HCL.HR

DualShock 4

  • 147 Odgovora
  • 137981 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
DualShock 4
« : 21. Veljača, 2013., 12:19 »
Evolucija DS3-a? Dok jedni govore kako se radi baš o tome i o novim mogućnostima, drugi su jako nezadovoljni dizajnom ovog kontrolera nove generacije. Osobno vizualno mi je užasan, no ako će ergonomski sjest u ruke kako treba, neću se previše bunit na izgled. Ono što me najviše zanima, je doziranje gasa pomoću triggera. Ukoliko je jednako ili kvalitetnije od X360 kontrolera ove generacije oprostit ću im loš dizajn. U nastavku pogledajte prvu službenu prezentaciju Dual Shocka 4.

Playstation meeting 2013 - Playstation 4 Dual Shock controller reveal

SLUŽBENE SPECIFIKACIJE:

External Dimensions Approx: 162mm x 52mm x 98mm (width x height x depth)
(tentative, excludes largest projection)
Weight Approx: 210g (tentative)
Physical: Keys / Switches PS button, SHARE button, OPTIONS button,
Directional buttons (Up/Down/Left/Right),
Action buttons (Triangle, Circle, Cross, Square),
R1/L1/R2/L2 button, Left stick / L3 button, Right stick / R3
button, Pad Button
Touch Pad 2 Point Touch Pad, Click Mechanism, Capacitive Type
Motion Sensor Six-axis motion sensing system (three-axis gyroscope, threeaxis accelerometer)
Other Features: Light Bar, Vibration, Built-in Mono Speaker
Ports USB (Micro B), Extention Port, Stereo Headset Jack
Wireless Communication Bluetooth® Ver2.1+EDR
Battery Type Built-in Lithium-ion Rechargeable Battery
Voltage DC3.7V (tentative)
Capacity 1000mAh (tentative)
« Zadnja izmjena: 25. Prosinac, 2013., 20:34 Ementaler »

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: DualShock 4
« Odgovori #1 : 21. Veljača, 2013., 12:25 »
Ljudi koje brine izgled kontrolera. :tired: Jel vi imate 12 pa da govorite moj izgleda ljepše od tvog?

Neka vrate težinu, maknu sjebane R2 i L2 te ga naprave manje plastičnim i ja zadovoljan.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: DualShock 4
« Odgovori #2 : 21. Veljača, 2013., 12:39 »
Evo još par slika:





Više u našoj galeriji slika.

Ovako lijepo poslikan, nije ni tako ružan.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: DualShock 4
« Odgovori #3 : 21. Veljača, 2013., 12:52 »
Ae istina.
Mislim da se iz ovog kuta dosta kuži kako su zadnji triggeri fino napravljeni i kako će imat taj fini hod kao što je slučaj sa X360 kontrolerom. Jeeeeej :ementaler:

Odg: DualShock 4
« Odgovori #4 : 21. Veljača, 2013., 15:17 »
ORPSOT rtjeha


Zašto ne bi htio da izgleda lijepo? Jesi ti mentol?

+ dualshock 3 nije bio lagan, onaj bez vibracije prvi jest. Ovo izgleda udobnije barem, al baš jako nelijepo. :hiha2:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: DualShock 4
« Odgovori #5 : 21. Veljača, 2013., 15:41 »
LJepota je subjektivna :hiha:  Mene fascinira da su ga uspjeli napravit i takvim, obzirom koliko su funkcija nabacali na njega. Dizajnom se čini udoban, to mi je puno važnije nego kako izgleda.
« Zadnja izmjena: 21. Veljača, 2013., 15:46 wyzard »

*

lahvos

  • *
  • 147
  • End discrimination - Hate everyone!
Odg: DualShock 4
« Odgovori #6 : 21. Veljača, 2013., 19:07 »
Zanima me onaj touch na dualshocku, ako ce sluzit samo za start, select onda su bezveze stavljali to tamo, mogli su samo tipke i jeftiniji bi bio joystick :mrgreen:
''Parameters in real life and in net games are directly inversed. The strongest players in games, in reality are those useless person with the most time in their hands. That's very common. When a legendary hunter appears, that's also when the legendary useless bum appears."

