HCL.HR

PlayStation 4 - općenita rasprava

  • 2228 Odgovora
  • 629477 Hitova
*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1830 : 31. Svibanj, 2017., 19:27 »
Normalno je. PS4 ga sam formatira na način da bude produženi system storage.
Čudno je ako ga uopće ne vidiš.
Ali to možeš provjeriti na način da odeš Administrative tools > Storage > Disk Managment pa ga tamo vidiš.


Ako ga formatiraš u NTFS ili bilo koji drugi format - gubiš sve igre i nećeš ga moći koristiti na PS4. Morao bi ga tada ponovno spojiti i dozvoliti PS4 da opet reformatira disk kako bi ga mogao koristiti kao produženi sistemski disk.


Ne znam u koji format točno formatira PS4 kada se radi taj produljeni storage, ali prepoznaje bez problema FAT32 ili exFAT format i taj format ti onda vide i Windowsi.
Samo najvjerovatnije exFAT ili FAT32 ne možeš koristiti kao extended system storage i instalirati igre na isti, nego samo prebacivati saveove, videe, slike, itd.


EDIT:
Kao što sam i mislio. Ukoliko je formatiran kao PS4 extended storage na njega idu samo igre i aplikacije (čak ne možeš na njega staviti ni screenshotove ni saveove, znači ništa osim aplikacija i igara). I on ima specijalan format koji nije FAT ili nešto što bilo koji drugi uređaj čita.
A ako želiš na njega stavljati screenshotove, video iz igara, saveove tada ga na kompu formatiraš u exFAT ili FAT32 (moja preporuka je exFAT). I onda ćeš ga vidjeti i na PS4 i na računalu, ali nećeš moći na njega instalirati aplikacije i igre.
« Zadnja izmjena: 31. Svibanj, 2017., 19:37 Hrv4tin4 »

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1831 : 31. Svibanj, 2017., 19:47 »
ma formatirao sam ja njega u taj format sta treba za PS4, al sam konto da ce se i vidit na PC tj. da cu na njega moci koristit normalno za spremanje svega
e sad mene zanima kako se to natrag formatira, jer preko PCa ga meni nikako ne ucitava da tamo formatiram hah
jer ga ionako ne koristim previse na PS4 svega par igara na njemu, a glupo da stoji hdd od 1tb tako

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1832 : 31. Svibanj, 2017., 20:27 »
Napisao sam ti kako u postu ranije:


Čudno je ako ga uopće ne vidiš.
Ali to možeš provjeriti na način da odeš Administrative tools > Storage > Disk Managment pa ga tamo vidiš.


I kada ga vidiš desni klik i možeš napraviti delete ili format (ovisi što ti nudi). Ukoliko je format - napravi NTFS ako je samo za Windowse, a ako ga planiraš koristiti i na PS4 za saveove, slike, videe, glazbu tada izaberi exFAT.
Ukoliko ide delete onda ideš create new partition ili drive što već piše. I nakon toga ga formatiraš.

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1833 : 31. Svibanj, 2017., 20:30 »
dobro je sredio sam, hvala na pomoci

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1834 : 01. Lipanj, 2017., 06:36 »
Nema problema. Dao si mi ideju novu, sad moram vidjeti kako će PS4 reagirati.
U principu za extended storage je minimum 250GB pa razmišljam disk od 1TB podijeliti na 2 particije. Za početak obje u exFAT po pola.
I kad spojim na PS4 me zanima kako će ga vidjeti.
Možda je moguće napraviti jednu polovicu kao extended PS4 storage, a drugu da ostane exFAT i da ju koristiš za PC i druge stvari na PS4...

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1835 : 01. Lipanj, 2017., 09:59 »
Nema problema. Dao si mi ideju novu, sad moram vidjeti kako će PS4 reagirati.
U principu za extended storage je minimum 250GB pa razmišljam disk od 1TB podijeliti na 2 particije. Za početak obje u exFAT po pola.
I kad spojim na PS4 me zanima kako će ga vidjeti.
Možda je moguće napraviti jednu polovicu kao extended PS4 storage, a drugu da ostane exFAT i da ju koristiš za PC i druge stvari na PS4...
vidis dobra ideja
aj napisi kad odradis to kako je proslo pa cu i ja pokusati tako..

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1836 : 01. Lipanj, 2017., 10:11 »
Ti ces vjerojatno probati prije nego ja. Jer trebam prvo ocistiti disk da bi to napravio, a nemam vremena sada.
Mozda to napravim na godisnjem tamo u Kolovozu...

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1837 : 14. Lipanj, 2017., 21:54 »
Pozdrav ekipa!

