HCL.HR

PS4 Glasnoća, odnosno buka ventilatora...

  • 21 Odgovora
  • 19239 Hitova
PS4 Glasnoća, odnosno buka ventilatora...
« : 05. Prosinac, 2013., 13:28 »
Hey vi gejmeri koji već imate PS4, koliko Vam je konzola bučna, odnosno, tiha, u Killzone: Shadow Fall? Nisam siguran je li nemam sreće pa sam dobio tako bučan stroj ili je to po defaultu tako... Probao sam vertikalno, horizontalno, ali jednostavno nema pomoći. Sistem je prilično tih u meniju, ali nakon par minuta igranja Killzonea zvuči kao moj gamerski PC igrajući Battlefield 4, možda i bučnije. Ne vjerujem da se radi o grešci senzora ili ostalog jer zrak koji baca van je stvarno izuzetno vruć, dakle, valjda je to jednostavno tako. Po meni jedina loša strana odličnog paketa konzole i usluga.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: PS4 Glasnoća, odnosno buka ventilatora...
« Odgovori #1 : 05. Prosinac, 2013., 14:36 »
Mali je i vruc... Bas sexy ;)
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: PS4 Glasnoća, odnosno buka ventilatora...
« Odgovori #2 : 05. Prosinac, 2013., 14:39 »
Mali je i vruc... Bas sexy ;)

Da, toliko vruć da sam našao prigodnu sliku mog PS4:

http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/706/3367/original.jpg

\:D/

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PS4 Glasnoća, odnosno buka ventilatora...
« Odgovori #3 : 05. Prosinac, 2013., 15:08 »
Govori da je po glasnoći u razini PS3 Slim verzije, jesi imao bilo koji PS3 usporedbe radi?

Odg: PS4 Glasnoća, odnosno buka ventilatora...
« Odgovori #4 : 05. Prosinac, 2013., 15:16 »
Govori da je po glasnoći u razini PS3 Slim verzije, jesi imao bilo koji PS3 usporedbe radi?

Imao sam i PS3 Flat i sada imam Slim koji se nalazi s druge strane televizora. Ps4 je neusporedivo glasniji od starije braće. Slim je gotovo nečujan, dok je fat bio nešto glasan, ali...bešuman u usporedbi. Ne znam jesi li imao ili imaš ili čuo prvi Xbox 360? Reeecimo da je PS4 tu negdje, ali važno je napomenuti da nije kao xbox konstantno bučan, već samo u Kz Shadow Fall. Mogu snimiti danas kad cu igrati pa postati video...hoće se razletit. Strah me samo što kad dođe neka igra koja će ga još više upregnuti. Nadam se nekom fmw updateu.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PS4 Glasnoća, odnosno buka ventilatora...
« Odgovori #5 : 05. Prosinac, 2013., 15:28 »
A nez, možda ti je onda neka greška na konzoli :( jer koliko čitam po glasnoći bi trebao biti tiši od običnog PS3, u razini PS3 Slima

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: PS4 Glasnoća, odnosno buka ventilatora...
« Odgovori #6 : 05. Prosinac, 2013., 16:27 »
Govori da je po glasnoći u razini PS3 Slim verzije, jesi imao bilo koji PS3 usporedbe radi?

Imao sam i PS3 Flat i sada imam Slim koji se nalazi s druge strane televizora. Ps4 je neusporedivo glasniji od starije braće. Slim je gotovo nečujan, dok je fat bio nešto glasan, ali...bešuman u usporedbi. Ne znam jesi li imao ili imaš ili čuo prvi Xbox 360? Reeecimo da je PS4 tu negdje, ali važno je napomenuti da nije kao xbox konstantno bučan, već samo u Kz Shadow Fall. Mogu snimiti danas kad cu igrati pa postati video...hoće se razletit. Strah me samo što kad dođe neka igra koja će ga još više upregnuti. Nadam se nekom fmw updateu.