Odg: DualShock 4
« Odgovori #7 : 21. Veljača, 2013., 20:37 »
Čini mi se da je dosta ergonomičan, iako se takve stvari mogu za pravo prosuditi tek kad ga u ruke primiš. I još s time da svatko ima ukus različitiji. Samo da ne bude lagan ko perce.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: DualShock 4
« Odgovori #8 : 21. Veljača, 2013., 20:44 »
Tezi je od DS3.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: DualShock 4
« Odgovori #9 : 22. Veljača, 2013., 13:40 »
@lahvos Mislim da sam negdje pročital da tipka options (nasuprot tipke share) je sad zamijenjena za start i select tipke tak da ne znam što će developeri koristit taj touchpad ili još bolje ono svjetlo kaj liči ko PS Move.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: DualShock 4
« Odgovori #10 : 22. Veljača, 2013., 14:16 »
Možda i očekivano - DualShock 3 izvjesio.

*

lahvos

  • *
  • 147
  • End discrimination - Hate everyone!
Odg: DualShock 4
« Odgovori #11 : 22. Veljača, 2013., 17:59 »
@lahvos Mislim da sam negdje pročital da tipka options (nasuprot tipke share) je sad zamijenjena za start i select tipke tak da ne znam što će developeri koristit taj touchpad ili još bolje ono svjetlo kaj liči ko PS Move.

Hm, onda je zbilja cudno, ako je dualshock 4 otprilike istih dimenzija kao 3, taj dio za touch je premal da sluzi kao nekakav ekran, zbilja cudno. Gledao sam ponovno cijeli playstation meeting da vidim kada ono koriste joystick dok igraju dali se vidi kakvo svijetlo sa joysticka no nisam nista primjetio...

Vidjet cemo, bit ce zanimljivo :solidus:
''Parameters in real life and in net games are directly inversed. The strongest players in games, in reality are those useless person with the most time in their hands. That's very common. When a legendary hunter appears, that's also when the legendary useless bum appears."

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: DualShock 4
« Odgovori #12 : 22. Veljača, 2013., 18:59 »
To svjetlo mora imati istu funkciju kao i kod PS Movea, a to je više manje da se kameri da do znanja gdje je korisnik u prostoru. Zašto su to odlučili integrirati baš u DualShock nije mi baš jasno - ne vidim baš primjenu neku zgodnu od toga da igra zna gdje se igrač nalazi u prostoru... pogotovo ako igrač sa obje ruke drži normalan kontroler (ne Move jel).

A touchpad - djeluje malo nepotrebno. Osim toga - nezgodno je doći do njega prstima dok normalno držiš kontroler, bar mi se tako čini.

*

lahvos

  • *
  • 147
  • End discrimination - Hate everyone!
Odg: DualShock 4
« Odgovori #13 : 23. Veljača, 2013., 16:57 »
To svjetlo mora imati istu funkciju kao i kod PS Movea, a to je više manje da se kameri da do znanja gdje je korisnik u prostoru. Zašto su to odlučili integrirati baš u DualShock nije mi baš jasno - ne vidim baš primjenu neku zgodnu od toga da igra zna gdje se igrač nalazi u prostoru... pogotovo ako igrač sa obje ruke drži normalan kontroler (ne Move jel).

A touchpad - djeluje malo nepotrebno. Osim toga - nezgodno je doći do njega prstima dok normalno držiš kontroler, bar mi se tako čini.

Jedno pitanje, taj touchpad, dali je to drugacije od touch screena? Odnosno dali on na sebi pokazuje kakvu sliku ili nesto? Ono na hd slikama novog kontrolera izgleda kao neka povrsina sa hrpom rupica ili nesto po sebi, nisam jos vidio takav koncept....
''Parameters in real life and in net games are directly inversed. The strongest players in games, in reality are those useless person with the most time in their hands. That's very common. When a legendary hunter appears, that's also when the legendary useless bum appears."

Odg: DualShock 4
« Odgovori #14 : 23. Veljača, 2013., 17:02 »
Slično ti je kao i stražnja strana PS Vite. Zapravo ti je površina osjetljiva na dodir, ne prikazuje nikakve slike nego samo koristi impute koje daješ s prstima kao pokreti neki ili tako nešto. To je na developerima da iskoriste a to ćemo još vidit kako :piva:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9