HCL.HR

CAD znalci help,,

  • 3 Odgovora
  • 1686 Hitova
*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
CAD znalci help,,
« : 21. Srpanj, 2013., 08:49 »
pomozite mi znalci!

uglavnom želim od 2D curved površine napraviti 3D zatvoreni objekt.
za površinu sam koristio SPLINE komandu da nacrtam 2D zakrilvljenu zatvorenu površinu i onda sam EXTRUDE to gore. Ali ja bi da to onda ima i krov i pod, znači nekakva komanda koja "puni" to ili tako nešto?

ugl ovo je objekt, sad bi ja htio nekako napraviti da je to zatvoreno s gornje i donje strane.
http://i.imgur.com/rdbcIIV.png

tnx, nadam se da se shvaća na što mislim,,,
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: CAD znalci help,,
« Odgovori #1 : 23. Srpanj, 2013., 09:42 »
Koliko shvaćam trebaju ti dvije plohe, jel? Probaj neku plohu gore napravit. Uzmi 2D površinu s kojom si započeoa, kopiraj i zalijepi to gore i dolje. Najlakše bi bilo da si ostavio neke simetrale, ne znam jel ćeš se moć snaći ovako.

Probaj ovako. Napravi opet tu 2D površinu.  Kopiraj, jednu EXTRUDE, onda sad ne znam jel bi drugu trebo extrude jedno 0.1mm il bilo kolko čisto da imaš površinu, al mislim da ne bi. Uglavnom, ako nisi micao ništa nigdje ova dolje kopirana bi ti trebala služit ko pod. Ako ti je lakše micat, onda napravi neki "x" il neku simetralu prvo na rubu, bilo gdje pa tek onda kopiraj tak da lakše spojiš na dnu. Onda tu na dnu još jednom kopiraj pa MOVE po Z osi kolko ti je već visok taj objekt.

Sorry ako nešto potpuno krivo govorim, al prošlo je jedno 4 godine otkad sam CAD koristio.

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: CAD znalci help,,
« Odgovori #2 : 23. Srpanj, 2013., 11:22 »
Ma moraš negdje imat, kao i svakom stručnom programu, neku connect funkciju. Probaj opet funkcionalnosti proć jednu po jednu i vidjet što možda rade.
Ovaj gore prijedlog mi zvući jako prekomplicirano.
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: CAD znalci help,,
« Odgovori #3 : 01. Kolovoz, 2013., 14:00 »
hvala vam, nisam vidio odgovore. rješenje je bilo umjesto extrude funkcije koristiti press/pull funkciju.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9