HCL.HR

Bootanje windows 7ice sa XPa preko ext. hard diska

  • 4 Odgovora
  • 1594 Hitova
*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Bootanje windows 7ice sa XPa preko ext. hard diska
« : 22. Kolovoz, 2010., 23:27 »
Ok kao što kaže naslov, probat ću ovu akrobaciju izvest jer mi je dvd drajv krepao.


Našao sam neke tutorijale i informirao se, al me u biti zanima jel ima netko općenito iskustva sa tim.


i pod pitanje, dal kad prebacujem sa XPa na 7icu D drive ostane netaknut? :solidus:

Odg: Bootanje windows 7ice sa XPa preko ext. hard diska
« Odgovori #1 : 22. Kolovoz, 2010., 23:34 »
Ostane ako su ti Windowsi instalirani na C particiji.

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Bootanje windows 7ice sa XPa preko ext. hard diska
« Odgovori #2 : 23. Kolovoz, 2010., 11:10 »
Podesi si u BIOS-u (ili pod quick boot menuom ako imaš takvu opciju) da ti je externi hard s kojeg ćeš instaliravat windowse "first boot device". Nebi trebalo bit problema, isto tak možeš i s usb-a instalirat windowse, samo moraš pazit na poredak uređaja s kojih će prvo bootat.

Kaj se tiče D drivea, njega ne moraš formatirat ako nije sistemski drive ili particija (tj. na njemu nisu inst. windowsi).

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Bootanje windows 7ice sa XPa preko ext. hard diska
« Odgovori #3 : 23. Kolovoz, 2010., 18:07 »
Ako sam dobro skuzio pitanje, da, moze se bootat preko usb-a, ima puno tutoriala, cak i jedan program za kreiranje butabilnog flasha (a valjda radi i kod ext HD-a), dv-tri klika i gotov si. Mogu potrazit kako se zove ak zelis.

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: Bootanje windows 7ice sa XPa preko ext. hard diska
« Odgovori #4 : 24. Kolovoz, 2010., 04:16 »
Evo ja baš jučer pravio svoj butabilni stick Win7. Ide kao podmazan. Sve instalirano i radi perfektno. Imaš hrpa tutorijala po netu kako napravit ako ne znaš. :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9