HCL.HR

PlayStation 4 - općenita rasprava

  • 2228 Odgovora
  • 631281 Hitova
*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1890 : 09. Kolovoz, 2017., 09:29 »
Frajeru - kompliciraš.


Imaš hrpu oglasa. Ja sam uzeo svoj PS4 slim za 1600kn iz oglasnika i bio je star 20 dana!
Provjerio serijski broj u Santa Domenici i vidio da ima i njihovo jamstvo. MOraš imati jamstveni list i račun. I uzeo još 2 godine jamstva tako da mi PS sad ima jamstvo do 19.04.2020!


Uz to da je PS bio skroz zapakiran i nikad otvaran. Raspitaj se malo. Jedino ako ti je problem pljunut gotovinu pa želiš na rate, a to je onda druga priča.
No mislim da ti i tada nisu te cijene nego su 10% veće, barem što se Domenice tiče.

*

BONZO

  • *
  • 25
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1891 : 09. Kolovoz, 2017., 12:06 »
"Raspitaj se malo. Jedino ako ti je problem pljunut gotovinu pa želiš na rate, a to je onda druga priča."

Vjerovao ili ne, upravo to i radim. Nije problem "pljunut" gotovinu, nego zašto bi platio konzolu 2500kn ili više ako ju mogu kupiti za manje love, plus još dvije igre za tu lovu... Ne kužim kako je to kompliciranje.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1892 : 09. Kolovoz, 2017., 12:19 »
Pa ja ti upravo kažem da ne pljuneš 2500kn nego puno manje. Ja sam na kraju pobrao konzolu + 2 godine garancije za 1999kn.


Što je zaista isplativa kupnja. A ne znam kaj ti tražiš posebno. Nećeš naći jeftinije od toga trenutno. To ti je ista cijena kao i u dućanu, samo s dodatnom garancijom koju bi (ako ju želiš) ionako morao dodatno platiti 399kn...


Matematika je vrlo jasna. Ja sam za istu lovu kupio PS4 Slim s 3 godine garancije, dok bi ti za tu lovu dobio s 1 godinom garancije.


Nadalje, ako gledaš samo PS4 slim opet je 1600kn super ponuda s garancijom od godinu dana i zapakiranom konzolom.


Zaista ne razumijem čemu čekat nekakvu akciju u dućanu kad istu tu konzolu s istom garancijom možeš dobiti SAD po istoj toj cijeni koju tražiš.


P.S. Forum ima ugrađenu funkciju citata i nema potrebe kopirati i stavljati u navodnike ono što je netko napisao jer je nepregledno.
Ispod tvog posta koji pišeš (ideš na odgovor, ne na brzi odgovor) imaš sve postove i u desnom uglu posta koji te zanima imaš opciju Umetanje Citata.
Klikni to i izbrišeš samo sadržaj koji ti je previše ili bespotreban. Ostalo sve zadržiš uz obvezno ostavljanje kodova [quote xy osobe] i isti zatvarajući marker bez kojeg ti ne bi radilo [/quote]

*

BONZO

  • *
  • 25
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1893 : 09. Kolovoz, 2017., 14:02 »
Nadalje, ako gledaš samo PS4 slim opet je 1600kn super ponuda s garancijom od godinu dana i zapakiranom konzolom

Pa normalno da je to super ponuda, znam da je bilo sniženja gdje su konzole bile 1700-2000kn, ali kao što rekoh nije bila plaća pa se moralo čekati, a sada više nema tih popusta. Ne bih kupovao korištenu konzolu jer neman baš najbolja iskustva s takvom kupnjom, tako da čekam da bude neki popust ispod/ili 2000kn.

P.S. valjda sam stavio citat kako treba.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1894 : 09. Kolovoz, 2017., 14:11 »
Super za citat  :thumbs:


Ali ja ti pričam, majstore, o novoj konzoli. Zapakirana s računom i garancijom - nikad, ali nikad otvarana. Sve je zapakirano i ima one sigurnosne naljepnice. Kažem da sam takvu toliko platio, a ne rabljenu.


