HCL.HR

Ratchet & Clank

  • 10 Odgovora
  • 5811 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Ratchet & Clank
« : 28. Ožujak, 2017., 19:27 »

Ratchet & Clank is a three-dimensional platform-shooter video game developed by Insomniac Games and published by Sony Interactive Entertainment.
It is a re-imagining of the first game in the series, based on the film adaptation by Rainmaker Entertainment and Blockade Entertainment. The game was originally planned to be released on the PlayStation 4 in 2015, but was delayed, along with the film, to April 2016 in order to give the film a better marketing campaign and the game additional polish time.





Proizvođač: Insomniac Games | Izdavač: Sony | Žanr: akcijska avantura | Vrijeme izlaska: proljeće 2016.

Citat:
We knew early on that we didn’t want to just up-res Ratchet & Clank for PS2. We started out thinking of Ratchet & Clank on PS4 as a “re-imagining” of the 2002 original, revised to tie in with the deeper version of Ratchet’s origin story (as seen in the film). We envisioned a curated Ratchet & Clank experience that borrowed from the spirit of the classic PS2 games while infusing some of the best elements from the Ratchet & Clank Future games. We ended up with a new game, with elements based on the original — but now with modern controls, several new planets, new and updated gameplay segments, all-new Clank gameplay, all new boss fights, new flight sequences, and more… all constructed to take advantage of the graphical prowess of PS4. Throw in James Arnold Taylor as Ratchet, and you have a new beginning.

The fresh start means we changed up the arsenal quite a bit as well. As always with Ratchet & Clank games, you battle your enemies with an out-of-this-world arsenal. In the PS4 version of Ratchet & Clank, the majority of the arsenal is made up of weapons that weren’t in the original game. That means both new weapons and fan-favorite tools of destruction from the Ratchet & Clank Future series will fill out Ratchet’s kit. From the brand new Pixelizer (which transforms enemies into explosive 8-bit pixels) to franchise favorites like the dance-party-inducing Groovitron and wise-cracking robotic bodyguard Mr. Zurkon, Ratchet & Clank’s arsenal has never been better.








*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Ratchet & Clank
« Odgovori #1 : 28. Ožujak, 2017., 19:28 »
Nakon par sati u igri; ja sam odu-ševljen!
Igra svakom sekundom sve bolja, brža, dinamičnija, ljepša, draža, brža, bolja; okej prestat ću!
Cure mi sline na level design i općenito art direkciju ove igretine...









Gameplay je čudesno zarazan i zabavan; ma kohezija brate!
Ovako nešto bi bilo odlično i mrziteljima platformera; nemoš bit čovjek i ne volit ovu igru...
Nemoš jednostavno!

Odg: Ratchet & Clank
« Odgovori #2 : 29. Ožujak, 2017., 00:00 »
Potpisujem :)
A i za skupiti sve na svakom planetu treba vremena.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Ratchet & Clank
« Odgovori #3 : 29. Ožujak, 2017., 11:46 »
Oh vidi vidi tko se udostojio doć na forum. :hiha:

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Ratchet & Clank
« Odgovori #4 : 29. Ožujak, 2017., 12:37 »
Baš si ovih dana razmišljam o toj igri. Hrpa zabave uz nju.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Ratchet & Clank
« Odgovori #5 : 29. Ožujak, 2017., 15:55 »
Igra je vrh i meni u top 5 PS4 igara, samo mi nije jasno kako ispijeli onako zasrat crtani koji je jedva gledljiv :(
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Ratchet & Clank
« Odgovori #6 : 29. Ožujak, 2017., 20:59 »
Nemoj zezat da je loš.
Baš ga htio skinut, da ga pogledam.
Da ga svejedno pogledam? Kad pređem igru a?

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Ratchet & Clank
« Odgovori #7 : 30. Ožujak, 2017., 06:35 »
Nemoj zezat da je loš.
Baš ga htio skinut, da ga pogledam.
Da ga svejedno pogledam? Kad pređem igru a?

A pogledaj, mozda ti se svidi, mojoj curi je, meni nije nikako.
Zapravo ti je skoro 1:1 sa igrom, ali kao sto sam rekao, igra je totalni vrh, a crtani je bzvz, nekakav 5-6/10.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Ratchet & Clank
« Odgovori #8 : 04. Travanj, 2017., 20:50 »
Ma već sam u uvodnim djelovima igre uvidio da se radi o jako dobroj igri; potencijalnom remek djelu.
Ali ovaj nivo na plantu Gasparu. Ma jebo me pas, ak mi to nije jedan od najboljih nivoa/levela u ijednoj igri ikad.
Ne sjećam se kada sam se ovako zabavljao u jednoj takvoj platformskoj avanturi...

Ratchet & Clank PS4 (100%) - Part 7: Planet Gaspar & All 90 Telepathopus Brains! - YouTube
Kakav level; koja ideja!? Kompletirao sam cijeli level 100%
Gameplay mehanika, oružja, ideja, težina i čista zabava!
Apsolutno nevjerojatno.