Imam dva pitanja. Prvo je vezano uz DS4.
Već dugo vremena gledam hoće li mu pasti cijena, ili da će ga netko prodavati po prihvatljivoj cijeni, ali teško je naći DS4 za najviše 300 kn. Postoje li neki neslužbeni kontroleri koji imaju nisku cijenu? Meni treba samo kada mi dođe ekipa pa za igrati FIFA, PES i tabačine. Za sve ostalo čuvam orginalni DS4. Za PS3 dok je bio aktualan bila je hrpa neslužbenih kontrolera, malo mi je čudno što za PS4 nema baš ili nisam naišao. I da ondmah napomenem, ne zanimaju me prejeftine i upitne kvalitete kineske kopije ( imao sam za PS3 neki užasno loš, gubila se veza, rasklimane tipke nakon par dana itd. ).

Drugo pitanje je vezano za volan za PS4.
Nemam baš iskustva sa volanima općenito, ali gledao sam neke usporedbe i video, i cijene su opet visoke. No nije to ono što me trenutno muči oko volana, imaju volani koji su izašli nedugo nakon izlaska PS4, ili kasnije, oni još uvijek drže visoke cijene, a meni to zvuči staro, uz to neki dolaze sa mjenjačem, neki ne. Dosta je tu faktora, posebno jer nemam baš iskustva sa kupovinom volana. Ja neznam ima li datum izlaska kakve veze sa kvalitetom, jer uvijek podrazumjevam da je novije bolje. Nakraju i sam je Sony izbacio DS4 v2. Ako sam dobro vidio, čak i za Xbox One ima jako dobrih i cjenovno prihvatljivih volana. Gledao sam Thrustmaster T80, ali nisam siguran u njega, kažu da je “službeni“ cijena je ok, ali opet tražim savjet nekog iskusnijeg.
Što se tiče novca, otvoren sam za skoro sve prijedloge, samo ne želim one preskupe, jer ipak ga neću toliko koristiti, ali ako ima nešto za 200-300 kn ( razlike između volana ) značajno bolje i kvalitetnije, naravno da cu izabrati bolje.
Imate li kakve prijedloge za volan, na što treba obratiti pažnju i ako imate volan može neki savjet?

P.S. Nisam neko vrijeme igrao na PS4 i kada sam se vratio u nekim igrama ( GTA V, Horizon ZD, Mad Max..., FIFA je normalna ) O je postala potvrda, a X povratak, prije je bilo obratno. Od kada je to tako i može li se to promijeniti?
« Zadnja izmjena: 14. Lipanj, 2017., 23:01 DeusNIikola »
 

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1838 : 15. Lipanj, 2017., 07:53 »
Za početak nije ti krug potvrda, a X za natrag, neke si postavke zeznuo.


DS4 je skup zbog svojih tehnologija koje drugi kontroleri nemaju kao što je žiroskop i touchopad. Ako već imaš neki gamepad probaj ga spojiti, često puta xinput kontroleri rade bez problema, ali probaj one sa žicom, ne bežićne kontrolere. Ne kažem da će svi raditi, ali oni kvalitetniji bi mogli.
No opet nećeš imati funkcije poput touchpada koji može na sebi imati puno kontrola.
Znači u PES-u recimo ne bi mogao izabrati tko će ti pucat slobodnjake, itd.
A čim nemaš taj gumb, vjv ti kontroler neće niti raditi.


Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1839 : 20. Lipanj, 2017., 21:48 »
Pozdrav ljudi!

Planiram kupiti PS4 a zadnja konzola koju sam imao bio je PS2 pa imam par pitanja.

Kakva je razlika izmedju obicnog i Slim PS4?
Hocu li moci igrati na telki Hd ready 720p dok ne kupim full hd?
Koji je najbolje psn uk, usa, hr.



*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1840 : 21. Lipanj, 2017., 09:20 »
Pozdrav ljudi!

Planiram kupiti PS4 a zadnja konzola koju sam imao bio je PS2 pa imam par pitanja.

Kakva je razlika izmedju obicnog i Slim PS4?
Hocu li moci igrati na telki Hd ready 720p dok ne kupim full hd?
Koji je najbolje psn uk, usa, hr.




Slim je novija verzija koja manje trosi i stvara manje buke u radu (ventilator koji hladi konzolu), a i fizicki je manji (jedini nedostatak je sto mu mislim nedostaje opticki audio izlaz ako ga koristis).
Imas i PRO verziju koja je malo jaca i glomaznija pa neke igre izgledaju i rade malo bolje.
Moci ces igrat na bilo kakvoj telki, samo da ima HDMI ulaz.
A mozda najbolje nas PSN jer ces najlakse kupovat bonove, ili placat nasim karticama.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1841 : 21. Lipanj, 2017., 17:35 »
Pozdrav ekipa!

Uspio sam nabaviti DS4, novi, 330kn. Tako da sam i to riješio. Zanima me kako koristiti 2 DS4 na glavnom računu dok igram igre? Znam da mogu napraviti Gosta, pa igrati na njemu sa 2 DS4, o tome sam već čitao na forumu, ali mogu li ikako sinhronizirati dva da rade na glavnom računu?

