HCL.HR

Aero problem u Win7

  • 37 Odgovora
  • 9051 Hitova
*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Aero problem u Win7
« : 19. Travanj, 2010., 20:23 »
Ovo smeće mi zadaje glavobolje već dva dana. Urakto, problem je taj da sam stavio Win7 i uključio sve one hur dur efektiće i sve lijepo sparkla dok nisam primjetio neke gluposti šta sam vidia da mi u kuma  ( :hiha:) radi bez problema.

Prvo, minimajzam i diem prozore i ima onaj lepi efektić  :wildboy:
Al kad kliknem na maksimajz tipku nema onog efekta finog nego ko da je win XP  :wildboy:
Onda Aero Peak mi šteak stalno. Tipa sad gledam koncert minimajzam ga nemrem vidit privju samo ikonu programa (MPC) al kad ga amo reć "dignem" gore na desk onda mi privju radi.  :wildboy: Dok privju radi u programima tipa msn bez problema

Sva ta srnja sam uključio na desni klik na my comp pa performasn tab i to. I lipo piše da je max min efekt uključen al maksimajz neće da ga jebeš.

Win7 64 bitni Ultimejt i imam najnoivje drajvere za grafiku i to. ;(
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #1 : 19. Travanj, 2010., 22:15 »
ovaj tab preview ti je do programa, odnosno do forsanja ms-ovih produkata. smeče radi kak treba samo na MS-ovim programima - isti videoi mogu se gledat minimizirani u wmp-u, al ne i u mpc-u ili gom-u.

za ovaj maksimajz, neznam kakav bi efekt trebo imat, općenito sam dojma da po defaultu i je isti kao na xp

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #2 : 19. Travanj, 2010., 23:29 »
Aha.

Al nije maksimajza se efektno ko kad ga minimajzaš. Nemam pojma stvarno. Al hvala na pomoći enivej.
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #3 : 20. Travanj, 2010., 17:28 »
Mislim da ne bi ni trebalo bit nikakvog fensi efekta pri maksimajzanju.  :solidus:

Nema ni kod mene, a nisam ništa po postavkama dirao.

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #4 : 20. Travanj, 2010., 17:34 »
Npr. mrtva Vista ima to, ne znam. DUUUR.  :wildboy:
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #5 : 20. Travanj, 2010., 18:23 »
nema ni kod mene


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #6 : 20. Travanj, 2010., 23:39 »
A ne znam,...

Jebo to. Nego problem broj 2.

Jebeno ne kužim kako šerati jedan disk (PC) i da preko WLANA pristupam tom disku sa laptopa (vista). To mi je radilo bez greške dok sam imao stari XP, samo desni klik na taj disk kojeg želim šerati -> propertis -> šering.
Isto sam napravio al nemrem ništa nego vidim kao ikonu tj ime diska i kliknem dva put i upali mi mrvi win plejer koji je kao nešto ala iTunes al u njemu nema ništa. :((((

Dakle kako to poštelat, da bude lepo da kad sam na laptalu odem na network -> i tamo vidim disk D i imam pristup cijelom sadržaju. Hvala. ;(
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #7 : 21. Travanj, 2010., 11:05 »
Kao prvo, makni homegroup na Win7, to funkcionira samo ako imas mrezu sa sedmicama, nije backwards compatible

Control Panel > Network and Sharing Center > Advanced Sharing Settings
Na 'home network' namjesti ovo:
Network discovery -> On
File and Printer Sharing -> On
Public Folder Sharing -> On
File Sharing Connections -> 40 & 56 bit
Password Protected Sharing -> Off
Homegroup Sharing -> "Allow Windows..."

s tim da ti tvoja mreža mora biti 'home'

sad šeranje, najbolje ti je da odeš na folder, desni klik, properties, sharing tab, advanced sharing i tamo sve namjestiš :D
za detaljnije šeranje odeš na permissions i tamo sve namjestiš

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #8 : 21. Travanj, 2010., 11:31 »
Kliknio sam na leave homegroup.

POdesio sam ovo dole ka šta si napisa i neće.

