HCL.HR

Chrome Notebook OS

  • 45 Odgovora
  • 8623 Hitova
*

n00b

  • ****
  • 1663
Chrome Notebook OS
« : 18. Prosinac, 2010., 17:39 »
http://www.youtube.com/watch?v=7SHbqakDm-w&feature=channel

Ima 6 videa, kratki su i jasni dosta...

Revolucija na pomolu?

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Chrome Notebook OS
« Odgovori #1 : 18. Prosinac, 2010., 17:48 »
Nije ni izašlo a već je fejlalo imo.
Odustat će od njega jer nema nikakvog smisla. U stilu, da postoji i android. Pa, čemu onda ovaj kurac. i tako. Plus godinama ga već rade. Bez vizije i nekog jasnog cilja.  :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Chrome Notebook OS
« Odgovori #2 : 18. Prosinac, 2010., 18:03 »
Rula lagano?  :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Chrome Notebook OS
« Odgovori #3 : 18. Prosinac, 2010., 18:09 »
Ne mogu se odlučit što mislim o ovome.

Cloud = super.
Al vidim neke potencijalne probleme, al mi se ne da pisati dugačke postove.
Facaa bi za dvije godine negdje ionako izvukao jednu moju rečenicu van konteksta. Pa nema smisla.  :hiha:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Chrome Notebook OS
« Odgovori #4 : 18. Prosinac, 2010., 18:12 »
Nevezano za prepucavanja, igre sa store-a su nevjerojatno zabavne... ovo https://chrome.google.com/webstore/detail/loamdenijebhollnjgehcfbnpeelfhlk  :ave:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Chrome Notebook OS
« Odgovori #5 : 18. Prosinac, 2010., 18:19 »
Dobro ovo nije komercijalna verzija (iako se može kupiti? malo me to buni).

Al ono, ispada da gugl posjeduje internet. Mislim. Browser bi zamijenio standardni OS onda u nekoj budućnosti. Nema ništa 'van' browsera, nema desktopa itd.


Odg: Chrome Notebook OS
« Odgovori #6 : 18. Prosinac, 2010., 18:22 »
Aono, i da i ne.
Možda u nekoj budućnosti sve uistinu bude cloud based (iako sumnjam u to nekako), ali onda browser neće izgledati kako sad izgleda.
Odnosno, imat ćeš ti i desktop i aplikacije i sve što i sad imaš na računalu, samo će se informacije o svemu pohranjivati na neki rendom server tko zna gdje umjesto tvog hard diska.

Al ono, to je sve teoretiziranje bez neke inteligentne podloge. Mislim da se ovakve stvari ne mogu s nekom sigurnošću predvidjeti.  :b_ae:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Chrome Notebook OS
« Odgovori #7 : 18. Prosinac, 2010., 18:23 »
Al, po čemu je to različito od sada? Kupiš jeftini lap, instaliraš KROM i eto. IMAŠ KROM OS VAU VAUV VAUVAU


Uostalom, od 95 valjda se forsiraju ''glupi'' internet terminali. Pa ništa od toga. :wildboy:
Ne vidim ništa nopvoga. Ništa posebnoga. Baš veliko ništa.


Facaa bi za dvije godine negdje ionako izvukao jednu moju rečenicu van konteksta. Pa nema smisla.  :hiha:

Nije jedna rečenica nego ogromni zid teksta. Al ae :hiha2:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Chrome Notebook OS
« Odgovori #8 : 18. Prosinac, 2010., 18:26 »
Stavit ovo na mali netbook? Savršeno.


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Chrome Notebook OS
« Odgovori #9 : 18. Prosinac, 2010., 18:31 »
AL NEMREŠ AUTOCAD VRTIT ONDA!!111


Ne ozbiljno. Zaš neb stavio ubuntu il neki manji linux I KROM. Jer, ono. Dođe na isto, al sa više opcija.
Ili, ALTERNATIVNO, iPad il neki android tab. :/
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Chrome Notebook OS
« Odgovori #10 : 18. Prosinac, 2010., 18:39 »
Zato jer si žena koja ima fejsbuk i twiter i njoj je super kako u jednom ima sve - posao, život, ZABAVU!!1

Ma ono, ovo mi djeluje potencijalno kul. iPad mi se činio totalno beskorisnim al evo, ekipa ga kupuje, sretni su i znam ih dosta koji će ga uzet a još nisu.
PRIMJERICE

Normalno da ćeš reći štaće ti ajped, uzmi laptop ili neki dlanovnik al eto. Fuzija. Budućnost. Nešto.

Nije baš fejl, gugl ipak vlada svijetom.  :wildboy:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Chrome Notebook OS
« Odgovori #11 : 18. Prosinac, 2010., 18:40 »
Autocad remark nema veze ni sa čime.  :tired: :wildboy:

Stavio bih ovo zato što je od googla. I sviđa mi se.

 Mislim hej, čemu onda uopće netbook, kakvog oni smisla imaju, zašto odmah ne uzeti iPad ili android tab?


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Chrome Notebook OS
« Odgovori #12 : 18. Prosinac, 2010., 18:42 »
Pa, zapravo da, o tome smo već pričali milijardu puta, netbook je govno i oko toga se 90% svijeta slaže valjda. iPad il neki drugi tab > netbook. Bez razmišljanja.


Iako, android nije zamišljen za tablete, pa fejla u tome manje više. Čeka se neka mega super ultimativna verzija Androida. Hm, imaju previše rendom OS-ova ovi iz gugla zapravo. :wildboy:


Citat:
ChromeOS has no purpose that isn’t better served by Android (perhaps with a few mods to support a non-touch display).
I was thinking, “is this too obvious to even state?”, but then I see people taking ChromeOS seriously, and Google is even shipping devices for some reason.
- Paul Buchheit

A ko je taj rendom lik? Autor Gmail-a, manje više jedinog uspješnog google proizvoda.  :wildboy:

Plus, Matthew Papakipos, manje više otac krom os-a je napustio gugl. Ne znam. Mrtvo je to. Ko i wawe i buzz ini projekti.


« Zadnja izmjena: 18. Prosinac, 2010., 18:44 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Chrome Notebook OS
« Odgovori #13 : 18. Prosinac, 2010., 18:49 »
Pa, zapravo da, o tome smo već pričali milijardu puta, netbook je govno i oko toga se 90% svijeta slaže valjda. iPad il neki drugi tab > netbook. Bez razmišljanja.

Jebote krist ako ću se ja ikad s tobom složit oko ičega  :wildboy:

Svejedno, prodaju se konstantno i viđam ljude s time, znači izjava da se 90% svijeta slaže s time je blesavo, vjerojatno si mislio na 90% geek populacije, no dobro.

I ima mi smisla chrome OS, ako već imaš neki laptop i ne koristiš ga u biti nizašta osim za net, instaliraš si ovo i sretan si jer ti je ispunio svrhu. Tako ja na to gledam. Nije da ja osobno mislim njega stavit na nešto što koristim svaki dan za druge svrhe. I dobije dozu neke određenosti, ko i iPad recimo, prilagođen je onome čemu služi. Meni to rula.


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Chrome Notebook OS
« Odgovori #14 : 18. Prosinac, 2010., 18:54 »
Ekipa kupuje zato što su jeftini. :wildboy:
To je jedinir azlog njihovog naglog buma.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9