Shvatio sam u čemu je bio problem sa zamjenom X i O. Pošto imam 3 acc, HR, US i  od nedavno JP, na svakom kupujem po neku igru na sniženju, Horizon ZD je bila na japanskom, a tamo su te dvije funkcije tipki zamijenjene, valjda je tako sa svim azijskim konzolama i igrama na njihovim računima.

I volio bih da ako netko ima iskustva sa volanima za PS4 da mi se javi i da nekakav savjet.

Planiram kupiti kućište za HDD ( znam da mora biti USB 3.0 za spajanje na PlayStation 4, a ja imam staro kućište sa 2.0 ) jer imam disk od 500 gb iz laptopa koji sam zamijenio SSD-om. Znam da mogu prebacivati igre na disk i instalirati igre na disk, ali me zanima ima li i može li biti problema ( pošto je to ipak vanjski disk ) tijekom dužeg korištenja i igranja? Znam da ako je isključen disk a neka je igra na njemu, da PS4 prikazuje igru ali je mali trokutić pokraj imena igre, pa moje pitanje se nastavlja na ovo, je li mi onda pametnije isključiti disk dok ne igram igre sa njega ili neka radi cijelo vrijeme sa PS4, a onda bih redovne igre stavio na PS4, a ostale na disk.

I još jedno pitanje, moja se konzola u nekim igrama dosta jako čuje, tj. ventilatori bruje, to traje oko minutu pa se oni utišaju malo, bude prihvatljiva razina buke. Mene zanima je li vrijeme da je očistim ( kupljena je u 7.2015.) i je li dovoljno ispuhati prašinu ili treba mijenjati i termalnu pastu? Postoji li neki prijedlog za termalnu pastu i koliko bi je trebalo staviti, neki govore da je dovoljna samo kapljica koja se razmaže, drugi da malo veća kapljica koja se ne razmazuje, a treći da treba staviti dosta paste. Koji je vaš savjet?
« Zadnja izmjena: 21. Lipanj, 2017., 17:41 DeusNIikola »
 

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1842 : 25. Lipanj, 2017., 21:26 »
Šta gledati pri kupovini polovne konzole?
Gledam da konzola ne bude starija od 1 godine, šta jos?  :D

*

safetovac

  • n00b
  • 1
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1843 : 28. Lipanj, 2017., 18:18 »
Ljudi jedno glupo pitanje ali ne pratim ps svijet a klinac sad zeli par igara pa trebam savjet
Ima ps4 i hrvatski psn account.. Nasli smo par igara koje su osjetno jeftinije na us ps4 shopu.

Na koji nacin doci do njih ? Registriram novi ps account u us, i prijavim ga na ps4 kao drugi user? Radit ce sve i nije nelegalno ili se dogadja da ljudima obrisu account zbog toga sto nisu u US?

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1844 : 29. Lipanj, 2017., 18:44 »
Ljudi jedno glupo pitanje ali ne pratim ps svijet a klinac sad zeli par igara pa trebam savjet
Ima ps4 i hrvatski psn account.. Nasli smo par igara koje su osjetno jeftinije na us ps4 shopu.

Na koji nacin doci do njih ? Registriram novi ps account u us, i prijavim ga na ps4 kao drugi user? Radit ce sve i nije nelegalno ili se dogadja da ljudima obrisu account zbog toga sto nisu u US?

Sve radi bez problema (neš dobit ban), samo napravi novi user na konzoli, stavi pod regiju United States. državu odabereš neku koja nema porez na igre (Florida, Oregon npr. i neke druge, ulicu odabereš neku random,). Jedini način da preneseš novac na PS Wallet na tom US računu je putem PSN gift kartica, najbolje ih je ovdje uzet (https://www.amazon.com/gp/product/B00GAC1D2G/ref=oh_aui_d_detailpage_o00_?ie=UTF8&psc=1), Amazon nije briga ak ti kredtina kartica nije iz US, samo si u Amazon računu stavi neku adresu iz USA da te ne odbije.

Zatim odeš pod "Reedem code" na konzoli u PSN store-u, upišeš kod i kupiš igru kasnije. Igra će ti bit dostupna na svim user account-ovima na konzoli dok god je na njima konzola postavljena "kao primary". Dakle ovo tu s linka : (https://www.playstation.com/en-ie/get-help/help-library/my-account/device-activation-deactivation/activating-a-playstation-4-system/) napraviš na oba PS accounta koja imaš.

Ako ćeš planirat igrat multiplayer, treba ti PS Plus, nedavno je bio 255 kn za 1 god. na HR PSN store-u (inače je 365 kn), dovoljna ti je jedna članarina po konzoli.
« Zadnja izmjena: 29. Lipanj, 2017., 19:56 Alan Wake »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9