HCL.HR

Čišćenje trojanaca

  • 5 Odgovora
  • 3591 Hitova
*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Čišćenje trojanaca
« : 24. Veljača, 2009., 08:37 »
Dajte molim vas pomognite. Dakle imam registrirani i updateani NOD32, i nikako da se rješim tih trojanaca. Svaki put kad upalim komp, dolazi obavijest da ih je nod našao, i ja uredno svaki put klikam terminate, ali slijedeći put opet isto.

Pomoz brate. :wildboy:

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Re: Čišćenje trojanaca
« Odgovori #1 : 24. Veljača, 2009., 09:54 »
Ma Kaspersky majka. I ja sam prije imao samo NOD32 ali je Kaspersky pronašao neku gamad koju on nije tako da sam ga uninstalirao.

Probaj ;)
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Re: Čišćenje trojanaca
« Odgovori #2 : 24. Veljača, 2009., 11:30 »
Potreban softver:
antivirusni - može NOD32, apdejtaj definicije. Pošto je licenciran onda neću držat predavanje o neučinkovitosti krekane verzije.
skener raznog malwarea - Spybot i Adware, instaliraj ih, apdejtaj. Za razliku od antivirusnih alata, možeš instalirati više skenera malwarea samo nemoj skenirati sa svima istovremeno.
ThreatFire - besplatan dodatak kompatibilan sa svim antivirusnim alatima, pospješuje njihovu učinkovitost.


Kad sve lijepo instaliraš i apdejtaš, restartaj komp, odi u safe mod i tamo skeniraj prvo sa NODom, zatim sa Spybotom i Adwareom. Na internet nemoj ići. Ako ti je komp spojen u kakvu lokalnu mrežu preko switcha ili rutera, isključi ga s mreže jer postoji mogućnost da su i ostali kompovi zaraženi i šire gamad po cijeloj mreži. Ako se ne isključiš s mreže to ti dođe ko da dezinficiraš rane dok ležiš u kadi punoj govana i očekuješ da se infekcija neće povratiti.

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Čišćenje trojanaca
« Odgovori #3 : 24. Veljača, 2009., 14:31 »
ESET Smart Security do sad ponajbolji anti virus/firewall koji sam imao. Vec godinu dana ga imam, nikakvih problema nemam, jedino ga se mora fino podesit i to je to.

Re: Čišćenje trojanaca
« Odgovori #4 : 24. Veljača, 2009., 21:01 »
Ivan ej u nevolji i zamolio me da ovo napišem za njega :wildboy:

Citat:
Kompjuter mi je UŽASNO usporio, i konstantno mi se ruši neki msritl.exe. Ne znam sa čim bi skenirao i kaj bi napravio.
Instalirao sam i Zone Alarm za firewall, i stvarno više ne znam kaj bi.
Evo zapisnik od skena koji sam napravio sa Avira antivirusom. Pa ak netko može pogledat? Ako vam se da. :ementaler:
Skenirano je nakon instala. Sad sam i skinuo update, za slučaj da nije došao zajedno sa installom, te pokrenuo scan tak da odmah sve deleta,

Usput je metno tu sken log.
http://www.speedyshare.com/460236739.html

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Re: Čišćenje trojanaca
« Odgovori #5 : 24. Veljača, 2009., 21:51 »
Reci mu da smo svi uz njega i nek' se drži :wildboy:

A da proba izvadit hard van i odnest kod nekog frenda da mu ovaj to skenira sa svojih windowsa? Vrijedi pokušat, ja sam to radio 100 puta.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9