HCL.HR

PlayStation Now

  • 14 Odgovora
  • 16939 Hitova
*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
PlayStation Now
« : 07. Siječanj, 2014., 19:22 »


Upravo je na CES-u za vrijeme Sonyjevog keynotea najavljen PlayStation Now.

U pitanju je usluga streamanja PlayStation kataloga naslova (koji uključuje PS, PS2 i PS3 naslove) na PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation Vitu, televizore, tablete i mobitele. Cijena usluge još nije poznata, iako je rečeno da ćemo moći iznajmljivati određeni naslov kao i da će postojati mogućnost mjesečne pretplate uz pomoć koje ćemo imati pristup određenoj količini naslova.

Usluga će započeti s beta testiranjem krajem ovog mjeseca, dok se puni izlazak ove usluge očekuje na ljeto, normalno trenutno samo u Americi :(

Odg: PlayStation Now
« Odgovori #1 : 09. Siječanj, 2014., 09:04 »

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation Now
« Odgovori #2 : 09. Siječanj, 2014., 11:32 »
Pa dobro, to i nije toliko strašna brzina ako tako stvarno bude u praksi

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: PlayStation Now
« Odgovori #3 : 09. Siječanj, 2014., 11:54 »
Nadao sam se nekako da će barem PS1/PS2 igre jednom biti dostupne za kupnju kroz PSN na PS4 konzoli kroz standardno emuliranje, PS4 je definitivno sposoban za takvo što.

Ali sada kada znamo da PS Now podrazumijeva streaming i PS1 i PS2 igara uz PS3 igre, čini se da ništa od emulacije tih starijih igara jer bilo bi malo čudno da Sony ne gura streaming svega toga kroz PS Now, umjesto emulacije  - čak i u slučaju tih starijih platformi gdje je emulacija tehnički lako izvediva.

Mislim, dok to dođe do nas (valjda u 2015-toj)  internet brzine bi trebale biti dovoljne za zadovoljavajuće iskustvo - trebalo bi sve to raditi OK. Vidjet ćemo još koliko to misle naplaćivati i kako će samo rentanje/kupovanje igara funkcionirati, ali nisam neki "nevjerni Toma" po tom pitanju - PS Plus je nekakav dokaz da razumiju da valja nagraditi pretplatnika na neku uslugu na adekvatan način za njegov ulog. Valjda će na sličan način razmišljati i o poslovnom modelu za Now.

Inače, bilo bi zgodno da u slučaju ekipe koja već ima na određenu igru kupljenu na CD/DVD/blu ray mediju, konzola može očitati neki jedinstveni identifikator te igre sa samog diska i povezati se s PS Now na način da se instantno i besplatno (jer očito je jednom već kupljena) omogući igranje te igre kroz streaming.


*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation Now
« Odgovori #4 : 09. Siječanj, 2014., 12:10 »
Ma jasno je da guraju PS1/PS2 igre kroz PS Now, to im je odličan mamac da navuču igrače koji su u nedoumici oko same usluge.

Ovo vezano za diskove je već potvrđeno (barem za PS3 igre) da neće raditi, dakle ništa od korištenja već kupljenih igara :( Iako još ništa nije spomenuto u vezi digitalnih kupovina, baš me zanima da li će prebaciti na naš račun i igre koje smo digitalno kupili ili će i to ignorirati.

Inače da, usluga ima ogroman potencijal, pogotovo s ogromnom bazom igara, filmova, serija i glazbe koju Sony posjeduje, doslovno smo možda na početku nestanka hardware konzola i prebacivanja gaminga u oblake.

