HCL.HR

Next-gen PlayStation - kodno ime: Orbis (stara tema, prije otkrivanja PS4)

  • 71 Odgovora
  • 16566 Hitova
*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Op, krenulo je. Digital Foundry objavio je prve podatke o novoj konzoli koji nisu neki lijevi rumori, barem sam tako shvatio.

Valjda će Sony biti pametan pa napraviti službeno predstavljanje što prije, E3 za eventualne dodatne detalje i igre naravno te izlazak pred kraj godine ili početkom iduće.

Ukratko ako se netko pali na trenutno objavljene specifikacije:

Citat:
PlayStation Orbis: Spec highlights

Distilled down to the fundamentals, these are the details we can share about the technological make-up of the next generation PlayStation.

  • CPU: Eight-core AMD processor running at 1.6GHz
  • Graphics core: Radeon HD hardware, 18 compute units at 800MHz
  • Additional hardware: GPU-like Compute module, some resources reserved by the OS
  • System-on-chip codename: Liverpool
  • Memory: 4GB GDDR5, 512MB reserved by the OS
Uz to Sony obacuje DualShock za iduću konzolu, odnosno tako se nagađa. Izvor kaže da će imati biometrijske senzore i LCD touchscreen. Nisam ovime baš oduševljen, ali volio bih vidjeti novi dizajn kontrolera. Da se barem ugledaju na MS.
« Zadnja izmjena: 21. Veljača, 2013., 11:41 Ementaler »

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Orbis - next-gen PlayStation
« Odgovori #1 : 18. Siječanj, 2013., 22:26 »
nez, ovo se čeka, čitao sam negdje da će službena najava konzole biti održana na posebnoj konferenciji koja će se održati krajem 3. mjeseca


*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Orbis - next-gen PlayStation
« Odgovori #3 : 19. Siječanj, 2013., 11:59 »
http://www.goodgame.hr/vijesti/playstation-4-saznali-smo-nove-detalje/

"Digital Foundry, vodeći sajt o tehnologiji, predstavio je igre i kapacitet hardvera buduće Sonyeve konzole"

:hihi: a svašta, uglavnom - ima taj članak i dosta drugih grešaka - uostalom, imate dobar Eurogamerov članak polinkan u prvom postu. Čitajte to.

Nego - baš sam i sam proučavao malo taj članak na Eurogameru, pa zatim i neogaf diskusije koje su opet živnule oko next-gen platformi (vezano uz to što to znači za Wii U/X720 itd.). Zanimljivo uglavnom... sad mi je zapravo najinteresantnije gledati kako ljudi uspoređuju takvu arhitekturu s onime u Wii U, jer to dosta govori o potencijalu portova na sve tri konzole u budućnosti.

Ako je ovo sve točno, a vjerujem da Digital Foundry ekipa ne bi izašla u javnost na taj način da info nije barem većinski točan, onda je razlika između Wii U i novog PlayStationa/Xboxa bitno manja od onoga kako je bilo s X360/PS3 naspram Wiija.

U svakom slučaju ovo što se navodi za Orbis djeluje kao jako pametno složena mašina koja bi trebala dosta dugo trajati, ima mogućnost pružiti slične performanse kao mainstream/high-end PC 2012. godine, a usput ne bi trebala ni koštati previše. Iako, realno - bit će skupo. Kod nas bi to moglo opet biti oko 5000kn.

Što se službenog predstavljanja tiče, ne znam baš za ožujak - ali u svakom slučaju veliko predstavljanje kao što je predstavljanje nove konzole ne bi trebali rezervirati samo za E3. Bit će nešto prije E3 pressice sigurno. Možda negdje u petom mjesecu. Moraju nam baciti bubu u uho, pokazati nešto konkretno i na hypeati nas na detaljni prikaz na E3-u. Doduše, u isto vrijeme žele prodati i PS3 igre... jer i ta platforma je još daleko od smrti... pa ćemo vidjet kako će to izbalansirati.

