HCL.HR

Tri godine PSP-a

  • 12 Odgovora
  • 5838 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Tri godine PSP-a
« : 16. Prosinac, 2008., 19:03 »
Evo jednog Ljenjakovog teksta, koji vam naknadno donosimo. Piše dosta toga o PSP-u od njegova izlaska do današnjih dana, nekim ključnim stvarima za PSP, njegovim boljkama, nadogradnjama itd.

Uglavnom dobro potakne na razmišljanje oko toga što je dobru igru za PSP sve teže naći. ŠTa vi mislite o svemu ovome? Tko su vlasnici PSP-a sa foruma? Koliko često zapravo gejmate na PSP-u?

LINK do kolumne:

http://www.hcl.hr/kolumne.php?TekstID=84&select=

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: Tri godine PSP-a
« Odgovori #1 : 16. Prosinac, 2008., 19:45 »
Citat:
Dakle, UMD. Kapacitet smo već spomenuli, oko 1.5 gb. Sve su igre bile u ovom formatu, a osim igara, Sony je izdavao i filmove te live koncerte. No, zašto bi itko na ovom svijetu htio kupiti Anakonda: Lov na crvene orhideje ( taj naslov stoji već par godina u Algoritmu, vjerojatno isti primjerak ), ili Drago Diklić: Live at Međimurje ( ovo zapravo ne postoji ) i gledati ih na relativno malom ekranu kad isto to može dobiti na ekranu normalne veličine uz dvostruko bolju sliku i zvuk,

Blesava izjava.

Tako se moglo komotno rec "zašto igrati bilokoju igru na psp-u kada slicne njima mogu igrati na "normalnom"(sto se uopce definira pod normalnim? 100cm plazma? ) zaslonu i uz hi-fi sustav.

Inace je tekst ok, ono o piratstvu smo jednom zapoceli u zg-u na pivi, ima momak pravo

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Tri godine PSP-a
« Odgovori #2 : 16. Prosinac, 2008., 22:59 »
Druga je stvar igrat igru na malom ekranu i gledat neki film na malom ekranu. Baš dvije potpuno drugačije stvari... jedno je prirodno, drugo nije :(

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Tri godine PSP-a
« Odgovori #3 : 16. Prosinac, 2008., 23:06 »
Eto, izjasnio se naš lokalni prirodoslovni profesor.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: Tri godine PSP-a
« Odgovori #4 : 17. Prosinac, 2008., 00:07 »
Druga je stvar igrat igru na malom ekranu i gledat neki film na malom ekranu. Baš dvije potpuno drugačije stvari... jedno je prirodno, drugo nije :(

Krivo frende Emi, playstation portable je multimedijalan prijenosni uređaj, znaci u sebi ima prijenosnu konzolu, prijenosni video i audio player.

U rangu prijenosnih video player-a ima samo nekoliko modela s nešto većim ekranom.

Po toj izjavi bi onda mogli rec i za slušanje glazbe na psp-u  (ono, šta, treba nešto malo tipa neki omanji player, ne treba nam cijeli cigloliki uređaj)  te surfanje netom.

Evo meni je recimo "prirodno" slušati glazbu doma uz kvalitetno ozvučenje, dok mi je slušanje glazbe na nekom low end playeru s low end slušalicama neprirodno.

PSP je zamišljen kao mm uređaj te je takav došao na tržište i među korisnike. Kolega Ljenjak ima svoj osobni stav u vezi filmova na psp-u i njega je po mome trebao ostaviti radije kao dodatak uz pivu i frendove ili upotrijebiti u raspravi na forumu.

*

seymour

  • ****
  • 1445
Re: Tri godine PSP-a
« Odgovori #5 : 17. Prosinac, 2008., 00:15 »
PSP>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>DS.

eod.
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Re: Tri godine PSP-a
« Odgovori #6 : 17. Prosinac, 2008., 00:18 »
U svakom slučaju, obe konzole srču kurčinu.  :b_ae:

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: Tri godine PSP-a
« Odgovori #7 : 17. Prosinac, 2008., 00:26 »
i to debelo, pogotovo ove godine  :wildboy:

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Tri godine PSP-a
« Odgovori #8 : 17. Prosinac, 2008., 00:46 »
PSP je zamišljen kao mm uređaj te je takav došao na tržište i među korisnike. Kolega Ljenjak ima svoj osobni stav u vezi filmova na psp-u i njega je po mome trebao ostaviti radije kao dodatak uz pivu i frendove ili upotrijebiti u raspravi na forumu.

