HCL.HR

3DMark 11

  • 17 Odgovora
  • 5115 Hitova
*

Armor

  • ******
  • 4195
3DMark 11
« : 31. Svibanj, 2010., 11:43 »
Futuremark je najavio novu inačicu najpopularnijeg softvera za mjerenje performansi računala, a prvenstveno grafičkih kartica.
Ime mu fino pristaje broju DX-a kojim će se naravno najviše baviti, a to je DX11.
Najavljena je intenzivna uporaba teselacije, glavne novosti novog DX-a.
3DMark 11 izlazi u 3. kvartalu ove godine.
Zasad je u javnost pušten impresivni tech demo:

3DMark 11 "Deep Sea" Tech Demo

WEB: http://www.futuremark.com/benchmarks/3dmark11/teaser/

Više informacija uskoro na Computexu, na štandu MSI-a.

Novi 3DMark očito će vući i zadnje atome snage iz modernih uber kompova.
Što mislite o novom  Marku, jeste li uopće spremni za njega s hardverske strane, hoćete li biti do njegovog izlaska, namjeravate li?
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: 3DMark 11
« Odgovori #1 : 31. Svibanj, 2010., 12:23 »
uopće ne vidim poantu kupovanja nečega što praktički nema nikakvu konkretnu svrhu za korisnika.
što vrijedi neznam ni ja koliko bodova u tom 3DMarku kad su u barem 50% slučajeva igre na PC-u ograničene zbog konzola, loše portane ili nedovoljno dobro optimizirane.

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: 3DMark 11
« Odgovori #2 : 31. Svibanj, 2010., 12:56 »
Slažem se wyz za rečeno.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: 3DMark 11
« Odgovori #3 : 31. Svibanj, 2010., 14:01 »
Pa sad, ni ja ne patim za 3DMark rezultatima ali ima puno ljudi koji se trgaju za svaki bod, uz nadmoćni hardver ali pokazujući svoje overclock znanje/mogućnosti...što donosi nijanse između njih
Ipak je ovo pravi pokazatelj snage kompa, bacivši na stranu neke nespretne developere koji ne znaju optimizirati igru, jer to nije mjerilo
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: 3DMark 11
« Odgovori #4 : 31. Svibanj, 2010., 14:26 »
nije da neznaju. dobro ima i takvih, ali većini se to ne isplati. dok si Capcom i Ubisoft recimo mogu dozvolit kašnjenje PC portova jer su im igre koliko-toliko kvalitetne, za prosječne naslove kašnjenje zbog dodatne optimizacije bilo bi smrt jer nitko živ ne bi kupio tu igru kad vidi da je prosječna, a oni bi potrošili vremena, novca i truda uzalud.

što se tiče mjerila i pokazatelja snage kompa, opet kažem, neznam koliko to ima smisla. ako se ne varam, taj program izlazi svake godine. i svake je godine sve zahtjevniji po pitanju hardvera. i to ne pitanju hardvera koji se koristi u neke poslovne svrhe, nego hardvera koji se koristi za igranje na računalu. pošto u istom vremenskom razdoblju od jedne godine ne izlazi više od jednog ili dva eye-candy naslova kao što su recimo Crysis ili Metro 2033, mislim da nitko ne mari za te 3DMark bodove, niti za prljave geekove koji svršavaju na njih.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: 3DMark 11
« Odgovori #5 : 31. Svibanj, 2010., 14:47 »
što se tiče mjerila i pokazatelja snage kompa, opet kažem, neznam koliko to ima smisla. ako se ne varam, taj program izlazi svake godine. i svake je godine sve zahtjevniji po pitanju hardvera. i to ne pitanju hardvera koji se koristi u neke poslovne svrhe, nego hardvera koji se koristi za igranje na računalu. pošto u istom vremenskom razdoblju od jedne godine ne izlazi više od jednog ili dva eye-candy naslova kao što su recimo Crysis ili Metro 2033
Netočno, 3DMark (treba gledati nove verzije i ne izlazi svake godine) opterećuje komp do krajnjih granica, više od igara.
Nije realno uspoređivati neki stari 3DMark i najnoviju, najzahtjevniju igru.
Vidjet ćeš kad izađe ovo čudo od 11-ice, to bude slamalo sve kompove.
Tak je uvjek sa izlaskom novog 3DMarka, on je apsolutno najzahtjevnija aplikacija/bench za grafičku, a i za cijeli komp.
Pa samo u tu svrhu je stvoren

I da, nije ni za povjerovati kolko ljudi "svršava" na Mark bodove...
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: 3DMark 11
« Odgovori #6 : 31. Svibanj, 2010., 15:03 »
al ček, daj mi pojasni ima li tu kakav krajnji cilj "slamanja konfiguracije"? slomit će konfiguracije i šta sad? ono, to je samo niz tech demoa u službi benchmarka, nije nikakva konkretna igra ili nešto. kakve jebene veze ima ako ne mogu pokrenit to? apsolutno nikakve.

i koji je onda smisao testirat računalo nečim što nema nikakvu konkretnu svrhu, to te pitam. testiraš grafičke limite i sve to, a bodovi koji se njime dobiju kod većine igara ništa ne znače.

neznam kako ti, ali ja takav konačni cilj vidim kao kurčenje, ništa drugo.