To je u jednu ruku pozitivno, no u drugu opet negativno. Dobro je iz razloga da možemo bilo gdje bilo kada na bilo kojem stroju (mobitel, tablet, valjda i PC uskoro) zaigrati sve najnovije naslove, bez obzira na našu konfiguraciju. Ono što me malo zabrinjava je gašenje usluga :/ Tipa igre stare po nekoliko godina naprosto budu ugašene i nitko ih nema priliku više zaigrati, jer ih nemamo u fizičkom obliku, nego samo negdje na serveru

Odg: PlayStation Now
« Odgovori #5 : 13. Siječanj, 2014., 11:30 »
Također bi bilo O.K. kad bi spojili pretplatu PS Now sa pretplatom na PS+.
npr. netko bi mogao uzet samo PS+, a netko samo PS Now, a ako netko želi oboje da postoji neki paket PS+Now (eto imena haha) pa da je povoljniji jer je komplet.
Naravno daleko smo od toga, ali samo iznosim svoja mišljenja.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation Now
« Odgovori #6 : 13. Siječanj, 2014., 11:42 »
Ako se ne bude zvalo PS++, razočarat ću se kao gamer i programer :hiha:

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation Now
« Odgovori #7 : 17. Siječanj, 2014., 17:15 »
Par novih informacija u vezi same usluge

Očigledno će se za samu uslugu koristiti custom-made PS3-ce koje će trošiti manje energije i imati veći diskovni prostor. Osim toga, ovo je navodni plan širenja PS Now usluge:



Dakle, kao što je i najavljeno, prvi bi ovu uslugu trebali dobiti Amerikanci na ljeto, a nakon toga bi trebala stići i u Aziju te Europu u prvom tromjesečju 2015. godine

Odg: PlayStation Now
« Odgovori #8 : 26. Veljača, 2015., 12:21 »
Da li je ova PS Now usluga postala dostupna kod nas u Hrvatskoj, pošto ju ja nemogu naći u PS Storeu,  a ne nalazi ni informacije s popisom zemalja za internetu? :/
Nintendo network ID = danielbjelan
PSN = AtomicPlayboy

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: PlayStation Now
« Odgovori #9 : 26. Veljača, 2015., 12:34 »
Nije, trenutačno samo Amerika.

Odg: PlayStation Now
« Odgovori #10 : 07. Srpanj, 2017., 09:42 »
Evo ga, počele su dolaziti ps4 igre  :clap:

Odg: PlayStation Now
« Odgovori #11 : 02. Kolovoz, 2017., 08:49 »
Da li je istina da će PS NOW i PS + da se u skorije vreme ujedine u jedan servis ili su to samo preklapanja po YT?!
« Zadnja izmjena: 02. Kolovoz, 2017., 08:57 besantesteras »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation Now
« Odgovori #12 : 02. Kolovoz, 2017., 08:59 »
Nema to previše smisla spajati. Izgubili bi previše love. Jedino ako ovo poskupljenje PS+ ukazuje na to, ali po mom mišljenju - ništa od toga.
Jer kako bi onda ljudi koji nemaju PS4 uzeli samo PS Now?!?
Pa prvi ti ne bih plaćao punu cijenu u kojoj su obje usluge, a ne mogu jedan dio koristiti.


Ili zašto bi ljudi koji imaju PS3 i PS+ u istom paketu dobili PS Now kada oni te igre već mogu normalno igrati na svom PS3?

Odg: PlayStation Now
« Odgovori #13 : 29. Listopad, 2017., 18:40 »
Da, potpuno si u pravu...
Ja sam probao samo jedan mesec PS NOW i išlo je stvarno glatko, s'tim što je to bio tek početak mog gaminga na konzoli tako da sam uspeo da pređem samo heavy rain i RE Reveletions... No, odlična je stvar, nikada nijedan bag ništa slično tome, sve je teklo ok, na PS4Pro konzoli, pretpostavljam da je isto i na PS4...jedino ako izađeš malo duže iz igre, tj praviš pauzu on te automatski izbaci ali se odmah jako brzo uloguješ... Ali ne vrdi tih para koje trenutno košta. prvi mesec je bio na sniženju i to je sasvim prihvatljiva cena za jedan mesec 9.99$

Odg: PlayStation Now
« Odgovori #14 : 10. Studeni, 2017., 11:33 »
Ja sam ove glasine shvatio  u smislu kako bi dodali Now kao kakav bonus uz  Plus pretplatu. Iskreno, ne vjerujem. Ne može Plus pretplata pokriti sve troškove Now servisa.  Obzirom da ga ne guraju k'o mutavi, čini mi se da je baza korisnika prilično skromna pa mislim kako ne bi ništa posebno izgubili. Nemamo nikakve konkretne brojke koliko se Now koristi.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9