Zapravo, to je kolumna pa je neko osobno mišljenja autora i poželjno i tako... :ementaler:

A što se tiče tih filmova na UMD-u, dovoljno govori koliko je to loša ideja u startu to što su tako loše prodavani. Zapravo, neznam šta pričam, nemam čime potkrijepiti tvrdnje, al imam filing da ih uz malo guglanja mogu potkrijepiti samo tako.

Loša je i neuspješna ideja, gledat film na PSP-u je mutavu i gotovo :(

Zamisli gledat film od sat i pol, dva držeći PSP u rukama i gledajući u mali ekran :(. Igrat igre je skroz okej, jer tim rukama i upravljaš igrom.. ali ovako, gledajući film, držiš ruke na tom uređaju dva sata statično.


*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: Tri godine PSP-a
« Odgovori #9 : 17. Prosinac, 2008., 09:06 »
Meni su ruke znale trnut i kad bi igrao igre, nije do toga.

I ne pricamo o tome kako je LJenjak rekao da UMD fejla, nego da opcenito zamisao filma na psp-u odskace od "normalnog" gledanja.


Kad sam putovao vlakom iz rijeke do zagreba (4h) sam prije putovanja na psp bacio nekih 8 epizodi Full Metal alchemist-a, i vrijeme mi je proslo samo tako. Sadrzaj izgleda odlicno kada se konvertira na najboljim postavakam, nisam jedini koji je zadovoljan po tom pitanju
« Zadnja izmjena: 17. Prosinac, 2008., 09:08 Syzygy »

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Re: Tri godine PSP-a
« Odgovori #10 : 17. Prosinac, 2008., 10:15 »
ja imam psp od 2005 i nisam nikad downgrade napravio jer nisam bio pratio toliko to oko psp-a, a kasnije kada sam si to mislio napravit vidio sam da treba gta i neke šeme oko baterije ako se dobro sjećam pa sam odustao od toga, što se tiće igara u početku sam imao medievil i ridge racer, sasvim solidne igre koje su mi ubijale dosadu u školi, pogotovo medievil kojeg nisam nikad za ps završio pa sam ga na pspu

kasnije kada sam vidio da je izašao platinasti wipeout pure to sam si odmah kupio, koliko sam samo vremena potrošio na tu igru u školi i kod kuće; kasnije su došle locoroco i killzone isto platinasti koje sam uglavnom kod kuće igrao, mnogo dobre su igre, zanimljive što bi se reklo iako mi je žao što nisam mogao killzone online probati, brat je kasnije za neku siću kupio tomb radier legend ako se nevaram, to ću nastavit igrat nakon što crisis core završim, a cc svaki dan na poslu igram i poprilično mi se sviđa igra jer kvalitetno ubijem vrijeme

zbog toga što nemam cf žao mi je što nisam mogao probat neke igre poput sajfon filtera, fild komandera, arčer meklin merkuri ako se tak zove igra i tak još nekih, uglavom s onime što sam ja odigrao sam jako zadovoljan i smatram da sam sebi psp iskoristio na najbolji mogući način jer sam ga uvijek većinu vremena igrao kad nisam kod kuće il na nekom putu.

što se tiće njegovih multimedijalnih mogućnosti ja sam zadovoljan s njima, koristim ga gotovo svakodnevno dok šeta psa kao mp3 player, u školu sam nosio konvertirane crtiće s cn pa se gledalo, nekad sam na net s njim išao kada sam bio u gradu i kad je trebalo nešt pogledat tak da ono, koliko koristim psp ja sam s njim zadovoljan

Re: Tri godine PSP-a
« Odgovori #11 : 17. Prosinac, 2008., 11:05 »
Imao sam PSP od launcha i downgradeao sam ga čim sam čuo da se može.
I imo sam ga dugo vremena i prešo dost igara. Nažalost, velika većina su bile smeća. Samo me nekoliko igara zbilja oduševilo.  :b_ae:

Pa sam ga prodo i kupio DS. Identična situacija. Odigrao sam 10-ak odličnih igara i sad nemam više šta za igrat.  :b_ae:
Osim ako obožavate RPG-ove, nećete se previše zabavit ni sa DS-om.

Čak štoviše, PSP je bolji izbor. Ako ni zbog čega, a ono zbog PSOne (i ostalih) emulatora.

*

AlexiusY

  • *
  • 33
  • Listen to the luminescence of the Crystal.
Re: Tri godine PSP-a
« Odgovori #12 : 22. Prosinac, 2008., 22:59 »
Evo baš danas sam preko irShell uspio napravit univerzalni PSP daljinski za sve IR uređaje/hi-fi opremu u kući. :D

I igram igre preko USB-a sa harda. Neće se meni trošiti UMD-evi, a ne. *kekekeke*
~ Do you exist? ~

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9