HCL.HR

PS4 iz australije

  • 3 Odgovora
  • 2465 Hitova
*

bermussta1

  • n00b
  • 1
PS4 iz australije
« : 02. Ožujak, 2017., 08:00 »
Pozdrav svima,

imam jedno pitanje na koje se nadam da cete mi odgovoriti  :D
Brat mi je kupija PS4 u australiji i donit ce mi ga za mjesec dana u Hrvatsku.
Zanima me da li ću imati problema sa igranjem igrica iz Hrvatske? nesto sam citao po forumima, da može bit problem sa DCL..
hvala unaprijed. :)

Odg: PS4 iz australije
« Odgovori #1 : 02. Ožujak, 2017., 10:00 »
Kolko znam konzole su region free. DLC bi mogo zezat samo u slucaju da nije kupljen iz iste regije kao i igra. Ako kupujes europske igre onda bi najbolje bilo imat europski account. Ako ti s konzolom donese i neku igru iz australije, sanse su da ce za nju DLC radit samo ako je kupljen iz australskog PSN stora. Uglavnom, to provjeravas sa regionalnim serijskim kodovima na strani kutije igre tipa BLES055. Kad online kupujes DLC u opisu proizvoda bi moralo pisati tocno koji kod cda podrzava.

Tako je sve barem bilo kada sam se jednom opekao na PS3, ako vise nije neka me slobodno netko ispravi.

Odg: PS4 iz australije
« Odgovori #2 : 02. Ožujak, 2017., 13:11 »
Da... Ja imam jedan HR i jedan Američki račun. Znači, druge regije i ponekad mi neke aplikacije sa
jedne regije ne rade na drugoj ali mislim da dokle ćeš imati HR račun i kupovati sa našeg Storea
ne bi smio imati problema. Znači, ja kupnjim sa američkog računa na tom američkom računu igram bez problema a kupnjum sa našeg isto igram na našem bez problema. Niti jedna igra mi do sada nije radila probleme ali kod DLCova je bilo problema. Ako je igra kupljena na HR računu a želiš neki DLC na američkom onda ovisi od igre do igre da li ćeš ga moći koristiti na tom računu.

Ovako, ako napraviš HR račun bez obzira odakle je konzola bitan je softver, tj. odakle on dolazi
i mislim da bi trebao biti bez problema.

 No, čekaj još malo da ti netko tko je stručniji kaže da li je to točno,
ja znam ponešto samo iz svojih iskustava.

Odg: PS4 iz australije
« Odgovori #3 : 09. Ožujak, 2017., 12:43 »
Ja sam dobio PS4 kupljen u americi i igram igre kupljene ovdje bez problema skupa sa DLCovima, account mi je na hrv. Jedino je problem to što ps4 odavde neće moć pokrenut igre iz australije (pretpostavljam region lock, na pozadini kutije ima mali simbol kugle/zemlje s brojevima, 2 za "naše" igre, 4 je za regiju Australije-sad sam guglao ) ali zato ćeš ti moć pokrenuti i te iz australije i kupljene ovdje (barem je tako meni pa je vjv tako i tebi)
« Zadnja izmjena: 09. Ožujak, 2017., 12:56 antisha98 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9