HCL.HR

Da li je ovo normalan overclock za GT 730

  • 21 Odgovora
  • 5963 Hitova
Da li je ovo normalan overclock za GT 730
« : 22. Rujan, 2015., 23:17 »
Zdravo ekipa nedavno sam nabavio novi racunar pa sam uradio mali overclock na grafickoj putem programa EVGA Precision.
Zanima me po vasom iskustvu dal je ovo previse ili je sasvim normalan overclock?
Temperatura cini mi se normalnom, a kada igram nesto ne ide preko 50 stepeni.
Hvala unaprijed :piva:
« Zadnja izmjena: 22. Rujan, 2015., 23:18 KemoX18 »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Da li je ovo normalan overclock za GT 730
« Odgovori #1 : 23. Rujan, 2015., 07:09 »
1. Te kartice nisu namijenjene za ozbiljnije igranje a kamo li Oc!
2. Jesi uopće istestirao taj OC jer ovo sto Pise je nemoguće i skuriti ćeš si karrticu.
S običnim coolerima ekipa vuče OC od cca max 150-210MHz!
Sto znaci da ti OC nije stabilan i kartica se vjerojatno sama vrati na početne taktove.

Uostalom s tom karticom i OC ti možda možeš izvuci dodatnih 5 fps sto je opet nista a karticu ćeš tako spržiti i u tom slučaju ti se ne priznaje garancija.
« Zadnja izmjena: 23. Rujan, 2015., 07:31 Hrv4tin4 »

Odg: Da li je ovo normalan overclock za GT 730
« Odgovori #2 : 23. Rujan, 2015., 17:54 »
ma druze nisam neki heavy gamer da mi treba gejmerska grafa od 200 eura ova mi je sasvim dovoljna igram dosta igri na pristojnim detaljima..a kao sto vidis ovo sam bio overclocko onako iz cistog mira da vidim hoce li biti neke razlike u fps-u pa da se posavjetujem sa ljudima iz iskustva jel previse overclocka.

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Da li je ovo normalan overclock za GT 730
« Odgovori #3 : 23. Rujan, 2015., 17:55 »
Moja trenutna grafa je Gigabayte GeForce GT 730 2 GB imam je već više od godinu dana i nikad je nisam OC. (zapravo jesam jednom,ali čisto nešto malo samo da vidim kako se to radi,a čak mi je i dodalo 1 fps,ali vratio sve na staro.

Kao što je Hrv4tin4 rekao taj grafa nije za OC stovrena,a niti je baš za novije igre.Na GT 730 mogu se igrati neke malo starije igre,ali ne računaj da ćeš ništa novije od 2012 pokreniti.Moj osobni rekord je Just Cause 2.

I nikad nemoj OC-at na novom računalu,zato jer to je isto koda kupiš auto i drugi dan se negdje snjim zabiješ.
Ja svoju grafu neću OCAT sve dok nesaznam da ću dobiti novi komp za dva tjedna,a onda ću je silovat sa OC-anjem.

I neznam što si pobogu kupio računalo sa GT 730.ako si mislio ozbiljnije igrati igre,ništa ispod GTX 950 nisi trebao ići.Jednostavno si trebao još štedjeti,ili ako si imao možda 3000-4000Kn onda si kupiti konzolu i biti miran.


*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Da li je ovo normalan overclock za GT 730
« Odgovori #4 : 23. Rujan, 2015., 18:17 »
a karticu ćeš tako spržiti i u tom slučaju ti se ne priznaje garancija.

kako itko može znati dali je memorija/kartica otišla radi overclocka ili je "jednostavno otišla"? Nikako!

Na staroj GTX 650 Ti mi je otišla memorija, grafička je često bila po klokingom i bez greške sam dobio zamjenu nakon šta je servis vidio da je memorija otišla u vječna lovišta..
GTX 460 stalno pod klokom i radila je bez greške dugo vremena...
8800 GT isto pod oveklokom, također bez greške...

Slažem se da ova kartica nije namjenjena igranju, ali da će netko skužit  dali je kartica krepala pod overklokingom ili ne, nema šamse!
« Zadnja izmjena: 23. Rujan, 2015., 18:20 doktor1 »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Da li je ovo normalan overclock za GT 730
« Odgovori #5 : 24. Rujan, 2015., 12:42 »
Ajmo bit realni ako ovakva kartica krepa očigledno je da je bila pod velikim stresom = OC.

Takve kartice rijetko krepavaju i traju godinama jer ih korisnici koriste za ono za što su i namijenjene - surfanje, gledanje filmova i itd.
Druga stvar su kartice koje su namijenjene za gaming i koje se dosta uprežu i svaki dan su pod konstantnim opterećenjem.
Znam samo 1 primjer kada mi je frajer došao u servis s Gt 430 da je krepala, ali to je bilo radi toga jer nije čistio prašinu i doslovno se prašina zapekla za hladnjak i saustavila ventilator pa je kartica krepala od pregrijavanja.