Odg: 3DMark 11
« Odgovori #7 : 31. Svibanj, 2010., 15:10 »
Na 3D Mark svršava većinom klinčadija koja je dobila novi uber komp.
Pogledaj malo po PCEkspertu i sličnim forumima, gdje se skuplja ekipa koja baca vrijeme na takve gluposti i pogledaj u čemu oni testiraju.

SuperPI i slična smeća.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: 3DMark 11
« Odgovori #8 : 31. Svibanj, 2010., 18:15 »
3DMark je prvenstveno namjenjem testiranju grafičkih kartica - on je recimo gaming orijentiran.
Ak imaš dobar framerate u najnovijem Marku, zasigurno ti budu dobro radile skoro sve najnovije igre.
Svaki novi 3DMark je ispred trenutnog najačeg hardvera, pravi rezultati nastaju tek s novijim/jačim izdanjima GPU-a.

Citat s Buga:

"Tu su obilata upotreba teselacije, volumetrijskog osvjetljenja, depth of fielda i drugih efekata"

Sve kaj ubija u pojam nove DX11 grafe novi Mark će brutalno iskorištavati u te svrhe.

@Ixy, SuperPI je program namjenjen za opterećivanje procesora - i to dugotrajno.
U svrhu potvrde da je neki "bolan" overclock uspješan...
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

Odg: 3DMark 11
« Odgovori #9 : 31. Svibanj, 2010., 18:53 »
Znam za što služi Super PI.
I nije samo u svrhu potvrde uspješnosti overclocka, već se koristi i kao benchmark proca. Uostalom, Super PI je bio samo primjer.

Nitko ne osporava da 3D Mark izmuči grafičku (i cijeli sustav), ali postavlja se pitanje svrhe. Zašto bih platio 3D Mark? Ne mogu se orijentirati po demoima, izjavama ljudi s foruma ili, pazi, službenim sistemskim zahtjevima?

Uostalom, kao što je wyzard rekao, u većini slučajeva nije primjenjivo jer izvođenje igre na određenoj konfiguraciji ovisi o previše toga. Primjerice, kad je brat prije četiri godine kupovao komp, taj komp je bio vrh više manje. I pokrenuli smo 3D Mark i sasvim se fino izvodio. Al kad smo pokrenuli Gothic 3, recimo, sasvim druga priča.
Naravno, Gothic je zbagiran i sve to, al o svemu tome ovisi izvođenje igre.

Ako mi se novi 3D Mark dobro izvodi, znači da imam neku ludu pilu. U tom slučaju, ne treba mi 3D Mark da bih znao da će mi igre dobro raditi.  :wildboy:
A i tko ti garantira išta? Nigdje ne piše da će ti igra dobro raditi ako imaš toliko i toliko 3D Mark bodova.

S 3D Markom dobiješ samo rendom broj koji jedino možeš uspoređivati s tuđim rezultatima. U, jej. Napeto.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: 3DMark 11
« Odgovori #10 : 31. Svibanj, 2010., 19:49 »
Očito shvaćaš moj pristup sasvim krivo.
Postoje dvije skupine ljudi - koji kupuju novi hardver da se hvale - prek 3DMark bodova
A postoje ljudi koji ga kupe samo za igre ali svejedno odvrte Mark...

I postoje oni koji kupe konzolu  :D
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

Odg: 3DMark 11
« Odgovori #11 : 31. Svibanj, 2010., 19:51 »
Da, znači, kažeš da je 3D Mark više za hvalisanje, a ne može služiti kao neki preveliki orijentir, odnosno preskup je za to?
To je ono što mi cijelo vrijeme govorimo.  :wildboy:

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: 3DMark 11
« Odgovori #12 : 31. Svibanj, 2010., 19:57 »
Ne, vi ste napravili hajp da je za hvalisanje, a on je zapravo orijentir mogućnosti nekog PC-a.
Sad, na koji to način neki shvaćaju, njihov problem.
Ipak, većina se tu uhvati u koštac s overclockom, da pobjedi društvo - i tu se slažem s tobom i ostalima koji tak misle.

Uglavnom, važno je da ekipa iz Futuremarka zna izvući sve atome i iz najboljih konfiguracija koje se nađu u trenutku izlaska njihove nove verzije 3DMarka.
O tome ja najviše govorim
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: 3DMark 11
« Odgovori #13 : 31. Svibanj, 2010., 20:04 »
Ček, 3DMark se plaća?  :ave: :hihi:

Žalosno  :(


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: 3DMark 11
« Odgovori #14 : 31. Svibanj, 2010., 20:20 »
Oduvijek se plaća full verzija, no uvijek je tu i ona defaultna, po kojoj se i radi većina testova
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9