Odg: Ratchet & Clank
« Odgovori #9 : 16. Travanj, 2017., 16:32 »
Igrao sam tu igricu na Playstation 2 .. I uvijek sam je igrao i uvijek predjem iz 2. ... Haha
Y̲̅σ̲̅υ̲̅т̲̅υ̲̅b̲̅є̲̅r

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Ratchet & Clank
« Odgovori #10 : 27. Travanj, 2017., 18:23 »
Ovo mi je prvi susret sa Ratchet & Clank igrom; iako nisam igrao prijašnje igre, čini mi se da su mi dojmovi još pozitivniji zbog toga...



Predivna igretina Ratchet & Clank za koju mi je trebalo petnaest i pol sati da ju pređem, zasigurno nije najbolja PS4 igra koju sam zaigrao, no definitivno jest najzabavnija...











Prvo da spomenem, kako igru sam tek nabavio kao privremenu zamjenu za Until Dawn; rekoh ajde da probam. Nisam imao pojma u šta se upuštam. Znao sam da se vjerojatno radi o zabavnoj platform avanturi no ni u ludilu o ovako dobroj igri. Nisam znao previše niti o serijalu; čak niti vidio nikad gameplay video. Krenuvši igrat, stvorio se lagano pozitivan dojam, kako sve lijepo izgleda i fluidno uz kul audiovizualnu prezentaciju. Naravno nisam imao pojma da će početni arsenal i mogućnosti našeg Ratcheta biti tek igla u plastu sijena što se tiče gameplay mehanike i vrsti oružja. Kako bih napredovao dalje igra je postajala sve bolja, zabavnija i jednostavno me tražila da je odigram što prije. No kako ipak više od toga volim detaljno proći svaki level i kutak, nisam srljao, dapače sve sam igrao smireno i sporo koliko je to igra dozvoljavala...







Ova misija na prvoj slici iznad ovog odlomka teksta mi je jedna od najzabavniji misija ikad u igrama ovog tipa; oduzela mi je sat i 15 minuta ja mislim, a pružila neviđenu količinu satisfakcije i zabave. Isto tako znam da se u svakoj recenziji dosta ponavljam što se tiče nekih izjava, no ovdje zaista postoji neviđen omjer savršenog balansa gameplaya; taman kada mi dosadi par vrsti oružja dođu nova, pa taman kada mi dosadi jedna vrsta gameplay mehanike, izrodi se nova, pa letenje, pa ronjenje, pa puzzle, pa utrka; ma divota. Ovo je igretina za sve jebene uzraste; od klinca koji ima 8 godina, do staraca kojima dioptrija dozvoljava da uživaju u ovoj poslastici. Općenito svijet u kojem su Ratchet & Clank, jest zbilja ugodan, impresivno napravljen (znam da je poznavateljima ovo nebitno), no meni se zaista jako sviđa lure u kojem su svi ti likovi i cijela ta premisa intergalatkički agenata.







I taman u djelovima kad sam mislio da me više ništa nemože iznenadit igra kaže suprotno i razveseli me. Primjerice s Clankom. Fenomenalni djelovi s malenim. Igra odiše svim živim što treba biti u ovakvom naslovu. Odličan humor te sposobnost da i odraslu osobu odvede u svoj svijet mašte te da se ta odrasla osoba u ovom slučaju ja, jednostavno osjeća kao da je dio igre ili tog svijeta. Najimpresivnija stvar mi je definitivno kada počnu čudesa frcati po ekranu; od metaka iz arsenala kojeg upotrebljavam, do ithema koje sakupljam, kada nastane pravi mali kaos na ekranu od tisuće i tisuće sitnica, a FPS je rock solid; predivnoća, eto šta je to. Vizualno igra je top-notch; da je bolja nebi valjala. Apsolutno nebi bilo potrebno ušminkavat igru više od ovoga kako ona izgleda. Level design je vrh vrhova.







Igru da nemoram vratiti bi definitivno zadržao u kolekciji, što bi značilo da ću ju definitivno nabavit opet. Htio sam ju odmah poslije zaigrat u challenge modu, no ipak ću ostavit si drugi prelazak kada već malo pozaboravim o igri, pa da mi taj drugi prelazak isto bude wow. Igra je apsolutno za sve uzraste i teško da se nekome nebude svidjela. Možda najbolji mogući poklon za nekog tko pohađa osnovnu ili srednju školu, a da nije zaigrao igru. Kraj igre mi je dobar; odličan boss, ali sami kraj sam mislio da će ipak biti spektakluk kakva je i cijela igra; no bitno da nisam razočaran. Užasno se veselim sljedećoj igri koju ću sigurno nabaviti. U podnaslovu iznad logoa igre, sam napisao kako mi je zapravo drago da nisam igrao prijašnje igre u serijalu. Možda sam čudesa propustio, ali ovakvo lijepo HD izdanje kao nekakav reboot serijala je legao sjajno. Nabavite igru vi koji niste, nećete zažaliti...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9