HCL.HR

BIOS update

  • 14 Odgovora
  • 5473 Hitova
*

linuxer

  • *
  • 64
  • šta radi slava i novac, najbolje je biti nitko
BIOS update
« : 17. Prosinac, 2006., 15:34 »
skinuo sam sa službene strnice novu verziju bios-a, jel neko to radio ja neznam kako da to zapocnem kako da updateam bios, konkretno maticna mi je asus p4p800se

Odg: BIOS update
« Odgovori #1 : 18. Prosinac, 2006., 10:27 »
U pravilu, ako ne trebaš staviti novu ver. biosa onda ne trebaš ni praviti upgrade stare verzije.  :D

Prema tome , nije baš preporučljivo igrati se sa biosom, jer krivim korakom možeš baciti matičnu ploču u koš.  [-X

*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Odg: BIOS update
« Odgovori #2 : 18. Prosinac, 2006., 21:36 »
snimi bios na floppy..mozda sa njim ide i neki flash prog a mozda i ne de sve ovisi o ploci ali to ti pise na sajtu gdje si skinuo bios kako se flesha jer nije isto za svaku plocu

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: BIOS update
« Odgovori #3 : 18. Prosinac, 2006., 21:37 »
Preporuka je da ne radis nista sa biosom ako neznas...
Bolje odnesni nekome ko zna pa si siguran,jer kako ovaj kaze,jedan krivi korak i mos u smece sa maticnom.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Cali

  • ****
  • 1246
  • Hardcore 2 Tha Bone
Odg: BIOS update
« Odgovori #4 : 19. Prosinac, 2006., 15:32 »
u zadnje vrijeme neke kompanije imaju tzv. live flash biosa, iz windowsa preko interneta, kao msi i gigabyte. provjeri na asusovoj stranici, možda i oni imaju to sad, pa je lako i bezbolno, samo pratiš instrukcije nakon što instaliraš flash utility.
Intel Core 2 Quad Q6600
Gigabyte GA-965P-DS4
4Gb Corsair VS 667 Mhz
XFX GTX 275
Corsair HX520W
Samsung Syncmaster T220
Creative X-Fi Xtreme Gamer

*

TX

  • **
  • 190
  • It's the question that drives us, Neo
    • ..::.. www.kozjak.net ..::..
Odg: BIOS update
« Odgovori #5 : 19. Prosinac, 2006., 21:10 »
Ja imam MSI ploču i ima Live Update program. Samo se spojiš na net i on ti sam skine Bios i instalira.

Flešao sam dosta Biosa, ali jednom sam i zajebo. Flešo sam krivi bios na ploču (jer Asus ima sranje od uputa i sranje od stranice). Taj komp je bio nekih 20 000 kn. Trebate vidjeti facu lika kad sam mu reko da mora na servis. Jedan glazbeni producent.

Flešanje biosa može ići na 2 načuna. Prvi i najbolji preko službenog Update programa. Ako imaš brand name firmu kao ASUS, MSI ... etc. Oni imaju live update programe za sve.
Drugi način je da skineš upute zajedno sa biosom. Kreiraš Boot disketu i onda na nju snimiš Flash utiliti i bios (sve imaš na službenim stranicama, osim Boot diskete to u Windowsima napraviš). Onda u biosu postaviš da ti boota prvi floppy i on ti pokrene DOS. Pokreneš flash utiliti i upišeš prvo ime backupa, a onda točno ime filea kako ti se bios zove (npr. AM3370.12). Nakon toga će ti on flešati. Na službenim stranicama imaš i rescue restore diskete, njih isto skini, ako zezneš. Gle svaki proizvođač ima svoj način flasha, ali pogledaj upute. Detaljno ih pregledaj i to je to.

Ako krivo flešaš, simptomi su jednostavni. Ništa ne radi, ni reset, ni powe, samo sve svjetli...  :D :D :D Onda probaš ubaciti Rescuse diskete (koje si skinuo s službenih stranica, ako ih imaju. Znam da MSI ima) i stisneš Shift kad uštekaš u struju. Pogledaj opet upute ili češ morati na servis.

