HCL.HR

Nov PSTwo neće ili jedva učitava igre za PSOne

  • 9 Odgovora
  • 2670 Hitova
Nov PSTwo neće ili jedva učitava igre za PSOne
« : 08. Siječanj, 2011., 13:28 »
Ono, kad učita ide sve kao podmazano, no samo učitavanje dođe kao lutrija.
PS2 igre se učitaju bez problema.

Model je SCPH-90004 CB s nekim Toxic čipom (prikaže se lubanja tijekom učitavanja igre).

Inače, bekapiram igre na Kvark CD-ove, na što sporijom brzini i ne kontam se ima li marka diskova ikakve veze s kvalitetom i kako će se igra pokretati, makar moram reći da sam ih i prije koristio na starom PS2 i svaki je disk podosta trajao, tako da sumnjam da je to jer je prošao rok - za disk, jel.

Ovo je već zamijenjeni PS2 koji sam normalno koristio tjedan - dva dana, jer sam s prvim kupljenim u startu imao te probleme, a i sumnjam da bih opet mogao da tražim drugi.

Uglavnom, kako to riješiti?
Drugi čip?
Ili CD-ovi?

Odg: Nov PSTwo neće ili jedva učitava igre za PSOne
« Odgovori #1 : 08. Siječanj, 2011., 13:29 »
Nezz, banalno je, možda je do toga, ali ps1 čip se pokrene kad ubaciš ps1 igricu dakle, i resetiraš brzo dva puta za redom.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

Odg: Nov PSTwo neće ili jedva učitava igre za PSOne
« Odgovori #2 : 08. Siječanj, 2011., 13:33 »
Da, to znam i tako i jesam pokretao igre s duplim resetom, no sad neće ni tako.

Odg: Nov PSTwo neće ili jedva učitava igre za PSOne
« Odgovori #3 : 08. Siječanj, 2011., 13:36 »
Okretanje PSa vertikalno ne pomaže ? :solidus:

Ne znam što bi ti drugo reka, ako već paziš kako pržiš cde. Drugi čip je drastična opcija, ae.
Inače, mislim da imam Mars ili teko nekako čip, i radi ko lud.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

Odg: Nov PSTwo neće ili jedva učitava igre za PSOne
« Odgovori #4 : 08. Siječanj, 2011., 13:40 »
Ne znam baš jel ima koristi u okretanju dvojke okomito, budući se disk ionako fiksira i ne miče; to je valjda samo vrijedilo za debeli model.

Mijenjanje čipa...
Štajaznam, ne bih imao problema s tim, no nisam siguran koliko je zdravo umetnuti drugi.

Odg: Nov PSTwo neće ili jedva učitava igre za PSOne
« Odgovori #5 : 18. Siječanj, 2011., 14:04 »
Mozes li mozda updateat fw čipa?

Odg: Nov PSTwo neće ili jedva učitava igre za PSOne
« Odgovori #6 : 18. Siječanj, 2011., 15:12 »
Kako se to radi?

Odg: Nov PSTwo neće ili jedva učitava igre za PSOne
« Odgovori #7 : 18. Siječanj, 2011., 17:16 »
a sve ti ovisi od chipa do chipa.. al najbolje bi bilo otici na sluzbenu stranicu chip makera i vidjeti sto on kaze kako se radi stavljanje novog FWa.  najcesce je u pitanju przenje iso imagea na cd i ubacivanje tog cda u plejku


Odg: Nov PSTwo neće ili jedva učitava igre za PSOne
« Odgovori #9 : 23. Veljača, 2012., 16:07 »
Jedna stvar koju sam ja napravio sad neki dan da igram PS1 igre, a i bolje mi učitava PS2 igre. Može pomoć nekom ak tebi više ne treba.
Otvori konzolu, 8 križnih šarafa. Zatim, otvori disc tray, imaš 2 sitna šarafa, za to ti treba najmanji šarafciger. Lagano skini poklopac, uzmi štapić za uho i prođi preko laserskog "oka". Očisti to oko, ali pazi da ti ne ostanu dlačice ili ikakve mucice, i pazi da ne stisneš prejako ili prebrzo. Lijepo zašarafi sve natrag i gg.
Meni je pokretalo FF9 ali zašteka u uvodnoj animaciji, animaciji kad kidnappam Garnet i kad mijenjam disc. Sad više nit šteka, nit dugo očitava. Sve super radi.
Ja sam morski pas.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9