Teško da će netko skužiti OC, ali kod ovakvih slučajeva je lako moguće i mora znati poslijedice i naravno da će se prodavač izvlačiti i neće mu htjeti dati novu karticu ako je ovu skurio.
Kurenje tih diskretnih kartica je praktički nemoguće bez ekstremnih uvijeta

Odg: Da li je ovo normalan overclock za GT 730
« Odgovori #6 : 27. Rujan, 2015., 03:55 »
Zdravo opet
Bio sam malo odustan sa foruma iz privatnih razloga,a ljudi moji ne planiram uopste da koristim graficku pod onakvim overclockom znam da to nije dobro , zanimala me samo informacija dal je ono bio prevelik overclock za GT 730 jer su mi se temperature cinile normalnima....aa "TeroXCro" nezz kako to mislis "neces moci pokrenuti nista novo od 2012 god... "
ova graficka  tjera trenutno Far Cry 3 na max detaljima sa 1600xsomething rezolucijom , onda Shogun 2 Total War  graficki najzahtjevnija igra za igrati u to vrijeme,onda tu je La Noire koji se vrti na max rezoluciji 1920x1800 max detalji , novi Metal Gear Solid Phantom pain High detalji sa 1600x1080 rezolucijom...druze mozda si zamjenio ovu graficku za neku drugu ali ona je zvijer za 75 € :)
« Zadnja izmjena: 27. Rujan, 2015., 03:58 KemoX18 »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Da li je ovo normalan overclock za GT 730
« Odgovori #7 : 27. Rujan, 2015., 08:14 »
To što pričaš je nemoguće, odnosno moguće je ali je ispod igrivih 30 fpsa.
A ako si upalio i sve filtere onda nemaš više od 10 fpsa...
I naravno kao što si i sam rekao moraš igrati na smanjenoj rezoluciji.

Odg: Da li je ovo normalan overclock za GT 730
« Odgovori #8 : 27. Rujan, 2015., 08:53 »
pa ako nisi nikad koristio ovu graficku na decent konfiguraciji kako onda mozes reci da je nemoguce xD Svaka od navedenih igri radi na 30+ fps naravno neke na 1080p a neke na manjoj poput 1600x1080(sasvim solidna rezolucija za 24'' lcd) , meni je 30 frejma u sekundi sasvim dovoljno , uostalom zasto da igram ove igre ako nece da rade na 30 fpsa .. makes no sense :D

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Da li je ovo normalan overclock za GT 730
« Odgovori #9 : 27. Rujan, 2015., 09:05 »
Ti si napisao da grafička dere Far Cry 3 na max detaljima (vjerojatno si mislio bez svih filtera) što ne može tjerati moja stara GTX 770 koja je bar 5x jača od te tvoje grafičke koja je u rangu s današnjim jačim integriranim grafičkama. Zato sam i uzeo GTX 970.
Sve ispod 60 fpsa mi nije prihvatljivo.

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Da li je ovo normalan overclock za GT 730
« Odgovori #10 : 27. Rujan, 2015., 09:24 »
To je nemoguće Gigabayte V3 2 Gb (najjača GT 730 koju ja imam) jedva pogoni Just Cause 2 na low na solidnim 30 fps ,tako da nemoguće je to.

Odg: Da li je ovo normalan overclock za GT 730
« Odgovori #11 : 27. Rujan, 2015., 18:42 »
TeroXCro meni je Just Cause 2 radio sasvim normalno na staroj radeon 5450 tako da stvarno nezz u cemu je problem , a gospodine Hrv4tin4 u navedenim slikama imate moje postavke na kojima GT 730 vrti Far Cry 3 na stabilnih 30 fps-a na veliku zalost ne mogu obje slike da posaljem zbog velicine fajlova
« Zadnja izmjena: 27. Rujan, 2015., 18:50 KemoX18 »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Da li je ovo normalan overclock za GT 730
« Odgovori #12 : 27. Rujan, 2015., 18:53 »
To uopće nisu max detalji niti je to rezolucija koju si tvrdio da je...

....
ova graficka  tjera trenutno Far Cry 3 na max detaljima sa 1600xsomething rezolucijom...

Dakle nisi rekao istinu. Uz sve to možeš napraviti bilo koje postavke i napraviti SS. Jedino video s brojačem fpsa mogu priznati kao ikakav dokaz za tvoje tvrdnje.

Odg: Da li je ovo normalan overclock za GT 730
« Odgovori #13 : 27. Rujan, 2015., 18:58 »
a evo je slika i od ostalih postavki.. iskreno kada sam kupio novi racunar i mene je graficka mnogo iznenadila, .. bilo kako bilo ljudi  do vas je hocete li vjerovati ili ne
Ostatak moje konfiguracije je i3 4130 i 4GB ram ddr3 1333 mghz

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Da li je ovo normalan overclock za GT 730
« Odgovori #14 : 27. Rujan, 2015., 19:17 »
Pogledaj malo rankiranje i broj fpsa po testovima i supredi sa svojom karticom... Ultra nema šanse da je konstantnih 30 fpsa...



I rekoh ti ranije ako se toliko želiš dokazati napravi video s brojačem fpsa i postaj ga ovdje. Snimi u njemu postavke i zatim gameplay.

Evo ti dokaz i na YTu. Slična kao tvoja konfiguracija. Sve na low ista rezolucija i DX 9 i čovjek vuče 30 fpsa... A ti kao na ultra igraš...

http://youtu.be/vUisTkphf30
« Zadnja izmjena: 27. Rujan, 2015., 19:22 Hrv4tin4 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9