P.S. Boot disketu u XP-u kreiraš na sljedeći naćin. Ubaciš prazni floppy, desni klik na ikonu floppy i odeš na Format. Tamo imaš opciju Create DOS System disk ili tako nešto.
« Zadnja izmjena: 19. Prosinac, 2006., 21:13 TX »
My Wii: 7454 6440 2114 5501


*

linuxer

  • *
  • 64
  • šta radi slava i novac, najbolje je biti nitko
Odg: BIOS update
« Odgovori #6 : 20. Prosinac, 2006., 17:02 »
na asusovoj stranici našao sam dvije verzije updatenja (fleshanja) biosa. prva je pomoću njihovog programa koja se radi iz windowsa, a druga je neka s disketom i bootanjem. koja je razlika, po meni temeljitije je da se to radi iz dosa.
pogledajte:




*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Odg: BIOS update
« Odgovori #7 : 20. Prosinac, 2006., 17:23 »
a isti kurac ti je samo se nadaj da se windows nece srusit prilikom fleshanja...a nece 90% tako da je svejedno koji ces nacin odabrat

*

linuxer

  • *
  • 64
  • šta radi slava i novac, najbolje je biti nitko
Odg: BIOS update
« Odgovori #8 : 20. Prosinac, 2006., 17:30 »
e ja sam to napravio pomoću update programa iz vwindowsa, i bios mi se uopće nije premjenio sve je isto, a tamo piše da bi trebao dobiti bolje opcije i ništa.  :-(


plus još ovo u ovom tekstu nisam baš razumio jel treba stavit i verziju biosa na disketu s tim AFUDOS.exe
« Zadnja izmjena: 20. Prosinac, 2006., 17:36 linuxer »

*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Odg: BIOS update
« Odgovori #9 : 20. Prosinac, 2006., 19:26 »
a sta si ti mislio da ces imati novi BIOS? pa nece se fleshanjem mijenjat bios nego ce biti ispravljeni eventualni bugovi, kad se boota komp mora ti pisati verzija biosa...usporedi to sa onim sto si skinuo i ako je isto onda ti je bios na zadnjoj verziji

*

linuxer

  • *
  • 64
  • šta radi slava i novac, najbolje je biti nitko
Odg: BIOS update
« Odgovori #10 : 20. Prosinac, 2006., 20:23 »
i zaključano mi je u biosu, ne mogu mijenjat postavke FSB, za clock, nemogu mjenjati ni množitelj ni sabirnicu, jer se to može otključat, nešto sam čuo sa ctrl+... ali sam zaboravio

*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Odg: BIOS update
« Odgovori #11 : 20. Prosinac, 2006., 20:48 »
probaj ctrl+F1...mnozitelj ne mozes otkljucat jer ti je to na procu hardwerski zakljucano...mislim mozes al brijem da neces olovkom po procu radit pa zaboravi na to :D...nego FSB je vjerojato jedan od special featuresa u biosu tvom pa treba otvorit taj meni...ili ti negdje pise opcioja za manulno postavljanje toga pa prebacis sa auto na manual samo malo potrazi po biosu procitaj svaki redak

*

linuxer

  • *
  • 64
  • šta radi slava i novac, najbolje je biti nitko
Odg: BIOS update
« Odgovori #12 : 21. Prosinac, 2006., 14:30 »
da ne otvaram bez veze novu temu ali ovo je stvarno hitno, IE mi ne želi otvarat slike ni s jedne stranice kad odem na internet on pokaže samo teksti, nema slika ni gumba, što je bilo namješto sam sve resetiro, ali ništa.

*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Odg: BIOS update
« Odgovori #13 : 21. Prosinac, 2006., 21:17 »
ko vise koristi IE pih  :wave:

*

TX

  • **
  • 190
  • It's the question that drives us, Neo
    • ..::.. www.kozjak.net ..::..
Odg: BIOS update
« Odgovori #14 : 22. Prosinac, 2006., 19:22 »
i zaključano mi je u biosu, ne mogu mijenjat postavke FSB, za clock, nemogu mjenjati ni množitelj ni sabirnicu, jer se to može otključat, nešto sam čuo sa ctrl+... ali sam zaboravio

Isključi auto setup...ili odi na LOAD OPTIMIZED DEFAULTS
My Wii: 7454 6440 2114 5501


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9