EDIT: Evo i teme na gafu:
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=508939

« Zadnja izmjena: 19. Siječanj, 2013., 12:01 Ementaler »

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Orbis - next-gen PlayStation
« Odgovori #4 : 19. Siječanj, 2013., 12:25 »
ne vjerujem da će biti 5.000 kuna, pretpostavlja se da će nova generacija biti oko 400$, pročitao sam baš članak nekog analitičara koji tvrdi da će cijene za xbox720 i ps4 biti od 340-400$, odnosno kod nas 400€

*

Dishonored

  • **
  • 279
  • Mr. Andjelo
Odg: Orbis - next-gen PlayStation
« Odgovori #5 : 19. Siječanj, 2013., 12:27 »
Skupo ali ipak cu to morati da imam!
Suspect

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Orbis - next-gen PlayStation
« Odgovori #6 : 19. Siječanj, 2013., 12:49 »
ne vjerujem da će biti 5.000 kuna, pretpostavlja se da će nova generacija biti oko 400$, pročitao sam baš članak nekog analitičara koji tvrdi da će cijene za xbox720 i ps4 biti od 340-400$, odnosno kod nas 400€

Ma lako se to u Hrvatskoj "zaokruži" na 5000kn, ali da će cijene biti u rangu 400-500$, odnosno eura kod nas, tj.- da bi trebale biti u tom rangu - to svakako. U svakom slučaju, uz ovakve specifikacije, iako se radi o "laptop" komponentama, i dalje je tu dosta snage koja košta, a da ne govorim o novom kontroleru (kakav god bio), kabelima, paketu, licencama, marketingu itd. Puno toga ide u cijenu konzole, a ne bih rekao da Sony želi prodavati i ovaj put konzolu s gubitkom.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Orbis - next-gen PlayStation
« Odgovori #7 : 19. Siječanj, 2013., 13:08 »
nez, evo nekih izjava analitičara koje sam čitao, zbog toga mislim da nebi trebalo biti preko 4k kuna

*

Dishonored

  • **
  • 279
  • Mr. Andjelo
Odg: Orbis - next-gen PlayStation
« Odgovori #8 : 19. Siječanj, 2013., 13:45 »
A kada cemo biti dostupni imati konzolu?
Suspect

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Orbis - next-gen PlayStation
« Odgovori #9 : 19. Siječanj, 2013., 13:55 »
pretpostavlja se da konzole stižu u predbožićno vrijeme, vjerovatno 11 ili početak 12. mjeseca

*

Dishonored

  • **
  • 279
  • Mr. Andjelo
Odg: Orbis - next-gen PlayStation
« Odgovori #10 : 19. Siječanj, 2013., 14:00 »
Bas kao Wii U!
Suspect

Odg: Orbis - next-gen PlayStation
« Odgovori #11 : 19. Siječanj, 2013., 15:13 »
Poslovne odluke u Sonyju donose inžinjeri, a ne ekonomisti. Oni su glavne face. Ulupaju super tehnologiju u uređaj, ali po kojoj cijeni? Zanimljiv je je i touch ekran na kontroleru. To kreatorima multiplatform igara nije najradija stvar, jer moraju razmisliti o načinu na koji će iskoristiti i pojedinu specifičnu stvar na svakoj platformi, čini mi se.
« Zadnja izmjena: 19. Siječanj, 2013., 15:17 bombajstampa »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Orbis - next-gen PlayStation
« Odgovori #12 : 19. Siječanj, 2013., 19:55 »
Poslovne odluke u Sonyju donose inžinjeri, a ne ekonomisti. Oni su glavne face.

Dobro, nije baš tako :)

Nego, evo i mog pregleda tih novosti s Eurogamera i CVG-a, na malo razumljivijem jeziku.

VIJEST: 8-jezgreni procesor, novi kontroler i ostali PlayStation 4 detalji

Odg: Orbis - next-gen PlayStation
« Odgovori #13 : 19. Siječanj, 2013., 22:02 »
Insider informacije :hiha:

Ne toliko specifično o Orbisu. Više generalno o idućoj generaciji.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Orbis - next-gen PlayStation
« Odgovori #14 : 20. Siječanj, 2013., 10:17 »
Ma ko da je bitno koliko jzgri i rama budu imali, igre ce bit te koje ce pokazat koja konzola valja, ostalo je zanemarivo....
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9