Ljudi po oglasnicima prodaju i novo, neotvoreno, a ne nešto što je korišteno - to ni ja ne bih kupio. Samo se trebaš malo potruditi i naći to.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1895 : 09. Kolovoz, 2017., 14:22 »
Ma ima hrpa novi i neotvorenih PS4 konzola na Njusci i svakako se isplati prvo tamo pogledat.

*

BONZO

  • *
  • 25
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1896 : 09. Kolovoz, 2017., 14:24 »
Da stvarno sam rasturio sa citatom haha.
Frajer, majstor... čoviče udjeluješ mi epitete ko na traci

Pa dobro ljudino gdje ti to nalaziš, sharaj link, daj imena stranice bilo što?


*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1898 : 09. Kolovoz, 2017., 15:35 »
Nisi nikad čuo za njuškalo ili nikada nisi koristio oglasnike?!?!


Imaš ih hrpu, a isto tako imaš tamo i filtere pa izabereš samo novo i vidiš gdje piše zapakirano i garancija...


EDIT: Hvala @bartul_9 što si se potrudio i pokazao čovjeku kako, doslovno, u manje od 2 minute naći nekoliko oglasa.

*

BONZO

  • *
  • 25
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1899 : 09. Kolovoz, 2017., 18:17 »
Dobro je li ti stvarno mislis da nikada nisam cuo za njuškalo i oglas?
Radi se o tome da ne preferiram kupovati od preprodavača jer imam loša iskustva sa istima, i želio bih kupiti novu konzolu da sam siguran da je s njim sve u redu. I sve što sam pitao je ako netko zna da je negdje neki popust da bi cijenio da me obavijesti...
Hvala čovjeku na linkovima svejedno.

Ne razumijem čemu takvo nedolično odgovaranje, kao da sam pitao može li mi tko pokloniti PS4...

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1900 : 09. Kolovoz, 2017., 18:46 »
Rekao si sam da ti ljudi kažu ako postoje takve cijene za nov PS4
Da... Vidio sam na ekupi isto je bija za 1700kn, ali sam zakasnio sa kupnjom (čekala se plaća haha).
 Ako kojim slučajem vidite negdje, eto bija bih zahvalan da me se sjetite i obavijestite :D


Onda ti pak kažem za njuškalo, al te pitam jel problem zbog gotovine i rata, a ti kažeš da to nije problem
Nadalje, ako gledaš samo PS4 slim opet je 1600kn super ponuda s garancijom od godinu dana i zapakiranom konzolom

Pa normalno da je to super ponuda, znam da je bilo sniženja gdje su konzole bile 1700-2000kn, ali kao što rekoh nije bila plaća pa se moralo čekati, a sada više nema tih popusta. Ne bih kupovao korištenu konzolu jer neman baš najbolja iskustva s takvom kupnjom, tako da čekam da bude neki popust ispod/ili 2000kn.


I onda ti i bartul kaže da nije korištena konzola i tražiš link, iako sam već ranije napomenuo da sam kupio svoj PS4 preko oglasnika. Ako sam kupio preko oglasnika za tu lovu, a ti kažeš da ti dam link, onda je pretpostavka da nisi gledao po oglasnicima, dakle - nisi ih koristio.


Gle, loša iskustva su moguća ako ne znaš što i kako kupovati. Ove stvari se jedino i isključivo kupuju kada imaš pristup istome, odnosno - na ruke uz probu.
Nema kupnje pošalji ti meni lovu, a ja tebi konzolu. Sve elektroničke, računalne komponente se kod mene jedino osobno testiraju i nikakva slanja ičim ne dolaze u obzir (pričam o oglansiku i rabljenim stvarima, kao i novim koje su u oglasniku).
Ako ideš putem pošto - naravno da ćeš se sribat.


Dakle nađeš se s čovjekom, provjeriš račun i garantni list. Nazoveđ Santa Domenicu (jer su oni zastupnici Sony-a za HR i jedino oni), provjeriš serijski broj i to je to. Ako se sve poklapa kupnja je 10000% sigurna. Kažem ti ja sam čak na to uzeo i dodatnu garanciju. PS4 je bio kupljen 19.04.2017. ja sam konzolu kupio 15.05.2017. i uzeo produljeno jamstvo 20.05.2017. bez ikakvih problema i sve radi.


