa igrama za PS4 i PS3 je malo drugačije..... problem je u region free igrama a DLCima koji nisu region free...
te se mora pazit koju igru odnosno regiju imaš da bi se podudarala sa DLCom.....
a što se tiče kolekcionarske vrijednosti. I to je danas upitno jer je Unity po izlasku skidao 10GB patch pa još 8GB naknadno.... znači da igra sa kolekcionarske strane meni nema nikakve vrijednosti jer je polu proizvod....
opet ima jedna stranica collectors game il tako nekako..... gdje ljudi postaju što imaju..... sve su to u biti "iste" kolekcije..... samo se tu i tamo zalomi neko posebno limitirano potpisano izdanje....

odnosno neki artwork il slično. no to nije došlo uz igru..... Tako da naprimjer FC Kryat edition il kako se već zove..... košta recimo 800 kn.... pa bolje je uzet igru za "500" kn..... ako baš netko hoće kod nas što je najskuplja opcija.... i ako mu se baš toliko nešto sviđa.... negdje na ebay il nekim drugim stranicama nać neko posebno izdanje figure od 200-300 kn... (nađe se svašta) pa imat nešto što nema svatko..... nego dat 800 kn pa opet imat ono što ima svatko sa tim Kryat izdanje....

FC sam samo uzeo za primjer.....

Odg: Da li kupovati igre za PS4 u digital ili retail izdanju ?
« Odgovori #9 : 07. Travanj, 2015., 01:28 »
Po meni je onda bolje kupiti disk verziju jer ja sam veliki kolekcionar. A što se tiče oštećenja diska ionako kada kupim igru neću je vadit iz ps4 dok je ne pređem, kada je pređem, izvadim je i prodam. :thumbs:

Ovo bi i filozofe sjebalo

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: Da li kupovati igre za PS4 u digital ili retail izdanju ?
« Odgovori #10 : 08. Travanj, 2015., 14:51 »
Po meni je onda bolje kupiti disk verziju jer ja sam veliki kolekcionar. A što se tiče oštećenja diska ionako kada kupim igru neću je vadit iz ps4 dok je ne pređem, kada je pređem, izvadim je i prodam. :thumbs:

Ovo bi i filozofe sjebalo
+1 :mrgreen:

Odg: Da li kupovati igre za PS4 u digital ili retail izdanju ?
« Odgovori #11 : 09. Travanj, 2015., 11:41 »
Uvijek kupujem fizicke kopije, Razlog tome je sto digitalno izdanje brzo izgubi na vrjednosti te se na taj nacin izgubi dosta novaca. Primjer kupio sam gta 5 za 450 kn na dan izlaska, igrao sam mjesec dana i prodao za 390 kn - platio sma igru znaci samo 60 kn, digitalno izdanje mogu zaboraviti na prodaju.
Gran Turismo 7 - loading....

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9