HCL.HR

Ograničena brzina interneta na ps4

  • 4 Odgovora
  • 3714 Hitova
*

CoD__Lover

  • n00b
  • 3
Ograničena brzina interneta na ps4
« : 11. Rujan, 2016., 20:15 »
Pozdrav svima.
 
Namjeravam kupiti playstation 4 pa sam tražio po internetu neke općenite stvari o njemu. Tako sam našao da neki ljudi imaju problema sa ograničenom brzinom interneta na svojoj ps4 konzoli. Npr. imaju 50 DL i 15 UL a zapravo na ps4 imaju višestruko manje kad su spojeni žično. Stoga me zanima može li netko tko koristi ps4 to potvrditi. Moja brzina interneta je 4 DL i 0.3 UL pa sam znatiželjan jeli moguće uopće normalno igrati online s mojom brzinom interneta. Unaprijed hvala.

Odg: Ograničena brzina interneta na ps4
« Odgovori #1 : 12. Rujan, 2016., 08:32 »
Da, brzina preko playstation networka ovisi i do njihovih servera i opcenitog prometa koji se cesto nemogu drzati onoga sto ti provider zapravo nudi, tako da ce ti brzina uvijek varirati. Ali nemoras se brinuti previse, i ja imam tu najmanju, najosnovniju brzinu dostpunu na ovom podrucju i iako mi download traje sto godine (cesto moram ostavit prek noci da skida), dovoljno je za igrati uglavnom sve online. Uncharted 4 je u zadnjih 8 godina bila prva igra koju sam vidio da se buni nekakvim upozorenjem da mi brzina nije dovoljna (taman je na knap), ali svejedno mi je online dobro radio. S tom brzinom doduse neces moci streamati i koristiti onaj share play ili kako se to vec zove.
« Zadnja izmjena: 12. Rujan, 2016., 08:34 Doomguard »

*

CoD__Lover

  • n00b
  • 3
Odg: Ograničena brzina interneta na ps4
« Odgovori #2 : 12. Rujan, 2016., 17:41 »
Hvala  ;)

*

gus fring

  • n00b
  • 2
Odg: Ograničena brzina interneta na ps4
« Odgovori #3 : 14. Rujan, 2016., 14:01 »
Kako je Doomguard napisao, istina je da brzina nije onakva kakvu ti isporučuje provider, što ponajprije ovisi o psn serverima.
Međutim, ekipa s kojom igram i ja smo testirali kako ovo varira (naravno, svi su žičano povezani). Ispostavilo se da su veće oscilacije pri većim brzinama nego pri nižim i nije toliko problem sa downloadom, koliko sa uploadom - što je možda i bitnija stavka u online igrama. Netko tko ima 50/10 vezu će realno imati možda 40/4.5 brzinu, netko tko npr. ima 5/1 će imati 4.5/0.8. Naravno, sve ovisi o trenutku mjerenja.
Mene neizmjerno živcira što imam upload 12, a kad sam spojen na psn mi ne prelazi 5mbit/s tako da ne mogu koristiti neke funkcije konzole kao što su "request to watch" i shareplay.

*

CoD__Lover

  • n00b
  • 3
Odg: Ograničena brzina interneta na ps4
« Odgovori #4 : 14. Rujan, 2016., 15:41 »
Hvala ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9