Tj. rifrešam na laptopu i vidim neku gej ikonice kao film i glazba kad to kliknem pali mi WMP i njumu ono, ništa... samo semplovi neki mrtvi. Kad zgasim to na sekud se pojavi ona ikona diska kojeg šeram i nestane.  :wildboy: :fpalm: :wildboy:

s tim da ti tvoja mreža mora biti 'home'

Jedino to ne znam šta je i kako to uključit. ;(
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #9 : 21. Travanj, 2010., 12:12 »
na control panel > network and sharing center imaš ispod 'vizualnu' reprezentaciju tvojeg spajanja na internet
e sad, imaš dio gdje piše view your active network gdje bi trebalo pisati ime tvojeg rutera i: home/public/unknown network

ako piše home onda je dobro... ako ne, klikni na to i promijeni na home.

sad, taj sharing je jako bizaran kad se radi između sedmice i starijih win os-ova, ponekad radi savršeno, ponekad zajebava...

btw namjesti i workgroup na isto ono što ti je namješteno na ostalim OSovima (na win7: start - desni klik na computer, properties - kod "computer name, domain and workgroup settings" klikneš na change settings i promijeniš, najčešće WORKGROUP ili MSHOME)

btw mreži pristupaj preko "network" mape (workgroup computers), nemoj na "my network places", tamo zna tek nakon pola sata prepoznati da se pojavio novi shareani folder u mreži

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #10 : 21. Travanj, 2010., 12:57 »
Proba sam, neće. Majkemi ne kužim koji mu je kurac.  :wildboy: :wildboy: :wildboy: :wildboy:
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

*

Mansky Hunt

  • **
  • 254
  • BOGOTACSVEMIRA
    • mAc-O-mAtic SoundCl!ck
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #11 : 21. Travanj, 2010., 13:16 »
Nemoj se uopće živcirati.Taj Win7 je zbugiran skroz.Radi,radi,radi,pa odjednom počne stvarat masu problema.Onda ti kupiš pola novog hardware-a,pet puta formatiraš disk,staviš Win7 opet "gore",a problem se nastavi.Onda ti skužiš da ti je komp ispravan,a Win7 zbugan toliko da toliko poremećen nije ni Ante Gotovac.  :wildboy:
Čekaj neki service pack ili nešto.Nemoj se živcirati,ako hoćeš stabilan OS,vrati se na WinXP.Vista je funkcionalna,ali isto zna radit drame bespotrebno (meni je random znala izbaciti bijeli zaslon,lol,dok win7 random izbaci crni/sivi zaslon i možeš jedino ugasit/resetirat kantu u oba slučaja).  :hug

EDiT: Pod ovo "random" mislim na neke jednostavne stvarčice tipa extractanje rarova,prženje devedeja,browsanje weba,etc.
« Zadnja izmjena: 21. Travanj, 2010., 13:18 Mansky Hunt »

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #12 : 21. Travanj, 2010., 13:20 »
Da ono, još ga se diže u nebo sa IZVRSNIM ŠERING OPCIJAMA. Da, super su mu ono, nema šta.

Vidit ću još sam nešto pa probat dotrat nekog experta da mi pokuša to poštelat. Ako ne onda stavit Win7 na laptop, ako i to neće onda ih bacim oboje sa balkona i kupim si meka.  :wildboy:

Al svjedno vam hvala na pomoći. <3
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #13 : 21. Travanj, 2010., 19:38 »
Nemoj se uopće živcirati.Taj Win7 je zbugiran skroz.Radi,radi,radi,pa odjednom počne stvarat masu problema.Onda ti kupiš pola novog hardware-a,pet puta formatiraš disk,staviš Win7 opet "gore",a problem se nastavi.Onda ti skužiš da ti je komp ispravan,a Win7 zbugan toliko da toliko poremećen nije ni Ante Gotovac.  :wildboy:

Koje su to točno stvari koje počnu stvarati masu problema nakon određenog vremena? Jer koristim sedmicu od nekog RC-a doma na kompu, a od devetog mjeseca na ovom kompu. I nisam naišao niti na jedan problem koji se nije mogao riješiti u pet sekundi. A čak i takvih je malo. Uglavnom sve radi automacki kako treba.  :hug

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #14 : 21. Travanj, 2010., 19:44 »
Ja sam super zadovoljan za sad.
Osim što nemrem umrežiti ništa. I što mi Kvejk lajv ne radi. I što nemam directX.

:wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9