UUUU, pa prvi x360 je glasniji i od prvih ps2 debeljuca, mora da se fino cuje ps4...
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: PS4 Glasnoća, odnosno buka ventilatora...
« Odgovori #7 : 05. Prosinac, 2013., 16:57 »
Došao sam doma i krenuo igrati KZ i reko, idem snimiti mobom ono što čujem, ali primjetio sam na YT već gomilu gomilu takvih videa pa nema potrebe da snimam, ugl. identično se čuje ovome, ako ne želite slušati uvod, skočite na 2:10 min u videu:

Playstation 4 Loud Fan Noise

Ps3 Slim mi paralelno s druge strane TVa upravo već sat dva skida Gran Turismo 6 i doslovno ga ne čujem, naravno usporedbe radi, Ps4 je u meniju samo maaaalčice glasniji od slima. Al u igrama, ovo su već razine kućnog usisavača ;)

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: PS4 Glasnoća, odnosno buka ventilatora...
« Odgovori #8 : 05. Prosinac, 2013., 17:09 »
A ako se ne cuje svima tako onda je do kvalitete APU-a na koji si naletio.
Kao kod procova za komp, uzmes 2 identicna i jedan se npr da ocat na 2,5ghz, a drugi nece nikako preko 2,2ghz i vise grije i slicno....
Dobio si neki losiji APU, koji se ocito malo vise grije, ali zasada radi, nema mi druge logike... :geek:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: PS4 Glasnoća, odnosno buka ventilatora...
« Odgovori #9 : 06. Prosinac, 2013., 09:39 »
Ma, pomirio sam se, ako PS4 radi, ne gasi se, niti se igra ruši, neću brinuti. Btw, jučer sam baš završio Shadow Fall, od prve do zanje minute igre sve stabilno, glatko i lijepo. A buku konzole sam si zadao kao mjerilo glasnoće pojačala u dnevnom boravku, ako čujem konzolu - nisam dosta pojačao. I doživljaj je bolji :kava:

p.s. primjetio sam da je postavljen vertikalno ipak 5-10% glasniji, odnosno fan odlazi u malo višefrekventniju buku, ali...zanemarivo u odnosu na to koliko ljepše izgleda na staklu. Dok više ljudi dobije konzolu, usporedit ću s njima, možda pitati i na još nekom forumčiću čisto da mi bude lakše.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: PS4 Glasnoća, odnosno buka ventilatora...
« Odgovori #10 : 06. Prosinac, 2013., 13:56 »
Glupo pitanje, a jesi probao s drugom igrom da usporediš glasnoću?

Odg: PS4 Glasnoća, odnosno buka ventilatora...
« Odgovori #11 : 06. Prosinac, 2013., 14:01 »
Glupo pitanje, a jesi probao s drugom igrom da usporediš glasnoću?

Jesam, tiše je u drugima, FIFA 14 demo, Resogun (glasan ali ne toliko), Contrast je isto tih, ali Killzone optereti sistem i razara.

*

Dymar

  • *
  • 85
  • Dymar in Love
Odg: PS4 Glasnoća, odnosno buka ventilatora...
« Odgovori #12 : 06. Prosinac, 2013., 14:06 »
Ja ti mogu reći, da se kod mene baš "ništa" čuje.. a također igram Killzone..
Samo na početku se čuju za par sekundi cooleri i to je to

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk


Odg: PS4 Glasnoća, odnosno buka ventilatora...
« Odgovori #13 : 06. Prosinac, 2013., 14:21 »
Ja ti mogu reći, da se kod mene baš "ništa" čuje.. a također igram Killzone..
Samo na početku se čuju za par sekundi cooleri i to je to

Mislim si da je možda problem u firmwareu ili power managementu, pa da će to naknadno ispraviti za te određene serije konzola. Glupo mi sad odmah rastaviti i mjenjati pastu na hladnjaku (iako se veselim tome, pošto volim kopati),  jer koliko čitam po netu to rješava problem onih koji imaju crveno svjetlo na konzoli kada se ugasi radi pregrijavanja. Meni se to nije još dogodilo.

Dakle, igraš Killzone i on ne vrišti, ali čuješ ventić jeli tako? mislim da ne može biti tih kao u meniju kada igra nije pokrenuta? Pretpostavljam da ti iza baca prilično topao zrak samo ti za razliku od mojeg ventilator ne mora vrištati da drži temp pod kontrolom.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: PS4 Glasnoća, odnosno buka ventilatora...
« Odgovori #14 : 06. Prosinac, 2013., 16:20 »
Na Anandtechu je bilo mjerenje potrosnje ps4 i x1 u menijima i slicno, ps4 trosi 130-140w u meniju i kod browsanja ako se dobro sjecam, dok x1 trosi 80w, ps4 potrosnja je poprilicno velika! Mislim da nije mjerio potrosnju tokom igranja...steta...
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9