HCL.HR

Anketa

Vizulano kako vam izgleda?

OK
3 (37.5%)
Dobro
1 (12.5%)
Loše
0 (0%)
Katastrofa
4 (50%)

Ukupno Glasova: 7

Igra u izradi All Stars Banjo - Feedback pliz

  • 12 Odgovora
  • 31199 Hitova
Igra u izradi All Stars Banjo - Feedback pliz
« : 04. Kolovoz, 2016., 08:54 »
All Stars Banjo - razvoj - Feedback
Bok,
ovako ukratko radi se na igri za mobilne uređaje.
 
O igri
Ime: All Stars Banjo dolazi od slagalice u kojoj All Stars znači zvijezde koje se prikupljaju i Banjo je naziv glavnog protagonista.
Žanr: 2D akcijska platforma
Stil: Side scroll pomicanje
Mehanika: kretanje igrača pomoću zaslona osjetljivog na dodir korisnika i swipe gestama korisnika
Platforma: Mobilni uređaji, iOS (kasnije možda Android i WP)

GamePlay
 
All Stars Banjo je 2D side scroll platformer koji za mehaniku pokreta koristi zaslon osjetljiv na dodir. Tako da korisnik odnosno, igrač usmjeravanje smjera kretanja zaslona usmjerava glavnog protagonista u kretanju kroz razine.
Na primjer, ako je igrač prijeđe prstom gore protagoniost napraviti skok radnje ili ako se povuće  prstom u lijevom pravcu, protagonist odlazi u lijevo isl... Isto tako  brzina i dužina kretanja ovisi o intenzitetu i duljini pritiska i smjera prsta  preko ekrana.
 
Cilj igre je da prelaženje  razina i riješavanje zagonetki i smicalica. Sve zagonetke su na temelju mišljenja korisnika kako odabrati pravi trenutak i pravo djelovanje uz isto vrijeme obraćanja pažnje na prepreke i zamke.
 
Za sada, igra ima 10 razina, konačna verzija pruža između 20 i 30 razina u prvom objavljene verzije.
 
Screenshotevi





*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Igra u izradi All Stars Banjo - Feedback pliz
« Odgovori #1 : 04. Kolovoz, 2016., 09:15 »
Izgleda totalno bezveze, pa ovo bi moga i ja napravit.Ne vidim nista posebno u ovoj igri.

Odg: Igra u izradi All Stars Banjo - Feedback pliz
« Odgovori #2 : 04. Kolovoz, 2016., 09:51 »
Ono što je malo drugačije na većinu side sroll platformera na mobilnim platformama je u tome da igra za kontrole ne koristi virtualne gumbe isl. nego geste.
Sve u svemu hvala na komentaru, nadam se da će vam se završna verzija donekle svidjeti.

Odg: Igra u izradi All Stars Banjo - Feedback pliz
« Odgovori #3 : 06. Kolovoz, 2016., 10:59 »
Bok stajio sam i mali video review :)

link na video:

https://www.youtube.com/watch?v=CsdeCSfYGlc

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Igra u izradi All Stars Banjo - Feedback pliz
« Odgovori #4 : 11. Kolovoz, 2016., 23:38 »
Ako ti je ovo prvi projekt dobro je nije loše.
Zanima me jesi teksture radio sam ili?
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Igra u izradi All Stars Banjo - Feedback pliz
« Odgovori #5 : 17. Kolovoz, 2016., 07:59 »
Bok general98, hvala za komentar.
Da sve teksture, pixelart, radio sam sam. To je prvo igra toga tipa koju sam radio.  Sada radim na novom projektu, gdje ću više pažnje posvetiti vizualnom izgledu. Isto će biti pixelart.
Igra bi danas trebala biti na AppStoreu, biti će besplatna tako da ju svi možete skinuti i isprobati.

Još jednom hvala za komentar.

Odg: Igra u izradi All Stars Banjo - Feedback pliz
« Odgovori #6 : 18. Kolovoz, 2016., 16:11 »
Bok samo da javim igra je na App Storeu, možete ju skinuti besplatno :)
link na store:
https://itunes.apple.com/us/app/all-stars-banjo/id1138852397?ls=1&mt=8

Odg: Igra u izradi All Stars Banjo - Feedback pliz
« Odgovori #7 : 01. Rujan, 2016., 21:58 »
Odlicno izgleda za pocetak, predpostavljam da ti je ovo prva igra. Uglavnom da podijelim par savjeta sa tobom.

Ubaci efekte u igru, na taj nacin ces dobiti bolji feeling u igri. Igra ce da izgleda mnogo interaktvnije. Recimo kada ti lik skoci da se cuje neki zvuk skoka ili kada padne na zemlju da se isto cuje zvuk i jos ubacis neki efekat prasine kako bi jos ljepse izgledalo.

Reklame izbaci iz igre, ako nisi napravio neki dobar produk koji ce igrati hiljade ljudi onda nemas razloga za reklamama. Jos sto je najgore kod tebe su reklame cesto sto ubija igracevo iskustvo.

Kontrole nisam uspio skontati, uspio sam se kretati, ali jedva. Ako hoces da igrac igra tvoju igru duze vremena i da je ne izbrise nakon 2 min, onda mu moras pojednostaviti kontrole, na primjer napravis tutorijal.

Druga stvar kod pixel arta, rezolucija ne smije biti razlicita kod razlicitih objekata. Na primjer kod tebe drvo ima ogromne pikesele (vidi se da si uvecao drvo), dok podloga ima isto toliko pixela koliko i ogromno drvo, samo u manje prostora. Pogledaj moju igru za primjer.
https://www.youtube.com/watch?v=NWi85fUD0qc
Takodje ako radis vec pixel art onda gledaj da ti je sve pixel art, zvijezdice ne mogu biti cartoon, a ostalo pixel art.



Odg: Igra u izradi All Stars Banjo - Feedback pliz
« Odgovori #8 : 03. Rujan, 2016., 07:06 »
Apsolutno se slazem. Sada radim na ucenju pixelarta i novom projektu 2.5D igri.
Mali WIP video: https://www.youtube.com/watch?v=EBtvfl5bGec

EDIT:
pogledao sam tvoj video i zbilja izgleda odlicno!
« Zadnja izmjena: 03. Rujan, 2016., 07:17 goto10 »

Odg: Igra u izradi All Stars Banjo - Feedback pliz
« Odgovori #9 : 03. Rujan, 2016., 07:16 »
Sorry zaboravio sam suavity pixel art napredak ucenja :)
Mali video: https://www.youtube.com/watch?v=JgSBmx68R1A&feature=youtu.be

Odg: Igra u izradi All Stars Banjo - Feedback pliz
« Odgovori #10 : 04. Rujan, 2016., 11:17 »
E to mi se već sviđa, svaka čast i samo nastavi! I nemoj gledati da novac zarađuješ u početku na igrama, jer nećeš moći odmah zarađivati, zato manje bombarduj igre reklamama. Novac će doći kako ti budeš napredovao.

Odg: Igra u izradi All Stars Banjo - Feedback pliz
« Odgovori #11 : 05. Rujan, 2016., 12:56 »
Bok, ma ako bude za kavu dobro bude :)

Odg: Igra u izradi All Stars Banjo - Feedback pliz
« Odgovori #12 : 11. Veljača, 2017., 13:57 »
Igra izgleda odlično za prvi put. Ja sam nedavno napravio svoju prvu igru za Android uređaje, ali ne izgleda ni blizu ovako dobro. Svaka čast! Samo naprijed ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9