Stvar je samo kako se postaviš i koliko imaš znanja oko neke materije. npr. ja nemam dovoljno znanja i nikada ne bih kupovao auto s njuškala, jer bih sigurno spušio, ali za komponente i elektroniku - nema problema.
Ako nisi siguran sam po ovim koracima, onda ako želiš pozoveš frenda ili kolegu koji dobro zna i to je to.


Čekat akciju od dućana može biti čista lutrija i ne mora biti da će više ikada biti takve akcije, a možda bude još i bolja. No to ti nitko ne može garantirati. Jer akcije ionako ne organiziraju dućani nego dobavljač i proizvođač. Dakle nema veze s HR tržištem, sve su akcije na komponente i elektroniku diktirane isključivo izvana od proizvođača i nakon toga od naših dobavljača. Zato ti nitko i ne može ništa reći.


*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1901 : 09. Kolovoz, 2017., 21:16 »
Slazem se.. Ovaj stav " Ne kupujem preko oglasnika jer sam imao losa iskustva" je preglup.

Ja sam kupovao miljon stvari preko oglasnika i nikad  nisam imao lose iskustvo. Uvjek sve detaljno ispitam i normalno nadem se sa covjekom, sve vidim i isprobam i nemam nikakvog straha, jednostavno treba bit oprezan i ne davat svoju lovu tek tako.


Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1902 : 09. Kolovoz, 2017., 21:40 »
Pa normalno da je to super ponuda, znam da je bilo sniženja gdje su konzole bile 1700-2000kn, ali kao što rekoh nije bila plaća pa se moralo čekati, a sada više nema tih popusta. Ne bih kupovao korištenu konzolu jer neman baš najbolja iskustva s takvom kupnjom, tako da čekam da bude neki popust ispod/ili 2000kn.

 a ja imam pozitivna iskustva što se tiče kupovine baš rabljenih Playstationa iz oglasa  :)
PS2 kupljen 2007. za €100,  fat model čipiran (tad već bio star vjerojatno 3-4 godine)  - dan danas super radi kao i kad je kupljen,
PS3 kupljen 2014. za 1100kn, Super Slim 500 GB, super radi uz skoro pa svakodnevno višesatno igranje,
i sad nekako čak nisam htio izlaziti iz tradicije   :hiha:   pa sam i PS4 uzeo preko oglasa i sve je uredno.  Iako moram priznati da mi je bilo malo krivo kad sam vidio tu ponudu za 1700kn jer sam ja platio 1400kn + 100kn poštarine (staro oko pola godine).
ali to je tako kad nisam mogao dočekati da igram novog Crasha  :)
I sve je slano poštom pouzećem, čak mislim da se za PS2 i PS3 nisam ni telefonski čuo s ljudima nego se samo dogovorio putem maila.

S druge strane, PS1 (One verzija) kupljen davne 2000. ili 2001. novi u trgovini, s njim nikad nisam bio baš zadovoljan jer se nije baš dao čipirati nego je zahtijevao one specijalne CD-e  itd.

Tako da ono, samo treba malo potražiti i istražiti, uvijek se nađe dobra ponuda rabljenih a za malo manje novaca, jedino što moraš imati keš  :mrgreen:

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1903 : 11. Kolovoz, 2017., 20:54 »
Eto, i ja sam u potrazi za još jednim PS4 slim / PRO.
Xbox One ide na prodaju pa sinovima moram ubost PS4 :)
Također sam samo za kupovinu nove konzole, ali u Splitu je trenutno slaba ponuda na oglasima....
Bit će nešto, ako ništa na amzonu ću ubost jednoga :)

*

BONZO

  • *
  • 25
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1904 : 14. Kolovoz, 2017., 11:16 »
Virty, imaš na ekupi akcija Slim 500gb za 2000kn. Ja danas naručija :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9